Hokej na lodzie na Zimowej Uniwersjadzie 2009

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ice hockey pictogram.svg
Sergei Zhukov.jpg
Americans running up.jpg

Hokej na lodzie na Zimowej Uniwersjadzie 2009 odbył się w dniach 18 - 28 lutego w halach Hali sportowej Instytutu Wychowania Fizycznego i Hali hokeja na lodzie w Harbinie

Medale[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
Mężczyźni
Turniej mężczyzn  Rosja  Kanada  Słowacja
Kobiety
Turniej kobiet  Kanada  Chiny  Finlandia

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Terminarz
Dyscyplina 17.02 18.02 19.02 20.02 21.02 22.02 23.02 24.02 25.02 26.02 27.02 28.02
Turniej mężczyzn
Turniej kobiet

Turniej mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Zespoły[edytuj | edytuj kod]

Składy[edytuj | edytuj kod]

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Grupa A
Rk Kraj Pkt Mecze Bramki
W P Z S
1  Kanada 12 4 0 34 5
2  Kazachstan 9 3 1 25 9
3  Czechy 6 2 2 27 8
4  Chiny 3 1 3 7 40
5  Wielka Brytania 0 0 4 5 36
Data Godzina Drużyna Drużyna Wynik
18.02 12:00  Wielka Brytania  Czechy 0:10
18.02 15:30  Chiny  Kazachstan 0:10
20.02 10:00  Kazachstan  Wielka Brytania 8:0
20.02 13:30  Kanada  Chiny 13:0
21.02 15:30  Kanada  Wielka Brytania 11:2
21.02 19:00  Kazachstan  Czechy 5:2
23.02 10:00  Chiny  Wielka Brytania 7:3
23.02 13:30  Czechy  Kanada 1:3
24.02 15:30  Czechy  Chiny 14:0
24.02 19:00  Kanada  Kazachstan 7:2

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Grupa B
Rk Kraj Pkt Mecze Bramki
W P Z S
1  Rosja 12 4 0 43 4
2  Słowacja 7 2 2 15 17
3  Japonia 6 2 2 12 21
4  Stany Zjednoczone 4 2 2 13 22
5  Korea Południowa 1 0 4 9 28
Data Godzina Drużyna Drużyna Wynik
19.02 14:50  Korea Południowa  Stany Zjednoczone 4:5 D
19.02 18:20  Japonia  Słowacja 1:4
20.02 16:20  Słowacja  Korea Południowa 4:2
20.02 19:50  Rosja  Japonia 12:0
22.02 14:50  Rosja  Korea Południowa 14:1
22.02 18:20  Słowacja  Stany Zjednoczone 4:5 K
23.02 16:20  Japonia  Korea Południowa 5:2
23.02 19:50  Stany Zjednoczone  Rosja 0:8
25.02 14:50  Stany Zjednoczone  Japonia 3:6
25.02 18:20  Rosja  Słowacja 9:3

Miejsca 5-10[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna Drużyna Wynik
O 9 miejsce
26.02 12:00  Wielka Brytania  Korea Południowa 0:3
O 7 miejsce
26.02 15:30  Chiny  Stany Zjednoczone 2:10
O 5 miejsce
26.02 19:00  Czechy  Japonia 1:5

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna Drużyna Wynik
27.02 15:00  Rosja  Kazachstan 7:1
27.02 19:00  Kanada  Słowacja 8:1

O trzecie miejsce[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna Drużyna Wynik
28.02 11:00  Kazachstan  Słowacja 4:5

Finał[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna Drużyna Wynik
28.02 15:00  Kanada  Rosja 2:4

Turniej kobiet[edytuj | edytuj kod]

Zespoły[edytuj | edytuj kod]

Składy[edytuj | edytuj kod]

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Grupa A
Rk Kraj Pkt Mecze Bramki
W P Z S
1  Kanada 15 5 0 33 5
2  Chiny 10 3 2 19 15
3  Finlandia 9 3 2 29 10
4  Słowacja 6 2 3 20 20
5  Japonia 5 2 3 13 15
6  Wielka Brytania 0 0 5 2 51
Data Godzina Drużyna Drużyna Wynik
18.02 10:00  Słowacja  Chiny 3:5
18.02 13:00  Wielka Brytania  Kanada 0:11
18.02 16:00  Japonia  Finlandia 0:4
19.02 12:00  Słowacja  Wielka Brytania 8:1
19.02 16:00  Chiny  Japonia 2:3 K
19.02 19:30  Kanada  Finlandia 5:0
21.02 12:00  Japonia  Wielka Brytania 8:1
21.02 16:00  Kanada  Słowacja 6:3
21.02 19:30  Finlandia  Chiny 2:3
22.02 12:00  Japonia  Słowacja 1:4
22.02 16:00  Wielka Brytania  Finlandia 0:16
22.02 19:30  Kanada  Chiny 7:1
24.02 12:00  Finlandia  Słowacja 7:2
24.02 16:00  Kanada  Japonia 4:1
24.02 19:30  Chiny  Wielka Brytania 8:0

Miejsca 5-6[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna Drużyna Wynik
26.02 12:00  Japonia  Wielka Brytania 10:0

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna Drużyna Wynik
26.02 16:00  Kanada  Słowacja 10:1
26.02 19:30  Chiny  Finlandia 4:3

O trzecie miejsce[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna Drużyna Wynik
27.02 16:00  Słowacja  Finlandia 2:3

Finał[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna Drużyna Wynik
27.02 19:30  Kanada  Chiny 3:1