Gryfoni

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Gryfoni – uczniowie Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie występujący w cyklu powieści Joanne K. Rowling Harry Potter, przynależący do domu Gryffindor. Lista obejmuje osoby, które uczęszczały do tej szkoły w czasie, gdy nauki pobierał tam Harry Potter. Słynęli z odwagi. Większość członków Gwardii Dumbledore’a należała do Gryffindoru. Wszyscy Gryfoni darzyli niechęcią Ślizgonów.

Ważniejsi uczniowie[edytuj | edytuj kod]

Katie Bell[edytuj | edytuj kod]

Katie Bell
c
Postać z Harry Potter
Pierwsze wystąpienie Harry Potter i Kamień Filozoficzny
Grany przez Emily Dale (Harry Potter i Kamień Filozoficzny, Harry Potter i Komnata Tajemnic)
Georgina Leonidas (Harry Potter i Książę Półkrwi, Harry Potter i Insygnia Śmierci)
Dane biograficzne
Pochodzenie Hogwart (Gryffindor)
Inne informacje
Zajęcie uczennica, ścigająca drużyny Gryffindoru w quidditchu, członek GD

Katie Bell (ur. w 1979 r.) – uczennica Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Została przydzielona do Gryffindoru. Była ścigającą w domowej drużynie quidditcha. Bardzo lubiła spędzać czas z Alicją Spinnet. Uczestniczyła w spotkaniach Gwardii Dumbledore’a. Ukończyła Hogwart w 1997 r.

Podczas jednego z treningów w V tomie Ron Weasley podał jej kafla tak mocno, że nie zdołała go złapać i uderzył ją w nos, co wywołało krwawienie. Fred i George Weasleyowie podali jej wtedy bąblówkę krwawą, które chcieli przetestować, ale wywołało to jeszcze większe krwawienie.

W VI tomie przygód Harry’ego Pottera rzucono na nią klątwę Imperius. Wtedy dostała naszyjnik od madame Rosmerty, który Draco Malfoy zakupił w sklepie „U Borgina i Burkesa”. Nakazano jej pójść i zanieść zaklęty naszyjnik Albusowi Dumbledore’owi. Została porażona naszyjnikiem, kiedy pokłóciła się o niego ze swoją przyjaciółką Leanne i spędziła długi czas w Klinice Magicznych Chorób i Urazów Świętego Munga.

W VII tomie Katie uczestniczyła w bitwie o Hogwart.

Lavender Brown[edytuj | edytuj kod]

Lavender Brown
czarodziej czystej krwi
Postać z Harry Potter
Pierwsze wystąpienie Harry Potter i Kamień Filozoficzny
Grany przez Jessie Cave
Dane biograficzne
Pochodzenie Hogwart (Gryffindor)
Inne informacje
Zajęcie uczennica, członek GD

Lavender Brown (ur. 1980, zm. 2 maja 1998) – uczennica Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Została przydzielona do Gryffindoru. Była najlepszą przyjaciółką Parvati Patil. Łączyło je zainteresowanie sztuką wróżbiarstwa. Obie wierzyły głęboko w sens wszelkich przepowiedni i chętnie zgłębiały wiedzę na ten temat. Lavender uczestniczyła w spotkaniach Gwardii Dumbledore’a. Uczęszczała do Hogwartu w latach 1991-98.

W 2001 r. w trakcie wywiadu dla stacji BBC autorka serii książek przedstawiła listę czarodziejów czystej krwi, którzy trafili do Gryffindoru. Lavender Brown figurowała na tej liście.

Lavender przez większą część sagi jest postacią epizodyczną. W czwartej części została zaproszona przez Seamusa Finnigana na bal bożonarodzeniowy. Także wtedy obecny nauczyciel obrony przed czarną magią, Barty Crouch Jr., będący przy pomocy Eliksiru Wielosokowego pod postacią Alastora Moody'ego, upomniał ją za to, że pokazywała swojej przyjaciółce swój kompletny horoskop. W V tomie nie wierzyła Harry’emu w powrót Voldemorta. Wtedy Hermiona Granger stanęła w jego obronie każąc jej „nie wycierać sobie Harrym swojej tłustej gęby"(cytat z 5 tomu Harry’ego Pottera). Kiedy zrozumiała, iż chłopak mówi prawdę została członkiem Gwardii Dumbledore’a.

W szóstej części Lavender nabrała większego znaczenia. Harry zauważył, że zaczęła ona zwracać uwagę na Rona. W momencie, kiedy mijała go na korytarzach, uśmiechała się i szturchała koleżankę. Kibicowała mu również podczas eliminacji do tegorocznego składu drużyny Quidditcha. Natomiast po zwycięsko rozegranym meczu oboje całowali się na oczach całego domu, w wyniku czego Hermiona Granger wybiegła z pokoju wspólnego z płaczem. Związek Rona i Lavender okazał się nieudany. Weasley przyznał się przed Harrym, że prawie w ogóle ze sobą nie rozmawiali, a jedynie się całowali. Był też niezbyt zadowolony z faktu, że jego dziewczyna nazywała go „Mon Ron”, a na gwiazdkę przysłała mu złoty łańcuch, na którym było napisane „Mój ukochany”, a którego sam Ron w życiu by nie włożył. Lavender czuła się odtrącona przez chłopaka, ale gdy starała się to jakoś wyjaśnić, ten jej unikał. Zaczęła też zauważać, że podejrzanie zbyt wiele czasu spędza on z Hermioną. W końcu, w wyniku sprzeczki, której powodem była właśnie Hermiona, zerwali ze sobą. Do końca szóstej części była nieszczęśliwa.

W ostatnim tomie wzięła udział w bitwie o Hogwart. Przeżyła bitwę, ale zmarła następnego dnia na skutek ran.

Colin Creevey[edytuj | edytuj kod]

Colin Creevey
mugolak
Postać z Harry Potter
Pierwsze wystąpienie Harry Potter i Komnata Tajemnic
Grany przez Hugh Mitchell
Dane biograficzne
Pochodzenie Hogwart (Gryffindor)
Inne informacje
Zajęcie uczeń, członek GD

Colin Creevey (ur. 20 stycznia 1981, zm. 2 maja 1998) – uczeń Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Został przydzielony do Gryffindoru. Był dzieckiem mugoli. Miał młodszego o 2 lata brata, Dennisa Creeveya. Często nosił przy sobie aparat fotograficzny i fotografował nim ciekawe zdarzenia. Wysyłał zdjęcia do swego ojca, by pokazać mu świat czarodziejów. Uczestniczył w spotkaniach Gwardii Dumbledore’a. Uczęszczał do Hogwartu w latach 1992-98.

Na pierwszym roku chłopiec był bardzo podekscytowany możliwością poznania Harry’ego i robił mu wiele zdjęć. Poprosił swego idola o autograf, ale Harry odmówił. Często chodził za Potterem, a spotykając go za każdym razem pytał: W porządku Harry? W listopadzie Colin został spetryfikowany przez bazyliszka – potwora zamieszkałego w Komnacie Tajemnic. Pielęgniarka, pani Pomfrey podała mu sok z mandragory i w maju wrócił do zdrowia.

W IV tomie bracia próbowali zmodyfikować plakietki z napisami Potter cuchnie na Wspieraj Harry’ego Pottera. Zamiast tego uzyskali napis Potter naprawdę cuchnie.

Gdy w VII tomie doszło do bitwy o Hogwart Colin chciał zostać i pomóc, mimo iż był niepełnoletni. Profesor Minerwa McGonagall kazała mu opuścić zamek. On jednak zakradł się i dołączył do walczących. Zginął na placu przed zamkiem, jednak nie wiadomo, kto go zabił. Oliver Wood i Neville Longbottom transportowali jego martwe ciało. Harry widział to zdarzenie spod peleryny niewidki.

Dennis Creevey[edytuj | edytuj kod]

Dennis Creevey (ur. 1983) – uczeń Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Został przydzielony do Gryffindoru. Był dzieckiem mugoli. Miał starszego o 2 lata brata, Colina Creeveya. Był najniższym chłopcem na swoim roku. Podobnie jak jego brat, był zafascynowany Harrym Potterem. Uczestniczył w spotkaniach Gwardii Dumbledore’a. Uczęszczał do Hogwartu w latach 1994-2001.

W IV tomie chłopak w momencie przeprawy łódkami z peronu do szkoły wpadł podczas burzy do jeziora. Uratowała go kałamarnica i wypchnęła na powierzchnię. Bracia próbowali zmodyfikować plakietki z napisami Potter cuchnie na Wspieraj Harry’ego Pottera. Zamiast tego uzyskali napis Potter naprawdę cuchnie.

Seamus Finnigan[edytuj | edytuj kod]

Seamus Finnigan
czarodziej półkrwi
Postać z Harry Potter
Pierwsze wystąpienie Harry Potter i Kamień Filozoficzny
Grany przez Devon Murray
Dane biograficzne
Pochodzenie Hogwart (Gryffindor)
Inne informacje
Zajęcie uczeń, członek GD

Seamus Finnigan (ur. 1980) – uczeń Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Został przydzielony do Gryffindoru. Był Irlandczykiem. Jego matka była czarownicą, o czym jego ojciec, mugol, dowiedział się dopiero po ślubie. Dzielił dormitorium wraz z Harrym Potterem, Ronem Weasleyem, Neville’em Longbottomem i swoim najlepszym przyjacielem, Deanem Thomasem. Był wielkim fanem quidditcha. Uczęszczał do Hogwartu w latach 1991-98.

Tiara przydziału przez minutę zastanawiała się zanim przydzieliła go do Gryffindoru. W IV tomie na mistrzostwach quidditcha kibicował reprezentacji Irlandii, grającej przeciwko Bułgarom. Na bal bożonarodzeniowy, Seamus poszedł wraz z Lavender Brown.

Seamus w V tomie przez wpływ rodziców i gazety Prorok Codzienny, z początku nie wierzył Harry’emu, iż powrócił Lord Voldemort. Zmienił zdanie, gdy w Żonglerze – innej, magicznej gazecie, przeczytał artykuł przedstawiający prawdziwy przebieg zdarzeń i wysłał artykuł swojej matce. Postanowił przyłączyć się do Gwardii Dumbledore’a. Pod koniec piątego roku sprzeciwił się matce, która chciała go wypisać ze szkoły.

W VII tomie uczestniczył w Bitwie o Hogwart, gdzie uratował Harry’ego przed dementorami.

Hermiona Granger[edytuj | edytuj kod]

 Osobny artykuł: Hermiona Granger.

Angelina Johnson[edytuj | edytuj kod]

 Zobacz więcej w artykule Weasleyowie, w sekcji Angelina Weasley z domu Johnson.

Lee Jordan[edytuj | edytuj kod]

Lee Jordan
c
Postać z Harry Potter
Pierwsze wystąpienie Harry Potter i Kamień Filozoficzny
Grany przez Luke Youngblood
Dane biograficzne
Pochodzenie Hogwart (Gryffindor)
Inne informacje
Zajęcie uczeń, komentator meczów quidditcha, członek GD

Lee Jordan (ur. w 1978 r.) – uczeń Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Został przydzielony do Gryffindoru. Był czarnoskórym, pogodnym chłopcem o charakterystycznych dredach. Przyjaźnił się z Fredem i George’em Weasleyami. Często urządzał dowcipy wraz z bliźniakami. Był komentatorem meczów quidditcha. Swój obowiązek wykonywał w bardzo charakterystyczny sposób, raz po raz rozśmieszając widownię żartami. Miał również kłopoty z zachowaniem bezstronności. Uczestniczył w spotkaniach Gwardii Dumbledore’a. Uczęszczał do Hogwartu w latach 1989-1996.

W VII tomie był spikerem w radiu „Potterwarta”, powiadamiając o prawdziwych wydarzeniach, dziejących się w świecie czarodziejów, za czasów Lorda Voldemorta. Działał pod pseudonimem (Potok), jak wszyscy jego goście, którymi byli najczęściej członkowie Zakonu Feniksa. Gdy Harry przybył do Hogwartu, by odnaleźć ostatni horkruks, on również się zjawił. Walczył ze śmierciożercami w ostatniej bitwie Lorda Voldemorta.

Neville Longbottom[edytuj | edytuj kod]

 Osobny artykuł: Neville Longbottom.

Cormac McLaggen[edytuj | edytuj kod]

Cormac McLaggen
c
Postać z Harry Potter
Pierwsze wystąpienie Harry Potter i Książę Półkrwi
Grany przez Freddie Stroma
Dane biograficzne
Pochodzenie Hogwart (Gryffindor)
Inne informacje
Zajęcie uczeń, członek Klubu Ślimaka

Cormac McLaggen (ur. 1979) – uczeń Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Został przydzielony do Gryffindoru. Uczestniczył w spotkaniach Klubu Ślimaka. Ukończył Hogwart w 1997 r.

W VI tomie, chciał reprezentować swój dom w quidditchu na pozycji obrońcy, ale nie dostał się do drużyny, ponieważ w czasie eliminacji przez Hermionę Granger, która rzuciła na niego zaklęcie Confundus, nie obronił piątego rzutu karnego. Później jednak tymczasowo grał w drużynie na miejscu Rona Weasleya, gdy ten został otruty. Zajmował się wówczas instruowaniem innych, jak mają grać. Podczas meczu uderzył Harry’ego tłuczkiem w głowę i złamał mu czaszkę. Przez jakiś czas zabiegał o względy Hermiony, co przyprawiało o wściekłość Rona.

W filmach prawdopodobnie jest on na tym samym roku co Harry. W filmie Harry Potter i Insygnia Śmierci, Część 1, gdy Śmierciożercy zatrzymują pociąg do Hogwartu w celu znalezienia Harry’ego i porwania go, Cormac próbuje nastraszyć ich, że jego ojciec się o wszystkim dowie, lecz zostaje przez nich całkowicie zignorowany. W filmie Harry Potter i Insygnia Śmierci, Część 2 dołącza on do odnowionej Gwardii Dumbledore’a i walczy w Bitwie o Hogwart, którą przeżywa.

Parvati Patil[edytuj | edytuj kod]

Parvati Patil
c
Postać z Harry Potter
Pierwsze wystąpienie Harry Potter i Kamień Filozoficzny
Grany przez Sitara Shah (Harry Potter i więzień Azkabanu)
Shefali Chowdhury (Harry Potter i Czara Ognia, Harry Potter i Zakon Feniksa, Harry Potter i Książę Półkrwi)
Dane biograficzne
Pochodzenie Hogwart (Gryffindor)
Inne informacje
Zajęcie uczennica, członek GD

Parvati Patil (ur. 1980) – uczennica Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Została przydzielona do Gryffindoru. Swoje długie, czarne włosy nosiła najczęściej zaplecione w warkocz. Nosiła szaty w kolorze różu ze złotymi bransoletkami. Była siostrą Padmy Patil. Przyjaźniła się z Lavender Brown. Uczestniczyła w spotkaniach Gwardii Dumbledore’a. Uczęszczała do Hogwartu w latach 1991-1998.

W III tomie na zajęciach obrony przed czarną magią walczyła z boginem, który przybrał postać mumii. Zdaniem Deana Thomasa, obie bliźniaczki to najładniejsze dziewczyny na roku. Jednak mimo to w IV tomie początkowo żadna z bliźniaczek nie została zaproszona na bal bożonarodzeniowy. Ostatecznie, gdy Cho Chang odrzuciła zaproszenie Harry’ego, ten poprosił o towarzyszenie mu Parvati. Harry nie był jednak dobrym partnerem na balu, gdyż poświęcał jej niewiele uwagi. Wobec tego Parvati zaczęła bawić się z chłopcem z Akademii Magii Beauxbatons.

W V tomie jako członek Gwardii Dumbledore’a była obecna na pierwszym spotkaniu w „Świńskim Łbie”. Na szóstym roku Parvati i jej siostra były wśród uczniów, których rodzice martwili się o ich bezpieczeństwo w Hogwarcie. Rok później wraz z siostrą uczestniczyła w bitwie o Hogwart, gdzie walczyła z Traversem.

Imię jej (Parvati) jest również imieniem hinduskiej bogini, małżonki Shivy, natomiast nazwisko (Patil) to określenie sołtysa wsi używane w centralnych i południowych Indiach.

Harry Potter[edytuj | edytuj kod]

 Osobny artykuł: Harry Potter (postać).

Demelza Robins[edytuj | edytuj kod]

Demelza Robins – uczennica Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Została przydzielona do Gryffindoru. Prawdopodobnie była rówieśniczką Ginny Weasley. Była ścigającą w domowej drużynie quidditcha. Postać pojawiła się po raz pierwszy w VI tomie.

Alicja Spinnet[edytuj | edytuj kod]

Alicja Spinnet
c
Postać z Harry Potter
Pierwsze wystąpienie Harry Potter i Kamień Filozoficzny
Grany przez Leilah Sutherland (Harry Potter i Kamień Filozoficzny)
Rochelle Douglas (Harry Potter i Komnata Tajemnic)
Dane biograficzne
Pochodzenie Hogwart (Gryffindor)
Inne informacje
Zajęcie uczennica, ścigająca drużyny Gryffindoru w quidditchu, członek GD

Alicja Spinnet (ur. 1978) – uczennica Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Została przydzielona do Gryffindoru. Przyjaźniła się z Angeliną Johnson, Katie Bell i bliźniakami Weasley. W 1991 r. została ścigającą w domowej drużynie quidditcha. Prawdopodobnie od początku wierzyła Harry’emu. Uczestniczyła w spotkaniach Gwardii Dumbledore’a. Uczęszczała do Hogwartu w latach 1989-96.

Dean Thomas[edytuj | edytuj kod]

Dean Thomas
czarodziej półkrwi
Postać z Harry Potter
Pierwsze wystąpienie Harry Potter i Kamień Filozoficzny
Grany przez Alfred Enoch
Dane biograficzne
Pochodzenie Hogwart (Gryffindor)
Inne informacje
Zajęcie uczeń, ścigający drużyny Gryffindoru w quidditchu, członek GD

Dean Thomas (ur. 1980) – uczeń Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Został przydzielony do Gryffindoru. Jego dom znajdował się w Londynie. Jego matka była mugolką, a ojciec (czarodziej) odszedł, gdy Dean był bardzo mały. Potem był wychowywany przez mugolskiego ojczyma. Miał liczne rodzeństwo[1]. Wychowując się w mugolskiej rodzinie został wielkim fanem piłki nożnej a szczególnie angielskiego klubu West Ham United. Był najlepszym przyjacielem Seamusa Finnigana. Był ścigającym w domowej drużynie quidditcha. Uczestniczył w spotkaniach Gwardii Dumbledore’a. Uczęszczał do Hogwartu w latach 1991-98.

Pod koniec 5. roku był związany uczuciowo z Ginny Weasley, za co brat Ginny, Ron darzył go niechęcią. Ginny rozstała się z nim w maju 1997 r. Gdy przeczytał opublikowany w Żonglerze wywiad z Harrym, zaczął go podziwiać. Później oficjalnie mówił, iż twierdzi, że Potter jest wybrańcem.

W VII tomie uciekł przed śmierciożercami wraz z ojcem Nimfadory, Tedem Tonksem. Potem spotkał Dirka wraz z Gryfkiem i innym goblinem. Został złapany przez szmalcowników wraz Harrym, Ronem, Hermioną oraz Gryfkiem i uwięziony w piwnicy rezydencji Malfoyów. W ucieczce pomógł uwięzionym skrzat domowy, Zgredek, który teleportował ich do Muszelki, domu Fleur i Billa Weasleyów. W czasie pobytu w tym miejscu zaprzyjaźnił się z Luną Lovegood. Potem uczestniczył w Bitwie o Hogwart, gdzie walczył z Antoninem Dołohowem. Po zwycięstwie, jego dalsze losy nie są znane.

Romilda Vane[edytuj | edytuj kod]

Romilda Vane
c
Postać z Harry Potter
Pierwsze wystąpienie Harry Potter i Książę Półkrwi
Grany przez Anna Shaffer
Dane biograficzne
Pochodzenie Hogwart (Gryffindor)
Inne informacje
Zajęcie uczennica

Romilda Vane (ur. w 1982 r.) – uczennica Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Została przydzielona do Gryffindoru. Miała ciemne oczy i długie, ciemne włosy. Uczęszczała do Hogwartu w latach 1993-2000.

W VI tomie Romilda zakochała się w Harrym. Przed Bożym Narodzeniem dała Harry’emu czekoladowe kociołki z eliksirem miłosnym. Gdy Potter szukał mapy, jego kolega Ron Weasley zjadł kociołki i Harry musiał pójść z nim do profesora Slughorna po antidotum, ponieważ Ron, który chodził w tym czasie z Lavender Brown, zakochał się w Romildzie.

W filmach jest ona na tym samym roku co Harry i w żadnym z filmów nie odzywa się ani słowem. W ostatnim filmie dołącza do Gwardii Dumbledore’a i bierze udział w Bitwie o Hogwart.

Fred i George Weasleyowie[edytuj | edytuj kod]

 Zobacz więcej w artykule Weasleyowie, w sekcji Fred i George Weasleyowie.

Ginny Weasley[edytuj | edytuj kod]

 Osobny artykuł: Ginny Weasley.

Percy Weasley[edytuj | edytuj kod]

 Zobacz więcej w artykule Weasleyowie, w sekcji Percy Weasley.

Ron Weasley[edytuj | edytuj kod]

 Osobny artykuł: Ron Weasley.

Oliver Wood[edytuj | edytuj kod]

Oliver Wood
c
Postać z Harry Potter
Pierwsze wystąpienie Harry Potter i Kamień Filozoficzny
Grany przez Sean Biggerstaff
Dane biograficzne
Pochodzenie Hogwart (Gryffindor)
Inne informacje
Zajęcie uczeń, kapitan i obrońca drużyny Gryffindoru w quidditchu

Oliver Wood (ur. w 1976 r.) – uczeń Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Został przydzielony do Gryffindoru. Był kapitanem i obrońcą w domowej drużynie quidditcha w latach 1990-94[2]. Był pasjonatem quidditcha. Uczęszczał do Hogwartu w latach 1987-94.

W I tomie nauczył Harry’ego Pottera podstaw gry w quidditcha. Po ukończeniu Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie został zwerbowany do rezerwowej drużyny quidditcha Zjednoczonych z Pudlemere. W 7. tomie wziął udział w bitwie o Hogwart. Wraz z Nevillem Longbottomem transportował ciało martwego Colina Creeveya.

Postacie epizodyczne[edytuj | edytuj kod]

 • Euan Abercrombie (ur. w 1984 r.) – Postać pojawiła się po raz pierwszy podczas ceremonii przydziału w V tomie. Euan uczęszczał do szkoły w latach 1995-2002. Miał sterczące uszy. Będąc na pierwszym roku wierzył w informacje, które podawał Prorok Codzienny na temat Harry’ego Pottera.
 • Ritchie Coote (ur. w 1979 r.) – był pałkarzem w domowej drużynie quidditcha w latach 1996-97. Uczęszczał do szkoły w latach 1990-97.
 • Fay Dunbar – Należała do Gwardii Dumbledore’a. Najbardziej w szkole lubiła Eloise Migden. Wiadomo, że ona i Eloise są starsze od Harry’ego, Rona i Hermiony.
 • Wiktoria Frobisher – Jesienią 1995 r. próbowała dostać się do domowej drużyny quidditcha i wypadła lepiej niż Ron Weasley, ale jej kandydatura została odrzucona, gdyż stwierdziła, że inny klub stoi wyżej w jej priorytetach niż drużyna quidditcha.
 • Geoffrey Hooper – Jesienią 1995 r. próbował dostać się do domowej drużyny quidditcha i wypadł lepiej niż Ron Weasley, ale jego kandydatura została odrzucona, gdyż Angelina Johnson miała o nim złe zdanie.
 • Andrew Kirke – Był pałkarzem w domowej drużynie quidditcha w latach 1995-96. Andrew został przyjęty do drużyny po odejściu ze szkoły Freda i George’a Weasleyów. Nie był zbytnio dobrym graczem. Spadł z miotły w czasie meczu przeciwko drużynie Hufflepuffu.
 • Natalia McDonald (ur. w 1983 r.) – Postać pojawiła się po raz pierwszy podczas ceremonii przydziału w IV tomie. Uczęszczała do szkoły w latach 1994-2001. Postać została tak nazwana na cześć dziewczynki, której J.K. Rowling wysłała w liście zakończenie powieści po napisaniu IV tomu. Niestety, prawdziwa Natalia McDonald nie przeczytała listu, gdyż zmarła w wyniku ciężkiej choroby.
 • Eloise Migden – w IV tomie Harry i Ron szukali partnerek na Bal Bożonarodzeniowy. Tytułowy bohater proponował przyjacielowi aby poszedł właśnie z nią, ale ten nie chciał i obaj poszli z siostrami Patil; Harry z Parvati, a Ron z Padmą. Należała do Gwardii Dumbledore’a. W VI tomie ojciec zabrał ją z Hogwartu w trosce o jej bezpiczeństwo. Jej najlepszą szkolną przyjaciółką była Fay.
 • Jimmy Peakes (ur. w 1983 r.) – uczeń Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Został przydzielony do Gryffindoru. Był pałkarzem w domowej drużynie quidditcha. Uczęszczał do szkoły w latach 1994-2001.
 • Jack Sloper – Był pałkarzem w domowej drużynie quidditcha.
 • Kenneth Towler (ur. w 1978 r.) – Uczęszczał do szkoły w latach 1989-96.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. Jest to informacja z oficjalnej strony J.K. Rowling
 2. Możliwe, że piastował te stanowiska dłużej.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]