Hiszpańska Formuła 3 Sezon 2008

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Sezon 2008 Mistrzostw Hiszpańskiej Formuły 3
Inauguracja 3 maja
Zakończenie 2 listopada
Liczba wyścigów 17
Mistrzowie
Kierowcy Germán Sánchez
Zespoły Campos F3 Racing
Poprzedni sezonNastępny sezon

Hiszpańska Formuła 3 Sezon 2008 – ósmy sezon od utworzenia Euroformula Open Championship. Rozpoczął się 3 maja na torze Circuito del Jarama, a zakończył 1 listopada na Catalunii. Tytuł w klasyfikacji kierowców zdobył Hiszpan Germán Sánchez, a wśród zespołów – hiszpańska ekipa Campos F3 Racing.

Lista startowa[edytuj | edytuj kod]

Zespół Nr Kierowca Klasa Nadwozie Rundy
Hiszpania Escuderia TEC-Auto 1 Hiszpania Bruno Méndez A Dallara F308 Wszystkie
2 Hiszpania Víctor García A Dallara F308 1–5
14 Kolumbia Gustavo Yacamán A Dallara F308 1–7
Hiszpania Roberto Merhi 9
16 Hiszpania Toño Fernández C Dallara F306 1–8
Hiszpania Marcos Martínez 9
Hiszpania Campos F3 Racing 3 Hiszpania Adrián Campos Jr A Dallara F308 Wszystkie
4 Hiszpania Germán Sánchez A Dallara F308 Wszystkie
17 Hiszpania Carmen Jordá C Dallara F306 Wszystkie
18 Szwajcaria Natacha Gachnang C Dallara F306 Wszystkie
Hiszpania GTA Motor Competición 6 Hiszpania Jaime Alguersuari A Dallara F308 1, 4, 6–7
Włochy Edoardo Piscopo[1] 2
Hiszpania Roberto Merhi 5
Argentyna Augusto Scalbi 9
21 Południowa Afryka Jimmy Auby C Dallara F306 Wszystkie
27 Hiszpania Nil Montserrat C Dallara F306 1–4
Hiszpania emiliodevillota.com 6 Wielka Brytania Alex Waters A Dallara F308 3
7 Wielka Brytania Will Bratt A Dallara F308 Wszystkie
13 Kolumbia Gustavo Yacamán C Dallara F306 8–9
22 Hiszpania Cástor Benítez C Dallara F306 1–3, 5, 7
Wielka Brytania Alex Waters 4
Hiszpania Máximo Cortés 6
Hiszpania Isaac López Navarro 8–9
Hiszpania Novo Team ECA 8 Hiszpania José Luis Abadín A Dallara F308 1–6
23 Hiszpania José Luis Ituarte C Dallara F306 1–7
Hiszpania Meycom 9 Hiszpania Alejandro Núñez A Dallara F308 1
Hiszpania Celso Míguez[1] 2–9
Hiszpania Cetea Sport 10 Hiszpania Sergio Canamasas A Dallara F308 1–2, 4–9
25 Hiszpania Toni Rubiejo C Dallara F306 1–2, 5
Włochy RP Motorsport 2 Hiszpania Víctor García A Dallara F308 6–9
11 Włochy Nicola de Marco A Dallara F308 Wszystkie
15 Włochy David Fumanelli A Dallara F308 6–7
24 Hiszpania Xavi Barrio C Dallara F306 1–3
Argentyna Augusto Scalbi 4–5
Włochy Stefano Bizzarri 6–9
Wielka Brytania Team West-Tec 19 Wielka Brytania Alex Waters C Dallara F306 1–2
88 Norwegia Christian Ebbesvik C Dallara F306 1–2
A Dallara F308 3–9
55 Chińska Republika Ludowa Ma Qinghua C Dallara F306 4–9
58 Portugalia Francisco Villar C Dallara F300 1–2
Dallara F306 3–9
85 Wielka Brytania Jonathan Legris C Dallara F300 Wszystkie
Hiszpania Sammy & Zoy 26 Hiszpania Samuel Checa C Dallara F306 1, 3–5
Hiszpania Q8 Oils Hache Team 28 Hiszpania José Alonso Liste C Dallara F306 Wszystkie
29 Francja Nelson Panciatici C Dallara F306 Wszystkie
30 Hiszpania Edgar Fernández C Dallara F306 Wszystkie
Hiszpania Llusiá Racing 31 Hiszpania Pedro Quesada C Dallara F306 1–3
Hiszpania Roberto Merhi 4
32 Hiszpania Xavi Barrio C Dallara F306 4
Gwatemala Richard Campollo 5
Hiszpania Victoria Racing Team Sur 38 Hiszpania Miguel Ángel Montes C Dallara F300 1
Dallara F306 8
Ikona Klasa
A Klasa A
C Puchar F308/300

Kalendarz wyścigów[edytuj | edytuj kod]

Runda Data Tor Pole position Najszybsze okrążenie Zwycięzca (kierowcy) Zwycięzca (zespoły)
1 W1 3 maja Hiszpania Circuito del Jarama, Madryt Szwajcaria Natacha Gachnang Hiszpania Jaime Alguersuari Hiszpania Jaime Alguersuari Hiszpania GTA Motor Competición
W2 4 maja Szwajcaria Natacha Gachnang Hiszpania Bruno Méndez Hiszpania GTA Motor Competición
2 W1 31 maja Belgia Circuit de Spa-Francorchamps, Stavelot Wielka Brytania Will Bratt Wielka Brytania Jonathan Legris Włochy Nicola de Marco Włochy RP Motorsport
W2 1 czerwca Hiszpania Toño Fernández Kolumbia Gustavo Yacamán Hiszpania Escuderia TEC-Auto
3 W1 28 czerwca Hiszpania Circuito de Albacete, Albacete Hiszpania Germán Sánchez Hiszpania Germán Sánchez Hiszpania Germán Sánchez Hiszpania Campos F3 Racing
W2 29 czerwca Hiszpania Nil Montserrat Włochy Nicola de Marco Włochy RP Motorsport
4 W1 27 lipca Hiszpania Valencia Street Circuit, Walencja Hiszpania Jaime Alguersuari Wielka Brytania Will Bratt Hiszpania Jaime Alguersuari Hiszpania Campos F3 Racing
W2 Wielka Brytania Will Bratt Hiszpania Germán Sánchez Hiszpania Campos F3 Racing
5 24 sierpnia Hiszpania Valencia Street Circuit, Walencja Norwegia Christian Ebbesvik Szwajcaria Natacha Gachnang Norwegia Christian Ebbesvik Wielka Brytania Team West-Tec
6 W1 21 września Francja Circuit de Nevers Magny-Cours, Magny-Cours Hiszpania Máximo Cortés Francja Nelson Panciatici Hiszpania Máximo Cortés Hiszpania Q8 Oils Hache Team
W2 Hiszpania Germán Sánchez Hiszpania Germán Sánchez Hiszpania Campos F3 Racing
7 W1 27 września Hiszpania Circuit Ricardo Tormo, Walencja Hiszpania Jaime Alguersuari Hiszpania Germán Sánchez Hiszpania Jaime Alguersuari Hiszpania Campos F3 Racing
W2 28 września Hiszpania Germán Sánchez Hiszpania Germán Sánchez Hiszpania Campos F3 Racing
8 W1 18 października Hiszpania Circuito de Jerez, Jerez de la Frontera Hiszpania Adrián Campos Jr Hiszpania Adrián Campos Jr Hiszpania Adrián Campos Jr Hiszpania emiliodevillota.com
W2 19 października Hiszpania Víctor García Norwegia Christian Ebbesvik Wielka Brytania Team West-Tec
9 W1 1 listopada Hiszpania Circuit de Catalunya, Barcelona Hiszpania Roberto Merhi Hiszpania Roberto Merhi Hiszpania Roberto Merhi Hiszpania Escuderia TEC-Auto
W2 2 listopada Hiszpania Roberto Merhi Hiszpania Roberto Merhi Hiszpania Escuderia TEC-Auto

Klasyfikacja kierowców[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja generalna[edytuj | edytuj kod]

Poz. Kierowca JAR
Hiszpania
JAR
Hiszpania
SPA
Belgia
SPA
Belgia
ALB
Hiszpania
ALB
Hiszpania
VSC
Hiszpania
VSC
Hiszpania
VF1
Hiszpania
MAG
Francja
MAG
Francja
VAL
Hiszpania
VAL
Hiszpania
JER
Hiszpania
JER
Hiszpania
CAT
Hiszpania
CAT
Hiszpania
Pkt.
1 Hiszpania Germán Sánchez 7 6 19 10 1 8 6 1 8 6 1 6 1 4 3 DK NU 88
2 Francja Nelson Panciatici 11 7 4 3 3 NU 3 2 2 2 5 9 6 9 14 DK 8 84
3 Szwajcaria Natacha Gachnang 2 13 12 4 6 4 2 3 9 11 7 2 4 7 5 NU 11 76
4 Włochy Nicola de Marco NU NU 1 5 5 1 4 17 4 4 2 15 9 10 6 7 NU 74
5 Wielka Brytania Will Bratt 5 4 3 24 13 7 12 9 DK 10 18 10 7 3 2 3 2 67
6 Hiszpania Bruno Méndez 6 1 6 6 2 NS NU NU 7 NU NS 5 2 DK 10 5 3 66
7 Hiszpania Jaime Alguersuari 1 5 1 4 NS NS 1 3 60
8 Hiszpania Adrián Campos Jr NS NS 15 13 18 20 NU NU 6 3 3 4 NU 1 4 8 5 58
9 Kolumbia Gustavo Yacamán 10 NS 5 1 7 3 NS 6 20 7 4 7 5 6 NW 18 9 56
10 Norwegia Christian Ebbesvik 9 NU 9 8 9 9 13 11 1 8 6 12 13 5 1 NU 6 49
11 Wielka Brytania Jonathan Legris 8 NU 2 2 10 5 5 NU NU NU 13 11 8 2 NU 11 10 47
12 Hiszpania Nil Montserrat 4 3 8 7 4 2 7 NU 38
13 Hiszpania Roberto Merhi 9 18 3 1 1 36
14 Hiszpania Celso Míguez 13 NU 8 6 8 14 19 5 19 3 10 NU 12 2 NU 35
15 Hiszpania Víctor García 3 2 10 11 16 11 21 NU 5 NS 11 13 15 DK NU NU 7 28
16 Południowa Afryka Jimmy Auby 22 8 7 9 15 14 NW NU NS 18 9 8 11 NU 11 9 12 11
17 Hiszpania Toño Fernández 13 9 20 16 NU 22 11 5 16 NS 14 18 21 15 8 8
18 Chińska Republika Ludowa Ma Qinghua 15 12 12 15 8 22 14 8 7 NU 14 7
19 Włochy Stefano Bizzarri NU 12 17 12 14 NU 4 20 6
20 Hiszpania José Alonso Liste NU NS 24 17 NW 16 14 7 10 9 NS 14 16 NW 13 15 13 5
21 Argentyna Augusto Scalbi 10 8 17 10 NU 3
22 Hiszpania Carmen Jordá 18 10 22 18 14 12 19 16 NS 14 10 NU 20 11 9 13 18 1
23 Włochy Edoardo Piscopo 25 22 0
24 Hiszpania Cástor Benítez NU NU 17 19 21 17 NS 20 NU 0
25 Hiszpania Isaac López Navarro NU 18 14 17 0
26 Hiszpania José Luis Abadín 17 NU 14 15 22 19 NU 15 15 13 NU 0
27 Hiszpania José Luis Ituarte 14 NS 21 NU 17 18 20 10 18 NU 16 19 NW 0
28 Hiszpania Alejandro Núñez 16 NS 0
29 Hiszpania Sergio Canamasas NU NW NU 20 16 19 13 16 NU NU 18 13 15 16 15 0
30 Hiszpania Toni Rubiejo 12 12 18 14 NU 0
31 Włochy David Fumanelli 12 17 NU NW 0
32 Hiszpania Xavi Barrio NU 11 16 NU 23 DK NU NU 0
33 Wielka Brytania Alex Waters NU 14 11 12 11 10 17 20 0
34 Portugalia Francisco Villar 15 16 NW 21 12 NU NU NS 11 17 15 16 19 NS 17 12 19 0
35 Hiszpania Samuel Checa 19 NS 19 15 18 13 NU 0
36 Hiszpania Edgar Fernández 20 NS NU 23 NU 21 NU NS NU NU 21 21 17 12 16 17 16 0
37 Hiszpania Pedro Quesada NU NU 23 NU 20 13 0
38 Gwatemala Richard Campollo 14 0
39 Hiszpania Miguel Ángel Montes 21 15 NU 19 0
Kierowcy startujący gościnnie, niewliczani do klasyfikacji
Hiszpania Máximo Cortés 1 20 0
Hiszpania Marcos Martínez 6 4 0
Poz. Kierowca JAR
Hiszpania
JAR
Hiszpania
SPA
Belgia
SPA
Belgia
ALB
Hiszpania
ALB
Hiszpania
VSC
Hiszpania
VSC
Hiszpania
VF1
Hiszpania
MAG
Francja
MAG
Francja
VAL
Hiszpania
VAL
Hiszpania
JER
Hiszpania
JER
Hiszpania
CAT
Hiszpania
CAT
Hiszpania
Pkt.

Puchar F306/300[edytuj | edytuj kod]

Poz. Kierowca JAR
Hiszpania
JAR
Hiszpania
SPA
Belgia
SPA
Belgia
ALB
Hiszpania
ALB
Hiszpania
VSC
Hiszpania
VSC
Hiszpania
VF1
Hiszpania
MAG
Francja
MAG
Francja
VAL
Hiszpania
VAL
Hiszpania
JER
Hiszpania
JER
Hiszpania
CAT
Hiszpania
CAT
Hiszpania
Pts
1 Szwajcaria Natacha Gachnang 1 8 7 3 3 2 1 2 2 4 2 1 1 3 1 NS 5 110
2 Francja Nelson Panciatici 5 2 2 2 1 NS 2 1 1 2 1 3 2 5 7 DK 2 109
3 Wielka Brytania Jonathan Legris 3 NU 1 1 4 3 3 NU NU NU 7 4 3 1 NS 4 4 76
4 Hiszpania Nil Montserrat 2 1 4 4 2 1 4 NU 48
5 Południowa Afryka Jimmy Auby 14 3 3 6 7 6 NW NU NS 8 4 2 4 NU 5 3 6 44
6 Hiszpania José Alonso Liste NU NS 15 10 NW 8 8 4 3 3 NS 5 7 NW 6 8 7 25
7 Chińska Republika Ludowa Ma Qinghua 9 7 5 6 3 12 6 4 2 NU 8 24
8 Hiszpania Carmen Jordá 10 5 13 11 6 4 12 9 NS 5 5 NU 10 6 4 6 11 21
9 Kolumbia Gustavo Yacamán 2 DNS 10 3 16
10 Hiszpania Toño Fernández 7 4 11 9 NU 12 7 3 7 NS 8 8 11 9 3 16
11 Portugalia Francisco Villar 9 11 NW 13 5 NU NU NS 4 7 9 6 9 NS 9 5 12 13
12 Norwegia Christian Ebbesvik 4 NU 5 5 10
13 Hiszpania Pedro Quesada NU NU 14 NU 10 5 3
14 Argentyna Augusto Scalbi 6 5 8 3
15 Włochy Stefano Bizzarri NU 6 7 5 8 NU 1 13 3
16 Hiszpania Roberto Merhi 5 10 3
17 Hiszpania Xavi Barrio NU 6 8 NU 12 DK NU NU 0
18 Hiszpania Cástor Benítez NU NU 9 12 11 9 NS 10 NU 0
19 Hiszpania Isaac López Navarro NU 10 7 10 0
20 Hiszpania José Luis Ituarte 8 NS 12 NS 8 10 13 6 9 NU 10 9 NW 0
21 Hiszpania Toni Rubiejo 6 7 10 8 NS NU 0
22 Wielka Brytania Alex Waters NU 9 6 7 10 11 0
23 Hiszpania Samuel Checa 11 NS 9 7 11 8 NU 0
24 Hiszpania Edgar Fernández 12 NS NU 14 NU 11 NU NS NU NU 12 11 8 7 8 9 9 0
25 Gwatemala Richard Campollo 6 0
26 Hiszpania Miguel Ángel Montes 13 10 NU 11 0
Kierowcy startujący gościnnie, niewliczani do klasyfikacji
Hiszpania Marcos Martínez 2 1 0
Hiszpania Máximo Cortés 1 11 0
Poz. Kierowca JAR
Hiszpania
JAR
Hiszpania
SPA
Belgia
SPA
Belgia
ALB
Hiszpania
ALB
Hiszpania
VSC
Hiszpania
VSC
Hiszpania
VF1
Hiszpania
MAG
Francja
MAG
Francja
VAL
Hiszpania
VAL
Hiszpania
JER
Hiszpania
JER
Hiszpania
CAT
Hiszpania
CAT
Hiszpania
Pkt.

Klasyfikacja zespołów[edytuj | edytuj kod]

Poz. Zespół Pkt.
1 Hiszpania Campos F3 Racing 134
2 Hiszpania GTA Motor Competición 90
3 Hiszpania Q8 Oils Hache Team 68
4 Hiszpania emiliodevillota.com 63
5 Włochy RP Motorsport 59
6 Hiszpania Escuderia TEC-Auto 53
7 Wielka Brytania Team West-Tec 35
8 Hiszpania Meycom 25
Hiszpania Llusiá Racing 0
Hiszpania Cetea Sport 0
Hiszpania Novo Team ECA 0
Hiszpania Sammy & Zoy 0
Hiszpania Victoria Racing Team Sur 0
Poz. Zespół Pkt.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b La F-3 española rinde visita a Spa-Francorchamps (hiszp.). gtsport.es, 2008-05-28. [dostęp 2008-06-02].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]