III liga polska w piłce nożnej (1993/1994)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
III liga 1993/1994
1992/1993 1994/1995
Szczegóły rozgrywek
Liczba zespołów gr.I-18
gr.II-16
gr.III-18
gr.IV-16
gr.V-18
gr.VI-16
gr.VII-20
gr.VIII-16
(138)
Liczba meczów 2258
Bramki 5953 (2,64 na mecz)

III liga polska w piłce nożnej (1993/1994) – 42. edycja rozgrywek trzeciego poziomu ligowego piłki nożnej mężczyzn w Polsce. Brało w nich udział 138 drużyn, grając w 8 grupach systemem kołowym.

Grupa I (Górny Śląsk)[edytuj | edytuj kod]

Tabela końcowa:

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Krisbut Myszków 34 52 21 10 3 60 19
2 CKS Czeladź 34 45 15 15 4 48 25
3 Concordia Knurów 34 45 15 15 4 43 26
4 Górnik Pszów 34 43 16 11 7 65 36
5 Varta/Start Namysłów 34 43 18 7 9 57 40
6 MK Górnik Katowice 34 38 14 10 10 43 39
7 Ruch Radzionków 34 36 12 12 10 38 35
8 AKS Górnik Niwka Sosnowiec 34 35 14 7 13 47 34
9 Metal Kluczbork 34 35 13 9 12 53 52
10 Rymer Niedobczyce 34 33 11 11 12 41 43
11 Odra Opole 34 32 12 8 14 46 44
12 Górnik Siersza 34 32 11 10 13 29 29
13 GKS Jastrzębie 34 32 12 8 14 45 48
14 Urania Ruda Śląska 34 31 12 7 15 52 45
15 Góral Żywiec 34 27 11 5 18 34 63
16 Victoria Jaworzno 34 24 7 10 17 45 59
17 Czarni Otmuchów 34 16 7 2 25 21 79
18 Unia Oświęcim 34 13 5 3 26 25 76

Grupa II (Mazury)[edytuj | edytuj kod]

Tabela końcowa:

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Dominet Piaseczno[1] 30 56 27 2 1 87 12
2 Jeziorak Iława 30 45 19 7 4 67 19
3 Okęcie Warszawa 30 38 14 10 6 38 24
4 Gwardia Warszawa 30 36 12 12 6 49 30
5 Nowakowski Nowy Dwór Mazowiecki 30 35 15 5 10 47 29
6 Legia II Warszawa 30 34 14 6 10 47 41
7 Ursus Warszawa 30 31 12 7 11 35 40
8 Wigry Suwałki 30 30 14 2 14 34 40
9 KP Wasilków 30 30 10 10 10 43 38
10 Warmia Olsztyn 30 28 10 8 12 25 52
11 Orlęta Rema Reszel 30 27 10 7 13 34 51
12 Narew Ostrołęka 30 26 11 4 15 45 53
13 Olimpia Olsztynek 30 24 9 6 15 38 56
14 AZS-AWF Warszawa 30 17 7 3 20 40 61
15 Mazur Ełk 30 16 4 4 22 41 64
16 Włókniarz Białystok 30 7 1 5 24 11 81
  • Zmiana nazwy MZKS na KP Wasilków.

Grupa III (Środkowa)[edytuj | edytuj kod]

Tabela końcowa:

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Górnik Konin 34 55 24 7 3 73 16
2 Boruta Zgierz 34 45 20 5 9 79 44
3 Ostrovia Ostrów Wielkopolski 34 39 14 11 9 48 38
4 LKS Jankowy 34 38 15 9 10 57 54
5 Jagiellonka Nieszawa 34 37 15 7 12 40 40
6 Piotrcovia Piotrków Trybunalski 34 35 13 9 12 44 39
7 RKS Radomsko 34 34 11 12 11 44 39
8 Pelikan Łowicz 34 34 11 12 11 47 44
9 WKS Wieluń 34 34 13 8 13 45 50
10 Mazovia Rawa Mazowiecka 34 33 13 7 14 39 43
11 Warta Sieradz 34 33 13 7 14 45 50
12 Pilica Tomaszów Mazowiecki 34 32 10 12 12 31 58
13 Mień Lipno 34 31 10 11 13 31 37
14 Orzeł Łódź 34 31 11 9 14 53 56
15 Widzew II Łódź 34 30 10 10 14 50 43
16 KKS Kalisz 34 27 7 13 14 31 42
17 Włókniarz Aleksandrów Łódzki 34 23 6 11 17 37 60
18 Kujawiak Włocławek 34 20 8 8 20 38 95

Grupa IV (Lublin)[edytuj | edytuj kod]

Tabela końcowa:

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Lublinianka Lublin 30 48 19 10 1 58 17
2 Górnik Łęczna 30 46 18 10 2 61 19
3 AZS-AWF Rolimpex Biała Podlaska 30 39 13 13 4 52 31
4 Stal-Tłoki Gorzyce 30 38 14 10 6 45 23
5 Granat Skarżysko-Kamienna 30 36 14 8 8 54 27
6 Pogoń Siedlce 30 35 13 9 8 45 35
7 Korona Kielce 30 31 9 13 8 28 28
8 Broń Radom 30 29 11 15 8 30 27
9 Orlęta Łuków 30 28 9 10 11 36 35
10 Granica Chełm 30 26 11 12 11 19 27
11 Spółdzielca Morszków 30 25 9 11 14 30 41
12 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 30 25 11 11 12 36 53
13 Bucovia Bukowa 30 23 8 7 15 23 47
14 Proch Pionki 30 21 7 7 16 27 59
15 Tomasovia Tomaszów Lubelski 30 19 6 7 17 29 47
16 Łysica Bodzentyn 30 11 1 9 20 11 68

Grupa V (Kraków)[edytuj | edytuj kod]

Tabela końcowa:

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Unia Tarnów 34 57 24 9 1 73 15
2 Wawel Kraków 34 47 18 11 5 72 24
3 Kamax Kańczuga 34 47 19 9 6 45 17
4 Browar/Pogoń Leżajsk 34 47 19 9 6 57 31
5 Cracovia 34 46 20 6 8 59 28
6 Tarnovia Tarnów 34 41 16 9 9 43 30
7 Sandecja Nowy Sącz 34 39 13 13 8 43 33
8 Polonia Przemyśl 34 36 13 10 11 45 39
9 Garbarnia Kraków 34 34 14 6 14 38 36
10 Dalin Myślenice 34 34 14 6 14 47 48
11 Igloopol Dębica 34 33 12 9 13 41 48
12 Kabel Kraków 34 29 12 5 17 35 44
13 Czuwaj Przemyśl 34 26 7 12 15 35 45
14 Stal Łańcut 34 23 7 9 18 26 58
15 Wisła II Kraków 34 23 8 7 19 37 73
16 Czarni Jasło 34 19 5 9 20 29 72
17 Jarosławski KS 34 18 5 8 21 30 60
18 Zelmer Rzeszów 34 13 5 3 26 22 76

Grupa VI (Pomorze)[edytuj | edytuj kod]

Tabela końcowa:

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Pomezania Malbork 30 52 24 4 2 73 18
2 Polonia Gdańsk 30 44 18 8 4 63 15
3 Goplania Inowrocław 30 38 16 6 8 51 33
4 Gryf Słupsk 30 37 16 5 9 62 44
5 Chemik Bydgoszcz 30 32 12 8 10 41 37
6 Wisła Tczew 30 32 12 8 10 42 32
7 Gryf Wejherowo 30 32 11 10 9 51 34
8 Wierzyca Starogard Gdański 30 31 13 5 12 44 41
9 Pogoń Lębork 30 29 10 9 11 30 27
10 Polonia Elbląg 30 27 9 9 12 35 35
11 Wda Świecie 30 26 11 4 15 35 49
12 Legia Chełmża 30 26 10 6 14 35 52
13 Lechia II Gdańsk 30 26 9 8 13 29 41
14 Stomil Grudziądz 30 21 8 5 17 25 61
15 Rodło Kwidzyn 30 19 6 7 17 24 49
16 Powiśle Dzierzgoń 30 8 2 4 24 21 93

Grupa VII (Poznań)[edytuj | edytuj kod]

Tabela końcowa:

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Amica Wronki 38 67 31 5 2 89 17
2 Pogoń II Szczecin 38 51 21 9 8 64 37
3 Luboński KS 38 47 17 13 8 64 39
4 Polonia/Condor Nowy Tomyśl 38 44 17 10 11 43 26
5 Polonia Chodzież 38 42 16 10 12 53 45
6 Chemik Police 38 41 16 9 13 53 39
7 Błękitni Stargard 38 41 14 13 11 45 38
8 Flota Świnoujście 38 41 15 11 12 56 47
9 Orzeł Biały Wałcz 38 40 14 12 12 50 58
10 Ina Goleniów 38 38 15 8 15 38 48
11 Lubuszanin Drezdenko 38 38 15 8 15 51 35
12 Warta Śrem 38 38 13 12 13 50 45
13 Celuloza Kostrzyn nad Odrą 38 37 12 13 13 43 41
14 Energetyk Gryfino 38 36 12 12 14 42 44
15 Kotwica/Polonia Środa Wielkopolska[2] 38 35 11 13 14 39 60
16 Dąb Dębno Lubuskie 38 34 11 12 15 51 56
17 Unia Swarzędz 38 32 9 14 15 38 46
18 Lech II Poznań 38 27 10 7 21 45 60
19 Pogoń Barlinek 38 21 6 9 23 34 81
20 Darzbór Szczecinek 38 10 3 4 31 21 107

Grupa VIII (Dolny Śląsk)[edytuj | edytuj kod]

Tabela końcowa:

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Pogoń Oleśnica 30 47 21 5 4 59 24
2 Kryształ Stronie Śląskie 30 40 18 4 8 67 29
3 Moto Jelcz Oława 30 39 15 9 6 48 21
4 Polonia Świdnica 30 39 16 7 7 49 23
5 Lechia Zielona Góra 30 38 15 8 7 46 24
6 Kuźnia Jawor 30 37 15 7 8 29 24
7 Rawia Rawicz 30 32 12 8 10 44 38
8 Piast Iłowa 30 31 12 7 11 48 42
9 Polonia Nowa Sól[3] 30 29 10 9 11 45 39
10 Piast Nowa Ruda 30 28 13 2 15 37 36
11 Górnik Polkowice 30 27 10 7 13 36 46
12 Bielawianka Bielawa 30 26 9 8 13 26 39
13 Polonia Wrocław 30 26 9 8 13 37 48
14 Górnik Złotoryja 30 19 7 5 18 28 59
15 Zjednoczeni Żarów 30 12 2 8 20 18 58
16 Konfeks Legnica 30 10 4 2 24 14 81

    = Awans do II ligi
    = Spadek z ligi

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Zespół formalnie nazywał się Polkolor Piaseczno.
  2. Zespół połączył się z Kotwicą Kórnik i nie został on zdegradowany, ponieważ miała zostać przedłużona na 2 grupy po 18 zespołów.
  3. Zespół formalnie nazywał się Dozamet Nowa Sól

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]