Hwang Jun-ho

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Spacer.gif To jest biografia osoby noszącej koreańskie nazwisko Hwang.
Hwang Jun-ho
Data i miejsce urodzenia 3 sierpnia 1993
Gangwon, Korea Południowa
Klub ?
Wzrost 181 cm
Debiut w PŚ 27 listopada 2015, Kuusamo
(105. miejsce – sprint C)
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Korea Południowa
Asian Games logo.svg Igrzyska Azjatyckie
brąz Sapporo 2017 Sztafeta
Zakończenie kariery: 2017 r.

Hwang Jun-ho (kor. 황준호, ur. 3 sierpnia 1993 w Gangwon) – południowokoreański biegacz narciarski.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Po raz pierwszy na arenie międzynarodowej Hwang Jun-ho pojawił się w 20 stycznia 2010 roku, podczas zawodów Pucharu Kontynentalnego: Far East Cup w południowokoreańskiej miejscowości Alpensia Resort, gdzie zajął 10. miejsce na dystansie 10 km stylem klasycznym.

W Pucharze Świata zadebiutował 27 listopada 2015 roku w Kuusamo, gdzie zajął 105. miejsce w sprincie techniką klasyczną. Pucharowych punktów jeszcze nie wywalczył.

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Igrzyska olimpijskie Olympic rings without rims.svg[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
LPD. 9 lutego 2014 Rosja Krasnaja Polana 30 km – bieg łączony 1:08:15,4 h zdublowany Szwajcaria Dario Cologna
68. 14 lutego 2014 Rosja Krasnaja Polana 15 km stylem klasycznym 38:29,7 min +6:05,1 min Szwajcaria Dario Cologna

Uniwersjada[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
38. 15 grudnia 2013 Włochy Val di Fiemme Sprint drużynowy mieszany[1] 17:55,40 min półfinał Rosja Rosja II
91. 17 grudnia 2013 Włochy Val di Fiemme 10 km stylem dowolnym 23:57,4 min +3:34,4 min Serbia Milanko Petrović
17. 19 grudnia 2013 Włochy Val di Fiemme Sztafeta 4x10 km[2] 1:43:03,6 h +11:45,1 min Kazachstan Kazachstan
47. 21 grudnia 2013 Włochy Val di Fiemme 30 km stylem klasycznym 1:23:14,2 h +10:38,4 min Rosja Władysław Skobielew
64. 25 stycznia 2015 Słowacja Szczyrbskie Jezioro Sprint stylem dowolnym Rosja Andriej Łarkow
56. 28 stycznia 2015 Słowacja Szczyrbskie Jezioro 10 km stylem klasycznym 23:29,2 min +2:44,2 min Rosja Andrey Feller

Mistrzostwa świata juniorów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
88. 20 lutego 2012 Turcja Erzurum Sprint stylem dowolnym Rosja Siergiej Ustiugow
89. 22 lutego 2012 Turcja Erzurum 10 km stylem klasycznym 25:24.7 min +5:49.6 min Rosja Siergiej Ustiugow
78. 24 lutego 2012 Turcja Erzurum 20 km – bieg łączony 50:28,8 min +11:40,2 min Rosja Siergiej Ustiugow

Mistrzostwa świata młodzieżowców[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
DNS 21 lutego 2012 Turcja Erzurum Sprint stylem dowolnym nie wystartował Rosja Gleb Rietiwych

Igrzyska azjatyckie[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Wynik Strata Zwycięzca
7. 20 lutego 2017 Japonia Sapporo Sprint techniką klasyczną 3:17,29 min Korea Południowa Magnus Kim
DNS 21 lutego 2017 Japonia Sapporo 15 km stylem dowolnym 41:25,3 min Kazachstan Rinat Mukhin
12. 23 lutego 2017 Japonia Sapporo 10 km stylem klasycznym 25:12,6 min +2:43,2 min Japonia Akira Lenting
3.Bronze medal with cup.svg 24 lutego 2017 Japonia Sapporo Sztafeta 4×7,5 km[3] 1:08:16,6 min +2:41,9 min Japonia Japonia
11. 26 lutego 2017 Japonia Sapporo 30 km stylem dowolnym (start masowy) 1:22:54,0 min +6:34,7 min Japonia Akira Lenting

Puchar Świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2015/2016 niesklasyfikowany
2016/2017 niesklasyfikowany

Miejsca na podium[edytuj | edytuj kod]

Hwang Jun-ho nigdy nie stał na podium indywidualnych zawodów Pucharu Świata.

Miejsca w poszczególnych zawodach Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

stan po zakończeniu sezonu 2016/2017

Sezon 2015/2016
Kuusamo 27.11 (SP C) Kuusamo 28.11 (10 km F) Kuusamo 29.11 (15 km C) RT Lillehammer 5.12 (2×15 km) Davos 12.12 (30 km F) Davos 13.12 (SP F) Toblach 19.12 (SP F) Toblach 20.12 (15 km C) Lenzerheide 1.01 (SP F) Lenzerheide 2.01 (30 km C) Lenzerheide 3.01 (10 km F) Oberstdorf 5.01 (SP C) Oberstdorf 6.01 (15 km C) Toblach 8.01 (10 km F) Val di Fiemme 9.01 (15 km C) Val di Fiemme 10.01 (9 km F) TdS Planica 16.01 (SP F) Nové Město na Moravě 23.01 (15 km F) Drammen 3.02 (SP C) Oslo 6.02 (50 km C) Sztokholm 11.02 (SP C) Falun 13.02 (10 km C) Falun 14.02 (15 km F) Lahti 20.02 (SP F) Lahti 21.02 (2×15 km) Gatineau 1.03 (SP F) Montreal 2.03 (17,5 km C) Quebec 4.03 (SP F) Quebec 5.03 (15 km F) Canmore 8.03 (SP C) Canmore 9.03 (2×15 km) Canmore 11.03 (15 km F) Canmore 12.03 (15 km C) STK punkty
105 103 - - lpd 80 90 90 dsq - - - - - - - - - 75 82 - - - 92 dnf - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2016/2017
Kuusamo 26.11 (SP C) Kuusamo 27.11 (15 km C) Lillehammer 2.12 (SP C) Lillehammer 3.12 (10 km F) Lillehammer 4.12 (15 km C) LT Davos 10.12 (30 km F) Davos 11.12 (SP F) La Clusaz 17.12 (15 km F) Val Müstair 31.12 (SP F) Val Müstair 1.01 (10 km C) Oberstdorf 3.01 (2×10 km) Oberstdorf 4.01 (15 km F) Toblach 6.01 (10 km F) Val di Fiemme 7.01 (15 km C) Val di Fiemme 8.01 (9 km F) TdS Toblach 14.01 (SP F) Ulricehamn 21.01 (15 km F) Falun 28.01 (SP F) Falun 29.01 (30 km C) Pjongczang 3.02 (SP C) Pjongczang 4.02 (2×15 km) Otepää 18.02 (SP F) Otepää 19.02 (15 km C) Drammen 8.03 (SP C) Oslo 11.03 (50 km C) Quebec 17.03 (SP F) Quebec 18.03 (15 km C) Quebec 19.03 (15 km F) FPŚ punkty
90 95 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 49 - - - - - - - - - 0
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 31-100 wyniki anulowane

- – zawodnik nie wystartował
TdS – Tour de Ski DNF – nie ukończył biegu DSQ – zdyskwalifikowany LPD – zdublowany

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Skład drużyny: Hwang Jun-ho, Lee Young-ae
  2. Skład drużyny: Hwang Jun-ho, Kim Min-uk, Jeong Jong-won, Jeon Jong-yean
  3. Skład drużyny: Hwang Jun-ho, Park Seong-beom, Kim Min-woo, Magnus Kim

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]