Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce 2014 – bieg na 1500 metrów mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Bieg na 1500 metrów mężczyzn
2012 2016
Data 7 – 8 marca 2014
Gospodarz Sopot
Liczba zawodników 22
Zwycięzcy
I miejsce Dżibuti Ayanleh Souleiman
II miejsce Etiopia Aman Wote
III miejsce Maroko Abdalaati Iguider

Bieg na 1500 metrów mężczyzn – jedna z konkurencji rozegranych podczas 15. Halowych Mistrzostw Świata w Sopocie.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina[a] Runda
7 marca 12:25 Eliminacje
8 marca 20:00 Finał

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

CR – rekord mistrzostw | NR – rekord kraju | AR – rekord kontynentu | SB – najlepszy wynik w sezonie | PB – rekord życiowy

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Do zawodów przystąpiło 22 zawodników. Aby dostać się do finału trzeba było zająć miejsce w pierwszej dwójce w swoim biegu eliminacyjnym (Q) lub znaleźć się w gronie 3 najszybszych zawodników, którzy się nie zakwalifikowali (q).

Pozycja Bieg Zawodnik Reprezentacja Czas Uwagi
1. 3 Wote, AmanAman Wote  Etiopia 3:36,75 Q
2. 3 Iguider, AbdalaatiAbdalaati Iguider  Maroko 3:37,83 Q, SB
3. 3 Leer, WillWill Leer  Stany Zjednoczone 3:38,02 q
4. 3 Birgen, BethwellBethwell Birgen  Kenia 3:38,56 q
5. 2 Souleiman, AyanlehAyanleh Souleiman  Dżibuti 3:38,94 Q
6. 2 Willis, NickNick Willis  Nowa Zelandia 3:39,14 Q
7. 3 Özbilen, İlham Tanuiİlham Tanui Özbilen  Turcja 3:39,31 q
8. 3 McCarthy, DavidDavid McCarthy  Irlandia 3:39,46
9. 2 Kiplagat, SilasSilas Kiplagat  Kenia 3:39,70
10. 2 O’Hare, ChrisChris O’Hare  Wielka Brytania 3:40,06
11. 3 Mechaal, AdelAdel Mechaal  Hiszpania 3:41,27
12. 2 Vojta, AndreasAndreas Vojta  Austria 3:42,10
13. 2 Brannen, NathanNathan Brannen  Kanada 3:42,51
14. 2 Krevs, MitjaMitja Krevs  Słowenia 3:43,22 NR
15. 1 Tesfaye, HomiyuHomiyu Tesfaye  Niemcy 3:47,07 Q
16. 1 Holuša, JakubJakub Holuša  Czechy 3:47,20 Q
17. 1 Gebremedhin, MekonnenMekonnen Gebremedhin  Etiopia 3:47,22
18. 1 Lomong, LopezLopez Lomong  Stany Zjednoczone 3:48,06
19. 1 Emanuel, LeeLee Emanuel  Wielka Brytania 3:48,09
20. 2 Almassri, WesamWesam Almassri  Palestyna 3:53,84 NR
21. 1 Abdi, Omar MohamedOmar Mohamed Abdi  Somalia 3:56,52 PB
22. 3 Gomez, AitorAitor Gomez  Gibraltar 4:07,34 NR
1 Zaizan, IoanIoan Zaizan  Rumunia DSQ

Finał[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Czas Uwagi
1. Souleiman, AyanlehAyanleh Souleiman  Dżibuti 3:37,52
2. Wote, AmanAman Wote  Etiopia 3:38,08
3. Iguider, AbdalaatiAbdalaati Iguider  Maroko 3:38,21
4. Özbilen, İlham Tanuiİlham Tanui Özbilen  Turcja 3:39,10
5. Holuša, JakubJakub Holuša  Czechy 3:39,23
6. Leer, WillWill Leer  Stany Zjednoczone 3:39,60
7. Tesfaye, HomiyuHomiyu Tesfaye  Niemcy 3:39,90
8. Birgen, BethwellBethwell Birgen  Kenia 3:40,66
Willis, NickNick Willis  Nowa Zelandia DSQ

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Czasu miejscowego (CET).

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]