Grand Prix Nowej Zelandii na Żużlu 2013

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Grand Prix Nowej Zelandii 2013
2013 Buckley Systems New Zealand FIM SGP
Informacje ogólne
Data 23 marca 2013
Miasto Nowa Zelandia Auckland
Eliminacja 1 z 12 (157)
Sędzia Wielka Brytania Craig Ackroyd
Przew. Jury Niemcy Wolfgang Glas
Informacje o stadionie
Stadion Western Springs
Pojemność 15,000
Długość toru 413 m
Wyniki turnieju
1. miejsce Polska Jarosław Hampel
2. miejsce Polska Tomasz Gollob
3. miejsce Dania Nicki Pedersen

2012 Buckley Systems New Zealand FIM Speedway Grand Prix pierwsza impreza z cyklu Grand Prix w sezonie 2013. Zawody odbyły się 23 marca 2013 na stadionie Western Springs w Auckland, Nowej Zelandii[1][2].

Zawodnicy i pozycje startowe[edytuj | edytuj kod]

Komisja Speedway Grand Prix na zawodnika startującego z dziką kartą nominowała Jasona Bunyana. Zawodnikami rezerwowymi byli: Dale Finch i Sean Mason[3].

Losowanie pozycji startowych odbyło się 22 marca[4].

1. Polska Tomasz Gollob
2. Wielka Brytania Tai Woffinden
3. Słowenia Matej Žagar
4. Polska Krzysztof Kasprzak
5. Stany Zjednoczone Greg Hancock
6. Nowa Zelandia Jason Bunyan
7. Australia Chris Holder
8. Dania Niels Kristian Iversen
9. Dania Nicki Pedersen
10. Słowacja Martin Vaculík
11. Australia Darcy Ward
12. Polska Jarosław Hampel
13. Szwecja Andreas Jonsson
14. Rosja Emil Sajfutdinow
15. Szwecja Fredrik Lindgren
16. Szwecja Antonio Lindbäck
17. Nowa Zelandia Sean Mason
18. Nowa Zelandia Dale Finch

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Msc Zawodnik Pkt 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Suma Msc 21 22 23
1 Polska (10) Jarosław Hampel 15 1 1 3 2 2 9 6 3 3
2 Polska (4) Tomasz Gollob 15 3 1 3 0 3 10 3 3 2
3 Dania (2) Nicki Pedersen 12 0 0 3 3 3 9 7 2 1
4 Stany Zjednoczone (3) Greg Hancock 11 3 3 1 1 1 9 5 2 0
5 Australia (15) Darcy Ward 12 3 3 1 1 3 11 1 1
6 Szwecja (8) Andreas Jonsson 11 3 2 3 2 1 11 2 0
7 Wielka Brytania (14) Tai Woffinden 9 2 2 0 3 2 9 4 0
8 Australia (1) Chris Holder 9 2 2 0 3 1 8 8 1
9 Szwecja (7) Fredrik Lindgren 8 2 1 2 2 1 8 9
10 Dania (13) Niels K. Iversen 7 1 2 2 w 2 7 10
11 Rosja (5) Emil Sajfutdinow 6 0 3 0 1 2 6 11
12 Polska (11) Krzysztof Kasprzak 6 0 3 2 1 0 6 12
13 Szwecja (6) Antonio Lindbäck 6 1 0 2 3 0 6 13
14 Słowenia (12) Matej Žagar 5 1 0 1 0 3 5 14
15 Słowacja (9) Martin Vaculík 5 2 0 1 2 0 5 15
16 Nowa Zelandia (16) Jason Bunyan 1 0 1 0 0 0 1 16
NS Australia (17) Sean Mason 0 0
NS Australia (18) Dale Finch 0 0
Msc Zawodnik Pkt 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Suma Msc 21 22 23
d - defekt, w - wykluczenie, c - czas 2 minut, t - taśma, ns - nie startował, nk - niesklasyfikowany
tor A - wewnętrzny tor B tor C tor D - zewnętrzny

Bieg po biegu:

  1. Gollob, Woffinden, Zagar, Kasprzak
  2. Hancock, Holder, Iversen, Bunyan
  3. Ward, Vaculik, Hampel, Pedersen
  4. Jonsson, Lindgren, Lindbaeck, Sajfutdinow
  5. Hancock, Jonsson, Gollob, Pedersen
  6. Sajfutdinow, Woffinden, Bunyan, Vaculik
  7. Ward, Holder, Lindgren, Zagar
  8. Kasprzak, Iversen, Hampel, Lindbaeck
  9. Gollob, Lindbaeck, Ward, Bunyan
  10. Hampel, Lindgren, Hancock, Woffinden
  11. Pedersen, Iversen, Zagar, Sajfutdinow
  12. Jonsson, Kasprzak, Vaculik, Holder
  13. Holder, Hampel, Sajfutdinow, Gollob
  14. Woffinden, Jonsson, Ward, Iversen (w)
  15. Lindbaeck, Vaculik, Hancock, Zagar
  16. Pedersen, Lindgren, Kasprzak, Bunyan (w)
  17. Gollob, Iversen, Lindgren, Vaculik
  18. Pedersen, Woffinden, Holder, Lindbaeck
  19. Zagar, Hampel, Jonsson, Bunyan
  20. Ward, Sajfutdinow, Hancock, Kasprzak
    Półfinały:
  21. Hampel, Pedersen, Ward, Woffinden
  22. Gollob, Hancock, Holder, Jonsson
    Finał:
  23. Hampel, Gollob, Pedersen, Hancock

Klasyfikacja po zawodach[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik zakwalifikowany do przyszłorocznego GP
Stali uczestnicy
Dzika karta, stali rezerwowi, rezerwa toru
Lp. Zawodnik Suma NZL
Nowa Zelandia
EUR
Unia Europejska
SWE
Szwecja
CZE
Czechy
GBR
Wielka Brytania
POL
Polska
DNK
Dania
ITA
Włochy
LAT
Łotwa
SVN
Słowenia
SCA
Szwecja
PL2
Polska
1 Polska (10) Jarosław Hampel 15 15                      
2 Polska (4) Tomasz Gollob 15 15                      
3 Dania (2) Nicki Pedersen 12 12                      
4 Australia (15) Darcy Ward 12 12                      
5 Stany Zjednoczone (3) Greg Hancock 11 11                      
6 Szwecja (8) Andreas Jonsson 11 11                      
7 Australia (1) Chris Holder 9 9                      
8 Wielka Brytania (14) Tai Woffinden 9 9                      
9 Szwecja (7) Fredrik Lindgren 8 8                      
10 Dania (13) Niels Kristian Iversen 7 7                      
11 Rosja (5) Emil Sajfutdinow 6 6                      
12 Szwecja (6) Antonio Lindbäck 6 6                      
13 Polska (11) Krzysztof Kasprzak 6 6                      
14 Słowacja (9) Martin Vaculík 5 5                      
15 Słowenia (12) Matej Žagar 5 5                      
16 Nowa Zelandia (16) Jason Bunyan 1 1                      
Zawodnicy niesklasyfikowani
Nowa Zelandia (17) Sean Mason ns                      
Nowa Zelandia (18) Dale Finch ns                      
Lp. Zawodnik Suma NZL
Nowa Zelandia
EUR
Unia Europejska
SWE
Szwecja
CZE
Czechy
GBR
Wielka Brytania
POL
Polska
DNK
Dania
ITA
Włochy
LAT
Łotwa
SVN
Słowenia
SCA
Szwecja
PL2
Polska

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Wyniki / Kalendarz dla SGP/IMŚ 2013 (pol.). SportoweFakty.pl. [dostęp 2013-01-28].
  2. FIM New Zealand SGP (ang.). speedwaygp.com. [dostęp 2013-01-28].
  3. Jason Bunyan z dziką kartą w Auckland (pol.). SportoweFakty.pl. [dostęp 2013-03-22].
  4. Lista startowa Grand Prix Nowej Zelandii (pol.). SportoweFakty.pl. [dostęp 2013-03-23].

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]