Grand Prix Słowenii na Żużlu 2015

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Słowenia Grand Prix Słowenii 2015
2015 MITAS SLOVENIAN FIM SPEEDWAY GRAND PRIX
Informacje ogólne
Data 12 września 2015
Miasto Słowenia Krško
Eliminacja 9 z 12 (189)
Sędzia Polska Marek Wojaczek
Informacje o stadionie
Stadion Matije Gubca
Długość toru 387 m
Nawierzchnia tor żużlowy
Wyniki turnieju
1. miejsce Stany Zjednoczone Greg Hancock
2. miejsce Wielka Brytania Tai Woffinden
3. miejsce Dania Peter Kildemand

2015 MITAS SLOVENIAN FIM SPEEDWAY GRAND PRIX – dziewiąta impreza z cyklu Grand Prix w sezonie 2015. Zawody odbyły się 12 września 2015 na Stadionie Matije Gubca w Krško[1][2].

Zawodnicy i pozycje startowe[edytuj | edytuj kod]

Komisja Speedway Grand Prix na zawodnika startującego z dziką kartą nominowała Aleksandra Čonde. Zawodnikami rezerwowymi zostali: Denis Štojs i Žiga Kovačič[3][4].

Ze względu na kontuzję w zawodach nie mógł wystąpić Jarosław Hampel. Jako zmiana kwalifikowana pojechał: Peter Kildemand.

(#33) Polska Jarosław Hampel → (#19) Dania Peter Kildemand

Losowanie pozycji startowych odbyło się 11 września[5].

1. Szwecja Andreas Jonsson (#100)
2. Australia Jason Doyle (#69)
3. Słowenia Aleksander Čonda (#16)
4. Australia Troy Batchelor (#75)
5. Szwecja Tomas Hjelm Jonasson (#30)
6. Polska Maciej Janowski (#71)
7. Dania Nicki Pedersen (#3)
8. Wielka Brytania Chris Harris (#37)
9. Stany Zjednoczone Greg Hancock (#45)
10. Wielka Brytania Tai Woffinden (#108)
11. Dania Michael Jepsen Jensen (#52)
12. Dania Niels Kristian Iversen (#88)
13. Słowenia Matej Žagar (#55)
14. Polska Krzysztof Kasprzak (#507)
15. Australia Chris Holder (#23)
16. Dania Peter Kildemand (#19)
17. Słowenia Denis Štojs (#17)
18. Słowenia Žiga Kovačič (#18)

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Msc Zawodnik Pkt 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Suma Msc 21 22 23
1 Stany Zjednoczone (45) Greg Hancock 20 3 3 3 3 2 14 1 3 3
2 Wielka Brytania (108) Tai Woffinden 18 2 3 3 2 3 13 2 3 2
3 Dania (19) Peter Kildemand 13 2 3 2 3 0 10 4 2 1
4 Dania (3) Nicki Pedersen 13 3 2 2 3 1 11 3 2 0
5 Dania (88) Niels Kristian Iversen 11 1 1 3 2 3 10 5 1
6 Australia (69) Jason Doyle 11 2 1 1 3 3 10 6 1
7 Australia (23) Chris Holder 9 3 3 2 0 1 9 7 0
8 Australia (75) Troy Batchelor 9 3 2 0 2 2 9 8 0
9 Polska (71) Maciej Janowski 9 2 2 3 1 1 9 9
10 Słowenia (55) Matej Žagar 8 1 2 1 2 2 8 10
11 Wielka Brytania (37) Chris Harris 4 1 0 2 1 0 4 11
12 Szwecja (100) Andreas Jonsson 4 t 1 0 1 2 4 12
13 Polska (507) Krzysztof Kasprzak 3 0 0 0 d 3 3 13
14 Dania (52) Michael Jepsen Jensen 2 0 1 1 0 0 2 14
15 Szwecja (30) Tomas Hjelm Jonasson 2 w 0 0 1 1 2 15
16 Słowenia (16) Aleksander Čonda 1 0 0 1 0 0 1 16
17 Słowenia (17) Denis Štojs 1 1 1 17
NS Słowenia (18) Žiga Kovačič 0 0
Msc Zawodnik Pkt 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Suma Msc 21 22 23
d - defekt, w - wykluczenie, c - czas 2 minut, t - taśma, ns - nie startował, nk - niesklasyfikowany
tor A - wewnętrzny tor B tor C tor D - zewnętrzny

Bieg po biegu:

  1. Batchelor, Doyle, Štojs, Čonda, Jonsson (t)
  2. Pedersen, Janowski, Harris, Jonasson (w)
  3. Hancock, Woffinden, Iversen, Jensen
  4. Holder, Kildemand, Žagar, Kasprzak
  5. Hancock, Žagar, Jonsson, Jonasson
  6. Woffinden, Janowski, Doyle, Kasprzak
  7. Holder, Pedersen, Jensen, Čonda
  8. Kildemand, Batchelor, Iversen, Harris
  9. Janowski, Kildemand, Jensen, Jonsson
  10. Iversen, Holder, Doyle, Jonasson
  11. Hancock, Harris, Čonda, Kasprzak
  12. Woffinden, Pedersen, Žagar, Batchelor
  13. Pedersen, Iversen, Jonsson, Kasprzak (d)
  14. Doyle, Žagar, Harris, Jensen
  15. Kildemand, Woffinden, Jonasson, Čonda
  16. Hancock, Batchelor, Janowski, Holder
  17. Woffinden, Jonsson, Holder, Harris
  18. Doyle, Hancock, Pedersen, Kildemand
  19. Iversen, Žagar, Janowski, Čonda
  20. Kasprzak, Batchelor, Jonasson, Jensen
    Półfinały:
  21. Hancock, Kildemand, Doyle, Holder
  22. Woffinden, Pedersen, Iversen, Batchelor
    Finał:
  23. Hancock, Woffinden, Kildemand, Pedersen

Klasyfikacja po zawodach[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik zakwalifikowany do przyszłorocznego GP
Stali uczestnicy
Dzika karta, stali rezerwowi, rezerwa toru
Lp. Zawodnik Suma POL
Polska
FIN
Finlandia
CZE
Czechy
GBR
Wielka Brytania
LAT
Łotwa
SWE
Szwecja
DNK
Dania
POL
Polska
SVN
Słowenia
SCA
Szwecja
POL
Polska
AUS
Australia
1 Wielka Brytania (108) Tai Woffinden 127 5 17 18 15 8 17 11 18 18      
2 Stany Zjednoczone (45) Greg Hancock 102 5 9 13 12 10 9 7 17 20      
3 Dania (3) Nicki Pedersen 98 3 16 15 9 11 17 7 7 13      
4 Słowenia (55) Matej Žagar 89 8 7 9 10 6 13 12 16 8      
5 Dania (88) Niels Kristian Iversen 81 7 6 8 14 8 10 7 10 11      
6 Australia (23) Chris Holder 78 0 7 6 18 10 10 10 8 9      
7 Australia (69) Jason Doyle 77 4 11 7 7 8 11 12 6 11      
8 Polska (71) Maciej Janowski 72 3 2 18 3 12 8 12 5 9      
9 Dania (52) Michael Jepsen Jensen 66 5 10 4 8 7 7 13 10 2      
10 Dania (19) Peter Kildemand 59 12 8 3 14 9 13      
11 Szwecja (100) Andreas Jonsson 55 3 12 9 2 7 5 7 6 4      
12 Australia (75) Troy Batchelor 49 0 7 6 4 11 2 6 4 9      
13 Wielka Brytania (37) Chris Harris 43 7 6 5 5 4 5 2 5 4      
14 Szwecja (30) Tomas Hjelm Jonasson 40 4 4 1 7 7 7 7 1 2      
15 Polska (33) Jarosław Hampel 31 7 11 13      
16 Polska (507) Krzysztof Kasprzak 29 3 10 4 4 0 0 4 1 3      
17 Polska (17,16) Bartosz Zmarzlik 17 3 14      
18 Szwecja (16) Antonio Lindbäck 14 14      
19 Wielka Brytania (16) Craig Cook 7 7      
20 Dania (16) Mikkel Michelsen 6 6      
21 Polska (16) Tomasz Gollob 4 4      
22 Finlandia (16) Timo Lahti 3 3      
22 Łotwa (16) Ķasts Puodžuks 3 3      
24 Czechy (16) Václav Milík 2 2      
25 Polska (18) Piotr Pawlicki 1 1      
25 Wielka Brytania (18) Robert Lambert 1 1      
25 Polska (17) Adrian Cyfer 1 1      
25 Słowenia (16) Aleksander Čonda 1 1      
25 Słowenia (17) Denis Štojs 1 1      
30 Finlandia (17) Nike Lunna 0 0      
30 Finlandia (18) Jiri Nieminen 0 0      
30 Czechy (17) Matěj Kůs 0 0      
30 Czechy (18) Josef Franc 0 0      
30 Wielka Brytania (17) Jason Garrity 0 0      
Zawodnicy niesklasyfikowani
Łotwa (17) Andžejs Ļebedevs ns
Łotwa (18) Jevgeņijs Kostigovs ns
Szwecja (17) Linus Sundström ns
Szwecja (18) Peter Ljung ns
Dania (17) Nikolaj Busk Jakobsen ns
Dania (18) Anders Thomsen ns
Polska (18) Rafał Karczmarz ns
Słowenia (18) Žiga Kovačič ns
Lp. Zawodnik Suma POL
Polska
FIN
Finlandia
CZE
Czechy
GBR
Wielka Brytania
LAT
Łotwa
SWE
Szwecja
DNK
Dania
POL
Polska
SVN
Słowenia
SCA
Szwecja
POL
Polska
AUS
Australia

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Wyniki / Kalendarz dla SGP/IMŚ 2015 (pol.). WP SportoweFakty.pl. [dostęp 2015-09-08].
  2. [http://speedwaygp.com/event/speedway-2015-slovenia pl http://speedwaygp.com/event/speedway-2015-slovenia] (ang.). speedwaygp.com. [dostęp 2015-09-08].
  3. GP Słowenii: Aleksander Conda z dziką kartą, Marek Wojaczek sędzią (pol.). WP SportoweFakty.pl. [dostęp 2015-09-08].
  4. Zmiana rezerwowego na GP Słowenii (pol.). WP SportoweFakty.pl. [dostęp 2015-09-08].
  5. Lista startowa Grand Prix Słowenii (pol.). WP SportoweFakty.pl. [dostęp 2015-09-11].

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]