Grande Prêmio Brasil Caixa de Atletismo 2009

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Grande Prêmio Brasil Caixa de Atletismo 2009mityng lekkoatletyczny, który odbył się 24 maja w brazylijskim Belém. Areną zmagań sportowców był Estádio Olímpico do Pará. Zawody zaliczane były do cyklu World Athletics Tour i posiadały rangę Grand Prix IAAF. W mityngu wystąpił jeden Polak - Szymon Ziółkowski zajął 5. miejsce w konkursie rzutu młotem.

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
100 m Antigua i Barbuda Daniel Bailey 9.99 Stany Zjednoczone Michael Rodgers 10.01 Stany Zjednoczone Monzavous Edwards 10.11
200 m Jamajka Marvin Anderson 20.15 Stany Zjednoczone Monzavous Edwards 20.17 Jamajka Ainsley Waugh 20.22
800 m Brazylia Fabiano Peçanha 1:44.63 Brazylia Kleberson Davide 1:44.65 Kenia Reuben Bett 1:44.79
10000 m Kenia Robert Sigei Kipngetich 28:21.25 Kenia Josphat Bett Kipkoech 28:21.51 Kenia Kennedy Kimutai 28:22.54
110 m przez płotki Stany Zjednoczone Ryan Wilson 13.48 Stany Zjednoczone Joel Brown 13.52 Jamajka Richard Phillips 13.53
400 m przez płotki Jamajka Isa Phillips 48.36 Stany Zjednoczone LaRon Bennett 49.29 Brazylia Mahau Suguimati 50.04
Skok wzwyż Stany Zjednoczone Jesse Williams 2.33 Brazylia Jessé de Lima 2.31 Stany Zjednoczone Andra Manson 2.25
Trójskok Portugalia Nelson Évora 17.66 Kuba Arnie David Giralt 17.50 Kuba Yoandri Betanzos 17.38
Rzut młotem Słowenia Primož Kozmus 79.90 Tadżykistan Dilszod Nazarow 78.47 Włochy Marco Lingua 76.57

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
100 m Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych LaVerne Jones-Ferrette 11.18 Stany Zjednoczone Rachelle Boone-Smith 11.30 Stany Zjednoczone Gloria Asumnu 11.31
200 m Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych LaVerne Jones-Ferrette 22.49 Trynidad i Tobago Kelly-Ann Baptiste 22.60 Kajmany (wyspy) Cydonie Mothersill 22.79
400 m Jamajka Bobby-Gaye Wilkins 50.91 Gujana Aliann Pompey 51.09 Stany Zjednoczone Debbie Dunn 51.13
400 m przez płotki Stany Zjednoczone Sheena Tosta 54.19 Trynidad i Tobago Josanne Lucas 55.24 Brazylia Lucimar Teodoro 55.84
Skok o tyczce Brazylia Fabiana Murer 4.40 Kanada Kelsie Hendry
Stany Zjednoczone Becky Holliday
4.30
Skok w dal Stany Zjednoczone Brittney Reese 7.06 Brazylia Keila Costa 6.72 Brazylia Maurren Maggi 6.59
Pchnięcie kulą Nowa Zelandia Valerie Vili 20.25 Białoruś Natalla Michniewicz 19.89 Kuba Misleydis González 18.79
Rzut dyskiem Kuba Yarelis Barrios 62.05 Kuba Yarisley Collado 61.65 Rumunia Nicoleta Grasu 60.50
Rzut oszczepem Kuba Osleidys Menéndez 62.24 Kuba Yanet Cruz 60.66 Brazylia Alessandra Resende 58.65

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]