Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2019 – siedmiobój mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2019
Siedmiobój mężczyzn
Złoty medal Hiszpania Jorge Ureña
Srebrny medal Wielka Brytania Tim Duckworth
Brązowy medal Autoryzowani lekkoatleci neutralni Ilja Szkurieniow

Siedmiobój mężczyzn – jedna z konkurencji technicznych rozgrywanych podczas halowych lekkoatletycznych mistrzostw Europy w hali Emirates Arena w Glasgow. Tytułu mistrza sprzed dwóch lat nie bronił Francuz Kévin Mayer.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina[a][1]
2 marca 10:08 Bieg na 60 m
12:05 Skok w dal
18:02 Pchnięcie kulą
19:50 Skok wzwyż
3 marca 10:06 Bieg na 60 m przez płotki
11:15 Skok o tyczce
19:37 Bieg na 1000 m

Statystyka[edytuj | edytuj kod]

Rekordy[edytuj | edytuj kod]

Tabela prezentuje halowy rekord świata[2], rekord Europy w hali[3], rekord halowych mistrzostw Europy[3], a także najlepsze osiągnięcia w hali w Europie[4] i na świecie[4] w sezonie 2019 przed rozpoczęciem mistrzostw.

Zawodnik Wynik Miejsce Data
Rekord świata Stany Zjednoczone Ashton Eaton 6645 Turcja Stambuł 2012-03-1010 marca 2012
Rekord Europy Francja Kévin Mayer 6479 Serbia Belgrad 2017-03-055 marca 2017
Rekord mistrzostw Europy
Najlepszy wynik na świecie w 2019 roku (hala) Belgia Thomas Van der Plaetsen 6132 Belgia Gandawa 2019-02-033 lutego 2019
Najlepszy wynik w Europie w 2019 roku (hala)

Najlepsze wyniki w Europie[edytuj | edytuj kod]

Poniższa tabela przedstawia 10 najlepszych rezultatów na Starym Kontynencie w sezonie 2019 przed rozpoczęciem mistrzostw[4][5].
W zestawieniu nie ujęto rosyjskich lekkoatletów zawieszonych z powodu afery dopingowej.

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Wynik Data Miejsce
1. Thomas Van der Plaetsen  Belgia 6132 0000-02-033 lutego Gandawa
2. Jorge Ureña  Hiszpania 6124 0000-01-2727 stycznia Cardiff
3. Janek Õiglane  Estonia 6085 0000-02-033 lutego Tallinn
4. Basile Rolnin  Francja 6025 0000-02-1717 lutego Miramas
5. Fredrik Samuelsson  Szwecja 6018 0000-02-033 lutego Uppsala
6. Andreas Bechmann  Niemcy 6017 0000-01-2727 stycznia Halle
7. Jiří Sýkora  Czechy 6006 0000-02-1010 lutego Praga
8. Johannes Erm  Estonia 5996 0000-02-2323 lutego Fayetteville
9. Karl Robert Saluri  Estonia 5950 0000-02-033 lutego Tallinn
10. Jan Doležal  Czechy 5907 0000-02-1010 lutego Praga

Pogrubioną czcionką oznaczono zawodników, którzy wystartowali na mistrzostwach.

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Do rywalizacji przystąpiło 12 zawodników.

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Bieg na 60 metrów[edytuj | edytuj kod]

Opracowano na podstawie materiału źródłowego[6].

Poz Bieg Zawodnik Państwo Czas Punkty Uwagi
1. 2 Saluri, Karl RobertKarl Robert Saluri  Estonia 6,75 973 CB
3. 2 Duckworth, TimTim Duckworth  Wielka Brytania 6,85 936
3. 2 Ureña, JorgeJorge Ureña  Hiszpania 6,96 897 SB
4. 2 Roe, MartinMartin Roe  Norwegia 7,03 872
5. 1 Bechmann, AndreasAndreas Bechmann  Niemcy 7,05 865 =PB
6. 1 Samuelsson, FredrikFredrik Samuelsson  Szwecja 7,06 861
7. 2 Sýkora, JiříJiří Sýkora  Czechy 7,08 854
8. 1 Rolnin, BasileBasile Rolnin  Francja 7,13 837
1 Żuk, WitalWital Żuk  Białoruś PB
10. 1 Õiglane, JanekJanek Õiglane  Estonia 7,55 830 PB
11. 2 Szkurieniow, IljaIlja Szkurieniow Autoryzowani lekkoatleci neutralni Autoryzowani lekkoatleci neutralni 7,18 819
12. 1 Van der Plaetsen, ThomasThomas Van der Plaetsen  Belgia 7,35 762

Skok w dal[edytuj | edytuj kod]

Opracowano na podstawie materiału źródłowego[7].

Poz. Zawodnik Państwo #1 #2 #3 Rezultat Punkty Uwagi Punkty po 2/7
1. Duckworth, TimTim Duckworth  Wielka Brytania 7,79 x 7,74 7,79 1007 SB 1943
2. Samuelsson, FredrikFredrik Samuelsson  Szwecja 7,39 7,43 7,66 7,66 975 PB 1836
Szkurieniow, IljaIlja Szkurieniow Autoryzowani lekkoatleci neutralni Autoryzowani lekkoatleci neutralni 7,36 7,43 7,66 1794
4. Van der Plaetsen, ThomasThomas Van der Plaetsen  Belgia 7,57 7,45 7,52 7,57 952 1714
5. Roe, MartinMartin Roe  Norwegia 7,53 7,49 7,53 7,53 942 1814
6. Saluri, Karl RobertKarl Robert Saluri  Estonia 7,49 x 7,48 7,49 932 1905
7. Rolnin, BasileBasile Rolnin  Francja 7,44 7,38 7,13 7,44 920 1757
8. Ureña, JorgeJorge Ureña  Hiszpania 7,29 7,11 7,39 7,39 908 1805
Bechmann, AndreasAndreas Bechmann  Niemcy 7,11 7,23 7,39 PB 1773
10. Sýkora, JiříJiří Sýkora  Czechy 7,36 x x 7,36 900 1754
11. Õiglane, JanekJanek Õiglane  Estonia 7,14 7,23 6,89 7,23 869 1699
12. Żuk, WitalWital Żuk  Białoruś x x 6,55 6,55 709 1546

Pchnięcie kulą[edytuj | edytuj kod]

Opracowano na podstawie materiału źródłowego[8].

Poz. Zawodnik Państwo #1 #2 #3 Rezultat Punkty Uwagi Punkty po 3/7
1. Żuk, WitalWital Żuk  Białoruś 16,32 15,26 15,81 16,32 871 PB 2417
2. Roe, MartinMartin Roe  Norwegia 15,59 15,60 15,53 15,60 827 2641
3. Õiglane, JanekJanek Õiglane  Estonia 14,99 15,50 x 15,50 820 PB 2519
4. Rolnin, BasileBasile Rolnin  Francja 13,30 14,56 15,17 15,17 800 PB 2557
5. Sýkora, JiříJiří Sýkora  Czechy 14,60 15,09 15,05 15,05 795 PB 2549
6. Samuelsson, FredrikFredrik Samuelsson  Szwecja 12,35 13,92 14,69 14,69 771 PB 2607
7. Ureña, JorgeJorge Ureña  Hiszpania x x 14,68 14,68 770 PB 2575
8. Szkurieniow, IljaIlja Szkurieniow Autoryzowani lekkoatleci neutralni Autoryzowani lekkoatleci neutralni 13,55 13,61 14,30 14,30 747 2541
9. Bechmann, AndreasAndreas Bechmann  Niemcy 13,55 14,04 x 14,04 731 2504
10. Saluri, Karl RobertKarl Robert Saluri  Estonia x 13,84 x 13,84 719 2624
11. Van der Plaetsen, ThomasThomas Van der Plaetsen  Belgia 13,76 13,66 13,36 13,76 714 2428
12. Duckworth, TimTim Duckworth  Wielka Brytania 11,73 12,89 12,97 12,97 665 2608

Skok wzwyż[edytuj | edytuj kod]

Opracowano na podstawie materiału źródłowego[9].

Poz. Zawodnik Państwo #1,80 #1,83 #1,86 #1,89 #1,92 #1,95 #1,98 #2,01 #2,04 #2,07 #2,10 #2,13 #2,16 Rezultat Punkty Uwagi Razem po 4/7
1. Duckworth, TimTim Duckworth  Wielka Brytania xo o o o o xxx 2,13 925 3533
2. Van der Plaetsen, ThomasThomas Van der Plaetsen  Belgia o xo o o xxx 2,10 896 SB 3324
3. Bechmann, AndreasAndreas Bechmann  Niemcy o o o xo o o xo xxx 2,07 868 PB 3372
Samuelsson, FredrikFredrik Samuelsson  Szwecja o o o o xxo xxx =SB 3475
Ureña, JorgeJorge Ureña  Hiszpania o o xo o xxo xxx SB 3443
6. Szkurieniow, IljaIlja Szkurieniow Autoryzowani lekkoatleci neutralni Autoryzowani lekkoatleci neutralni o o o xxx 2,04 840 3381
Rolnin, BasileBasile Rolnin  Francja o xo xo xxo xxo xxr 3397
8. Õiglane, JanekJanek Õiglane  Estonia o o xo xxx 2,01 813 =SB 3332
9. Żuk, WitalWital Żuk  Białoruś o xo o xo xo xxx 1,98 785 3202
10. Sýkora, JiříJiří Sýkora  Czechy o xxx 1,92 731 3280
Roe, MartinMartin Roe  Norwegia o o xo o xxx 3372
Saluri, Karl RobertKarl Robert Saluri  Estonia DNS DNS

Bieg na 60 m przez płotki[edytuj | edytuj kod]

Opracowano na podstawie materiału źródłowego[10].

Poz. Bieg Zawodnik Państwo Czas Punkty Uwagi Razem po 5/7
1. 2 Ureña, JorgeJorge Ureña  Hiszpania 7,78 1038 =PB 4481
2. 1 Szkurieniow, JIljaJIlja Szkurieniow Autoryzowani lekkoatleci neutralni Autoryzowani lekkoatleci neutralni 8,02 977 4358
2 Sýkora, JiříJiří Sýkora  Czechy 4257
4. 2 Duckworth, TimTim Duckworth  Wielka Brytania 8,16 942 4475
5. 2 Õiglane, JanekJanek Õiglane  Estonia 8,18 937 4269
6. 2 Samuelsson, FredrikFredrik Samuelsson  Szwecja 8,20 932 4407
7. 1 Van der Plaetsen, ThomasThomas Van der Plaetsen  Belgia 8,29 910 4234
8. 2 Roe, MartinMartin Roe  Norwegia 8,36 893 PB 4265
9. 1 Bechmann, AndreasAndreas Bechmann  Niemcy 8,55 848 4220
10. 1 Żuk, WitalWital Żuk  Białoruś 8,57 843 4045
2 Rolnin, BasileBasile Rolnin  Francja DNS

Skok o tyczce[edytuj | edytuj kod]

Opracowano na podstawie materiału źródłowego[11].

Poz. Zawodnik Państwo #4,40 #4,50 #4,60 #4,70 #4,80 #4,90 #5,00 #5,10 #5,20 #5,30 #5,40 Rezultat Punkty Uwagi Razem po 6/7
1. Szkurieniow, IljaIlja Szkurieniow Autoryzowani lekkoatleci neutralni Autoryzowani lekkoatleci neutralni o o o o xxx 5,20 072 5330
Bechmann, AndreasAndreas Bechmann  Niemcy o o o xo xo o xxx =PB 5192
Van der Plaetsen, ThomasThomas Van der Plaetsen  Belgia –– o xxo xxx 5206
4. Samuelsson, FredrikFredrik Samuelsson  Szwecja o o o o o xxx 5,00 910 =PB 5317
Duckworth, TimTim Duckworth  Wielka Brytania o o xo xo o xxx 5385
Ureña, JorgeJorge Ureña  Hiszpania o o xo xxo xxx SB 5391
7. Roe, MartinMartin Roe  Norwegia o o o xo o xxx 4,90 880 =PB 5145
8. Õiglane, JanekJanek Õiglane  Estonia o xr 4,80 849 5118
Żuk, WitalWital Żuk  Białoruś o xo xo xxx PB 4894
Sýkora, JiříJiří Sýkora  Czechy xr NM 0 4257

Bieg na 1000 metrów[edytuj | edytuj kod]

Opracowano na podstawie materiału źródłowego[12].

Poz. Zawodnik Państwo Czas Punkty Uwagi
1. Ureña, JorgeJorge Ureña  Hiszpania 2:44,27 827
2. Szkurieniow, IljaIlja Szkurieniow Autoryzowani lekkoatleci neutralni Autoryzowani lekkoatleci neutralni 2:45,35 815
3. Bechmann, AndreasAndreas Bechmann  Niemcy 2:45,86 809 SB
4. Samuelsson, FredrikFredrik Samuelsson  Szwecja 2:45,99 808
5. Roe, MartinMartin Roe  Norwegia 2:46,17 806 PB
6. Żuk, WitalWital Żuk  Białoruś 2:47,18 795
7. Van der Plaetsen, ThomasThomas Van der Plaetsen  Belgia 2:48,30 783
8. Duckworth, TimTim Duckworth  Wielka Brytania 2:49,44 771 PB
9. Sýkora, JiříJiří Sýkora  Czechy 2:50,58 759
Õiglane, JanekJanek Õiglane  Estonia DNS 0 DNS

Końcowa klasyfikacja[edytuj | edytuj kod]

Opracowano na podstawie materiału źródłowego[13].

     Rekordy życiowe w poszczególnych konkurencjach

Poz. Zawodnik Narodowość 60m W dal Kula Wzwyż 60m ppł Tyczka 1000m Punkty Uwagi
Gold medal europe.svg Ureña, JorgeJorge Ureña  Hiszpania 6,96 7,39 14,68 2,07 7,78 5,00 2:44,27 6218 WL
Silver medal europe.svg Duckworth, TimTim Duckworth  Wielka Brytania 6,85 7,79 12,97 2,13 8,16 5,00 2:49,44 6156
Bronze medal europe.svg Szkurieniow, IljaIlja Szkurieniow Autoryzowani lekkoatleci neutralni Autoryzowani lekkoatleci neutralni 7,18 7,66 14,30 2,04 8,02 5,20 2:45,36 6145
4. Samuelsson, FredrikFredrik Samuelsson  Szwecja 7,06 7,66 14,69 2,07 8,20 5,00 2:45,99 6125 PB
5. Bechmann, AndreasAndreas Bechmann  Niemcy 7,05 8,55 14,04 2,07 7,95 5,20 2:45,86 6001
6. Van der Plaetsen, ThomasThomas Van der Plaetsen  Belgia 7,35 7,57 13,76 2,10 8,29 5,20 2:48,30 5989
7. Roe, MartinMartin Roe  Norwegia 7,03 7,53 15,60 1,92 8,36 4,90 2:46,17 5951 =NR
8. Żuk, WitalWital Żuk  Białoruś 7,13 6,55 16,32 1,98 8,57 4,80 2:47,18 5689
9. Õiglane, JanekJanek Õiglane  Estonia 7,15 7,23 15,50 2,01 8,18 4,80 DNS 5185
10. Sýkora, JiříJiří Sýkora  Czechy 7,08 7,36 15,09 1,92 8,02 NM 2:50,58 5016
Rolnin, BasileBasile Rolnin  Francja 7,13 7,44 15,17 2,04 DNS DNF DNF
Saluri, Karl RobertKarl Robert Saluri  Estonia 6,75 7,49 13,84 DNS DNF DNF

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Czasu lokalnego.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. European Athletics Indoor Championships – Glasgow 2019, Results Handbook, european-athletics.org, s. 4, 6 [dostęp 2019-03-15] (ang.).
  2. European Athletics Indoor Championships – Glasgow 2019, Statistics Handbook, european-athletics.org, s. 654 [dostęp 2019-03-15] (ang.).
  3. a b European Athletics Indoor Championships – Glasgow 2019, Statistics Handbook, european-athletics.org, s. 653, 656 [dostęp 2019-03-15] (ang.).
  4. a b c Senior Indoor 2019, Heptathlon Men, iaaf.org [dostęp 2019-03-15] (ang.).
  5. European Athletics Indoor Championships • Biographical Entry List • Men, european-athletics.org, s. 31 [dostęp 2019-03-15] (ang.).
  6. European Athletics Indoor Championships – Glasgow 2019, Results Handbook, european-athletics.org, s. 71-72 [dostęp 2019-03-15] (ang.).
  7. European Athletics Indoor Championships – Glasgow 2019, Results Handbook, european-athletics.org, s. 73 [dostęp 2019-03-15] (ang.).
  8. European Athletics Indoor Championships – Glasgow 2019, Results Handbook, european-athletics.org, s. 74 [dostęp 2019-03-15] (ang.).
  9. European Athletics Indoor Championships – Glasgow 2019, Results Handbook, european-athletics.org, s. 75-77 [dostęp 2019-03-15] (ang.).
  10. European Athletics Indoor Championships – Glasgow 2019, Results Handbook, european-athletics.org, s. 78-79 [dostęp 2019-03-15] (ang.).
  11. European Athletics Indoor Championships – Glasgow 2019, Results Handbook, european-athletics.org, s. 80 [dostęp 2019-03-15] (ang.).
  12. European Athletics Indoor Championships – Glasgow 2019, Results Handbook, european-athletics.org, s. 81 [dostęp 2019-03-15] (ang.).
  13. European Athletics Indoor Championships – Glasgow 2019, Results Handbook, european-athletics.org, s. 82-83 [dostęp 2019-03-15] (ang.).