Grand Prix w Piłce Siatkowej Kobiet 1993

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z Grand Prix siatkarek 1993)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
piłka siatkowa Grand Prix 1993
1993 FIVB World Grand Prix
1994 OOjs UI icon arched-arrow-ltr.svg
Dyscyplina piłka siatkowa
Organizator FIVB
Szczegóły turnieju
Gospodarz  Hongkong
Otwarcie 28 maja 1993
Zamknięcie (finał) 20 czerwca 1993
Liczba drużyn 8

Grand Prix w piłce siatkowej kobiet 1993 - siatkarski turniej rozegrany w dniach 28 maja-20 czerwca 1993 r. W Grand Prix brało udział 8 reprezentacji narodowych. Finał turniej odbył się w Hongkongu.

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

Ameryka Północna/Południowa Azja Europa

 Brazylia
 Kuba
 Stany Zjednoczone

 Korea Południowa
 Chiny
 Japonia

 Rosja
 Niemcy

Faza eliminacyjna[edytuj | edytuj kod]

Pierwszy weekend[edytuj | edytuj kod]

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Korea Południowa Seul

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
28.05 Chiny  3:1  Stany Zjednoczone 15:10, 11:15, 15:10, 15:9
Korea Południowa  3:2  Brazylia 7:15, 12:15, 15:12, 15:8, 15:8
29.05 Brazylia  3:0  Chiny 17:15, 15:13, 15:10
Korea Południowa  3:0  Stany Zjednoczone 15:3, 15:6, 15:12
30.05 Brazylia  3:1  Stany Zjednoczone 15:10, 14:16, 15:12, 15:7
Korea Południowa  3:1  Chiny 15:5, 15:13, 13:15, 15:10

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Japonia Tokio

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
28.05 Rosja  3:1  Kuba 16:14, 15:7, 7:15, 15:10
Japonia  3:0  Niemcy 15:8, 15:8, 15:2
29.05 Kuba  3:0  Niemcy 15:10, 15:8, 15:6
Japonia  3:1  Rosja 16:14, 5:15, 15:5, 15:12
30.05 Rosja  3:1  Niemcy 15:7, 7:15, 15:5, 15:8
Kuba  3:1  Japonia 13:15, 15:11, 15:11, 15:10

Drugi weekend[edytuj | edytuj kod]

Grupa C[edytuj | edytuj kod]

Tajlandia Bangkok

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
04.06 Brazylia  3:1  Rosja  
Kuba  3:0  Korea Południowa  
05.06 Kuba  3:0  Brazylia 15:7, 15:12, 15:2
Rosja  3:1  Korea Południowa 15:10, 15:12, 13:15, 15:6
06.06 Kuba  3:1  Rosja 15:13, 15:6, 8:15, 15:12
Brazylia  3:2  Korea Południowa 14:16, 7:15, 16:14, 15:10, 15:11

Grupa D[edytuj | edytuj kod]

Malezja Kuala Lumpur

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
04.06 Chiny  3:0  Niemcy 16:14, 17:15, 15:5
Stany Zjednoczone  3:0  Japonia 15:7, 15:6, 15:13
05.06 Niemcy  3:2  Japonia 12:15, 7:15, 15:10, 17:15, 15:9
Chiny  3:2  Stany Zjednoczone 15:9, 11:15, 8:15, 15:12, 15:12
06.06 Stany Zjednoczone  3:1  Niemcy 15:12, 15:1, 9:15, 15:10
Chiny  3:1  Japonia 15:13, 15:11, 9:15, 15:10

Trzeci weekend[edytuj | edytuj kod]

Grupa E[edytuj | edytuj kod]

Australia Sydney

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
11.06 Chiny  3:1  Stany Zjednoczone 15:8, 15:7, 6:15, 15:5
Kuba  3:1  Rosja  
12.06 Stany Zjednoczone  3:2  Rosja 7:15, 13:15, 15:13, 17:16, 17:15
Kuba  3:1  Chiny 14:16, 15:3, 15:8, 15:13
13.06 Rosja  3:1  Chiny 9:15, 15:10, 15:6, 15:8
Kuba  3:1  Stany Zjednoczone 16:14, 15:11, 3:15, 16:14

Grupa F[edytuj | edytuj kod]

Republika Chińska Tajpej

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
11.06 Korea Południowa  3:1  Niemcy 15:9, 15:9, 7:15, 15:4
Brazylia  3:1  Japonia  
12.06 Korea Południowa  3:2  Japonia 8:15, 1:15, 16:14, 15:12, 15:13
Brazylia  3:0  Niemcy  
13.06 Brazylia  3:1  Korea Południowa 11:15, 15:3, 15:5, 15:5
Japonia  3:1  Niemcy  

Tabela fazy eliminacyjnej[edytuj | edytuj kod]

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety
M
W
P
wyg.
prz.
+/-
1  Kuba 17 9 8 1 25 5 20
2  Brazylia 16 9 7 2 23 12 11
3  Chiny 14 9 5 4 18 17 1
4  Korea Południowa 14 9 5 4 19 18 1
5  Rosja 13 9 4 5 18 19 −1
6  Japonia 12 9 3 6 16 20 −4
7  Stany Zjednoczone 12 9 3 6 12 21 −9
8  Niemcy 10 9 1 8 7 26 −19

Źródło: [potrzebne źródło]
Zasady ustalania kolejności: .
Punktacja: zwycięstwo - 2 pkt; porażka - 1 pkt

     awans do turnieju finałowego

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

Grupa G[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
17.06 Korea Południowa  3:2  Chiny 9:15, 5:15, 16:14, 16:14, 15:6
18.06 Chiny  3:1  Rosja  
19.06 Rosja  3:1  Korea Południowa 9:15, 15:13, 15:5, 15:12
Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety
M
W
P
wyg.
prz.
+/-
1  Chiny 3 2 1 1 5 4 1
2  Rosja 3 2 1 1 4 4 0
3  Korea Południowa 3 2 1 1 4 5 −1

Grupa H[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
17.06 Kuba  3:0  Brazylia 15:5, 15:10, 15:7
18.06 Kuba  3:1  Japonia 10:15, 15:5, 15:7, 15:10
19.06 Brazylia  3:1  Japonia  
Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety
M
W
P
wyg.
prz.
+/-
1  Kuba 4 2 2 0 6 1 5
2  Brazylia 3 2 1 1 3 4 −1
3  Japonia 2 2 0 2 2 6 −4

Mecz o 3. miejsce[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
20.06 Rosja  3:1  Brazylia 3:15, 15:10, 17:15, 15:7

Finał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
20.06 Kuba  3:0  Chiny 45:12, 15:1, 15:4, 15:7

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja
Gold medal world centered-2.svg  Kuba
Silver medal world centered-2.svg  Chiny
Bronze medal world centered-2.svg  Rosja
4.  Brazylia
5.  Korea Południowa
6.  Japonia
7.  Stany Zjednoczone
8.  Niemcy

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]