Hellsing Ultimate

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Hellsing Ultimate
Gatunekakcja, horror
OVA
Hellsing Ultimate
ReżyserTomokazu Tokoro
ScenariuszYousuke Kuroda, Hideyuki Kurata
StudioMadhouse, Rondo Robe, Satelight, Wild Geese
Liczba odcinków10
Data wydania10 lutego 2006 – 26 grudnia 2012
Czas trwania45 minut

Hellsing Ultimateanime produkcji japońskiej w reżyserii Tomokazu Tokoro. Oparte jest na popularnej mandze Hellsing autorstwa Kohta Hirano. Wyprodukowano dziesięć odcinków; pierwszy wyemitowano 10 lutego 2006 roku, a ostatni 26 grudnia 2012 roku. W głównych rolach wystąpili Joji Nakata, Fumiko Orikasa i Yoshiko Sakakibara. Muzykę do serii napisał Hayato Matsuo. Muzyka końcowa pierwszych pięciu odcinków została wykonana przez Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Narodowej w Warszawie[1].

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Opis fabuły[edytuj | edytuj kod]

Większa część serii dzieje się we współczesnej Anglii. Tajna protestancka organizacja Hellsing, kierowana przez sir Integrę Hellsing zajmuje się zabijaniem nieumarłych i utrzymywaniem ich istnienia w tajemnicy. Analogiczne zadanie wykonuje specjalna Sekcja XIII w Watykanie – Iscariote. Prowadzi to do konfliktu, którego główną osią jest dwóch bohaterów obdarzonych nadludzkimi mocami – Alucard z Hellsinga i o. Alexander Anderson z Iscariote. Niespodziewanie do akcji włączają się naziści, pod wodzą mjr. Montany chcącego rozpętać wojnę z Anglią. W wyniku prowadzonych eksperymentów dysponują armią nieumarłych. Hellsing musi stawić czoło szalonemu majorowi oraz armii abp. Enrico Maxwella, który prowadzi krucjatę przeciw protestantom.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Tadeusz Kluk-Murdzeński. Hellsing Ultimate. „Tanuki.pl”. 63 (361), 2006-3-6. Warszawa: Małgorzata Kaczarowska. ISSN 1898-8296. 

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]