Grand Prix Czech na Żużlu 2004

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Grand Prix Czech 2004
FIM 888.com Czech Republic Speedway Grand Prix
Informacje ogólne
Data 15 maja 2004
Miasto Czechy Praga
Eliminacja 2 z 9 (63)
Sędzia Wielka Brytania Mike Posselwhite
Informacje o stadionie
Stadion Stadion Markéta
Nawierzchnia tor żużlowy
Wyniki turnieju
1. miejsce Australia Jason Crump
2. miejsce Polska Jarosław Hampel
3. miejsce Szwecja Tony Rickardsson

Wyniki Grand Prix Czech 2004, drugiej eliminacji Mistrzostw Świata Grand Prix w sezonie 2004.

Były to ósme zawody o Wielką Nagrodę Czech.

Lista startowa[edytuj | edytuj kod]

Stawkę 22 stałych uczestników Grand Prix uzupełniło 2 zawodników z dziką kartą (Antonin Svab i Robert Barth). W nawiasach podano numery stałe. Kontuzjowanego Scotta Nicholls’a zastąpił zawodnik kwalifikowanej rezerwy: Rafał Dobrucki

  1. (4) Leigh Adams (Australia)
  2. (2) Jason Crump (Australia)
  3. (3) Tony Rickardsson (Szwecja)
  4. (6) Tomasz Gollob (Polska)
  5. (1) Nicki Pedersen (Dania)
  6. (5) Greg Hancock (Stany Zjednoczone)
  7. (16) Lee Richardson (Wielka Brytania)
  8. (21) Jesper B. Jensen (Dania)
  9. (11) Mark Loram (Wielka Brytania)
  10. (15) Bjarne Pedersen (Dania)
  11. (9) Ryan Sullivan (Australia)
  12. (18) Bohumil Brhel (Czechy)
  13. (8) Rune Holta (Norwegia)
  14. (14) Mikael Max (Szwecja)
  15. (7) Scott Nicholls (Wielka Brytania) → (27) Rafał Dobrucki (Polska)
  16. (10) Andreas Jonsson (Szwecja)
  17. (17) Hans Andersen (Dania)
  18. (13) Lukáš Dryml (Czechy)
  19. (22) Jarosław Hampel (Polska)
  20. (12) Piotr Protasiewicz (Polska)
  21. (19) Kai Laukkanen (Finlandia)
  22. (20) Aleš Dryml (Czechy)
  23. (23) Robert Barth (Niemcy)
  24. (24) Antonín Šváb (Czechy)

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Attention niels epting.svg Liczby w tabeli oznaczają miejsce w biegu, a nie punkty. W latach 1998-2004 w Grand Prix występ w następnym biegu zależał od wcześniejszego występu.
Msc Zawodnik Pkt Turniej eliminacyjny Turniej główny Finały
Runda 1 Runda 2 Runda 1 Runda 2 1/2 F
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
1 Australia (2) Jason Crump 25 2 2 2 1 1
2 Polska (22) Jarosław Hampel 20 1 2 1 1 2 2
3 Szwecja (3) Tony Rickardsson 18 1 1 2 1 3
4 Australia (9) Ryan Sullivan 16 2 1 1 1 2 4
5 Australia (4) Leigh Adams 13 1 1 4 1 3
6 Polska (6) Tomasz Gollob 13 4 2 3 1 3
7 Stany Zjednoczone (5) Greg Hancock 11 3 2 4 2 4
8 Wielka Brytania (16) Lee Richardson 11 4 2 3 2 4
9 Dania (1) Nicki Pedersen 8 3 4 1 3
10 Norwegia (8) Rune Holta 8 1 2 4 2 3
11 Szwecja (10) Andreas Jonsson 7 1 1 4 2 4
12 Czechy (18) Bohumil Brhel 7 2 3 2 3 1 4
13 Czechy (13) Lukáš Dryml 6 2 4 2 3 3
14 Dania (17) Hans Andersen 6 3 1 1 3 3
15 Dania (21) Jesper B. Jensen 5 2 3 4
16 Polska (27) Rafał Dobrucki 5 3 1 1 4 4
17 Wielka Brytania (11) Mark Loram 4 2 3 3
18 Dania (15) Bjarne Pedersen 4 1 4 3
19 Szwecja (14) Mikael Max 3 4 2 4
20 Czechy (20) Aleš Dryml 3 3 2 4
21 Niemcy (23) Robert Barth 2 4 3
22 Czechy (24) Antonín Šváb 2 4 3
23 Polska (12) Piotr Protasiewicz 1 4 4
24 Finlandia (19) Kai Laukkanen 1 3 4
Msc Zawodnik Pkt 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
Runda 1 Runda 2 Runda 1 Runda 2 1/2 F
Turniej eliminacyjny Turniej główny Finały

d - defekt • u - upadek • w - wykluczenie • c - czas 2 minut • t - taśma
ns - nie startował • nk - niesklasyfikowany

tor A - wewnętrzny tor B tor C tor D - zewnętrzny
ELIMINATOR - zawodnik z trzeciej i czwartej pozycji odpadają z turnieju biegi rozgrzewkowe dla rozstawionej ósemki
wyznaczają jedynie pola startowe w biegach 13-16

Opis[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja przejściowa[edytuj | edytuj kod]

Lp. Zawodnik Suma Szwecja Czechy Wielka Brytania Dania Skandynawia Słowenia Polska Norwegia
1 Australia (2) Jason Crump 45 20 25      
2 Australia (4) Leigh Adams 38 25 13      
3 Szwecja (3) Tony Rickardsson 36 18 18      
4 Polska (6) Tomasz Gollob 29 16 13      
5 Stany Zjednoczone (5) Greg Hancock 24 13 11      
6 Polska (22) Jarosław Hampel 23 3 20      
7 Australia (9) Ryan Sullivan 23 7 16      
8 Wielka Brytania (16) Lee Richardson 22 11 11      
9 Dania (1) Nicki Pedersen 21 13 8      
10 Dania (21) Jesper B. Jensen 16 11 5      
11 Czechy (18) Bohumil Brhel 14 7 7      
12 Norwegia (8) Rune Holta 14 6 8      
13 Wielka Brytania (11) Mark Loram 12 8 4      
14 Dania (15) Bjarne Pedersen 12 8 4      
15 Szwecja (10) Andreas Jonsson 12 5 7      
16 Dania (17) Hans Andersen 10 4 6      
17 Szwecja (14) Mikael Max 9 6 3      
18 Czechy (13) Lukáš Dryml 9 3 6      
19 Wielka Brytania (7) Scott Nicholls 5 5 -      
20 Polska (27) Rafał Dobrucki 5 5      
21 Szwecja (24) Fredrik Lindgren 4 4 -      
22 Czechy (20) Aleš Dryml 4 1 3      
23 Polska (12) Piotr Protasiewicz 3 2 1      
24 Szwecja (23) Peter Ljung 2 2 -      
25 Finlandia (19) Kai Laukkanen 2 1 1      
26 Niemcy (23) Robert Barth 2 2      
27 Czechy (24) Antonín Šváb 2 2      
Lp. Zawodnik Suma Szwecja Czechy Wielka Brytania Dania Skandynawia Słowenia Polska Norwegia