HJK Helsinki w europejskich pucharach

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Występy w europejskich pucharach fińskiego klubu piłkarskiego HJK Helsinki.

Information icon.svg Legenda do wszystkich tabel:

  • Q – runda eliminacyjna, 1/16, 1/8, 1/4, 1/2 – odpowiednia faza rozgrywek, Grupa – runda grupowa, 1r gr – pierwsza runda grupowa, 2r gr – druga runda grupowa, F – finał, R – runda, PO – play-off
  • k. – rzuty karne, los. – losowanie, Dogr. – dogrywka, w. – zasada bramek strzelonych na wyjeździe

Wykaz spotkań pucharowych[edytuj | edytuj kod]

1965–2000[edytuj | edytuj kod]

Sezon Rozgrywki Runda Przeciwnik Dom Wyjazd Ogólnie
1965/66 Puchar Europy 1R Anglia Manchester United 2–3 0–6 2–9
1967/68 Puchar Zdobywców Pucharów 1R Polska Wisła Kraków 1–4 0–4 1–8
1974/75 Puchar Europy 1R Malta Valletta 4–1 0–1 4–2
2R Szwecja Åtvidabergs FF 0–3 0–1 0–4
1975/76 Puchar UEFA Q Niemcy Hertha BSC 1–2 1–4 2–6
1979/80 Puchar Europy 1R Holandia AFC Ajax 1–8 1–8 2–16
1982/83 Puchar Europy 1R Cypr Omonia Nikozja 3–0 0–2 3–2
2R Anglia Liverpool 1–0 0–5 1–5
1983/84 Puchar UEFA Q Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Spartak Moskwa 0–5 0–2 0–7
1984/85 Puchar UEFA Q Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Dynama Mińsk 0–6 0–4 0–10
1985/86 Puchar Zdobywców Pucharów 1R Albania Flamurtari Wlora 3–2 2–1 5–3
2R Niemiecka Republika Demokratyczna Dynamo Drezno 1–0 2–7 3–7
1986/87 Puchar Europy 1R Cypr APOEL FC 3–2 0–1 3–3, w.
1988/89 Puchar Europy 1R Portugalia FC Porto 2–0 0–3 2–3
1989/90 Puchar Europy 1R Włochy A.C. Milan 0–4 0–1 0–5
1991/92 Puchar Europy 1R Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Dynamo Kijów 0–1 0–3 0–4
1993/94 Liga Mistrzów Q Estonia Tallinna FC Norma 1–1 1–0 2–1
1R Belgia RSC Anderlecht 0–3 0–3 0–6
1994/95 Puchar Zdobywców Pucharów 1R Wyspy Owcze B71 Sandoy 2–0 5–0 7–0
2R Turcja Beşiktaş JK 1–3 0–2 1–5
1995 Puchar Intertoto Grupa 5 Francja Girondins Bordeaux 1–1 3. miejsce
Irlandia Bohemians 3–2
Szwecja IFK Norrköping 1–1
Dania Odense BK 1–2
1996/97 Puchar UEFA Q Armenia Piunik Erywań 5–2 1–3 6–5, Dogr.
1R Ukraina Czornomoreć Odessa 2–2 0–2 2–4
1997/98 Puchar Zdobywców Pucharów 1R Serbia FK Crvena zvezda 1–0 0–3 1–3
1998/99 Liga Mistrzów 1R Armenia Jerewan FA 2–0 3–0 5–0
2R Francja FC Metz 1–0 1–1 2–1
Grupa F Holandia PSV Eindhoven 1–3 1–2 4. miejsce
Niemcy 1. FC Kaiserslautern 0–0 2–5
Portugalia SL Benfica 2–0 2–2
1999/2000 Puchar UEFA Q Armenia Szirak Giumri 2–0 0–1 2–1
1R Francja Olympique Lyon 0–1 1–5 1–6

2001–[edytuj | edytuj kod]

Sezon Rozgrywki Runda Przeciwnik Dom Wyjazd Ogólnie
2000/01 Puchar UEFA Q Luksemburg CS Grevenmacher 4–1 0–2 4–3
1R Szkocja Celtic F.C. 2–1 0–2 2–3, Dogr.
2001/02 Puchar UEFA Q Łotwa FK Ventspils 2–1 1–0 3–1
1R Włochy Parma 0–2 0–1 0–3
2002/03 Puchar UEFA Q Białoruś FK Homel 0–4 0–1 0–5
2003/04 Liga Mistrzów 1Q Irlandia Północna Glentoran 1–0 0–0 1–0
2Q Węgry MTK Budapest 1–0 1–3 2–3
2004/05 Liga Mistrzów 1Q Irlandia Północna Linfield 1–0 1–0 2–0
2Q Izrael Maccabi Tel Awiw 0–0 0–1 0–1
2006/07 Puchar UEFA Q Irlandia Drogheda United 1–1 1–3 2–4, Dogr.
2007/08 Puchar UEFA 1Q Luksemburg Etzella Ettelbruck 2–0 1–0 3–0
2Q Dania Aalborg BK 2–1 0–3 2–4
2009/10 Liga Europy 2Q Litwa FK Vėtra 1–3 1–0 2–3
2010/11 Liga Mistrzów 2Q Litwa Ekranas Poniewież 2–0 0–1 2–1, Dogr.
3Q Serbia FK Partizan 1–2 0–3 1–5
Liga Europy PO Turcja Beşiktaş JK 0–4 0–2 0–6
2011/12 Liga Mistrzów 2Q Walia Bangor City 10–0 3–0 13–0
3Q Chorwacja Dinamo Zagrzeb 1–2 0–1 1–3
Liga Europy PO Niemcy FC Schalke 04 2–0 1–6 3–6
2012/13 Liga Mistrzów 2Q Islandia Reykjavíkur 7–0 2–1 9–1
3Q Szkocja Celtic F.C. 0–2 1–2 1–4
Liga Europy PO Hiszpania Athletic Bilbao 3–3 0–6 3–9
2013/14 Liga Mistrzów 2Q Estonia Nõmme Kalju 0–0 1–2 1–2
2014/15 Liga Mistrzów 2Q Macedonia Północna Rabotniczki Skopje 2–1 0–0 2–1
3Q Cypr APOEL FC 2–2 0–2 2–4
Liga Europy PO Austria Rapid Wiedeń 2–1 3–3 5–4
Grupa B Dania FC København 2–1 0–2 3. miejsce
Belgia Club Brugge 0–3 1–2
Włochy Torino FC 2–1 0–2
2015/16 Liga Mistrzów 2Q Łotwa FK Ventspils 1–0 3–1 4–1
3Q Kazachstan Astana 0–0 3–4 3–4
Liga Europy PO Rosja FK Krasnodar 0–0 1–5 1–5
2016/17 Liga Europy 1Q Litwa Atlantas Kłajpeda 1–1 2–0 3–1
2Q Bułgaria Beroe Stara Zagora 1–0 1–1 2–1
3Q Szwecja IFK Göteborg 0–2 2–1 2–3
2017/18 Liga Europy 1Q Walia Gap Connah's Quay 3–0 0–1 3–1
2Q Macedonia Północna Shkëndija Tetowo 1–1 1–3 2–4
2018/19 Liga Mistrzów 1Q Wyspy Owcze Víkingur Gøta 3–1 2–1 5–2
2Q Białoruś BATE Borysów 1–2 0–0 1–2
Liga Europy 3Q Słowenia Olimpija Lublana 1–4 0–3 1–7
2019/20 Liga Mistrzów 1Q Wyspy Owcze HB Tórshavn 3–0 2–2 5–2
2Q Serbia Crvena zvezda 2–1 0–2 2–3
Liga Europy 3Q Łotwa Riga FC 2–2 1–1 3–3, w.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]