Grand Prix Czech na Żużlu 2008

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Czechy Grand Prix Czech 2008
FIM Czech Republic Speedway Grand Prix
Informacje ogólne
Data 2 sierpnia 2008
Miasto Czechy Praga
Eliminacja 6 z 11 (106)
Sędzia Szwecja Krister Gardell
Przew. Jury Niemcy Wolfgang Glas
Informacje o stadionie
Stadion Stadion Markéta
Pojemność 17.500
Długość toru 353 m
Nawierzchnia tor żużlowy
Wyniki turnieju
NCD Dania Nicki Pedersen
62,73 s (w biegu 3)
1. miejsce Dania Nicki Pedersen
2. miejsce Dania Hans N. Andersen
3. miejsce Australia Jason Crump

Grand Prix Czech 2008, była szóstą eliminacją mistrzostw świata Grand Prix w sezonie 2008.

Był to dwunasty turniej o Wielką Nagrodę Czech.

Lista startowa[edytuj | edytuj kod]

Stawkę piętnastu stałych uczestników uzupełni jeden zawodnik z dziką kartą Luboš Tomíček oraz dwóch tzw. rezerwy toru (Adrian Rymel i Filip Šitera). Lista stałych uczestników (z numerami):

  1. Wielka Brytania (9) Chris Harris
  2. Dania (12) Niels Kristian Iversen
  3. Polska (14) Krzysztof Kasprzak
  4. Czechy (16) Luboš Tomíček
  5. Polska (7) Rune Holta
  6. Australia (2) Leigh Adams
  7. Dania (11) Bjarne Pedersen
  8. Polska (4) Tomasz Gollob
  9. Szwecja (15) Fredrik Lindgren
  10. Dania (1) Nicki Pedersen
  11. Czechy (13) Lukas Dryml
  12. Australia (3) Jason Crump
  13. Dania (5) Hans Andersen
  14. Wielka Brytania (8) Scott Nicholls
  15. Szwecja (10) Andreas Jonsson
  16. Stany Zjednoczone (6) Greg Hancock
  17. Czechy (17) Adrian Rymel
  18. Czechy (18) Filip Šitera

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Msc Zawodnik Pkt 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Suma Msc 21 22 23
1 Dania (1) Nicki Pedersen 22 3 2 3 3 3 14 1 2 3
2 Dania (5) Hans N. Andersen 16 2 3 1 1 2 9 6 3 2
3 Australia (3) Jason Crump 17 2 3 3 2 3 13 2 2 1
4 Stany Zjednoczone (6) Greg Hancock 13 3 1 3 1 2 10 5 3 0
5 Polska (4) Tomasz Gollob 12 2 2 3 3 2 12 3 0
6 Australia (2) Leigh Adams 10 3 3 0 3 1 10 4 0
7 Szwecja (10) Andreas Jonsson 9 1 3 2 2 0 8 7 1
8 Polska (7) Rune Holta 9 1 2 u 2 3 8 8 1
9 Dania (11) Bjarne Pedersen 7 u 2 2 0 3 7
10 Dania (12) Niels Kristian Iversen 7 3 0 1 2 1 7
11 Wielka Brytania (9) Chris Harris 7 2 0 1 3 1 7
12 Wielka Brytania (8) Scott Nicholls 6 0 1 2 1 2 6
13 Czechy (13) Lukáš Dryml 4 0 1 2 0 1 4
14 Szwecja (15) Fredrik Lindgren 4 1 1 1 1 0 4
15 Polska (14) Krzysztof Kasprzak 1 1 0 0 0 0 1
16 Czechy (16) Luboš Tomíček 0 0 0 0 0 0 0
17 Czechy (17) Adrian Rymel 0 0
18 Czechy (18) Filip Šitera 0 0
Msc Zawodnik Pkt 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Suma Msc 21 22 23
d - defekt, w - wykluczenie, c - czas 2 minut, t - taśma, ns - nie startował, nk - niesklasyfikowany
tor A - wewnętrzny tor B tor C tor D - zewnętrzny

Bieg po biegu[edytuj | edytuj kod]

  1. (63,34) Iversen, Harris, Kasprzak, Tomicek
  2. (63,28) Adams, Gollob, Holta, B.Pedersen (u)
  3. NCD (62,73) N.Pedersen, Crump, Lindgren, Dryml
  4. (64,98) Hancock, Andersen, Jonsson, Nicholls
  5. (63,88) Andersen, Holta, Lindgren, Harris
  6. (63,15) Adams, N.Pedersen, Nicholls, Iversen
  7. (63,28) Jonsson, B.Pedersen, Dryml, Kasprzak
  8. (63,06) Crump, Gollob, Hancock, Tomicek
  9. (63,95) Hancock, Dryml, Harris, Adams
  10. (63,86) Crump, Jonsson, Iversen, Holta (u)
  11. (64,49) Gollob, Nicholls, Lindgren, Kasprzak
  12. (63,36) N.Pedersen, B.Pedersen, Andersen, Tomicek
  13. (63,99) Harris, Crump, Nicholls, B.Pedersen
  14. (64,72) Gollob, Iversen, Andersen, Dryml
  15. (63,98) N.Pedersen, Holta, Hancock, Kasprzak
  16. (64,01) Adams, Jonsson, Lindgren, Tomicek
  17. (65,85) N.Pedersen, Gollob, Harris, Jonsson
  18. (64,24) B.Pedersen, Hancock, Iversen, Lindgren
  19. (64,78) Crump, Andersen, Adams, Kasprzak
  20. (64,39) Holta, Nicholls, Dryml, Tomicek
    Półfinały:
  21. (63,87) Andersen, N.Pedersen, Jonsson, Adams
  22. (64,81) Hancock, Crump, Holta, Gollob
    Finał:
  23. (63,86) N.Pedersen (6), Andersen (4), Crump (2), Hancock (0)

Klasyfikacja przejściowa[edytuj | edytuj kod]

Lp. Zawodnik Suma Słowenia Szwecja Dania Wielka Brytania Czechy Skandynawia Łotwa Polska Włochy Niemcy
1 Dania (1) Nicki Pedersen 102 17 16 16 20 11 22          
2 Australia (3) Jason Crump 87 10 8 12 18 22 17          
3 Stany Zjednoczone (6) Greg Hancock 77 8 20 6 10 20 13          
4 Polska (4) Tomasz Gollob 74 19 12 8 19 4 12          
5 Dania (5) Hans N. Andersen 64 14 6 8 11 9 16          
6 Australia (2) Leigh Adams 59 5 20 9 8 7 10          
7 Szwecja (10) Andreas Jonsson 55 12 9 8 9 8 9          
8 Polska (7) Rune Holta 48 5 4 17 7 6 9          
9 Szwecja (15) Fredrik Lindgren 45 7 7 22 3 2 4          
10 Wielka Brytania (8) Scott Nicholls 41 7 2 7 7 12 6          
11 Dania (12) Niels Kristian Iversen 39 8 10 2 6 6 7          
12 Wielka Brytania (9) Chris Harris 37 6 6 5 3 10 7          
13 Dania (11) Bjarne Pedersen 32 4 - - 7 14 7          
14 Polska (14) Krzysztof Kasprzak 22 6 3 5 3 4 1          
15 Czechy (13) Lukáš Dryml 20 9 2 3 1 1 4          
16 Polska (16) Jarosław Hampel 16 - 16 - - - -          
17 Dania (16) Kenneth Bjerre 11 - - - 11 - -          
18 Czechy (16) (19) Luboš Tomíček 8 - 3 5 - - 0          
19 Słowenia (16) Matej Žagar 7 7 - - - - -          
20 Szwecja (16) Jonas Davidsson 7 - - 7 - - -          
21 Wielka Brytania (16) Edward Kennett 4 - - - - 4 -          
22 Szwecja (18) Billy Forsberg 2 - - 2 - - -          
23 Dania (17) Nicolai Klindt 1 - - - 1 - -          
24 Szwecja (17) Sebastian Aldén 0 - - 0 - - -          
Słowenia (17) Izak Šantej ns - - - - -          
Słowenia (18) Denis Štojs ns - - - - -          
Polska (17) Damian Baliński - ns - - - -          
Polska (18) Krzysztof Buczkowski - ns - - - -          
Dania (18) Patrick Hougaard - - - ns - -          
Wielka Brytania (17) Tai Woffinden - - - - ns -          
Wielka Brytania (18) Simon Stead - - - - ns -          
Czechy (17) Adrian Rymel - - - - - ns          
Czechy (18) Filip Šitera - - - - - ns          
Lp. Zawodnik Suma Słowenia Szwecja Dania Wielka Brytania Czechy Skandynawia Łotwa Polska Włochy Niemcy

EDYTUJ


Zobacz też[edytuj | edytuj kod]