Hiszpańska Formuła 3 Sezon 2006

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Sezon 2006 Mistrzostw Hiszpańskiej Formuły 3
Inauguracja 8 kwietnia
Zakończenie 11 listopada
Liczba wyścigów 16
Mistrzowie
Kierowcy Ricardo Risatti
Zespoły Racing Engineering
Poprzedni sezonNastępny sezon

Hiszpańska Formuła 3 Sezon 2006 – szósty sezon od utworzenia Euroformula Open Championship. Rozpoczął się 8 kwietnia na torze Circuit Ricardo Tormo, a zakończył 12 listopada na Catalunyi. Tytuł w klasyfikacji kierowców zdobył Argentyńczyk Ricardo Risatti, a wśród zespołów – hiszpańska ekipa Racing Engineering.

Lista startowa[edytuj | edytuj kod]

Zespół Nr Kierowca Klasa Rundy
Racing Engineering 1 Hiszpania Marcos Martínez A 1–7
Hiszpania Javier Villa 8
2 Francja Nicolas Prost A Wszystkie
3 Hiszpania Miguel Molina A Wszystkie
4 Brazylia Sérgio Jimenez A Wszystkie
14 Hiszpania Javier Villa C 2
Campos Racing 5 Hiszpania Roldán Rodríguez A Wszystkie
6 Hiszpania Marco Barba A Wszystkie
Llusiá Racing 7 Belgia Nico Verdonck A 1
Hiszpania Iago Rego 6–7
Hiszpania Himar Acosta 8
GTA Motor Competición 8 Andora Manel Cerqueda Jr. A Wszystkie
9 Hiszpania Manuel Sáez-Merino Jr. A 1–6
10 Hiszpania Arturo Llobell A Wszystkie
31 Hiszpania Manuel Gutiérrez C 6–8
32 Hiszpania Siso Cunill C 6–8
Elide Racing 11 Brazylia Carlos Iaconelli A 1–3
Kolumbia Gustavo Yacamán 5–6
Hiszpania Alejandro Núñez 7–8
15 Hiszpania Nil Montserrat A Wszystkie
Tec-Auto 13 Hiszpania Máximo Cortés A Wszystkie
14 Argentyna Ricardo Risatti A Wszystkie
24 Hiszpania Iago Rego C 1–5
Hiszpania Alby Ramírez 6
14 Hiszpania Carlos Cosidó Jr. C Wszystkie
RSC Sport 16 Hiszpania Aleix Alcaraz A 7
28 Hiszpania José Luís López-Pampló C Wszystkie
Escuela Profiltek 17 Hiszpania Adrián Campos Jr. C Wszystkie
18 Hiszpania Germán Sánchez C Wszystkie
33 Hiszpania Carmen Jordá C 6
ECA Racing 19 Peru Juan Manuel Polar C Wszystkie
20 Argentyna Ignacio Char C 1–3
Hiszpania Víctor García 7–8
Porfesa Competición 22 Hiszpania Roberto Merhi C 6
Cetea Sport 26 Hiszpania Toni Rubiejo C Wszystkie
29 Hiszpania Xavi Barrio C 8
Logo Automoción 27 Hiszpania Germán López Balboa C Wszystkie
Ikona Klasa
A Klasa A
C Klasa C

Kalendarz wyścigów[edytuj | edytuj kod]

Runda Data Tor Pole position Najszybsze okrążenie Zwycięzca (kierowcy) Zwycięzca (zespoły)
1 W1 8 kwietnia Hiszpania Circuit Ricardo Tormo, Walencja Argentyna Ricardo Risatti Hiszpania Manuel Sáez-Merino Jr. Hiszpania Marco Barba Campos Racing
W2 9 kwietnia Hiszpania Roldán Rodríguez Hiszpania Marcos Martínez Racing Engineering
2 W1 29 kwietnia Francja Circuit de Nevers Magny-Cours, Magny-Cours Argentyna Ricardo Risatti Argentyna Ricardo Risatti Argentyna Ricardo Risatti TEC-Auto
W2 30 kwietnia Argentyna Ricardo Risatti Hiszpania Máximo Cortés TEC-Auto
3 W1 20 maja Hiszpania Circuito del Jarama, Madryt Hiszpania Máximo Cortés Argentyna Ricardo Risatti Brazylia Sérgio Jimenez Racing Engineering
W2 21 maja Hiszpania Máximo Cortés Argentyna Ricardo Risatti TEC-Auto
4 W1 24 czerwca Portugalia Autódromo do Estoril, Estoril Brazylia Sérgio Jimenez Argentyna Ricardo Risatti Hiszpania Máximo Cortés TEC-Auto
W2 25 czerwca Argentyna Ricardo Risatti Hiszpania Roldán Rodríguez Campos Racing
5 W1 2 września Hiszpania Circuito de Albacete, Albacete Hiszpania Roldán Rodríguez Hiszpania Roldán Rodríguez Hiszpania Roldán Rodríguez Campos Racing
W2 3 września Argentyna Ricardo Risatti Argentyna Ricardo Risatti TEC-Auto
6 W1 7 października Hiszpania Circuit Ricardo Tormo, Walencja Argentyna Ricardo Risatti Argentyna Ricardo Risatti Argentyna Ricardo Risatti TEC-Auto
W2 8 października Hiszpania Roldán Rodríguez Hiszpania Roldán Rodríguez Campos Racing
7 W1 21 października Hiszpania Circuito de Jerez, Jerez de la Frontera Hiszpania Roldán Rodríguez Argentyna Ricardo Risatti Hiszpania Roldán Rodríguez Campos Racing
W2 22 października Hiszpania Máximo Cortés Argentyna Ricardo Risatti TEC-Auto
8 W1 11 listopada Hiszpania Circuit de Catalunya, Barcelona Hiszpania Máximo Cortés Hiszpania Máximo Cortés Francja Nicolas Prost Racing Engineering
W2 12 listopada Brazylia Sérgio Jimenez Hiszpania Miguel Molina Racing Engineering

Klasyfikacja kierowców[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja generalna[edytuj | edytuj kod]

Poz. Kierowca VAL
Hiszpania
VAL
Hiszpania
MAG
Francja
MAG
Francja
JAR
Hiszpania
JAR
Hiszpania
EST
Portugalia
EST
Portugalia
ALB
Hiszpania
ALB
Hiszpania
VAL
Hiszpania
VAL
Hiszpania
JER
Hiszpania
JER
Hiszpania
CAT
Hiszpania
CAT
Hiszpania
Pkt.
1 Argentyna Ricardo Risatti NU 6 1 3 2 1 18 5 5 1 1 9 5 1 7 4 118
2 Hiszpania Roldán Rodríguez 2 11 9 5 5 16 4 1 1 7 4 1 1 7 4 6 103
3 Hiszpania Máximo Cortés 9 8 5 1 15 5 1 4 7 5 2 2 2 3 13 NU 94
4 Francja Nicolas Prost 4 4 3 4 NU 10 2 9 NU 12 6 3 3 5 1 5 83
5 Brazylia Sérgio Jimenez 7 5 4 6 1 2 16 10 10 3 3 4 NU NW 14 3 74
6 Hiszpania Miguel Molina 19 10 11 NW 13 3 3 3 4 2 8 5 NU 10 3 1 69
7 Hiszpania Marco Barba 1 3 6 11 14 13 5 2 2 14 NU 10 6 2 NW 7 67
8 Hiszpania Arturo Llobell 8 13 8 NU NU 11 9 17 3 4 19 8 7 4 5 2 47
9 Hiszpania Nil Montserrat 13 7 10 8 NU NU 8 8 NU 8 5 6 4 6 NU 8 34
10 Hiszpania Marcos Martínez 6 1 12 7 NU 8 14 19 NU 9 7 7 NU NU 29
11 Hiszpania Manuel Sáez-Merino Jr. 3 NU 14 10 3 4 17 11 12 10 NU NW 24
12 Brazylia Carlos Iaconelli 5 2 NU 9 4 NW 23
13 Hiszpania Germán Sánchez 16 14 16 14 6 7 7 6 6 15 9 11 NU NW 15 NU 19
14 Andora Manel Cerqueda Jr. 12 12 17 12 NU 9 6 7 13 11 NU 13 8 8 NU 15 16
15 Peru Juan Manuel Polar 14 NU 13 13 9 6 NU 15 NU 17 10 NU 9 9 8 13 11
16 Kolumbia Gustavo Yacamán 8 6 NU 12 6
17 Hiszpania Adrián Campos Jr. 11 DK 15 16 NW 15 NU 12 9 13 NW 16 10 11 9 10 5
18 Hiszpania Toni Rubiejo 15 15 NU 17 7 12 13 13 11 16 11 14 12 14 NW 12 3
19 Hiszpania Iago Rego NU 18 19 19 8 NU 11 NU NU NU 15 20 11 12 3
20 Hiszpania José Luís López-Pampló 18 NU 17 NU 11 NU 10 16 NU 18 NU NU 13 NU 11 16 2
21 Belgia Nico Verdonck 10 9 1
Hiszpania Carlos Cosidó Jr. NU 17 NU 15 10 14 12 14 NU 19 12 NU 15 NU 16 19 0
Hiszpania Germán López Balboa 17 19 18 20 12 17 15 18 NW NU 13 15 NU 17 17 14 0
Argentyna Ignacio Char NU 16 20 18 18 NW 0
Kierowcy startujący gościnnie, niewliczani do klasyfikacji.
Hiszpania Javier Villa 2 2 2 18 0
Hiszpania Himar Acosta 6 17 0
Hiszpania Manuel Gutiérrez NU NW NU 9 0
Hiszpania Siso Cunill NU 21 14 13 10 11 0
Hiszpania Víctor García 17 16 12 NU 0
Hiszpania Aleix Alcaraz 16 15 0
Hiszpania Alejandro Núñez 16 19 NU NU NW NU 0
Hiszpania Alby Ramírez 17 NU 0
Hiszpania Carmen Jordá 18 18 0
Poz. Kierowca VAL
Hiszpania
VAL
Hiszpania
MAG
Francja
MAG
Francja
JAR
Hiszpania
JAR
Hiszpania
EST
Portugalia
EST
Portugalia
ALB
Hiszpania
ALB
Hiszpania
VAL
Hiszpania
VAL
Hiszpania
JER
Hiszpania
JER
Hiszpania
CAT
Hiszpania
CAT
Hiszpania
Pkt.

Puchar Hiszpanii F3[edytuj | edytuj kod]

Poz. Kierowca Pkt.
1 Hiszpania Germán Sánchez 108
2 Peru Juan Manuel Polar 93
3 Hiszpania Adrián Campos Jr. 89
4 Hiszpania Toni Rubiejo 84
5 Hiszpania Caros Cosidó 32
6 Hiszpania José Luis López-Pampló 28
7 Hiszpania Germán López Balboa 22
8 Hiszpania Iago Rego 15
9 Hiszpania Siso Cunill 9
10 Argentyna Ignacio Char 6
Poz. Kierowca Pkt.

Klasyfikacja zespołów[edytuj | edytuj kod]

Poz. Zespół Pkt.
1 Racing Engineering 155
2 TEC-Auto 146
3 Campos Racing 115
4 GTA Motor Competición 42
5 Elide Racing 22
6 Llusiá Racing 0
7 Escuela Profiltek 0
8 ECA Racing 0
9 Cetea Sport 0
10 RSC Sport 0
11 Logo Automoción 0
12 Cetea Sport 0
Poz. Zespół Pkt.

Trofeum Hiszpanii Formuły 3[edytuj | edytuj kod]

Poz. Kierowca Pkt.
1 Hiszpania Roldán Rodríguez 65
2 Hiszpania Miguel Molina 59
3 Hiszpania Máximo Cortés 50
4 Hiszpania Marco Barba 42
5 Hiszpania Arturo Llobell 36
6 Hiszpania Nil Montserrat 25
7 Hiszpania Manuel Sáez-Merino Jr. 24
8 Andora Manel Cerqueda Jr. 21
9 Hiszpania Germán Sánchez 18
10 Hiszpania Adrián Campos Jr. 15
Poz. Kierowca Pkt.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]