Iłona Kremień

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Iłona Kremień
Ilustracja
Iłona Kremień w 2014 roku
Państwo  Białoruś
Data i miejsce urodzenia 18 stycznia 1994
Mińsk
Gra praworęczna, oburęczny backhand
Zakończenie kariery aktywna
Trener Uładzimir Wałczkou
Gra pojedyncza
Wygrane turnieje 0 WTA, 4 ITF
Najwyżej w rankingu 201 (24 czerwca 2013)
Australian Open 1Q (2014)
US Open 1Q (2013)
Gra podwójna
Wygrane turnieje 0 WTA, 29 ITF
Najwyżej w rankingu 157 (21 lipca 2014)

Iłona Eduardauna Kremień (biał. Ілона Эдуардаўна Крэмень; ros. Илона Эдуардовна Кремень, Iłona Eduardowna Kriemień; ur. 18 stycznia 1994 w Mińsku) – białoruska tenisistka, reprezentantka kraju w rozgrywkach Pucharu Federacji.

W przeciągu kariery zwyciężyła w czterech singlowych i dwudziestu dziewięciu deblowych turniejach rangi ITF. 24 czerwca 2013 roku zajmowała najwyższe miejsce w rankingu singlowym WTA Tour – 201. pozycję. Natomiast w deblu jej najwyższą lokatą było 157. miejsce osiągnięte 21 lipca 2014 roku.

Wygrane turnieje rangi ITF[edytuj | edytuj kod]

turnieje z pulą nagród 100 000 $
turnieje z pulą nagród 75 000 $
turnieje z pulą nagród 50 000 $
turnieje z pulą nagród 25 000 $
turnieje z pulą nagród 15 000 $
turnieje z pulą nagród 10 000 $

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Data Turniej Naw. Przeciwniczka Wynik
1. 01/08/2011 Austria Wiedeń Ceglana Czechy Kateřina Vaňková 6:1, 6:1
2. 28/11/2011 Turcja Antalya Ceglana Białoruś Ksienija Mileuska 7:6(6), 6:7(4), 6:1
3. 03/06/2013 Turcja Ağrı Dywanowa Czarnogóra Ana Veselinović 6:4, 6:4
4. 21/08/2016 Ukraina Charków Ceglana Ukraina Anastasiya Fedoryshyn 6:1, 7:5

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Data Turniej Naw. Partnerka Przeciwniczki Wynik
1. 21/03/2011 Turcja Antalya Ceglana Holandia Demi Schuurs Bułgaria Martina Gledaczewa
Bułgaria Izabełła Szinikowa
3:6, 7:6(3), 10–8
2. 08/08/2011 Austria Innsbruck Ceglana Rosja Wiktorija Kan Austria Patricia Haas
Austria Veronika Sepp
2:6, 6:3, 10–5
3. 22/08/2011 Austria Pörtschach Ceglana Rosja Wiktorija Kan Austria Pia König
Austria Yvonne Neuwirth
6:1, 6:3
4. 01/04/2013 Stany Zjednoczone Jackson Ceglana Holandia Angelique van der Meet Boliwia María Fernanda Álvarez Terán
Paragwaj Verónica Cepede Royg
6:3, 6:4
5. 11/11/2013 Białoruś Mińsk Twarda (hala) Białoruś Alaksandra Sasnowicz Kazachstan Anna Danilina
Rosja Olga Doroszyna
7:6(3), 6:0
6. 14/04/2014 Stany Zjednoczone Dothan Ceglana Estonia Anett Kontaveit Stany Zjednoczone Shelby Rogers
Australia Olivia Rogowska
6:1, 5:7, 10–5
7. 16/06/2014 Białoruś Mińsk Ceglana Rosja Irina Chromaczowa Białoruś Lidzija Marozawa
Białoruś Swiatłana Pirażenka
7:5, 6:0
8. 23/08/2014 Rosja Petersburg Ceglana Rosja Witalija Djaczenko Rosja Nateła Dzałamidze
Rosja Anastasija Piwowarowa
6:1, 6:3
9. 15/11/2014 Białoruś Mińsk Twarda (hala) Białoruś Lidzija Marozawa Rosja Olga Doroszyna
Gruzja Sopia Szapatawa
6:3, 6:4
10. 30/08/2015 Włochy Bagnatica Ceglana Włochy Anastasia Grymalska Włochy Alice Balducci
Francja Sherazad Reix
6:4, 6:2
11. 11/01/2016 Tunezja Hammamet Ceglana Włochy Corinna Dentoni Kanada Petra Januskov
Włochy Angelica Moratelli
7:6(2), 5:7, 10–5
12. 18/01/2016 Tunezja Hammamet Ceglana Włochy Anastasia Grymalska Kanada Petra Januskova
Włochy Angelica Moratelli
7:6(5), 6:1
13. 18/04/2016 Kazachstan Szymkent Ceglana Białoruś Swiatłana Pirażenka Rosja Anastasija Frołowa
Kazachstan Kamila Kerimbayeva
4:6, 7:6(4), 10–8
14. 25/04/2016 Kazachstan Szymkent Ceglana Białoruś Swiatłana Pirażenka Rosja Anastasija Frołowa
Kazachstan Kamila Kerimbayeva
6:3, 6:4
15. 05/09/2016 Ukraina Bucza Ceglana Ukraina Ganna Pożnikirenko Ukraina Weronika Kapszaj
Ukraina Anastasіia Szoszyna
6:3, 6:2
16. 03/02/2017 Francja Grenoble Twarda (hala) Czechy Tereza Smitková Rumunia Alexandra Cadanțu
Szwecja Cornelia Lister
6:1, 7:5
17. 27/02/2017 Francja Mâcon Twarda (hala) Łotwa Diāna Marcinkēviča Włochy Alice Matteucci
Włochy Camilla Rosatello
6:7(5), 7:6(1), 10–4
18. 19/03/2017 Francja Gonesse Ceglana (hala) Łotwa Diāna Marcinkēviča Ukraina Ganna Pożnikirenko
Rosja Jekatierina Jaszyna
6:1, 6:4
19. 15/04/2017 Kazachstan Szymkent Ceglana Rosja Jana Szyzykowa Rosja Anastasija Gasanowa
Rosja Anastasija Przybyłowa
6:4, 6:1
20. 23/04/2017 Kazachstan Szymkent Ceglana Rosja Jana Szyzykowa Ukraina Weronika Kapszaj
Mołdawia Alexandra Perper
7:6(2), 6:1

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]