Grand Prix Europy na Żużlu 2014

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Grand Prix Europy 2014
2014 Meridian Lifts European FIM Speedway Grand Prix
Informacje ogólne
Data 26 kwietnia 2014
Miasto Unia Europejska Bydgoszcz
Eliminacja 2 z 12 (170)
Sędzia Wielka Brytania Craig Ackroyd
Informacje o stadionie
Stadion Stadion Polonii
Pojemność 20 000
Długość toru 348 m
Nawierzchnia tor żużlowy
Wyniki turnieju
1. miejsce Polska Krzysztof Kasprzak
2. miejsce Australia Darcy Ward
3. miejsce Polska Jarosław Hampel

2014 Meridian Lifts European FIM Speedway Grand Prix - druga impreza z cyklu Grand Prix w sezonie 2014. Zawody odbędą się 26 kwietnia 2014 na stadionie Polonii w Bydgoszczy.[1][2].

Zawodnicy i pozycje startowe[edytuj | edytuj kod]

Komisja Speedway Grand Prix na zawodnika startującego z dziką kartą nominowała Adriana Miedzińskiego. Zawodnikami rezerwowymi będą: Szymon Woźniak i Paweł Przedpełski[3][4].

Losowanie pozycji startowych odbyło się 25 kwietnia[5].

1. Wielka Brytania Chris Harris
2. Szwecja Fredrik Lindgren
3. Dania Nicki Pedersen
4. Polska Krzysztof Kasprzak
5. Stany Zjednoczone Greg Hancock
6. Szwecja Andreas Jonsson
7. Słowenia Matej Žagar
8. Wielka Brytania Tai Woffinden
9. Dania Niels Kristian Iversen
10. Polska Adrian Miedziński
11. Dania Kenneth Bjerre
12. Australia Chris Holder
13. Polska Jarosław Hampel
14. Australia Troy Batchelor
15. Niemcy Martin Smolinski
16. Australia Darcy Ward
17. Polska Szymon Woźniak
18. Polska Paweł Przedpełski

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Msc Zawodnik Pkt 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Suma Msc 21 22 23
1 Polska (507) Krzysztof Kasprzak 18 3 3 3 1 3 13 1 2 3
2 Australia (43) Darcy Ward 16 2 1 3 3 3 12 3 2 2
3 Polska (33) Jarosław Hampel 14 3 1 2 3 1 10 4 3 1
4 Stany Zjednoczone (45) Greg Hancock 16 3 3 3 2 2 13 2 3 0
5 Australia (23) Chris Holder 11 1 2 2 3 2 10 5 1
6 Szwecja (100) Andreas Jonsson 10 1 3 2 3 0 9 7 1
7 Dania (88) Niels Kristian Iversen 10 2 2 2 2 2 10 6 0
8 Niemcy (84) Martin Smolinski 7 1 3 1 0 2 7 8 0
9 Słowenia (55) Matej Zagar 6 2 0 1 2 1 6 9
10 Polska (16) Adrian Miedziński 5 3 2 w w 0 5 10
11 Dania (5) Nicki Pedersen 5 0 1 w 1 3 5 11
12 Wielka Brytania (1) Tai Woffinden 5 0 0 1 1 3 5 12
13 Szwecja (66) Fredrik Lindgren 5 2 1 0 2 0 5 13
14 Australia (75) Troy Batchelor 4 0 0 3 1 0 4 14
15 Dania (91) Kenneth Bjerre 4 0 2 1 0 1 4 15
16 Wielka Brytania (37) Chris Harris 2 1 0 0 0 1 2 16
NS Polska (17) Szymon Woźniak 0 0
NS Polska (18) Paweł Przedpełski 0 0
Msc Zawodnik Pkt 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Suma Msc 21 22 23
d - defekt, w - wykluczenie, c - czas 2 minut, t - taśma, ns - nie startował, nk - niesklasyfikowany
tor A - wewnętrzny tor B tor C tor D - zewnętrzny

Bieg po biegu:

  1. Kasprzak, Lindgren, Harris, Pedersen
  2. Hancock, Zagar, Jonsson, Woffinden
  3. Miedziński, Iversen, Holder, Bjerre
  4. Hampel, Ward, Smolinski, Batchelor
  5. Hancock, Iversen, Hampel, Harris
  6. Jonsson, Miedziński, Lindgren, Batchelor
  7. Smolinski, Bjerre, Pedersen, Zagar
  8. Kasprzak, Holder, Ward, Woffinden
  9. Ward, Jonsson, Bjerre, Harris
  10. Hancock, Holder, Smolinski, Lindgren
  11. Batchelor, Iversen, Woffinden, Pedersen (w)
  12. Kasprzak, Hampel, Zagar, Miedziński (w)
  13. Holder, Zagar, Batchelor, Harris
  14. Hampel, Lindgren, Woffinden, Bjerre
  15. Ward, Hancock, Pedersen, Miedziński (w)
  16. Jonsson, Iversen, Kasprzak, Smolinski
  17. Woffinden, Smolinski, Harris, Miedziński
  18. Ward, Iversen, Zagar, Lindgren
  19. Pedersen, Holder, Hampel, Jonsson
  20. Kasprzak, Hancock, Bjerre, Batchelor
    Półfinały:
  21. Hampel, Kasprzak, Jonsson, Iversen
  22. Hancock, Ward, Holder, Smolinski
    Finał:
  23. Kasprzak, Ward, Hampel, Hancock

Klasyfikacja po zawodach[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik zakwalifikowany do przyszłorocznego GP
Stali uczestnicy
Dzika karta, stali rezerwowi, rezerwa toru
Lp. Zawodnik Suma NZL
Nowa Zelandia
EUR
Unia Europejska
FIN
Finlandia
CZE
Czechy
SWE
Szwecja
DNK
Dania
GBR
Wielka Brytania
LAT
Łotwa
POL
Polska
NOR
Dania
SCA
Szwecja
POL
Polska
1 Polska (507) Krzysztof Kasprzak 35 17 18
2 Dania (5) Nicki Pedersen 24 19 5
3 Polska (33) Jarosław Hampel 22 8 14
4 Stany Zjednoczone (45) Greg Hancock 22 6 16
5 Australia (23) Chris Holder 22 11 11
6 Niemcy (84) Martin Smolinski 22 15 7
7 Australia (43) Darcy Ward 21 5 16
8 Szwecja (66) Fredrik Lindgren 18 13 5
9 Szwecja (100) Andreas Jonsson 17 7 10
10 Dania (88) Niels Kristian Iversen 16 6 10
11 Dania (91) Kenneth Bjerre 15 11 4
12 Wielka Brytania (1) Tai Woffinden 12 7 5
13 Słowenia (55) Matej Zagar 12 6 6
14 Australia (75) Troy Batchelor 8 4 4
15 Polska (16) Adrian Miedziński 5 5
16 Wielka Brytania (37) Chris Harris 2 0 2
16 Nowa Zelandia (16) Jason Bunyan 2 2
17 Nowa Zelandia (17) Andrew Aldridge 0 0
Zawodnicy niesklasyfikowani
Nowa Zelandia (18) Grant Tregoning ns
Polska (17) Szymon Woźniak ns
Polska (18) Paweł Przedpełski ns
Lp. Zawodnik Suma NZL
Nowa Zelandia
EUR
Unia Europejska
FIN
Finlandia
CZE
Czechy
SWE
Szwecja
DNK
Dania
GBR
Wielka Brytania
LAT
Łotwa
POL
Polska
NOR
Dania
SCA
Szwecja
POL
Polska

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Wyniki / Kalendarz dla SGP/IMŚ 2014 (pol.). SportoweFakty.pl. [dostęp 2014-04-09].
  2. FIM Meridian Lifts European SGP (ang.). speedwaygp.com. [dostęp 2014-04-09].
  3. Adrian Miedziński z dziką kartą w Bydgoszczy! (pol.). SportoweFakty.pl. [dostęp 2014-04-09].
  4. Szymon Woźniak i Paweł Przedpełski rezerwowymi w Grand Prix Europy (pol.). SportoweFakty.pl. [dostęp 2014-04-09].
  5. Lista startowa Grand Prix Europy, dobre losowanie Hampela (pol.). SportoweFakty.pl. [dostęp 2014-04-25].

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]