Grand Prix Wielkiej Brytanii na Żużlu 2015

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wielka Brytania Grand Prix Wielkiej Brytanii 2015
2015 Adrian Flux British FIM Speedway Grand Prix
Informacje ogólne
Data 4 lipca 2015
Miasto Wielka Brytania Cardiff
Eliminacja 4 z 12 (184)
Sędzia Szwecja Krister Gardell
Przew. Jury Włochy Armando Castagna
Informacje o stadionie
Stadion Millennium Stadium
Pojemność 62,500
Długość toru 278 m
Nawierzchnia tor czasowy
Wyniki turnieju
1. miejsce Dania Niels K. Iversen
2. miejsce Australia Chris Holder
3. miejsce Dania Peter Kildemand

2015 Adrian Flux British FIM Speedway Grand Prix - czwarta impreza z cyklu Grand Prix w sezonie 2015. Zawody odbyły się 4 lipca 2015 na Millennium Stadium w Cardiff[1][2].

Zawodnicy i pozycje startowe[edytuj | edytuj kod]

Komisja Speedway Grand Prix na zawodnika startującego z dziką kartą nominowała Craiga Cooka. Zawodnikami rezerwowymi zostali: Jason Garrity i Robert Lambert[3].

Ze względu na kontuzję w zawodach nie mógł wystąpić Jarosław Hampel[3]. Jako zmiana kwalifikowana pojechał: Peter Kildemand[3].

(#33) Polska Jarosław Hampel → (#19) Dania Peter Kildemand

Losowanie pozycji startowych odbyło się 3 lipca[4].

1. Dania Nicki Pedersen (#3)
2. Australia Jason Doyle (#69)
3. Polska Krzysztof Kasprzak (#507)
4. Wielka Brytania Chris Harris (#37)
5. Dania Michael Jepsen Jensen (#52)
6. Dania Niels Kristian Iversen (#88)
7. Słowenia Matej Žagar (#55)
8. Szwecja Andreas Jonsson (#100)
9. Australia Chris Holder (#23)
10. Wielka Brytania Craig Cook (#16)
11. Polska Maciej Janowski (#71)
12. Stany Zjednoczone Greg Hancock (#45)
13. Wielka Brytania Tai Woffinden (#108)
14. Dania Peter Kildemand (#19)
15. Australia Troy Batchelor (#75)
16. Szwecja Tomas Hjelm Jonasson (#30)
17. Wielka Brytania Jason Garrity (#17)
18. Wielka Brytania Robert Lambert (#18)

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Msc Zawodnik Pkt 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Suma Msc 21 22 23
1 Dania (88) Niels Kristian Iversen 14 1 2 3 2 1 9 6 2 3
2 Australia (23) Chris Holder 18 2 2 3 3 3 13 1 3 2
3 Dania (19) Peter Kildemand 12 2 3 2 1 1 9 5 2 1
4 Wielka Brytania (108) Tai Woffinden 15 0 3 3 3 3 12 2 3 0
5 Stany Zjednoczone (45) Greg Hancock 12 1 3 3 2 2 11 3 1
6 Słowenia (55) Matej Žagar 10 3 2 2 3 0 10 4 0
7 Dania (3) Nicki Pedersen 9 3 1 1 w 3 8 7 1
8 Dania (52) Michael Jepsen Jensen 8 2 0 2 1 3 8 8 0
9 Wielka Brytania (16) Craig Cook 7 3 1 1 0 2 7 9
10 Szwecja (30) Tomas Hjelm Jonasson 7 1 1 2 2 1 7 10
11 Australia (69) Jason Doyle 7 2 w 1 2 2 7 11
12 Wielka Brytania (37) Chris Harris 5 0 2 0 1 2 5 12
13 Polska (507) Krzysztof Kasprzak 4 1 0 0 3 0 4 13
14 Australia (75) Troy Batchelor 4 3 1 0 w - 4 14
15 Polska (71) Maciej Janowski 3 0 3 0 0 0 3 15
16 Szwecja (100) Andreas Jonsson 2 0 0 1 1 t 2 16
17 Wielka Brytania (18) Robert Lambert 1 1 1 17
18 Wielka Brytania (17) Jason Garrity 0 w 0 18
Msc Zawodnik Pkt 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Suma Msc 21 22 23
d - defekt, w - wykluczenie, c - czas 2 minut, t - taśma, ns - nie startował, nk - niesklasyfikowany
tor A - wewnętrzny tor B tor C tor D - zewnętrzny

Bieg po biegu:

  1. Pedersen, Doyle, Kasprzak, Harris
  2. Zagar, Jensen, Iversen, Jonsson
  3. Cook, Holder, Hancock, Janowski
  4. Batchelor, Kildemand, Jonasson, Woffinden
  5. Woffinden, Holder, Pedersen, Jensen
  6. Kildemand, Iversen, Cook, Doyle (w)
  7. Janowski, Zagar, Batchelor, Kasprzak
  8. Hancock, Harris, Jonasson, Jonsson
  9. Iversen, Jonasson, Pedersen, Janowski
  10. Hancock, Jensen, Doyle, Batchelor
  11. Holder, Kildemand, Jonsson, Kasprzak
  12. Woffinden, Zagar, Cook, Harris
  13. Zagar, Hancock, Kildemand, Pedersen (w)
  14. Woffinden, Doyle, Jonsson, Janowski
  15. Kasprzak, Jonasson, Jensen, Cook
  16. Holder, Iversen, Harris, Batchelor (w)
  17. Pedersen, Cook, Lambert, Garrity (w), Jonsson (t)
  18. Holder, Doyle, Jonasson, Zagar
  19. Woffinden, Hancock, Iversen, Kasprzak
  20. Jensen, Harris, Kildemand, Janowski
    Półfinały:
  21. Holder, Iversen, Pedersen, Zagar
  22. Woffinden, Kildemand, Hancock, Jensen
    Finał:
  23. Iversen, Holder, Kildemand, Woffinden

Klasyfikacja po zawodach[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik zakwalifikowany do przyszłorocznego GP
Stali uczestnicy
Dzika karta, stali rezerwowi, rezerwa toru
Lp. Zawodnik Suma POL
Polska
FIN
Finlandia
CZE
Czechy
GBR
Wielka Brytania
LAT
Łotwa
SWE
Szwecja
DNK
Dania
POL
Polska
SVN
Słowenia
SCA
Szwecja
POL
Polska
AUS
Australia
1 Wielka Brytania (108) Tai Woffinden 55 5 17 18 15                
2 Dania (3) Nicki Pedersen 43 3 16 15 9                
3 Stany Zjednoczone (45) Greg Hancock 39 5 9 13 12                
4 Dania (88) Niels Kristian Iversen 35 7 6 8 14                
5 Słowenia (55) Matej Žagar 34 8 7 9 10                
6 Australia (23) Chris Holder 31 0 7 6 18                
7 Polska (33) Jarosław Hampel 31 7 11 13                
8 Australia (69) Jason Doyle 29 4 11 7 7                
9 Dania (52) Michael Jepsen Jensen 27 5 10 4 8                
10 Polska (71) Maciej Janowski 26 3 2 18 3                
11 Szwecja (100) Andreas Jonsson 26 3 12 9 2                
12 Wielka Brytania (37) Chris Harris 23 7 6 5 5                
13 Polska (507) Krzysztof Kasprzak 21 3 10 4 4                
14 Australia (75) Troy Batchelor 17 0 7 6 4                
15 Szwecja (30) Thomas Hjelm Jonasson 16 4 4 1 7                
16 Dania (19) Peter Kildemand 12 12                
17 Wielka Brytania (16) Craig Cook 7 7                
18 Polska (16) Tomasz Gollob 4 4                
19 Polska (17) Bartosz Zmarzlik 3 3                
19 Finlandia (16) Timo Lahti 3 3                
21 Czechy (16) Václav Milík 2 2                
22 Polska (18) Piotr Pawlicki 1 1                
22 Wielka Brytania (18) Robert Lambert 1 1                
24 Finlandia (17) Nike Lunna 0 0                
24 Finlandia (18) Jiri Nieminen 0 0                
24 Czechy (17) Matěj Kůs 0 0                
24 Czechy (18) Josef Franc 0 0                
24 Wielka Brytania (17) Jason Garrity 0 0                
Lp. Zawodnik Suma POL
Polska
FIN
Finlandia
CZE
Czechy
GBR
Wielka Brytania
LAT
Łotwa
SWE
Szwecja
DNK
Dania
POL
Polska
SVN
Słowenia
SCA
Szwecja
POL
Polska
AUS
Australia

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Wyniki / Kalendarz dla SGP/IMŚ 2015 (pol.). SportoweFakty.pl. [dostęp 2015-06-22].
  2. 2015 Adrian Flux British FIM Speedway Grand Prix (ang.). speedwaygp.com. [dostęp 2015-06-22].
  3. a b c GP w Cardiff: Kildemand zmieni Hampela, Garrity i Lambert rezerwowymi (pol.). SportoweFakty.pl. [dostęp 2015-06-22].
  4. Lista startowa Grand Prix Wielkiej Brytanii (pol.). SportoweFakty.pl. [dostęp 2015-07-03].

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]