Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce 2014 – bieg na 3000 metrów mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Bieg na 3000 metrów mężczyzn
2012 2016
Data 7 – 9 marca 2014
Gospodarz Sopot
Liczba zawodników 20
Zwycięzcy
I miejsce Kenia Caleb Mwangangi Ndiku
II miejsce Stany Zjednoczone Bernard Lagat
III miejsce Etiopia Dejen Gebremeskel

Bieg na 3000 metrów mężczyzn – jedna z konkurencji rozegranych podczas 15. Halowych Mistrzostw Świata w Sopocie.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina[a] Runda
7 marca 20:25 Eliminacje
9 marca 16:10 Finał

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

CR – rekord mistrzostw | NR – rekord kraju | AR – rekord kontynentu | SB – najlepszy wynik w sezonie | PB – rekord życiowy

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Do zawodów przystąpiło 20 zawodników. Aby dostać się do półfinału trzeba było zająć miejsce w pierwszej czwórce w swoim biegu eliminacyjnym (Q) lub znaleźć się w gronie 4 najszybszych zawodników, którzy się nie zakwalifikowali (q).

Pozycja Bieg Zawodnik Reprezentacja Czas Uwagi
1. 2 Ndiku, Caleb MwangangiCaleb Mwangangi Ndiku  Kenia 7:42,75 Q
2. 2 Gebrhiwet, HagosHagos Gebrhiwet  Etiopia 7:42,95 Q
3. 2 Lagat, BernardBernard Lagat  Stany Zjednoczone 7:42,98 Q
4. 2 İbrahimov, HayleHayle İbrahimov  Azerbejdżan 7:43,15 Q
5. 2 Levins, CameronCameron Levins  Kanada 7:44,04 q, NR
6. 2 Robertson, ZaneZane Robertson  Nowa Zelandia 7:44,16 q
7. 1 Choge, AugustineAugustine Choge  Kenia 7:44,85 Q
8. 1 Gebremeskel, DejenDejen Gebremeskel  Etiopia 7:45,09 Q
9. 1 Rupp, GalenGalen Rupp  Stany Zjednoczone 7:45,23 Q
10. 1 Vernon, AndrewAndrew Vernon  Wielka Brytania 7:45,49 Q, PB
11. 1 Gelant, ElroyElroy Gelant  Południowa Afryka 7:45,85 q
12. 1 Birmingham, CollisCollis Birmingham  Australia 7:46,15 q, PB
13. 2 Abadía, AntonioAntonio Abadía  Hiszpania 7:46,36 PB
14. 1 El Goumri, OthmaneOthmane El Goumri  Maroko 7:48,83
15. 1 Kaya, AliAli Kaya  Turcja 7:51,27
16. 1 Parszczyński, ŁukaszŁukasz Parszczyński  Polska 7:52,91
17. 1 Hiss Bachir, YoussoufYoussouf Hiss Bachir  Dżibuti 7:53,96
18. 2 Labâli, AbdelhadiAbdelhadi Labâli  Maroko 7:54,32
19. 2 Mellor, JonathanJonathan Mellor  Wielka Brytania 8:03,17
2 Kowal, YoannYoann Kowal  Francja DSQ

Finał[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Czas
1. Ndiku, Caleb MwangangiCaleb Mwangangi Ndiku  Kenia 7:54,94
2. Lagat, BernardBernard Lagat  Stany Zjednoczone 7:55,22
3. Gebremeskel, DejenDejen Gebremeskel  Etiopia 7:55,39
4. Rupp, GalenGalen Rupp  Stany Zjednoczone 7:55,84
5. Gebrhiwet, HagosHagos Gebrhiwet  Etiopia 7:56,34
6. İbrahimov, HayleHayle İbrahimov  Azerbejdżan 7:56,37
7. Gelant, ElroyElroy Gelant  Południowa Afryka 7:57,31
8. Levins, CameronCameron Levins  Kanada 7:57,37
9. Choge, AugustineAugustine Choge  Kenia 7:57,46
10. Birmingham, CollisCollis Birmingham  Australia 7:57,55
11. Vernon, AndrewAndrew Vernon  Wielka Brytania 7:58,25
12. Robertson, ZaneZane Robertson  Nowa Zelandia 8:01,81

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Czasu miejscowego (CET).

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]