Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2013 – bieg na 800 m kobiet

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2013
Złoty medal Złoty medal Ukraina Natalija Łupu
Srebrny medal Srebrny medal Rosja Jelena Kotulska
Brązowy medal Brązowy medal Białoruś Marina Arzamasowa

Bieg na 800 metrów kobiet – jedna z konkurencji rozegranych podczas halowych lekkoatletycznych mistrzostw Europy w hali Scandinavium w Göteborgu.

Rekordy[edytuj | edytuj kod]

Rekord świata Słowenia Jolanda Čeplak 1:55,82 Wiedeń, Austria 3 marca 2002
Rekord Europy
Rekord mistrzostw Europy
Najlepszy wynik na świecie w sezonie Rosja Jekatierina Kupina 1:59,58 Biełgorod, Rosja 3 lutego 2013
Najlepszy wynik w Europie w sezonie

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina
1 marca 17:40 Eliminacje
2 marca 17:30 Półfinały
3 marca 11:45 Finał

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

NR – rekord kraju | WL – najlepszy tegoroczny wynik na listach światowych | EL - najlepszy tegoroczny wynik na listach europejskich
SB – najlepszy wynik w sezonie | PB – rekord życiowy

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Rozegrano 3 biegi eliminacyjne, do których przystąpiło 16 biegaczek. Awans do półfinału dawało zajęcie jednego z pierwszych trzech miejsc w swoim biegu (Q). Skład półfinałów uzupełniły trzy zawodniczki z najlepszymi czasami wśród przegranych (q).

Bieg 1[edytuj | edytuj kod]

Poz. Tor Zawodniczka Reprezentacja Czas Uwagi
1 4 Jelena Kotulska  Rosja 2:02,35 Q
2 3 Natalija Łupu  Ukraina 2:02,55 Q, SB
3 5 Jennifer Meadows  Wielka Brytania 2:02,88 Q
4 6 Selina Büchel  Szwajcaria 2:03,24 q
5 2 Teodora Kołarowa  Bułgaria 2:04,53 q

Bieg 2[edytuj | edytuj kod]

Poz. Tor Zawodniczka Reprezentacja Czas Uwagi
1 2 Ciara Everard  Irlandia 2:04,33 Q
2 5 Marina Arzamasowa  Białoruś 2:04,77 Q
2 4 Lenka Masná  Czechy 2:04,87 Q
4 3 Anna Rostkowska  Polska 2:05,95
6 Marta Milani  Włochy DSQ

Bieg 3[edytuj | edytuj kod]

Poz. Tor Zawodniczka Reprezentacja Czas Uwagi
1 3 Rose-Anne Galligan  Irlandia 2:03,62 Q
2 1 Olha Lachowa  Ukraina 2:04,12 Q
3 2 Aníta Hinriksdóttir  Islandia 2:04,72 Q
4 5 Paula Habovstiaková  Słowacja 2:04,93 q, PB
4 Kim Baglietto  Gibraltar DNF
6 Luiza Gega  Albania DSQ

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Rozegrano 2 biegi półfinałowe, w których wystartowało 12 zawodniczek. Awans do finału dawało zajęcie jednego z pierwszych trzech miejsc w swoim biegu (Q).

Bieg 1[edytuj | edytuj kod]

Poz. Tor Zawodniczka Reprezentacja Czas Uwagi
1 3 Jennifer Meadows  Wielka Brytania 2:01,02 Q, SB
2 6 Marina Arzamasowa  Białoruś 2:01,22 Q, SB
3 6 Olha Lachowa  Ukraina 2:01,32 Q, PB
4 4 Selina Büchel  Szwajcaria 2:01,64 PB
5 1 Rose-Anne Galligan  Irlandia 2:02,84 PB
6 2 Teodora Kołarowa  Bułgaria 2:03,65 SB

Bieg 2[edytuj | edytuj kod]

Poz. Tor Zawodniczka Reprezentacja Czas Uwagi
1 5 Jelena Kotulska  Rosja 2:03,05 Q
2 4 Natalija Łupu  Ukraina 2:03,26 Q
3 6 Ciara Everard  Irlandia 2:03,40 Q
4 3 Lenka Masná  Czechy 2:03,40
5 1 Aníta Hinriksdóttir  Islandia 2:04,72
6 2 Paula Habovstiaková  Słowacja 2:06,37

Finał[edytuj | edytuj kod]

Poz. Tor Zawodniczka Reprezentacja Czas Uwagi
Gold medal europe.svg 8 Natalija Łupu  Ukraina 2:00,26 SB
Silver medal europe.svg 6 Jelena Kotulska  Rosja 2:00,98
Bronze medal europe.svg 3 Marina Arzamasowa  Białoruś 2:01,21 SB
4 7 Jennifer Meadows  Wielka Brytania 2:01,52
5 2 Olha Lachowa  Ukraina 2:02,12
6 4 Ciara Everard  Irlandia 2:02,55

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]