Grzegorz Markowski (dziennikarz)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Grzegorz Markowski (ur. 28 kwietnia 1973 w Bielsku-Białej) – polski dziennikarz radiowy i telewizyjny.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Jest absolwentem Wydziału Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Pracował dla Radiostacji, Radia Bis oraz w magazynie „City Magazine[1]. Współtworzył pierwsze radiowe reality show „Dwa Braty” wraz z Kamilem Dąbrową i Marcinem Chłopasiem w Radiostacji. Prowadził też audycję „Radio NRD”. Jest współautorem audycji „Wpół do 4 RP” w Tok FM. Razem z Kamilem Dąbrową prowadził program "Jazda po klipach" w VH1 Polska. Jest współprowadzącym „Szkła kontaktowego” w TVN24, gdzie zadebiutował 1 marca 2008. Do września 2011 współprowadził niedzielne wydania tego programu z Kamilem Dąbrową, następnie do marca 2016 z Marią Czubaszek, a od kwietnia 2016 ponownie z Kamilem Dąbrową.

Od września 2012 do czerwca 2014 razem z Krzysztofem Materną prowadził czwartkową audycję „Daję słowo” w Radiowej Jedynce.

Przez 7 lat zajmował w MillwardBrown SMG/KRC stanowisko dyrektora ds. badawczo-rozwojowych. W lutym 2007 objął funkcję dyrektora strategicznego agencji reklamowej DDB Warszawa[2], odpowiedzialnego m.in. za marki Pilsner Urquell, Dębowe Mocne, Lotos, Łowicz, Nałęczowianka[3].

Od marca 2009 pracuje dla firmy Corporate Profiles Consulting, specjalizującej się w doradztwie strategicznym, gdzie zajmuje stanowisko dyrektora Research & Discovery.

W okresie czerwiec 2010–luty 2012 pisał felietony do tygodnika „Wprost”, ukazujące się w stałej rubryce „Bajka prawie polityczna”, a od 5 marca 2012 publikuje je w polskiej edycji tygodnika „Newsweek Polska”.

W 2018 otrzymał tytuł Mistrz Mowy Polskiej[4].

Jest żonaty, ma troje dzieci.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]