Grand Prix Słowenii na Żużlu 2018

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Słowenia Grand Prix Słowenii 2018
2018 AZTORIN Slovenian FIM Speedway Grand Prix
Informacje ogólne
Data 8 września 2018
Miasto Słowenia Krško
Eliminacja 8 z 10 (223)
Sędzia Polska Artur Kuśmierz
Informacje o stadionie
Stadion Matije Gubca
Długość toru 387 m
Nawierzchnia tor żużlowy
Wyniki turnieju
1. miejsce Polska Patryk Dudek
2. miejsce Australia Jason Doyle
3. miejsce Stany Zjednoczone Greg Hancock

2018 AZTORIN Slovenian FIM Speedway Grand Prix – ósma impreza z cyklu Grand Prix w sezonie 2018. Zawody odbyły się 8 września 2018 na stadionie Matije Gubca w Krško[1][2].

Zawodnicy i pozycje startowe[edytuj | edytuj kod]

Komisja Speedway Grand Prix na zawodnika startującego z dziką kartą nominowała Matica Ivačiča. Zawodnikami rezerwowymi zostali: Nick Škorja i Denis Štojs[3].

Ze względu na kontuzję w zawodach nie wystąpił Matej Žagar. Jako zmiana kwalifikowana wystąpił: Niels Kristian Iversen[4].

(#55) Słowenia Matej Žagar → (#88) Dania Niels Kristian Iversen

Losowanie pozycji startowych odbyło się 7 września[5].

1. Szwecja Fredrik Lindgren (#66)
2. Polska Przemysław Pawlicki (#59)
3. Dania Nicki Pedersen (#110)
4. Wielka Brytania Tai Woffinden (#108)
5. Dania Niels Kristian Iversen (#88)
6. Polska Maciej Janowski (#71)
7. Australia Jason Doyle (#69)
8. Rosja Emil Sajfutdinow (#89)
9. Stany Zjednoczone Greg Hancock (#45)
10. Słowenia Matic Ivačič (#16)
11. Wielka Brytania Craig Cook (#111)
12. Słowacja Martin Vaculík (#54)
13. Rosja Artiom Łaguta (#222)
14. Polska Patryk Dudek (#692)
15. Polska Bartosz Zmarzlik (#95)
16. Australia Chris Holder (#23)
17. Słowenia Nick Škorja (#17)
18. Słowenia Denis Štojs (#18)

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Msc Zawodnik Pkt 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Suma Msc 21 22 23
1 Polska (692) Patryk Dudek 16 1 3 1 2 3 10 5 3 3
2 Australia (69) Jason Doyle 17 2 3 2 3 3 13 1 2 2
3 Stany Zjednoczone (45) Greg Hancock 15 3 1 3 3 2 12 2 2 1
4 Szwecja (66) Fredrik Lindgren 13 3 2 1 1 3 10 6 3 0
5 Polska (95) Bartosz Zmarzlik 12 2 2 3 2 2 11 3 1
6 Polska (71) Maciej Janowski 10 0 2 3 1 3 9 7 1
7 Australia (23) Chris Holder 10 3 1 2 3 1 10 4 0
8 Słowacja (54) Martin Vaculík 9 2 3 2 d 2 9 8 0
9 Rosja (222) Artiom Łaguta 7 0 3 3 0 1 7 9
10 Dania (110) Nicki Pedersen 7 2 1 2 2 0 7 10
11 Rosja (89) Emil Sajfutdinow 5 1 0 0 3 1 5 11
12 Dania (88) Niels Kristian Iversen 5 3 0 1 1 d 5 12
13 Wielka Brytania (111) Craig Cook 5 1 d 0 2 2 5 13
14 Wielka Brytania (108) Tai Woffinden 5 1 2 1 w 1 5 14
15 Polska (59) Przemysław Pawlicki 2 0 1 0 1 d 2 15
16 Słowenia (16) Matic Ivačič 0 0 0 0 0 0 0 16
17 Słowenia (17) Nick Škorja 0 0 0 17
NS Słowenia (18) Denis Štojs 0 0
Msc Zawodnik Pkt 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Suma Msc 21 22 23
d - defekt, w - wykluczenie, c - czas 2 minut, t - taśma, ns - nie startował, nk - niesklasyfikowany
tor A - wewnętrzny tor B tor C tor D - zewnętrzny

Klasyfikacja po zawodach[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik zakwalifikowany do przyszłorocznego GP
Stali uczestnicy
Dzika karta, stali rezerwowi, rezerwa toru
Lp. Zawodnik Suma POL
Polska
CZE
Czechy
DNK
Dania
SWE
Szwecja
GBR
Wielka Brytania
SCA
Szwecja
POL
Polska
SVN
Słowenia
DEU
Niemcy
POL
Polska
1 Wielka Brytania (108) Tai Woffinden 108 15 16 18 16 16 10 12 5
2 Polska (95) Bartosz Zmarzlik 99 9 4 10 13 19 14 18 12
3 Polska (71) Maciej Janowski 89 13 11 5 18 12 11 9 10
4 Szwecja (66) Fredrik Lindgren 89 16 16 7 15 7 13 2 13
5 Polska (692) Patryk Dudek 84 10 14 6 6 10 10 12 16
6 Stany Zjednoczone (45) Greg Hancock 81 8 7 16 10 12 3 10 15
7 Rosja (222) Artiom Łaguta 73 13 8 12 8 6 6 13 7
8 Australia (69) Jason Doyle 70 5 9 12 9 5 4 9 17
9 Rosja (89) Emil Sajfutdinow 70 8 15 11 14 8 6 3 5
10 Słowenia (55) Matej Žagar 61 9 7 5 7 6 16 11
11 Dania (110) Nicki Pedersen 59 2 8 12 3 6 15 6 7
12 Australia (23) Chris Holder 53 10 5 9 7 7 5 0 10
13 Słowacja (54) Martin Vaculík 44 3 1 3 10 18 9
14 Polska (59) Przemysław Pawlicki 32 3 5 5 1 10 3 3 2
15 Wielka Brytania (111) Craig Cook 30 2 2 2 3 9 3 4 5
16 Dania (88) Niels Kristian Iversen 14 4 5 5
17 Polska (16) Szymon Woźniak 8 8
18 Polska (16) Krzysztof Kasprzak 7 7
18 Szwecja (16) Andreas Jonsson 7 7
20 Czechy (16) Václav Milík 6 6
21 Szwecja (16) Peter Ljung 5 5
22 Dania (16) Michael Jepsen Jensen 4 4
23 Szwecja (17) Oliver Berntzon 3 3
24 Polska (17) Maksym Drabik 2 2
24 Polska (18) Bartosz Smektała 2 2
26 Dania (17) Mikkel Michelsen 1 1
26 Wielka Brytania (16) Robert Lambert 1 1
26 Szwecja (18) Joel Kling 1 1
29 Dania (18) Mikkel Bech 0 0
29 Wielka Brytania (17) Daniel Bewley 0 0
29 Słowenia (16) Matic Ivačič 0 0
29 Słowenia (17) Nick Škorja 0 0
Zawodnicy niesklasyfikowani
Czechy (17) Josef Franc ns
Czechy (18) Eduard Krčmář ns
Szwecja (17) Oliver Berntzon ns
Szwecja (18) Kim Nilsson ns
Wielka Brytania (18) Jason Garrity ns
Polska (17) Rafał Karczmarz ns
Polska (18) Wiktor Lampart ns
Słowenia (18) Denis Štojs ns
Lp. Zawodnik Suma POL
Polska
CZE
Czechy
DNK
Dania
SWE
Szwecja
GBR
Wielka Brytania
SCA
Szwecja
POL
Polska
SVN
Słowenia
DEU
Niemcy
POL
Polska

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Wyniki/Kalendarz dla SGP/IMŚ 2018 (pol.). WP SportoweFakty.pl. [dostęp 2018-08-14].
  2. 2018 AZTORIN Slovenian FIM Speedway Grand Prix (ang.). speedwaygp.com. [dostęp 2018-08-14].
  3. Żużlowiec Polonii Bydgoszcz pojedzie w Grand Prix (pol.). WP SportoweFakty.pl. [dostęp 2018-08-14].
  4. ZAGAR OUT OF KRSKO SGP (ang.). speedwaygp.com. [dostęp 2018-09-15].
  5. Lista startowa Grand Prix Słowenii. Zmienne szczęście Polaków w losowaniu (pol.). WP SportoweFakty.pl. [dostęp 2018-09-08].

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]