Grand Prix Słowenii na Żużlu 2003

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Grand Prix Słowenii 2003
FIM Slovenian Speedway Grand Prix
Informacje ogólne
Data 12 lipca 2003
Miasto Słowenia Krško
Eliminacja 5 z 9 (57)
Sędzia Polska Marek Wojaczek
Informacje o stadionie
Stadion Stadion Matije Gubca
Nawierzchnia tor żużlowy
Wyniki turnieju
1. miejsce Australia Leigh Adams
2. miejsce Dania Nicki Pedersen
3. miejsce Wielka Brytania Scott Nicholls

Wyniki Grand Prix Słowenii 2003, piątej eliminacji Mistrzostw Świata Grand Prix w sezonie 2003.

Były to drugie zawody o Wielką Nagrodę Słowenii.

Lista startowa[edytuj | edytuj kod]

Stawkę 22 stałych uczestników Grand Prix uzupełniło 2 zawodników z dziką kartą (Matej Žagar i Izak Šantej). Kontuzjowanych Krzysztofa Cegielskiego, Lee Richardsona, Bohumila Brhela, Bjarne Pedersena i Hansa Andersena zastąpiło trzech zawodników kwalifikowanej rezerwy: Peter Karlsson, Roman Poważny i David Howe oraz dwóch zawodników spoza listy rezerwowych: Denis Stojs i Sándor Tihanyi. W nawiasach podano numery stałe.

  1. (2) Jason Crump (Australia)
  2. (1) Tony Rickardsson (Szwecja)
  3. (6) Greg Hancock (Stany Zjednoczone)
  4. (12) Nicki Pedersen (Dania)
  5. (7) Tomasz Gollob (Polska)
  6. (11) Rune Holta (Norwegia)
  7. (4) Leigh Adams (Australia)
  8. (13) Scott Nicholls (Wielka Brytania)
  9. (3) Ryan Sullivan (Australia)
  10. (22) Jason Lyons (Australia)
  11. (10) Lukáš Dryml (Czechy)
  12. (14) Andreas Jonsson (Szwecja)
  13. (19) Piotr Protasiewicz (Polska)
  14. (21) Tomasz Bajerski (Polska)
  15. (18) Bohumil Brhel (Czechy) (32) Denis Stojs (Słowenia)
  16. (20) Bjarne Pedersen (Dania) (30) David Howe (Wielka Brytania)
  17. (16) Krzysztof Cegielski (Polska) (26) Peter Karlsson (Szwecja)
  18. (15) Todd Wiltshire (Australia)
  19. (5) Mikael Max (Szwecja)
  20. (17) Lee Richardson (Wielka Brytania) (33) Sándor Tihanyi (Węgry)
  21. (25) Hans Andersen (Dania) (29) Roman Poważny (Rosja)
  22. (8) Mark Loram (Wielka Brytania)
  23. (23) Matej Žagar (Słowenia)
  24. (24) Izak Šantej (Słowenia)

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Attention niels epting.svg Liczby w tabeli oznaczają miejsce w biegu, a nie punkty. W latach 1998-2004 w Grand Prix występ w następnym biegu zależał od wcześniejszego występu.
Msc Zawodnik Pkt Turniej eliminacyjny Turniej główny Finały
Runda 1 Runda 2 Runda 1 Runda 2 1/2 F
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
1 Australia (4) Leigh Adams 25 1 1 4 2 2 1
2 Dania (12) Nicki Pedersen 20 4W 2 4 2 2 2
3 Wielka Brytania (13) Scott Nicholls 18 3 2 3 1 1 3
4 Polska (7) Tomasz Gollob 16 2 1 2 1 4
5 Szwecja (1) Tony Rickardsson 13 2 1 3 1 3
6 Polska (21) Tomasz Bajerski 13 4 1 2 1 1 3
7 Australia (2) Jason Crump 11 1 2 2 4D
8 Stany Zjednoczone (6) Greg Hancock 11 3 2 1 4
9 Australia (3) Ryan Sullivan 8 1 1 3 2 3
10 Norwegia (11) Rune Holta 8 4 4 2 3
11 Wielka Brytania (8) Mark Loram 7 2 3 1 3 1 4
12 Szwecja (14) Andreas Jonsson 7 1 2 3 1 4
13 Szwecja (26) Peter Karlsson 6 4T 2 1 4W 3
14 Wielka Brytania (30) David Howe 6 2 4 2 3 3
15 Czechy (10) Lukáš Dryml 5 1 2 4W 4ns
16 Słowenia (23) Matej Žagar 5 1 1 4 4
17 Słowenia (24) Izak Šantej 4 3 2 3
18 Rosja (29) Roman Poważnyj 4 2 3 3
19 Szwecja (5) Mikael Max 3 3 1 4
20 Australia (22) Jason Lyons 3 2 4T 4
21 Polska (19) Piotr Protasiewicz 2 3 3
22 Węgry (33) Sándor Tihanyi 2 4 3
23 Australia (15) Todd Wiltshire 1 4D 4D
24 Słowenia (32) Denis Stojs 1 3 4D
Msc Zawodnik Pkt 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
Runda 1 Runda 2 Runda 1 Runda 2 1/2 F
Turniej eliminacyjny Turniej główny Finały

d - defekt • u - upadek • w - wykluczenie • c - czas 2 minut • t - taśma
ns - nie startował • nk - niesklasyfikowany

tor A - wewnętrzny tor B tor C tor D - zewnętrzny
ELIMINATOR - zawodnik z trzeciej i czwartej pozycji odpadają z turnieju biegi rozgrzewkowe dla rozstawionej ósemki
wyznaczają jedynie pola startowe w biegach 13-16

Opis[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja przejściowa[edytuj | edytuj kod]

Lp. Zawodnik Suma Szwecja Wielka Brytania Dania Słowenia Skandynawia Czechy Polska Norwegia
1 Szwecja (1) Tony Rickardsson 89 25 13 18 20 13      
2 Dania (12) Nicki Pedersen 89 20 8 25 16 20      
3 Australia (4) Leigh Adams 78 11 18 13 11 25      
4 Australia (2) Jason Crump 72 11 5 20 25 11      
5 Stany Zjednoczone (6) Greg Hancock 69 8 16 16 18 11      
6 Czechy (10) Lukáš Dryml 58 18 20 8 7 5      
7 Polska (7) Tomasz Gollob 56 16 8 3 13 16      
8 Norwegia (11) Rune Holta 56 13 11 11 13 8      
9 Australia (3) Ryan Sullivan 54 6 25 7 8 8      
10 Wielka Brytania (13) Scott Nicholls 50 6 2 13 11 18      
11 Polska (21) Tomasz Bajerski 41 4 11 7 6 13      
12 Polska (19) Piotr Protasiewicz 35 13 6 8 6 2      
13 Szwecja (5) Mikael Max 29 7 13 5 1 3      
14 Szwecja (14) Andreas Jonsson 27 2 11 7 7      
15 Australia (22) Jason Lyons 20 1 6 2 8 3      
16 Szwecja (23) (26) Peter Karlsson 20 1 3 6 4 6      
17 Dania (20) Bjarne Pedersen 18 2 7 4 5 -      
18 Australia (15) Todd Wiltshire 15 2 5 5 2 1      
19 Polska (16) Krzysztof Cegielski 15 8 7 - - -      
20 Czechy (18) Bohumil Brhel 15 5 4 1 5 -      
21 Wielka Brytania (8) Mark Loram 12 5 - - - 7      
22 Wielka Brytania (17) Lee Richardson 12 7 1 4 - -      
23 Dania (27) Ronni Pedersen 12 3 6 3 -      
24 Wielka Brytania (23) (30) David Howe 8 - 2 - 6      
25 Dania (25) Hans Andersen 7 3 4 - - -      
26 Rosja (29) Roman Poważny 6 - - 2 4      
27 Słowenia (23) Matej Žagar 5 - - - 5      
28 Polska (24) Sebastian Ułamek 4 4 - - - -      
29 Dania (24) Charlie Gjedde 4 - - 4 -      
30 Słowenia (24) Izak Šantej 4 - - - 4      
31 Polska (23) Rafał Kurmański 3 3 - - - -      
32 Wielka Brytania (24) Simon Stead 3 - 3 - -      
33 Polska (28) Robert Dados 3 - - 3 -      
34 Węgry (33) Sándor Tihanyi 2 - - - 2      
35 Dania (23) Jesper B. Jensen 1 - - 1 -      
36 Szwecja (24) Magnus Zetterström 1 1 - - -      
37 Wielka Brytania (31) Chris Harris 1 - 1 - -      
38 Słowenia (32) Denis Stojs 1 - - - 1      
Lp. Zawodnik Suma Szwecja Wielka Brytania Dania Słowenia Skandynawia Czechy Polska Norwegia