Hong Kong Tennis Open 2018

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Hong Kong Tennis Open 2018
Miejsce  Hongkong
Hongkong
Obiekt Victoria Park
Nawierzchnia Twarda
Data 08–14.10.2018
WTA Tour
Kategoria WTA International Series
Pula nagród 750 000 $
Drabinka 32S/24Q/16D
Dyrektor Chris Lai
Zwyciężczynie
Gra pojedyncza
Ukraina Dajana Jastremśka
Gra podwójna
Australia Samantha Stosur
Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai
2017 2020
Strona internetowa

Hong Kong Tennis Open 2018, właśc. Prudential Hong Kong Tennis Open 2018tenisowy turniej WTA kategorii WTA International Series w sezonie 2018 z cyklu Hong Kong Tennis Open rozgrywany w dniach 8–14 października 2018 roku w Hongkongu na kortach twardych o puli nagród wynoszącej 750 000 dolarów amerykańskich.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistkaRankingOsiągnięcie
01Ukraina Elina Switolina 5 ćwierćfinał
02Japonia Naomi Ōsaka 8 wycofanie
03Łotwa Jeļena Ostapenko 13 1. runda
04Hiszpania Garbiñe Muguruza 15 półfinał
05Ukraina Łesia Curenko 27 wycofanie
06Chińska Republika Ludowa Wang Qiang 28 finał
07Australia Darja Gawriłowa 33 ćwierćfinał
08Francja Alizé Cornet 39 2. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Ukraina Elina Switolina 2 4  
6  Chińska Republika Ludowa Wang Qiang 6 6  
  6  Chińska Republika Ludowa Wang Qiang 65 6 7  
  4  Hiszpania Garbiñe Muguruza 7 4 5  
4  Hiszpania Garbiñe Muguruza 6 7
   Tajlandia Luksika Kumkhum 2 5  
    6  Chińska Republika Ludowa Wang Qiang 2 1
   Ukraina Dajana Jastremśka 6 6
   Ukraina Dajana Jastremśka 7 6  
PR  Słowacja Kristína Kučová 66 2  
 Ukraina Dajana Jastremśka 7 6
   Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai 5 4  
7  Australia Darja Gawriłowa 1 3
   Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai 6 6  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
1  Ukraina Elina Switolina 6 6  
WC  Australia Priscilla Hon 2 3     1  Ukraina Elina Switolina 6 6  
 Australia Samantha Stosur 3 3     Q  Japonia Nao Hibino 0 3  
Q  Japonia Nao Hibino 6 6       1  Ukraina Elina Switolina 2 4
 Stany Zjednoczone Christina McHale 62 6 6       6  Chińska Republika Ludowa Wang Qiang 6 6
WC  Hongkong Eudice Chong 7 2 1      Stany Zjednoczone Christina McHale 5 1
WC  Hongkong Zhang Ling 0 2     6  Chińska Republika Ludowa Wang Qiang 7 6  
6  Chińska Republika Ludowa Wang Qiang 6 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
4  Hiszpania Garbiñe Muguruza 6 6  
 Hiszpania Sara Sorribes Tormo 3 1     4  Hiszpania Garbiñe Muguruza 6 6  
LL  Stany Zjednoczone Caroline Dolehide 7 3 5      Rumunia Ana Bogdan 2 1  
 Rumunia Ana Bogdan 62 6 7       4  Hiszpania Garbiñe Muguruza 6 7
 Stany Zjednoczone Jennifer Brady 1 65        Tajlandia Luksika Kumkhum 2 5
 Tajlandia Luksika Kumkhum 6 7      Tajlandia Luksika Kumkhum 6 4 7
LL  Izrael Julja Gluszko 1 2     8  Francja Alizé Cornet 4 6 65  
8  Francja Alizé Cornet 6 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
 Serbia Aleksandra Krunić 1 3  
 Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai 6 6      Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai 3 3  
 Ukraina Dajana Jastremśka 6 6      Ukraina Dajana Jastremśka 6 6  
Q  Węgry Fanny Stollár 4 4        Ukraina Dajana Jastremśka 7 6
LL  Bułgaria Wiktorija Tomowa 6 2 7       PR  Słowacja Kristína Kučová 66 2
 Słowenia Dalila Jakupović 3 6 63     LL  Bułgaria Wiktorija Tomowa 1 0
PR  Słowacja Kristína Kučová 5 6 6     PR  Słowacja Kristína Kučová 6 6  
3  Łotwa Jeļena Ostapenko 7 3 2  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
7  Australia Darja Gawriłowa 3 7 6  
 Kazachstan Zarina Dijas 6 5 1     7  Australia Darja Gawriłowa 6 4 7  
 Rumunia Monica Niculescu 4 7 6      Rumunia Monica Niculescu 3 6 63  
Q  Tunezja Uns Dżabir 6 60 4       7  Australia Darja Gawriłowa 1 3
Q  Holandia Bibiane Schoofs 4 0        Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai 6 6
Q  Holandia Lesley Kerkhove 6 6     Q  Holandia Lesley Kerkhove 1 7 1
Q  Uzbekistan Sabina Sharipova 3 63      Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai 6 64 6  
 Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai 6 7  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (WTA)
Zwyciężczyni 163 265 280
Finalistka 81 251 180
Półfinalistka 43 663 110
Ćwierćfinalistka 13 068 60
2. runda 7195 30
1. runda 4444 1

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistkiRankingOsiągnięcie
01Chińskie Tajpej Chan Hao-ching
Chińska Republika Ludowa Yang Zhaoxuan
55 1. runda
02Polska Alicja Rosolska
Stany Zjednoczone Abigail Spears
64 ćwierćfinał
03Japonia Miyu Katō
Japonia Makoto Ninomiya
67 ćwierćfinał
04Japonia Shūko Aoyama
Białoruś Lidzija Marozawa
84 finał

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Chińskie Tajpej Chan Hao-ching
 Chińska Republika Ludowa Yang Zhaoxuan
4 3  
 Ukraina Nadija Kiczenok
 Australia Anastasija Rodionowa
6 6      Ukraina Nadija Kiczenok
 Australia Anastasija Rodionowa
7 6  
 Japonia Nao Hibino
 Gruzja Oksana Kalasznikowa
3 6 7      Słowenia Dalila Jakupović
 Czechy Renata Voráčová
63 1  
 Słowenia Dalila Jakupović
 Czechy Renata Voráčová
6 2 10        Ukraina Nadija Kiczenok
 Australia Anastasija Rodionowa
6 3 7  
4  Japonia Shūko Aoyama
 Białoruś Lidzija Marozawa
4 6 10       4  Japonia Shūko Aoyama
 Białoruś Lidzija Marozawa
4 6 10  
 Serbia Aleksandra Krunić
 Australia Arina Rodionowa
6 2 8     4  Japonia Shūko Aoyama
 Białoruś Lidzija Marozawa
6 3 10
WC  Hongkong Eudice Chong
 Hongkong Zhang Ling
1 2      Francja Alizé Cornet
 Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai
3 6 7  
 Francja Alizé Cornet
 Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai
6 6       4  Japonia Shūko Aoyama
 Białoruś Lidzija Marozawa
4 4
 Australia Priscilla Hon
 Węgry Fanny Stollár
4 4        Australia Samantha Stosur
 Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai
6 6
 Australia Samantha Stosur
 Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai
6 6      Australia Samantha Stosur
 Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai
6 7  
WC  Hongkong Ng Kwan-yau
 Ukraina Elina Switolina
1 3     3  Japonia Miyu Katō
 Japonia Makoto Ninomiya
4 65  
3  Japonia Miyu Katō
 Japonia Makoto Ninomiya
6 6        Australia Samantha Stosur
 Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai
6 6
 Chile Alexa Guarachi
 Meksyk Giuliana Olmos
6 6        Chile Alexa Guarachi
 Meksyk Giuliana Olmos
4 1  
 Holandia Lesley Kerkhove
 Holandia Bibiane Schoofs
2 4      Chile Alexa Guarachi
 Meksyk Giuliana Olmos
3 6 10
 Stany Zjednoczone Jennifer Brady
 Rumunia Monica Niculescu
2 3     2  Polska Alicja Rosolska
 Stany Zjednoczone Abigail Spears
6 3 6  
2  Polska Alicja Rosolska
 Stany Zjednoczone Abigail Spears
6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($)[a] Punkty (WTA)[b]
Zwyciężczynie 26 031 280
Finalistki 13 544 180
Półfinalistki 7271 110
Ćwierćfinalistki 3852 60
1. runda 2031 1

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]