Guangzhou International Women’s Open 2018

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Guangzhou International Women’s Open 2018
Miejsce  Chiny
Kanton
Obiekt Guangzhou International Tennis Center
Nawierzchnia Twarda
Data 17–23.09.2018
WTA Tour
Kategoria WTA International Series
Pula nagród 250 000 $
Drabinka 32S/24Q/16D
Dyrektor Huang Jianting
Zwyciężczynie
Gra pojedyncza
Chińska Republika Ludowa Wang Qiang
Gra podwójna
Australia Monique Adamczak
Australia Jessica Moore
2017 2019
Strona internetowa

Guangzhou International Women’s Open 2018tenisowy turniej WTA kategorii WTA International Series w sezonie 2018 z cyklu Guangzhou International Women’s Open rozgrywany w dniach 17–23 września 2018 roku w Kantonie na kortach twardych o puli nagród wynoszącej 250 000 dolarów amerykańskich.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistkaRankingOsiągnięcie
1Francja Alizé Cornet 33 1. runda
2Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai 41 wycofanie
03Chińska Republika Ludowa Wang Qiang 44 zwycięstwo
04Serbia Aleksandra Krunić 51 ćwierćfinał
05Kazachstan Julija Putincewa 55 finał
06Słowacja Viktória Kužmová 58 2. runda
07Białoruś Wiera Łapko 64 ćwierćfinał
08Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai 76 2. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
   Ukraina Kateryna Kozłowa 4 1  
5  Kazachstan Julija Putincewa 6 6  
  5  Kazachstan Julija Putincewa 6 6  
   Stany Zjednoczone Bernarda Pera 1 4  
4  Serbia Aleksandra Krunić 6 3 4
   Stany Zjednoczone Bernarda Pera 4 6 6  
    5  Kazachstan Julija Putincewa 1 2
  3  Chińska Republika Ludowa Wang Qiang 6 6
   Francja Fiona Ferro 4 0  
3  Chińska Republika Ludowa Wang Qiang 6 6  
3  Chińska Republika Ludowa Wang Qiang 6 6
   Niemcy Andrea Petković 2 2  
7  Białoruś Wiera Łapko 2 62
   Niemcy Andrea Petković 6 7  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
1  Francja Alizé Cornet 0 3  
 Stany Zjednoczone Jennifer Brady 6 6      Stany Zjednoczone Jennifer Brady w/o  
 Ukraina Kateryna Kozłowa 6 7      Ukraina Kateryna Kozłowa  
 Chińska Republika Ludowa Lu Jiajing 0 64        Ukraina Kateryna Kozłowa 4 1
WC  Rosja Wiera Zwonariowa 4 2       5  Kazachstan Julija Putincewa 6 6
 Niemcy Sabine Lisicki 6 6      Niemcy Sabine Lisicki 3 3
 Hiszpania Sara Sorribes Tormo 1 1     5  Kazachstan Julija Putincewa 6 6  
5  Kazachstan Julija Putincewa 6 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
4  Serbia Aleksandra Krunić 6 6  
 Szwajcaria Viktorija Golubic 4 3     4  Serbia Aleksandra Krunić 6 6  
 Rumunia Ana Bogdan 6 3 1k      Stany Zjednoczone Christina McHale 3 3  
 Stany Zjednoczone Christina McHale 4 6 3       4  Serbia Aleksandra Krunić 6 3 4
 Stany Zjednoczone Bernarda Pera 7 6        Stany Zjednoczone Bernarda Pera 4 6 6
 Polska Magdalena Fręch 63 1      Stany Zjednoczone Bernarda Pera 6 6
Q  Serbia Ivana Jorović 2 3     6  Słowacja Viktória Kužmová 2 3  
6  Słowacja Viktória Kužmová 6 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
8  Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai 6 6  
Q  Chińska Republika Ludowa Gao Hanyu 4 2     8  Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai 6 3 2  
 Francja Fiona Ferro 6 6      Francja Fiona Ferro 0 6 6  
WC  Chińska Republika Ludowa Wang Xiyu 3 3        Francja Fiona Ferro 4 0
WC  Rosja Swietłana Kuzniecowa 3 6 6       3  Chińska Republika Ludowa Wang Qiang 6 6
Q  Indie Karman Thandi 6 3 2     WC  Rosja Swietłana Kuzniecowa 2 2
 Stany Zjednoczone Nicole Gibbs 1 2     3  Chińska Republika Ludowa Wang Qiang 6 6  
3  Chińska Republika Ludowa Wang Qiang 6 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
7  Białoruś Wiera Łapko 6 6  
 Stany Zjednoczone Vania King 2 1     7  Białoruś Wiera Łapko 6 7  
Q  Izrael Deniz Khazaniuk 6 4 6     Q  Izrael Deniz Khazaniuk 2 5  
WC  Chińska Republika Ludowa Wang Xinyu 4 6 3       7  Białoruś Wiera Łapko 2 62
 Niemcy Andrea Petković 1 6 6        Niemcy Andrea Petković 6 7
Q  Australia Lizette Cabrera 6 3 3      Niemcy Andrea Petković 6 7
 Chińska Republika Ludowa Wang Yafan 6 6      Chińska Republika Ludowa Wang Yafan 4 65  
LL  Chińska Republika Ludowa Zhu Lin 2 2  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (WTA)
Zwyciężczyni 43 000 280
Finalistka 21 400 180
Półfinalistka 11 500 110
Ćwierćfinalistka 6175 60
2. runda 3400 30
1. runda 2100 1

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistkiRankingOsiągnięcie
01Stany Zjednoczone Kaitlyn Christian
Stany Zjednoczone Sabrina Santamaria
108 półfinał
02Kazachstan Galina Woskobojewa
Rosja Wiera Zwonariowa
148 ćwierćfinał
03Australia Monique Adamczak
Australia Jessica Moore
149 zwycięstwo
04Chińska Republika Ludowa Jiang Xinyu
Chińska Republika Ludowa Tang Qianhui
235 półfinał

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Stany Zjednoczone Kaitlyn Christian
 Stany Zjednoczone Sabrina Santamaria
6 6  
 Indonezja Beatrice Gumulya
 Czarnogóra Ana Veselinović
2 2     1  Stany Zjednoczone Kaitlyn Christian
 Stany Zjednoczone Sabrina Santamaria
6 6  
 Chińska Republika Ludowa Lu Jiajing
 Japonia Junri Namigata
6 7      Chińska Republika Ludowa Lu Jiajing
 Japonia Junri Namigata
3 4  
 Indonezja Jessy Rompies
 Papua-Nowa Gwinea Abigail Tere-Apisah
2 65       1  Stany Zjednoczone Kaitlyn Christian
 Stany Zjednoczone Sabrina Santamaria
0 6 10  
3  Australia Monique Adamczak
 Australia Jessica Moore
6 7       3  Australia Monique Adamczak
 Australia Jessica Moore
6 3 12  
 Chińskie Tajpej Chen Pei-hsuan
 Chińskie Tajpej Wu Fang-hsien
4 63     3  Australia Monique Adamczak
 Australia Jessica Moore
7 6
 Chińska Republika Ludowa Xun Fangying
 Chińska Republika Ludowa Zhu Lin
6 6      Chińska Republika Ludowa Xun Fangying
 Chińska Republika Ludowa Zhu Lin
5 2  
 Izrael Deniz Khazaniuk
 Stany Zjednoczone Claire Liu
2 4       3  Australia Monique Adamczak
 Australia Jessica Moore
4 7 10
 Chińska Republika Ludowa Guo Hanyu
 Indie Prarthana Thombare
1 2        Czarnogóra Danka Kovinić
 Białoruś Wiera Łapko
6 5 4
 Chińska Republika Ludowa Han Xinyun
 Chińska Republika Ludowa Zhang Ying
6 6      Chińska Republika Ludowa Han Xinyun
 Chińska Republika Ludowa Zhang Ying
4 4  
WC  Hongkong Ng Kwan-yau
 Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai
4 4     4  Chińska Republika Ludowa Jiang Xinyu
 Chińska Republika Ludowa Tang Qianhui
6 6  
4  Chińska Republika Ludowa Jiang Xinyu
 Chińska Republika Ludowa Tang Qianhui
6 6       4  Chińska Republika Ludowa Jiang Xinyu
 Chińska Republika Ludowa Tang Qianhui
5 3
 Czarnogóra Danka Kovinić
 Białoruś Wiera Łapko
6 6        Czarnogóra Danka Kovinić
 Białoruś Wiera Łapko
7 6  
 Chińska Republika Ludowa Wang Xinyu
 Chińska Republika Ludowa Wang Xiyu
2 1      Czarnogóra Danka Kovinić
 Białoruś Wiera Łapko
6 6
 Chińska Republika Ludowa Feng Shuo
 Chińska Republika Ludowa Kang Jiaqi
4 2     2  Kazachstan Galina Woskobojewa
 Rosja Wiera Zwonariowa
3 3  
2  Kazachstan Galina Woskobojewa
 Rosja Wiera Zwonariowa
6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($)[a] Punkty (WTA)[b]
Zwyciężczynie 12 300 280
Finalistki 6400 180
Półfinalistki 3435 110
Ćwierćfinalistki 1820 60
1. runda 960 1

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]