Grand Prix Czech na Żużlu 2017

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Grand Prix Czech 2017
2017 MITAS CZECH REPUBLIC FIM SPEEDWAY GRAND PRIX
Informacje ogólne
Data 10 czerwca 2017
Miasto Czechy Praga
Eliminacja 4 z 12 (207)
Sędzia Wielka Brytania Craig Ackroyd
Informacje o stadionie
Stadion Markéta
Pojemność 10,000
Długość toru 353 m
Nawierzchnia tor żużlowy
Wyniki turnieju
1. miejsce Australia Jason Doyle
2. miejsce Stany Zjednoczone Greg Hancock
3. miejsce Czechy Václav Milík

2017 Mitas Czech Republic FIM Speedway Grand Prix – czwarta impreza z cyklu Grand Prix w sezonie 2017. Zawody odbyły się 10 czerwca 2017 na stadionie Markéta w Pradze[1][2].

Zawodnicy i pozycje startowe[edytuj | edytuj kod]

Komisja Speedway Grand Prix na zawodnika startującego z dziką kartą nominowała Václava Milíka. Zawodnikami rezerwowymi zostali: Josef Franc i Matěj Kůs[3].

Ze względu na kontuzję w zawodach nie wystąpił Nicki Pedersen. Jako zmiana kwalifikowana wystąpił: Peter Kildemand.[4]

(#12) Dania Nicki Pedersen → (#25) Dania Peter Kildemand

Losowanie pozycji startowych odbyło się 9 czerwca[5].

1. Stany Zjednoczone Greg Hancock (#45)
2. Polska Bartosz Zmarzlik (#95)
3. Polska Maciej Janowski (#71)
4. Dania Niels Kristian Iversen (#88)
5. Szwecja Antonio Lindbäck (#85)
6. Rosja Emil Sajfutdinow (#89)
7. Polska Piotr Pawlicki (#777)
8. Wielka Brytania Tai Woffinden (#108)
9. Australia Chris Holder (#23)
10. Dania Peter Kildemand (#25)
11. Australia Jason Doyle (#69)
12. Szwecja Fredrik Lindgren (#66)
13. Polska Patryk Dudek (#692)
14. Słowacja Martin Vaculík (#54)
15. Czechy Václav Milík (#16)
16. Słowenia Matej Žagar (#55)
17. Czechy Josef Franc (#17)
18. Czechy Matěj Kůs (#18)

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Msc Zawodnik Pkt 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Suma Msc 21 22 23
1 Australia (69) Jason Doyle 13 t 1 2 3 2 8 8 2 3
2 Stany Zjednoczone (45) Greg Hancock 18 3 2 3 2 3 13 1 3 2
3 Czechy (16) Václav Milík 13 1 3 3 2 1 10 4 2 1
4 Polska (692) Patryk Dudek 13 3 1 3 2 1 10 3 3 0
5 Australia (23) Chris Holder 11 1 w 3 3 3 10 2 1
6 Słowacja (54) Martin Vaculík 10 2 2 1 1 3 9 6 1
7 Szwecja (85) Antonio Lindbäck 9 3 3 1 2 0 9 5 0
8 Dania (25) Peter Kildemand 8 3 0 2 3 0 8 7 0
9 Polska (95) Bartosz Zmarzlik 8 1 3 2 1 1 8 9
10 Wielka Brytania (108) Tai Woffinden 7 2 3 t 0 2 7 10
11 Polska (777) Piotr Pawlicki 7 1 2 1 3 w 7 11
12 Szwecja (66) Fredrik Lindgren 6 2 1 d 0 3 6 12
13 Polska (71) Maciej Janowski 6 2 0 2 0 2 6 13
14 Słowenia (55) Matej Žagar 4 0 0 1 1 2 4 14
15 Dania (88) Niels Kristian Iversen 3 0 2 0 0 1 3 15
16 Rosja (89) Emil Sajfutdinow 2 0 1 w 1 0 2 16
17 Czechy (17) Josef Franc 0 0 0 0 17
18 Czechy (18) Matěj Kůs 0 0 0 18
Msc Zawodnik Pkt 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Suma Msc 21 22 23
d - defekt, w - wykluczenie, c - czas 2 minut, t - taśma, ns - nie startował, nk - niesklasyfikowany
tor A - wewnętrzny tor B tor C tor D - zewnętrzny

Klasyfikacja po zawodach[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik zakwalifikowany do przyszłorocznego GP
Stali uczestnicy
Dzika karta, stali rezerwowi, rezerwa toru
Lp. Zawodnik Suma SVN
Słowenia
POL
Polska
LAT
Łotwa
CZE
Czechy
DNK
Dania
GBR
Wielka Brytania
SWE
Szwecja
POL
Polska
DEU
Niemcy
STK
Szwecja
POL
Polska
AUS
Australia
1 Polska (692) Patryk Dudek 51 13 9 16 13
2 Australia (69) Jason Doyle 50 12 15 10 13
3 Słowacja (54) Martin Vaculík 44 16 10 8 10
4 Szwecja (66) Fredrik Lindgren 43 16 16 5 6
5 Polska (71) Maciej Janowski 41 6 16 13 6
6 Polska (777) Piotr Pawlicki 39 7 7 18 7
7 Stany Zjednoczone (45) Greg Hancock 38 11 4 5 18
8 Wielka Brytania (108) Tai Woffinden 37 8 13 9 7
9 Rosja (89) Emil Sajfutdinow 33 12 6 13 2
10 Polska (95) Bartosz Zmarzlik 32 6 12 6 8
11 Dania (88) Niels Kristian Iversen 28 9 9 7 3
12 Australia (23) Chris Holder 27 6 6 4 11
13 Słowenia (55) Matej Žagar 25 10 1 10 4
14 Szwecja (85) Antonio Lindbäck 21 2 6 4 9
15 Czechy (16) Václav Milík 13 13
16 Dania (25) Peter Kildemand 9 1 8
17 Łotwa (16) Maksims Bogdanovs 8 8
18 Dania (12) Nicki Pedersen 8 3 5
19 Polska (16) Przemysław Pawlicki 3 3
20 Słowenia (16) Nick Škorja 1 1
21 Czechy (17) Josef Franc 0 0
21 Czechy (18) Matěj Kůs 0 0
Zawodnicy niesklasyfikowani
Słowenia (17) Matic Ivačič ns
Słowenia (18) Denis Štojs ns
Polska (17) Krystian Pieszczek ns
Polska (18) Paweł Przedpełski ns
Łotwa (17) Ķasts Puodžuks ns
Łotwa (18) Jevgeņijs Kostigovs ns
Lp. Zawodnik Suma SVN
Słowenia
POL
Polska
LAT
Łotwa
CZE
Czechy
DNK
Dania
GBR
Wielka Brytania
SWE
Szwecja
POL
Polska
DEU
Niemcy
STK
Szwecja
POL
Polska
AUS
Australia

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Wyniki/Kalendarz dla SGP/IMŚ 2017 (pol.). WP SportoweFakty.pl. [dostęp 2017-06-15].
  2. 2017 Mitas Czech Republic FIM Speedway Grand Prix (ang.). speedwaygp.com. [dostęp 2017-06-15].
  3. Poznaliśmy dziką kartę na Grand Prix Czech (pol.). WP SportoweFakty.pl. [dostęp 2017-06-15].
  4. Nicki Pedersen po kolejnych badaniach. Jest decyzja w sprawie występu w Pradze (pol.). WP SportoweFakty.pl. [dostęp 2017-06-15].
  5. Obiecujące losowanie dla Polaków. Lista startowa Grand Prix Czech (pol.). WP SportoweFakty.pl. [dostęp 2017-06-15].

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]