Grzegorz Stasiak

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Grzegorz Stasiak
Ilustracja
Data i miejsce urodzenia 4 kwietnia 1953
Ruda Śląska
Zawód aktor, artysta kabaretowy
Strona internetowa

Grzegorz Stasiak (ur. 4 kwietnia 1953 w Rudzie Śląskiej) – polski aktor i kabareciarz.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

W latach 2000–2002 był członkiem Kabaretu Śląskiego, w 2002 roku założył Kabaret Mieszany.

Brał udział w Telefonie Szczęścia, emitowanym przez lokalną telewizję Elsat oraz w programie Na Wesoło i po śląsku, prowadzonym na falach Radia Piekary. W Radiu eM prowadził program Obrazki śląskie, w którym interpretował felietony Grzegorza Molitorysa, natomiast w Radiu Vanessa prowadził Biesiadę Śląską. Publikuje felietony pisane w gwarze śląskiej na łamach „Wieści Gliwickich”.

Jest laureatem konkursu Po naszymu, czyli po śląsku i zwycięzcą Maratonu uśmiechu. Dużą popularność przyniósł mu serial Święta wojna, w którym zagrał Alojza oraz program Nauka jazdy emitowany na antenie telewizji TVN, który prowadził wraz z Małgorzatą Mandryk.

Od 2008 roku związany był z Telewizją TVS, gdzie wraz z Niną Nocoń, Adamem Gizą, Aleksandrem Gortatem i Pawłem Ziębą prowadził program Radio na Wizji. W 2009 roku na antenie TVS emitowane były odcinki programu Nauka jazdy (produkcja TVN na antenie TVS) z udziałem Grzegorza Stasiaka. Od czerwca 2010 do stycznia 2011 roku prowadził tam także Listę Śląskich Szlagierów.

Grzegorz Stasiak i Marcin Janota podczas koncertu w Mysłowicach (15 lutego 2015)
Grzegorz Stasiak (15 lutego 2015)

Od grudnia 2009 roku związany jest ze śląską rozgłośnią Radio Fest, gdzie razem z Marcinem Janotą prowadzą program Fest Party. Od 2015 roku prowadzi program „Grzegorz Stasiak łowi w sieci” na antenie lokalnej telewizji TVT. Od 2016 roku jest ekspertem w programie Marcina Janoty „Co jest grane” na antenie itvm.pl i dlaCiebie.tv.

Filmografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]