Harald Schlegelmilch

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Harald Schlegelmilch
Imię i nazwisko Haralds Šlēgelmilhs
Państwo  Łotwa
Data i miejsce urodzenia 6 grudnia 1987
Ryga
Sukcesy

2004: Formula Lista Junior (mistrz)
2006: Austriacka Formuła 3 (mistrz)

Strona internetowa

Haralds Šlēgelmilhs, występujący międzynarodowo jako Harald Schlegelmilch (ur. 6 grudnia 1987 w Rydze) – łotewski kierowca wyścigowy.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Ojciec Schlegelmilcha, Vladi, był kierowcą wyścigowym. Schlegelmilch po raz pierwszy zasiadł za kierownicą gokarta w wieku ośmiu lat i przez następne kilka lat rywalizował w kartingu.

W wieku 14 lat po raz pierwszy testował samochód formuły wyścigowej. W 2003 roku uczestniczył w zawodach Formuły Baltic samochodem Mygale FB02, zajmując szóste miejsce na koniec sezonu. W 2004 roku rywalizował w dwóch seriach: Formula Renault 2.0 Scandinavia, gdzie zajął piąte miejsce i został debiutantem roku, oraz w Formule Lista Junior, którą wygrał.

W 2005 roku ścigał się w Formule BMW oraz Formule 3. W Formule BMW ADAC nie odniósł sukcesów, zdobywając jeden punkt w 16 wyścigach, w Austriackiej Formule 3, ścigając się w zespole HS Technik Motorsport, zajął jednak trzecie miejsce, i został uznany za debiutanta roku. W 2006 roku został mistrzem tej serii. W tym samym roku wygrał również Recaro Formel 3 Trophy i był trzeci w Recaro Formel 3 Cup.

Rok później zadebiutował w Formule 3 Euro Series, odnosząc wówczas jedno zwycięstwo i zdobywając 9 punktów, co pozwoliło mu na zajęcie 14 pozycji w klasyfikacji generalnej kierowców. Zajął również ósme miejsce w wyścigu Masters of Formula 3. W sezonie 2008 ścigał się w azjatyckiej serii GP2, gdzie zajął 18 miejsce, a także w serii International Formula Master, gdzie był czwarty. Rok później rywalizował głównie w ATS Formel 3 Cup (9 pozycja), wystartował także w kilku wyścigach takich serii, jak International Formula Master czy World Series by Renault.

W 2010 roku został zaproszony przez Porsche na testy samochodu typu GT mimo faktu, iż nigdy wcześniej takim samochodem nie jeździł. Schlegelmilch wygrał te testy i w nagrodę ścigał się w Porsche Carrera Cup Germany w 2010 roku. Wystartował w 6 wyścigach i zajął 17 miejsce na koniec sezonu.

We wrześniu 2012 roku zadebiutował w Formule 2, gdzie w dwóch wyścigach zdobył 12 punktów. Dało mu to 13 pozycję na koniec sezonu.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Azjatycka Seria GP2[edytuj | edytuj kod]

Rok Zespół Wyniki w poszczególnych eliminacjach Punkty Pozycja
2008 Trident Racing Zjednoczone Emiraty Arabskie
ARE
Zjednoczone Emiraty Arabskie
ARE
Indonezja
IDN
Indonezja
IDN
Malezja
MAL
Malezja
MAL
Bahrajn
BHR
Bahrajn
BHR
Zjednoczone Emiraty Arabskie
ARE
Zjednoczone Emiraty Arabskie
ARE
3 18
14 18 NU NU 8 NU 14 5 16 7

Formuła Renault 3.5[edytuj | edytuj kod]

Rok Zespół Wyniki w poszczególnych eliminacjach Punkty Pozycja
2009 Comtec Racing Hiszpania
CAT
Hiszpania
CAT
Belgia
BEL
Belgia
BEL
Monako
MON
Węgry
HUN
Węgry
HUN
Wielka Brytania
GBR
Wielka Brytania
GBR
Francja
FRA
Francja
FRA
Portugalia
PRT
Portugalia
PRT
Niemcy
DEU
Niemcy
DEU
Hiszpania
ARA
Hiszpania
ARA
0 37
16 NU - - - - - - - - - - - - - - -

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]