Guangzhou International Women’s Open 2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Guangzhou International Women’s Open 2019
Miejsce  Chiny
Kanton
Obiekt Guangzhou International Tennis Center
Nawierzchnia Twarda
Data 16–21.09.2019
WTA Tour
Kategoria WTA International Series
Pula nagród 500 000 $
Drabinka 32S/24Q/16D
Dyrektor Huang Jianting
Zwyciężczynie
Gra pojedyncza
Stany Zjednoczone Sofia Kenin
Gra podwójna
Chińska Republika Ludowa Peng Shuai
Niemcy Laura Siegemund
2018 2020
Strona internetowa

Guangzhou International Women’s Open 2019tenisowy turniej WTA kategorii WTA International Series w sezonie 2019 z cyklu Guangzhou International Women’s Open rozgrywany w dniach 16–21 września 2019 roku w Kantonie na kortach twardych o puli nagród wynoszącej 500 000 dolarów amerykańskich.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistkaRankingOsiągnięcie
01Ukraina Elina Switolina 3 2. runda
02Chińska Republika Ludowa Wang Qiang 12 1. runda
03Stany Zjednoczone Sofia Kenin 20 zwycięstwo
04Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai 32 ćwierćfinał
05Czechy Kateřina Siniaková 37 2. runda
06Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai 38 2. runda
07Białoruś Alaksandra Sasnowicz 48 1. runda
08Tunezja Uns Dżabir 51 1. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
   Czechy Marie Bouzková 3 1  
 Rosja Anna Blinkowa 6 6  
   Rosja Anna Blinkowa 62 6 1  
  3  Stany Zjednoczone Sofia Kenin 7 4 6  
3  Stany Zjednoczone Sofia Kenin 7 6
  Q  Włochy Jasmine Paolini 5 1  
    3  Stany Zjednoczone Sofia Kenin 64 6 6
  WC  Australia Samantha Stosur 7 4 2
   Szwajcaria Viktorija Golubic 6 3 6  
4  Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai 3 6 4  
 Szwajcaria Viktorija Golubic 6 64 1
  WC  Australia Samantha Stosur 2 7 6  
WC  Australia Samantha Stosur 6 7
  SE  Serbia Nina Stojanović 2 61  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
1  Ukraina Elina Switolina 6 6  
LL  Słowenia Dalila Jakupović 3 3     1  Ukraina Elina Switolina 4 3k  
 Czechy Marie Bouzková 6 2 7      Czechy Marie Bouzková 6 4  
Q  Chińska Republika Ludowa Xun Fangying 3 6 66        Czechy Marie Bouzková 3 1
 Rosja Anna Blinkowa 2 6 4        Rosja Anna Blinkowa 6 6
 Hiszpania Sara Sorribes Tormo 6 1 1k      Rosja Anna Blinkowa 6 7
 Serbia Aleksandra Krunić 6 6      Serbia Aleksandra Krunić 2 5  
7  Białoruś Alaksandra Sasnowicz 4 2  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
3  Stany Zjednoczone Sofia Kenin 6 6  
 Niemcy Laura Siegemund 4 2     3  Stany Zjednoczone Sofia Kenin 6 6  
Q  Ukraina Katarina Zawacka 5 7 6     Q  Ukraina Katarina Zawacka 4 2  
 Francja Fiona Ferro 7 66 4       3  Stany Zjednoczone Sofia Kenin 7 6
 Słowenia Tamara Zidanšek 6 3 3       Q  Włochy Jasmine Paolini 5 1
Q  Włochy Jasmine Paolini 3 6 6     Q  Włochy Jasmine Paolini 7 3 7
WC  Chińska Republika Ludowa Duan Yingying 7 63 1     6  Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai 5 6 5  
6  Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai 65 7 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
5  Czechy Kateřina Siniaková 6 3  
 Kazachstan Jelena Rybakina 1 1k     5  Czechy Kateřina Siniaková 6 5 0  
 Szwajcaria Viktorija Golubic 6 6      Szwajcaria Viktorija Golubic 4 7 6  
LL  Chińska Republika Ludowa Wang Xiyu 3 3        Szwajcaria Viktorija Golubic 6 3 6
 Niemcy Andrea Petković 7 64 6       4  Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai 3 6 4
Q  Holandia Lesley Pattinama Kerkhove 5 7 3      Niemcy Andrea Petković 5 4
 Ukraina Kateryna Kozłowa 2 4     4  Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai 7 6  
4  Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai 6 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
8  Tunezja Uns Dżabir 4 3  
 Stany Zjednoczone Bernarda Pera 6 6      Stany Zjednoczone Bernarda Pera 4 6 65  
WC  Australia Samantha Stosur 6 6     WC  Australia Samantha Stosur 6 1 7  
Q  Czechy Tereza Martincová 2 4       WC  Australia Samantha Stosur 6 7
Q  Polska Magdalena Fręch 5 64       SE  Serbia Nina Stojanović 2 61
SE  Serbia Nina Stojanović 7 7     SE  Serbia Nina Stojanović 7 2 6
WC  Chińska Republika Ludowa Peng Shuai 7 6     WC  Chińska Republika Ludowa Peng Shuai 64 6 0  
2  Chińska Republika Ludowa Wang Qiang 5 2  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (WTA)
Zwyciężczyni 111 164 280
Finalistka 55 324 180
Półfinalistka 29 730 110
Ćwierćfinalistka 8898 60
2. runda 4899 30
1. runda 3026 1

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistkiRankingOsiągnięcie
01Australia Samantha Stosur
Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai
28 1. runda
02Chińska Republika Ludowa Duan Yingying
Chińska Republika Ludowa Yang Zhaoxuan
72 półfinał
03Serbia Aleksandra Krunić
Białoruś Lidzija Marozawa
107 półfinał
04Australia Ellen Perez
Stany Zjednoczone Sabrina Santamaria
138 1. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Australia Samantha Stosur
 Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai
2 6 7  
 Stany Zjednoczone Kaitlyn Christian
 Kanada Sharon Fichman
6 2 10      Stany Zjednoczone Kaitlyn Christian
 Kanada Sharon Fichman
2 1  
 Słowenia Dalila Jakupović
 Australia Jessica Moore
6 5 3      Chile Alexa Guarachi
 Meksyk Giuliana Olmos
6 6  
 Chile Alexa Guarachi
 Meksyk Giuliana Olmos
2 7 10        Chile Alexa Guarachi
 Meksyk Giuliana Olmos
7 6  
3  Serbia Aleksandra Krunić
 Białoruś Lidzija Marozawa
6 6       3  Serbia Aleksandra Krunić
 Białoruś Lidzija Marozawa
63 3  
Alt  Holandia Lesley Pattinama Kerkhove
 Indie Ankita Raina
3 1     3  Serbia Aleksandra Krunić
 Białoruś Lidzija Marozawa
6 6
WC  Chińska Republika Ludowa Lu Jiajing
 Chińska Republika Ludowa Xun Fangying
0 3      Czechy Marie Bouzková
 Słowenia Tamara Zidanšek
3 3  
 Czechy Marie Bouzková
 Słowenia Tamara Zidanšek
6 6        Chile Alexa Guarachi
 Meksyk Giuliana Olmos
2 1
 Hiszpania Georgina García Pérez
 Stany Zjednoczone Desirae Krawczyk
5 4        Chińska Republika Ludowa Peng Shuai
 Niemcy Laura Siegemund
6 6
 Australia Alison Bai
 Francja Elixane Lechemia
7 6      Australia Alison Bai
 Francja Elixane Lechemia
1 2  
 Chińska Republika Ludowa Peng Shuai
 Niemcy Laura Siegemund
6 7      Chińska Republika Ludowa Peng Shuai
 Niemcy Laura Siegemund
6 6  
4  Australia Ellen Perez
 Stany Zjednoczone Sabrina Santamaria
3 5        Chińska Republika Ludowa Peng Shuai
 Niemcy Laura Siegemund
6 6
 Chińska Republika Ludowa Jiang Xinyu
 Chińska Republika Ludowa Tang Qianhui
6 4 5       2  Chińska Republika Ludowa Duan Yingying
 Chińska Republika Ludowa Yang Zhaoxuan
4 0  
 Australia Arina Rodionowa
 Belgia Yanina Wickmayer
4 6 10      Australia Arina Rodionowa
 Belgia Yanina Wickmayer
4 3
WC  Hongkong Ng Kwan-yau
 Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai
4 0     2  Chińska Republika Ludowa Duan Yingying
 Chińska Republika Ludowa Yang Zhaoxuan
6 6  
2  Chińska Republika Ludowa Duan Yingying
 Chińska Republika Ludowa Yang Zhaoxuan
6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($)[a] Punkty (WTA)[b]
Zwyciężczynie 17 724 280
Finalistki 9222 180
Półfinalistki 4950 110
Ćwierćfinalistki 2623 60
1. runda 1383 1

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]