Halowe Mistrzostwa NCAA w Lekkoatletyce 2014

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Halowe Mistrzostwa I Dywizji NCAA w Lekkoatletyce 2014 – zawody lekkoatletyczne, które odbyły się 14 i 15 marca 2014 w hali Albuquerque Convention Center w Albuquerque.

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

NR – rekord kraju | WL – najlepszy tegoroczny wynik na listach światowych

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal blank.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal blank.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal blank.svg 3. miejsce Rezultat
Bieg na 60 metrów Stany Zjednoczone Dentarius Locke 6,52 Stany Zjednoczone Ryan Milus 6,57 Stany Zjednoczone Diondre Batson 6,58
Bieg na 200 metrów Stany Zjednoczone Diondre Batson 20,32 WL Stany Zjednoczone Dedric Dukes 20,34 Stany Zjednoczone Carvin Nkanata 20,52
Bieg na 400 metrów Trynidad i Tobago Deon Lendore 45,21 Stany Zjednoczone Vernon Norwood 45,46 Stany Zjednoczone Arman Hall 45,52
Bieg na 800 metrów Kanada Brandon McBride 1:48,17 Kenia Edward Kemboi 1:48,54 Kenia Patrick Rono 1:49,04
Bieg na milę Kenia Anthony Rotich 4:02,54 Kenia Lawi Lalang 4:02,81 Stany Zjednoczone Mac Fleet 4:02,96
Bieg na 3000 metrów Kenia Edward Cheserek 8:11,59 Stany Zjednoczone Kirubel Erassa 8:13,08 Stany Zjednoczone Ben Saarel 8:13,45
Bieg na 5000 metrów Kenia Edward Cheserek 13:46,67 Kenia Lawi Lalang 13:52,83 Stany Zjednoczone Parker Stinson 13:54,46
Bieg na 60 metrów przez płotki Jamajka Omar McLeod 7,58 Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych Eddie Lovett 7,58 Trynidad i Tobago Wayne Davis 7,61
Skok wzwyż Stany Zjednoczone James Harris 2,32 Stany Zjednoczone Nick Ross 2,29 Stany Zjednoczone Marcus Jackson 2,29
Skok o tyczce Kanada Shawnacy Barber 5,75 Stany Zjednoczone Sam Kendricks 5,70 Łotwa Pauls Pujāts 5,50
Skok w dal Stany Zjednoczone Jarrion Lawson 8,39 WL Stany Zjednoczone Corey Crawford 8,01 Południowa Afryka Roelf Pienaar 7,80
Trójskok Stany Zjednoczone Felix Obi 16,59 Stany Zjednoczone Mark Jackson 16,38 Jamajka Jonathan Reid 16,28
Pchnięcie kulą Stany Zjednoczone Ryan Crouser 21,21 WL Nigeria Stephen Mozia 20,06 Stany Zjednoczone Bobby Grace 19,90
Rzut ciężarkiem Stany Zjednoczone Michael Lihrman 23,25 Wielka Brytania Nick Miller 23,07 Stany Zjednoczone Chukwuebuka Enekwechi 22,49
Siedmiobój Stany Zjednoczone Curtis Beach 6190 pkt. Estonia Maicel Uibo 6044 pkt. Stany Zjednoczone Kevin Lazas 5973 pkt.
Sztafeta 4 × 400 metrów Louisiana State University
Stany Zjednoczone Darrel Bush
Stany Zjednoczone Quincy Downing
Stany Zjednoczone Cyril Grayson
Stany Zjednoczone Vernon Norwood
3:04,10 University of Nebraska-Lincoln
Stany Zjednoczone Ricco Hall
Stany Zjednoczone Cody Rush
Stany Zjednoczone Drew Wiseman
Stany Zjednoczone Levi Gipson
3:05,25 University of Arkansas
Stany Zjednoczone Jarrion Lawson
Stany Zjednoczone Neil Braddy
Stany Zjednoczone Travis Southard
Jamajka Omar McLeod
3:06,29
Sztafeta 1200-400-800-1600 metrów Stanford University
Finlandia Marco Bertolotti
Australia Steven Solomon
Stany Zjednoczone Luke Lefebure
Stany Zjednoczone Michael Atchoo
9:37,63 University of Oregon
Stany Zjednoczone Brett Johnson
Stany Zjednoczone Marcus Chambers
Etiopia Boru Guyota
Stany Zjednoczone Trevor Dunbar
9:40,47 Indiana University
Stany Zjednoczone Jordan Gornall
Stany Zjednoczone Derrick Morgan
Stany Zjednoczone Tre Kinnaird
Stany Zjednoczone Rorey Hunter
9:41,23

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal blank.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal blank.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal blank.svg 3. miejsce Rezultat
Bieg na 60 metrów Stany Zjednoczone Remona Burchell 7,11 Stany Zjednoczone Dezerea Bryant 7,12 Stany Zjednoczone Jasmine Todd 7,16
Bieg na 200 metrów Stany Zjednoczone Dezerea Bryant 22,69 Stany Zjednoczone Kyra Jefferson 22,79 Stany Zjednoczone Mahagony Jones 22,83
Bieg na 400 metrów Stany Zjednoczone Phyllis Francis 50,46 WL Stany Zjednoczone Ashley Spencer 51,71 Stany Zjednoczone Shamier Little 51,96
Bieg na 800 metrów Stany Zjednoczone Laura Roesler 2:03,85 Stany Zjednoczone Savannah Camacho 2:05,53 Stany Zjednoczone Kaela Edwards 2:05,72
Bieg na milę Stany Zjednoczone Emily Lipari 4:38,82 Stany Zjednoczone Stephanie Brown 4:39,12 Stany Zjednoczone Shelby Houlihan 4:39,52
Bieg na 3000 metrów Stany Zjednoczone Abbey D'Agostino 9:14,47 Południowa Afryka Dominique Scott 9:16,05 Wielka Brytania Elinor Kirk 9:17,00
Bieg na 5000 metrów Stany Zjednoczone Abbey D'Agostino 16:20,39 Stany Zjednoczone Aisling Cuffe 16:22,48 Stany Zjednoczone Kathy Kroeger 16:23,34
Bieg na 60 metrów przez płotki Stany Zjednoczone Sharika Nelvis 7,93 Stany Zjednoczone Tiffani McReynolds 7,93 Stany Zjednoczone Jasmin Stowers 7,94
Skok wzwyż Cypr Leondia Kalenu 1,87 Saint Lucia Jeanelle Scheper 1,84 Francja Dior Delophont 1,84
Skok o tyczce Stany Zjednoczone Kaitlin Petrillose 4,60 Stany Zjednoczone Emily Grove 4,45 Niemcy Annika Roloff 4,45
Skok w dal Wielka Brytania Lorraine Ugen 6,74 Jamajka Chanice Porter 6,34 Jamajka Rochelle Farquharson 6,33
Trójskok Jamajka Shanieka Thomas 13,97 Stany Zjednoczone Marshay Ryan 13,42 Stany Zjednoczone Lynnika Pitts 13,35
Pchnięcie kulą Stany Zjednoczone Christina Hillman 18,15 Chorwacja Valentina Mužarić 17,89 NR Stany Zjednoczone Kearsten Peoples 17,30
Rzut ciężarkiem Stany Zjednoczone Brea Garrett 22,15 Szwecja Ida Storm 21,90 NR Stany Zjednoczone Dani Bunch 21,81
Pięciobój Stany Zjednoczone Kendell Williams 4635 pkt. Stany Zjednoczone Erica Bougard 4586 pkt. Stany Zjednoczone Brittany Harrell 4287 pkt.
Sztafeta 4 × 400 metrów University of Oregon
Nigeria Chizoba Okodogbe
Stany ZjednoczoneLaura Roesler
Kanada Christian Brennan
Stany Zjednoczone Phyllis Francis
3:27,40 University of Texas at Austin
Stany Zjednoczone Briana Nelson
Stany Zjednoczone Courtney Okolo
Stany Zjednoczone Kendall Baisden
Stany Zjednoczone Ashley Spencer
3:27,42 Texas A&M University
Stany Zjednoczone Shmier Little
NigeriaBlessing Mayungbe
Trynidad i TobagoJaneil Bellille
Stany ZjednoczoneOlivia Ekponé
3:31,31
Sztafeta 1200-400-800-1600 metrów University of Arkansas
Stany Zjednoczone Grace Heymsfield
Stany ZjednoczoneChrishuna Williams
Stany Zjednoczone Stephanie Brown
Południowa Afryka Dominique Scott
11:05,83 Stanford University
Stany Zjednoczone Amy Weissenbach
Stany Zjednoczone Kristyn Williams
Stany Zjednoczone Claudia Saunders
Francja Justine Fedronic
11:08,28 University of Notre Dame
Stany Zjednoczone Alexa Aragon
Stany ZjednoczoneMichelle Brown
Stany ZjednoczoneDaniela Aragon
Stany ZjednoczoneKelly Curran
11:11,54

Rekordy[edytuj | edytuj kod]

Podczas zawodów ustanowiono 6 krajowych rekordów w hali w kategorii seniorów:

Zawodnik Reprezentacja Konkurencja Rezultat
Bruno Hortelano Male.png  Hiszpania bieg na 200 metrów 20,75
Emmanuel Tugumisirize Male.png  Uganda bieg na 400 metrów 46,22
Eddie Lovett Male.png  Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych bieg na 60 metrów przez płotki 7,57
Diamara Planell Female.png  Portoryko skok o tyczce 4,25
Valentina Mužarić Female.png  Chorwacja pchnięcie kulą 17,89
Ida Storm Female.png  Szwecja rzut ciężarkiem 21,90

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]