Wersja ortograficzna: Hell in a Cell (2017)

Hell in a Cell (2017)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Hell in a Cell (2017)
Motyw muzyczny „Breakin' Outta Hell” – Airbourne
Informacje
Promocja WWE
Brandy SmackDown
Sponsor KFC
WWE 2K18
Data 8 października 2017
Hala Little Caesars Arena
Miejsce Detroit, Michigan
Gale WWE Network – chronologicznie
Hell in a Cell – chronologicznie

Hell in a Cell (2017) – gala wrestlingu wyprodukowana przez federację WWE dla zawodników z brandu SmackDown. Odbyła się 8 października 2017 w Little Caesars Arena w Detroit w stanie Michigan[1]. Emisja była przeprowadzana na żywo za pośrednictwem WWE Network oraz w systemie pay-per-view. Była to dziewiąta gala w chronologii cyklu Hell in a Cell.

Produkcja[edytuj | edytuj kod]

 Zobacz też: Wrestling.

Hell in a Cell oferowało walki profesjonalnego wrestlingu z udziałem różnych wrestlerów należących do brandu SmackDown spośród istniejących oskryptowanych rywalizacji i storyline’ów. Kreowane są podczas cotygodniowych gal SmackDown Live. Wrestlerzy są przedstawieni jako heele (negatywni, źli zawodnicy i najczęściej wrogowie publiki) i face’owie (pozytywni, dobrzy i najczęściej ulubieńcy publiki), którzy rywalizują pomiędzy sobą w seriach walk mających budować napięcie. Kulminacją rywalizacji jest walka wrestlerska lub ich seria[2][3].

Rywalizacje[edytuj | edytuj kod]

Podczas gali SummerSlam Jinder Mahal z pomocą The Singh Brothers (Samira i Sunila Singh) pokonał Shinsuke Nakamurę i obronił WWE Championship[4]. Dwie doby później podczas tygodniówki SmackDown Live Nakamura pokonał Singh Brothers w handicap matchu, po czym wybronił się z ataku trzech przeciwników wykonując im Kinshasę[5]. 29 sierpnia Nakamura i Randy Orton wspólnie pokonali Mahala i Ruseva, lecz po walce Orton wykonał Nakamurze RKO[6]. Tydzień później Nakamura pokonał Ortona i dzięki temu stał się pretendentem do tytułu Mahala na galę Hell in a Cell[7]. Przez kolejne trzy epizody tygodniówki Mahal i Singh Brothers wyśmiewali pozy oraz miny ich przeciwnika[8][9]. 26 września Mahal udał, że przeprosił Nakamurę, który ostatecznie ruszył do ringu i zdołał pobić Mahala wykonując mu Kinsashę[10].

Komisarz brandu SmackDown Shane McMahon był sędzią specjalnym pojedynku o WWE United States Championship pomiędzy Kevinem Owensem i mistrzem AJ Stylesem podczas gali SummerSlam. W trakcie walki Owens próbował przypiąć przeciwnika, lecz Styles umieścił stopę na dolnej linie, co sygnalizowało przerwanie przypięcia. Sfrustrowany Owens popchnął Shane'a, lecz ten odwdzięczył się tym samym, zaś Styles wykorzystał moment zamieszania i przypiął Owensa[4]. Dwie doby później podczas tygodniówki SmackDown Live Shane wyznaczył Owensowi ostatnią walkę o tytuł, lecz ten mógł wybrać sędziego specjalnego, którym stał się Baron Corbin. Podczas walki Corbin wyszedł z ringu i wyrzucił koszulkę sędziowską, którą założył Shane i sędziował resztę pojedynku wygranego przez Stylesa[5]. 5 września podczas SmackDown Live wywiązała się bijatyka podczas zawodnikiem i komisarzem, gdzie Owens nawiązywał do lipcowego wypadku Shane'a, a także mówił o jego dzieciach. Z powodu ataku na Owensa, Shane został zawieszony w prawach komisarza przez ojca i prezesa WWE Vince'a McMahona[7]. 12 września Vince McMahon spotkał się w ringu z Owensem, przywrócił syna do pełnienia funkcji i wyznaczył Hell in a Cell match pomiędzy nim, a Owensem. Owens zgodził się, po czym uderzył McMahona w głowę, wykonał Superkick, a także Frog Splash z górnej liny na nim[8]. Tydzień później Shane wypowiedział się na temat ataku na swojego ojca obiecując, że zemści się podczas gali Hell in a Cell. Tej samej nocy Owens, który wystąpił na telebimie, przeprosił za atak i obwinił Shane'a za jego podłoże[9]. Podczas tygodniówki z 26 września Owens wezwał Shane'a do ringu, jednakże na wezwanie odpowiedział Sami Zayn, który stwierdził, że Owens zaszedł za daleko z ostatnimi czynami. Walką wieczoru gali był pojedynek pomiędzy nimi, który zakończył się bez rezultatu, kiedy to Owens wykonał ruch powerbomb Zaynem o krawędź ringu i nie mógł dalej walczyć[10].

29 sierpnia podczas tygodniówki SmackDown Live United States Champion AJ Styles przywrócił U.S. Championship Open Challenge, na który odpowiedział Tye Dillinger. Baron Corbin również wyszedł do ringu, lecz Dillinger zaatakował go i rozpoczął walkę ze Stylesem, którą przegrał; po chwili został zaatakowany przez Corbina, lecz przepędził go Styles[6]. W kolejnym tygodniu Dillinger zmierzył się z Corbinem, lecz przegrał pojedynek, który komentował Styles. Mimo tego mistrz zaoferował mu ponownie walkę o tytuł podczas przyszłotygodniowego epizodu[7], którą wygrał po kolejnych interwencjach Corbina. Po walce Styles uścisnął dłoń Dillingera, lecz Corbin zaatakował ich obu i określił siebie kolejnym pretendentem do tytułu[8]. 19 września podczas tygodniówki SmackDown Live Corbin zaatakował Stylesa przed ich walką, lecz na ratunek mistrza przybył Dillinger[9]. Z tego powodu 26 września ponownie odbyła się walka Corbina z Dillingerem, którą wygrał Corbin i wyzwał Stylesa do walki o United States Championship na gali Hell in a Cell[10].

Podczas gali SummerSlam The Usos (Jimmy i Jey Uso) pokonali The New Day (Big E, Xaviera Woodsa i Kofi'ego Kingstona) odzyskując WWE SmackDown Tag Team Championship[4]. 29 sierpnia podczas tygodniówki SmackDown Live The Usos zyskali prawa do wyboru stypulacji rewanżu z The New Day[6]. Tydzień później wyjawili, że będzie to Street Fight[7], który odbył się 12 września podczas SmackDown Live, gdzie New Day pokonali mistrzów i zdobyli tytuły tag team[8]. 19 września The Usos poinformowali, że wykorzystają swoją klauzulę rewanżową podczas gali Hell in a Cellref name="SmackDown09192017"/>. Podczas odcinka SmackDown Live z 26 września, tuż po tym jak The Usos pokonali The Hype Bros (Mojo Rawleya i Zacka Rydera), The New Day zaproponowali obronę tytułów w tag-teamowym Hell in a Cell matchu, na co bracia Usos przystali[10].

Na SummerSlam Natalya pokonała Naomi i wygrała WWE SmackDown Women’s Championship[4]. Zdołała również obronić tytuł w rewanżu podczas tygodniówki SmackDown Live z 12 września[6]. 19 września mistrzyni przerwała wypowiedź Charlotte Flair, która komentowała powrót do zdrowia Rica Flaira. Charlotte wyzwała Natalyę do walki o mistrzostwo, lecz przerwały jej Becky Lynch, Naomi oraz Tamina. Generalny menadżer Daniel Bryan wyznaczył fatal 4-way match o miano pretendentki, który zdobyła Charlotte, tym samym stając się przeciwniczką Natalyi podczas gali Hell in a Cell[9]. Po tym jak Charlotte pokonała Ms. Money in the Bank Carmellę podczas przyszłotygodniowego epizodu, skonfrontowała się ona w ringu z Natalyą która stwierdziła, że cieszy się z powodu powrotu do zdrowia Rica Flaira, który raz jeszcze będzie mógł zobaczyć przegrywającą córkę[10].

Przez wrześniowe epizody tygodniówek SmackDown Live Dolph Ziggler wychodził na arenę utożsamiając się z innymi wrestlerami poprzez podrabianie wejściówek oraz zapożyczanie strojów ringowych – w ten sposób oskarżał widownię o to, że zwracają uwagę jedynie na cechy postaci, a nie jakość występów w ringu. 26 września po wykonaniu wejściówki The Undertakera do ringu wszedł Bobby Roode, który zadebiutował w głównym rosterze w brandzie SmackDown miesiąc wcześniej. Wyzwał on Zigglera do walki na galę Hell in a Cell, co Ziggler zaakceptował[10].

Podczas gali SummerSlam Randy Orton pokonał Ruseva w 10 sekund[4]. Duo zawalczyło w rewanżu podczas odcinka SmackDown Live z 19 września, gdzie Rusev pokonał Ortona w około 10 sekund, lecz uprzednio Orton wygrał pojedynek z Aidenem Englishem[9]. Tydzień później odbyła się bułgarska celebracja dla Ruseva, podczas której English zaśpiewał piosenkę chwalącą Ruseva, a także uchwalono 26 września „dniem Ruseva”. Do ringu wkroczył Orton, który Englishowi i Rusevowi wykonał po RKO. Tej samej nocy ogłoszono kolejną walkę Ruseva z Ortonem na galę Hell in a Cell[10].

Wyniki walk[edytuj | edytuj kod]

Nr. Wyniki Stypulacje Czas
1 Chad Gable i Shelton Benjamin pokonali The Hype Bros (Mojo Rawleya i Zacka Rydera) Tag Team match[11][12] 10:20
2 The Usos (Jimmy i Jey Uso) pokonali The New Day (Big E i Xaviera Woodsa) (z Kofim Kingstonem) (c) Hell in a Cell Tag Team match o WWE SmackDown Tag Team Championship[13][12] 22:00
3 Randy Orton pokonał Ruseva Singles match[14][12] 11:40
4 Baron Corbin pokonał AJ Stylesa (c) i Tye'a Dillingera Triple Threat match o WWE United States Championship[15][12] 19:20
5 Charlotte Flair pokonała Natalyę (c) poprzez dyskwalifikację Singles match o WWE SmackDown Women’s Championship[16][12] 12:15
6 Jinder Mahal (c) (z The Singh Brothers) pokonał Shinsuke Nakamurę Singles match o WWE Championship[17][12] 12:10
7 Bobby Roode pokonał Dolpha Zigglera Singles match[18][12] 11:35
8 Kevin Owens pokonał Shane'a McMahona Falls Count Anywhere Hell in a Cell match[19][12] 39:00
(c) – mistrz/mistrzyni przed walką

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. Get WWE Hell in a Cell 2017 tickets now. WWE, August 5, 2017. [dostęp September 5, 2017].
 2. Ed Grabianowski: How Pro Wrestling Works. W: HowStuffWorks, Inc. [on-line]. [dostęp 2012-03-05].
 3. Live & Televised Entertainment. WWE. [dostęp 2012-03-21].
 4. a b c d e Jason Powell: Powell’s WWE SummerSlam 2017 live review: Brock Lesnar vs. Braun Strowman vs. Samoa Joe vs. Roman Reigns for the WWE Universal Championship, Jinder Mahal vs. Shinsuke Nakamura for the WWE Championship, Sheamus and Cesaro vs. Dean Ambrose and Seth Rollins for the Raw Tag Titles. W: Pro Wrestling Dot Net [on-line]. [dostęp August 20, 2017].
 5. a b Wade Keller: KELLER’S WWE SMACKDOWN REPORT 8/22: Summerslam fallout including Owens-Styles-Shane controversy and a new roster member. W: Pro Wrestling Torch [on-line]. August 22, 2017. [dostęp August 22, 2017].
 6. a b c d Wade Keller: KELLER’S WWE SMACKDOWN REPORT 8/29: Jinder & Rusev vs. Orton & Nakamura headlines, plus A.J. Styles U.S. Title Open Challenge, Shelton & Gable. W: Pro Wrestling Torch [on-line]. August 29, 2017. [dostęp September 5, 2017].
 7. a b c d Wade Keller: KELLER’S WWE SMACKDOWN REPORT 9/5: Nakamura vs. Orton to earn WWE Title match at Hell in a Cell, Carmella vs. Natalya, big Shane-Owens angle. W: Pro Wrestling Torch [on-line]. [dostęp September 5, 2017].
 8. a b c d Wade Keller: KELLER’S WWE SMACKDOWN REPORT 9/12: Vince McMahon appears to address Shane being suspended and Owens threatening to sue. W: Pro Wrestling Torch [on-line]. [dostęp September 12, 2017].
 9. a b c d e Wade Keller: KELLER’S WWE SMACKDOWN REPORT 9/19: Shane McMahon responds to Owens head butting his father Mr. McMahon, Styles vs. Corbin. W: Pro Wrestling Torch [on-line]. September 19, 2017. [dostęp September 20, 2017].
 10. a b c d e f g Wade Keller: KELLER’S WWE SMACKDOWN REPORT 9/26: Shane McMahon’s response to Kevin Owens last week, more Hell in a Cell hype. W: Pro Wrestling Torch [on-line]. September 26, 2017. [dostęp September 27, 2017].
 11. Chad Gable & Shelton Benjamin def. The Hype Bros (Kickoff Match). [dostęp 2017-10-15].
 12. a b c d e f g h WWE Hell in a Cell 2017 results. wwe.com. [dostęp 2017-10-15].
 13. Michael Burdick: SmackDown Tag Team Champions The New Day vs. The Usos (Hell in a Cell Match). W: WWE [on-line]. [dostęp September 19, 2017].
 14. Anthony Benigno: Randy Orton vs. Rusev. W: WWE [on-line]. [dostęp September 26, 2017].
 15. Anthony Benigno: United States Champion AJ Styles vs. Baron Corbin. W: WWE [on-line]. [dostęp September 26, 2017].
 16. Michael Burdick: SmackDown Women's Champion Natalya vs. Charlotte Flair. W: WWE [on-line]. [dostęp September 19, 2017].
 17. Bobby Melok: WWE Champion Jinder Mahal vs. Shinsuke Nakamura. W: WWE [on-line]. [dostęp September 5, 2017].
 18. Michael Burdick: Bobby Roode vs. Dolph Ziggler. W: WWE [on-line]. [dostęp September 26, 2017].
 19. Anthony Benigno: Shane McMahon vs. Kevin Owens (Hell in a Cell Match). W: WWE [on-line]. [dostęp September 12, 2017].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]