Grand Prix Niemiec na Żużlu 2018

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Grand Prix Niemiec 2018
2018 German FIM Speedway Grand Prix
Informacje ogólne
Data 22 września 2018
Miasto Niemcy Teterow
Eliminacja 9 z 10 (224)
Sędzia Wielka Brytania Craig Ackroyd
Informacje o stadionie
Stadion Bergring Arena
Pojemność 18 000
Długość toru 314 m
Nawierzchnia tor żużlowy
Wyniki turnieju
1. miejsce Wielka Brytania Tai Woffinden
2. miejsce Australia Jason Doyle
3. miejsce Polska Bartosz Zmarzlik

2018 German FIM Speedway Grand Prix – dziewiąta impreza z cyklu Grand Prix w sezonie 2018. Zawody odbyły się 22 września 2018 na Bergring Arena w Teterowie[1][2].

Zawodnicy i pozycje startowe[edytuj | edytuj kod]

Komisja Speedway Grand Prix na zawodnika startującego z dziką kartą nominowała Kaia Huckenbecka. Zawodnikami rezerwowymi zostali: Martin Smolinski i Kevin Wölbert[3].

Ze względu na kontuzję w zawodach nie wystąpił Patryk Dudek. Jako zmiana kwalifikowana wystąpił: Niels Kristian Iversen[4].

(#692) Polska Patryk Dudek → (#88) Dania Niels Kristian Iversen

Losowanie pozycji startowych odbyło się 21 września[5].

1. Niemcy Kai Huckenbeck (#16)
2. Polska Przemysław Pawlicki (#59)
3. Rosja Artiom Łaguta (#222)
4. Australia Jason Doyle (#69)
5. Wielka Brytania Tai Woffinden (#108)
6. Rosja Emil Sajfutdinow (#89)
7. Szwecja Fredrik Lindgren (#66)
8. Słowenia Matej Žagar (#55)
9. Dania Nicki Pedersen (#110)
10. Dania Niels Kristian Iversen (#88)
11. Australia Chris Holder (#23)
12. Polska Bartosz Zmarzlik (#95)
13. Stany Zjednoczone Greg Hancock (#45)
14. Polska Maciej Janowski (#71)
15. Słowacja Martin Vaculík (#54)
16. Wielka Brytania Craig Cook (#111)
17. Niemcy Martin Smolinski (#17)
18. Niemcy Kevin Wölbert (#18)

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Msc Zawodnik Pkt 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Suma Msc 21 22 23
1 Wielka Brytania (108) Tai Woffinden 16 2 2 2 3 2 11 5 2 3
2 Australia (69) Jason Doyle 16 3 3 0 2 3 11 2 3 2
3 Polska (95) Bartosz Zmarzlik 15 3 2 3 2 2 12 1 2 1
4 Stany Zjednoczone (45) Greg Hancock 12 2 3 1 3 0 9 6 3 0
5 Słowenia (55) Matej Žagar 12 3 1 2 2 3 11 3 1
6 Dania (88) Niels Kristian Iversen 12 1 3 3 2 2 11 4 1
7 Polska (71) Maciej Janowski 9 3 1 1 3 1 9 7 0
8 Szwecja (66) Fredrik Lindgren 9 1 3 2 1 2 9 8 0
9 Dania (110) Nicki Pedersen 8 d 1 3 3 1 8 9
10 Rosja (89) Emil Sajfutdinow 8 0 2 2 1 3 8 10
11 Australia (23) Chris Holder 7 2 1 3 1 0 7 11
12 Rosja (222) Artiom Łaguta 4 d 2 0 1 1 4 12
13 Niemcy (18) Kevin Wölbert 3 0 0 0 3 3 13
14 Polska (59) Przemysław Pawlicki 3 2 0 1 0 0 3 14
15 Niemcy (16) Kai Huckenbeck 2 1 0 1 0 0 2 15
16 Niemcy (16) Martin Smolinski 1 0 0 0 1 1 16
17 Słowacja (54) Martin Vaculík 0 w - - - - 0 17
18 Wielka Brytania (111) Craig Cook 0 w - - - - 0 18
Msc Zawodnik Pkt 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Suma Msc 21 22 23
d - defekt, w - wykluczenie, c - czas 2 minut, t - taśma, ns - nie startował, nk - niesklasyfikowany
tor A - wewnętrzny tor B tor C tor D - zewnętrzny

Klasyfikacja po zawodach[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik zakwalifikowany do przyszłorocznego GP
Stali uczestnicy
Dzika karta, stali rezerwowi, rezerwa toru
Lp. Zawodnik Suma POL
Polska
CZE
Czechy
DNK
Dania
SWE
Szwecja
GBR
Wielka Brytania
SCA
Szwecja
POL
Polska
SVN
Słowenia
DEU
Niemcy
POL
Polska
1 Wielka Brytania (108) Tai Woffinden 124 15 16 18 16 16 10 12 5 16
2 Polska (95) Bartosz Zmarzlik 114 9 4 10 13 19 14 18 12 15
3 Polska (71) Maciej Janowski 98 13 11 5 18 12 11 9 10 9
4 Szwecja (66) Fredrik Lindgren 98 16 16 7 15 7 13 2 13 9
5 Stany Zjednoczone (45) Greg Hancock 93 8 7 16 10 12 3 10 15 12
6 Australia (69) Jason Doyle 86 5 9 12 9 5 4 9 17 16
7 Polska (692) Patryk Dudek 84 10 14 6 6 10 10 12 16
8 Rosja (89) Emil Sajfutdinow 78 8 15 11 14 8 6 3 5 8
9 Rosja (222) Artiom Łaguta 77 13 8 12 8 6 6 13 7 4
10 Słowenia (55) Matej Žagar 73 9 7 5 7 6 16 11 12
11 Dania (110) Nicki Pedersen 67 2 8 12 3 6 15 6 7 8
12 Australia (23) Chris Holder 60 10 5 9 7 7 5 0 10 7
13 Słowacja (54) Martin Vaculík 44 3 1 3 10 18 9 0
14 Polska (59) Przemysław Pawlicki 35 3 5 5 1 10 3 3 2 3
15 Wielka Brytania (111) Craig Cook 30 2 2 2 3 9 3 4 5 0
16 Dania (88) Niels Kristian Iversen 26 4 5 5 12
17 Polska (16) Szymon Woźniak 8 8
18 Polska (16) Krzysztof Kasprzak 7 7
18 Szwecja (16) Andreas Jonsson 7 7
20 Czechy (16) Václav Milík 6 6
21 Szwecja (16) Peter Ljung 5 5
22 Dania (16) Michael Jepsen Jensen 4 4
23 Szwecja (17) Oliver Berntzon 3 3
23 Niemcy (18) Kevin Wölbert 3 3
25 Polska (17) Maksym Drabik 2 2
25 Polska (18) Bartosz Smektała 2 2
25 Niemcy (16) Kai Huckenbeck 2 2
28 Dania (17) Mikkel Michelsen 1 1
28 Wielka Brytania (16) Robert Lambert 1 1
28 Szwecja (18) Joel Kling 1 1
28 Niemcy (17) Martin Smolinski 1 1
32 Dania (18) Mikkel Bech 0 0
32 Wielka Brytania (17) Daniel Bewley 0 0
32 Słowenia (16) Matic Ivačič 0 0
32 Słowenia (17) Nick Škorja 0 0
Zawodnicy niesklasyfikowani
Czechy (17) Josef Franc ns
Czechy (18) Eduard Krčmář ns
Szwecja (17) Oliver Berntzon ns
Szwecja (18) Kim Nilsson ns
Wielka Brytania (18) Jason Garrity ns
Polska (17) Rafał Karczmarz ns
Polska (18) Wiktor Lampart ns
Słowenia (18) Denis Štojs ns
Lp. Zawodnik Suma POL
Polska
CZE
Czechy
DNK
Dania
SWE
Szwecja
GBR
Wielka Brytania
SCA
Szwecja
POL
Polska
SVN
Słowenia
DEU
Niemcy
POL
Polska

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Wyniki/Kalendarz dla SGP/IMŚ 2018 (pol.). WP SportoweFakty.pl. [dostęp 2018-08-14].
  2. 2018 German FIM Speedway Grand Prix (ang.). speedwaygp.com. [dostęp 2018-08-14].
  3. Poznaliśmy "dziką kartę" na Grand Prix Niemiec. Ackroyd znów na wieżyczce sędziowskiej (pol.). WP SportoweFakty.pl. [dostęp 2018-08-14].
  4. Patryk Dudek nie wystartuje w Grand Prix Niemiec. Znamy jego zastępcę (pol.). WP SportoweFakty.pl. [dostęp 2018-09-22].
  5. Lista startowa Grand Prix Niemiec. Dobre losowanie Bartosza Zmarzlika (pol.). WP SportoweFakty.pl. [dostęp 2018-09-22].

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]