Grand Prix Wielkiej Brytanii na Żużlu 2008

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wielka Brytania Grand Prix Wielkiej Brytanii 2008
FIM Meridian Lifts British Speedway Grand Prix
Informacje ogólne
Data 28 czerwca 2008
Miasto Wielka Brytania Cardiff
Eliminacja 5 z 11 (105)
Sędzia Polska Marek Wojaczek
Przew. Jury Finlandia IIkka Teromaa
Informacje o stadionie
Stadion Millennium Stadium
Pojemność 62.500
Długość toru 387.7 m
Nawierzchnia tor czasowy
Wyniki turnieju
NCD Australia Jason Crump
55.8 s (w biegu 3)
1. miejsce Australia Jason Crump
2. miejsce Stany Zjednoczone Greg Hancock
3. miejsce Dania Nicki Pedersen

Grand Prix Wielkiej Brytanii 2008, była piątą eliminacją mistrzostw świata Grand Prix w sezonie 2008.

Był to czternasty turniej o Wielką Nagrodę Wielkiej Brytanii. Po raz ósmy zawody rozegrano na torze w Cardiff.

Lista startowa[edytuj | edytuj kod]

Stawkę piętnastu stałych uczestników uzupełni jeden zawodnik z dziką kartą Edward Kennett oraz dwóch tzw. rezerwy toru (Tai Woffinden i Simon Stead). Lista stałych uczestników (z numerami):

  1. (2) Leigh Adams (Australia)
  2. (13) Lukas Dryml (Czechy)
  3. (8) Scott Nicholls (Wielka Brytania)
  4. (12) Niels Kristian Iversen (Dania)
  5. (9) Chris Harris (Wielka Brytania)
  6. (4) Tomasz Gollob (Polska)
  7. (15) Fredrik Lindgren (Szwecja)
  8. (7) Rune Holta (Polska)
  9. (16) Edward Kennett (Wielka Brytania)
  10. (1) Nicki Pedersen (Dania)
  11. (14) Krzysztof Kasprzak (Polska)
  12. (3) Jason Crump (Australia)
  13. (6) Greg Hancock (USA)
  14. (5) Hans Andersen (Dania)
  15. (10) Andreas Jonsson (Szwecja)
  16. (11) Bjarne Pedersen (Dania)
  17. (17) Tai Woffinden (Wielka Brytania)
  18. (18) Simon Stead (Wielka Brytania)

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Msc Zawodnik Pkt 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Suma Msc 21 22 23
1 Australia (3) Jason Crump 22 3 2 3 3 3 14 2 2 3
2 Stany Zjednoczone (6) Greg Hancock 20 3 3 3 3 1 13 3 3 2
3 Dania (1) Nicki Pedersen 11 2 1 2 0 3 8 7 3 u
4 Wielka Brytania (8) Scott Nicholls 12 1 3 2 2 2 10 4 2 t
5 Dania (11) Bjarne Pedersen 14 2 3 3 3 3 14 1 w
6 Wielka Brytania (9) Chris Harris 10 3 1 2 1 2 9 5 1
7 Dania (5) Hans Andersen 9 0 3 1 1 3 8 6 1
8 Szwecja (10) Andreas Jonsson 8 1 2 1 2 2 8 8 0
9 Australia (2) Leigh Adams 7 2 2 1 2 w 7
10 Dania (12) Niels Kristian Iversen 6 3 0 u3 3 u 6
11 Polska (7) Rune Holta 6 2 1 3 0 w/u 6
12 Polska (4) Tomasz Gollob 4 0 2 2 u 0 4
13 Wielka Brytania (16) Edward Kennett 4 1 0 0 1 2 4
14 Polska (14) Krzysztof Kasprzak 4 0 1 0 2 1 4
15 Szwecja (15) Fredrik Lindgren 2 1 0 w/2x w/u 1 2
16 Czechy (13) Lukáš Dryml 1 0 0 0 1 0 1
17 Wielka Brytania (17) Tai Woffinden 0 0
18 Wielka Brytania (18) Simon Stead 0 0
Msc Zawodnik Pkt 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Suma Msc 21 22 23
d - defekt, w - wykluczenie, c - czas 2 minut, t - taśma, ns - nie startował, nk - niesklasyfikowany
tor A - wewnętrzny tor B tor C tor D - zewnętrzny

Bieg po biegu[edytuj | edytuj kod]

  1. Iversen, Adams, Nicholls, Dryml
  2. Harris, Holta, Lindgren, Gollob
  3. NCD (55,8) Crump, N.Pedersen, Kennett, Kasprzak
  4. Hancock, B.Pedersen, Jonsson, Andersen
  5. Hancock, Adams, Harris, Kennett
  6. Andersen, Gollob, N.Pedersen, Dryml
  7. Nicholls, Jonsson, Kasprzak, Lindgren
  8. B.Pedersen, Crump, Holta, Iversen
  9. B.Pedersen, Gollob, Adams, Kasprzak
  10. Crump, Harris, Jonsson, Dryml
  11. Holta, Nicholls, Andersen, Kennett
  12. Hancock, N.Pedersen, Lindgren (w/2x), Iversen (u)
  13. Crump, Adams, Andersen, Lindgren (w/u)
  14. Hancock, Kasprzak, Dryml, Holta
  15. B.Pedersen, Nicholls, Harris, N.Pedersen
  16. Iversen, Jonsson, Kennett, Gollob (w)
  17. N.Pedersen, Jonsson, Holta (w/u), Adams (w)
  18. B.Pedersen, Kennett, Lindgren, Dryml
  19. Crump, Nicholls, Hancock, Gollob
  20. Andersen, Harris, Kasprzak, Iversen (w/u)
    Półfinały:
  21. N.Pedersen, Nicholls, Andersen, B.Pedersen (w)
  22. Hancock, Crump, Harris, Jonsson
    Finał:
  23. Crump (6), Hancock (4), N.Pedersen (u), Nicholls (t)

Opis[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja przejściowa[edytuj | edytuj kod]

Lp. Zawodnik Suma Słowenia Szwecja Dania Wielka Brytania Czechy Skandynawia Łotwa Polska Włochy Niemcy
1 Dania (1) Nicki Pedersen 80 17 16 16 20 11          
2 Australia (3) Jason Crump 70 10 8 12 18 22          
3 Stany Zjednoczone (6) Greg Hancock 64 8 20 6 10 20          
4 Polska (4) Tomasz Gollob 62 19 12 8 19 4          
5 Australia (2) Leigh Adams 47 5 20 9 8 7          
6 Dania (5) Hans N. Andersen 48 14 6 8 11 9          
7 Szwecja (10) Andreas Jonsson 46 12 9 8 9 8          
8 Szwecja (15) Fredrik Lindgren 41 7 7 22 3 2          
9 Polska (7) Rune Holta 39 5 4 17 7 6          
10 Wielka Brytania (8) Scott Nicholls 35 7 2 7 7 12          
11 Dania (12) Niels Kristian Iversen 32 8 10 2 6 6          
12 Wielka Brytania (9) Chris Harris 30 6 6 5 3 10          
13 Dania (11) Bjarne Pedersen 25 4 - - 7 14          
14 Polska (14) Krzysztof Kasprzak 21 6 3 5 3 4          
15 Czechy (13) Lukáš Dryml 16 9 2 3 1 1          
16 Polska (16) Jarosław Hampel 16 - 16 - - -          
17 Dania (16) Kenneth Bjerre 11 - - - 11 -          
18 Czechy (19) Luboš Tomíček 8 - 3 5 - -          
19 Słowenia (16) Matej Žagar 7 7 - - - -          
20 Szwecja (16) Jonas Davidsson 7 - - 7 - -          
21 Wielka Brytania (16) Edward Kennett 4 - - - - 4          
22 Szwecja (18) Billy Forsberg 2 - - 2 - -          
23 Dania (17) Nicolai Klindt 1 - - - 1 -          
24 Szwecja (17) Sebastian Aldén 0 - - 0 - -          
Słowenia (17) Izak Šantej ns - - - -          
Polska (17) Damian Baliński - ns - - -          
Słowenia (18) Denis Štojs ns - - - -          
Polska (18) Krzysztof Buczkowski - ns - - -          
Dania (18) Patrick Hougaard - - - ns -          
Wielka Brytania (17) Tai Woffinden - - - - ns          
Wielka Brytania (18) Simon Stead - - - - ns          
Lp. Zawodnik Suma Słowenia Szwecja Dania Wielka Brytania Czechy Skandynawia Łotwa Polska Włochy Niemcy

EDYTUJ

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]