Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkoatletyce 2000

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkoatletyce 2000
1999 2001
Data 12–13 lutego 2000
Gospodarz Polska Spała
Hala Hala Ośrodka Przygotowań Olimpijskich

41. Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkoatletyce – zawody sportowe, które rozegrano 12 i 13 lutego 2000 w Spale, w hali Ośrodka Przygotowań Olimpijskich.

Lidia Chojecka ustanowiła halowy rekord Polski w biegu na 3000 metrów wynikiem 8:48,00.

Mistrzostwa w wielobojach zostały rozegrane w tym samym miejscu, lecz o tydzień wcześniej (5 i 6 lutego 2000). Wyniki w tych konkurencjach podane są łącznie z innymi w tabeli poniżej.

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal blank.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal blank.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal blank.svg 3. miejsce Rezultat
Bieg na 60 m Marcin Krzywański
Skra Warszawa
6,60 Piotr Balcerzak
Skra Warszawa
6,62 Ryszard Pilarczyk
Olimpia Poznań
6,67
Bieg na 200 m Ryszard Pilarczyk
Olimpia Poznań
21,43 Piotr Balcerzak
Skra Warszawa
21,47 Marcin Płacheta
AZS-AWF Wrocław
21,67
Bieg na 400 m Piotr Haczek
Warszawianka
47,09 Michał Węglarski
Warszawianka
48,03 Artur Gąsiewski
Skra Warszawa
48,12
Bieg na 800 m Grzegorz Krzosek
RTL Dami-ZTE Radom
1:51,44 Mariusz Walczak
Gryf Wejherowo
1:51,47 Piotr Rostkowski
Lechia Gdańsk
1:51,66
Bieg na 1500 m Wojciech Kałdowski
Lechia Gdańsk
3:52,17 Jan Zakrzewski
Oleśniczanka
3:53,12 Leszek Zblewski
Warszawianka
3:53,13
Bieg na 3000 m Dariusz Kruczkowski
Zawisza Bydgoszcz
8:06,03 Jan Zakrzewski
Oleśniczanka
8:08,66 Piotr Gładki
Lechia Gdańsk
8:09,40
Bieg na 60 m przez płotki Tomasz Ścigaczewski
Warszawianka
7,63 Krzysztof Mehlich
AZS-AWF Katowice
7,77 Paweł Didkowski
AZS-AWF Wrocław
7,78
Chód na 5000 m Robert Korzeniowski
Wawel Kraków
19:00,53 Tomasz Lipiec
Polonia Warszawa
19:30,53 Roman Magdziarczyk
AZS-AWF Gdańsk
19:52,38
Skok wzwyż Tomasz Śmiałek
Warszawianka
2,18 Michał Titinger
Resovia Rzeszów
2,18 Grzegorz Sposób
AZS Lublin
2,14
Skok o tyczce Adam Kolasa
Lechia Gdańsk
5,40 Przemysław Gurin
AZS-AWF Gdańsk
5,10 Jacek Struski
Zawisza Bydgoszcz
4,20
Skok w dal Grzegorz Marciniszyn
Błękitni Osowa Sień
8,00 Tomasz Mateusiak
Legia Warszawa
7,65 Radosław Jaworski
WKMS Płońsk
7,27
Trójskok Jacek Kazimierowski
MKLA Łęczyca
16,15 Krzysztof Szuptarski
Schöller Namysłów
16,00 Paweł Zdrajkowski
AZS-AWF Wrocław
15,86
Pchnięcie kulą Tomasz Chrzanowski
Śląsk Wrocław
18,62 Piotr Perżyło
Górnik Brzeszcze
18,23 Przemysław Zabawski
Podlasie Białystok
18,06
Siedmiobój Krzysztof Andrzejak
Zawisza Bydgoszcz
5764 Michał Modelski
AZS-AWF Katowice
5529 Paweł Mączyński
AZS-AWF Warszawa
5463

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal blank.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal blank.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal blank.svg 3. miejsce Rezultat
Bieg na 60 m Zuzanna Radecka
AZS-AWF Katowice
7,28 Marzena Pawlak
Olimpia Poznań
7,32 Agnieszka Rysiukiewicz
AZS-AWF Wrocław
7,37
Bieg na 200 m Zuzanna Radecka
AZS-AWF Katowice
24,03 Monika Borejza
Legia Warszawa
24,17 Marzena Pawlak
Olimpia Poznań
24,48
Bieg na 400 m Małgorzata Pskit
Schőller Namysłów
55,75 Luiza Łańcuchowska
Skra Warszawa
56,30 Wioletta Wojtasik
AZS-AWF Warszawa
56,35
Bieg na 800 m Aleksandra Dereń
WLKS Siedlce
2:06,64 Małgorzata Rydz
Lechia Gdańsk
2:06,72 Anna Kądziela
Ostrovia Ostrowiec
2:14,28
Bieg na 1500 m Lidia Chojecka
WLKS Siedlce
4:23,24 Aleksandra Dereń
WLKS Siedlce
4:24,71 Małgorzata Jamróz
Eris Piaseczno
4:26,78
Bieg na 3000 m Lidia Chojecka
WLKS Siedlce
8:48,00 NR Małgorzata Jamróz
Eris Piaseczno
9:28,10 Wioletta Frankiewicz
AZS-AWF Kraków
9:37,28
Bieg na 60 m przez płotki Aneta Sosnowska
Skra Warszawa
8,27 Urszula Włodarczyk
AZS-AWF Wrocław
8,41 Agnieszka Karaczun
MKL Szczecin
8,43
Chód na 3000 m Sylwia Korzeniowska
AZS-AWF Kraków
13:17,97 Agnieszka Olesz
AZS-AWF Katowice
14:00,88 Bożena Górecka
AZS-AWF Katowice
14:26,09
Skok wzwyż Agnieszka Giedrojć-Juraha
AZS-AWF Gdańsk
1,82 Anna Ksok
Śląsk Wrocław
1,82 Urszula Włodarczyk
AZS-AWF Wrocław
1,78
Skok o tyczce Monika Pyrek
Warszawianka
4,15 Anna Wielgus
Lechia Gdańsk
3,80 Aleksandra Granda
SKLA Sopot
3,70
Skok w dal Agata Karczmarek
Legia Warszawa
6,52 Izabela Obłękowska
Skra Warszawa
6,08 Urszula Włodarczyk
AZS-AWF Wrocław
6,07
Trójskok Ilona Pazoła
Skra Warszawa
13,41 Liliana Zagacka
Skra Warszawa
13,37 Aneta Sadach
Schöller Namysłów
13,11
Pchnięcie kulą Krystyna Zabawska
Podlasie Białystok
18,80 Urszula Włodarczyk
AZS-AWF Wrocław
15,23 Karolina Konkolewska
Zawisza Bydgoszcz
14,90
Pięciobój Urszula Włodarczyk
AZS-AWF Wrocław
4506 Izabela Obłękowska
Skra Warszawa
4306 Magdalena Szczepańska
AZS-AWF Wrocław
4003

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

  • Halowe mistrzostwa Polski. „Rocznik Lekkoatlety”. IV, s. 23–25, 2000. Łomianki: Sportpress. 
  • Halowe mistrzostwa Polski w wielobojach. „Rocznik Lekkoatlety”. IV, s. 18–19, 2000. Łomianki: Sportpress.