III liga polska w piłce nożnej (1994/1995)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
III liga 1994/1995
1993/1994 1995/1996
Szczegóły rozgrywek
Liczba zespołów gr.I-16
gr.II-18
gr.III-18
gr.IV-16
gr.V-18
gr.VI-18
gr.VII-18
gr.VIII-18
(140)
Liczba meczów 2286
Bramki 6011 (2,63 na mecz)

III liga polska w piłce nożnej (1994/1995) – 43. edycja rozgrywek trzeciego poziomu ligowego piłki nożnej mężczyzn w Polsce. Brało w nich udział 140 drużyn, grając w 8 grupach systemem kołowym.

Grupa I (Mazury)[edytuj | edytuj kod]

Tabela końcowa:

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Świt Nowy Dwór Mazowiecki 30 49 19 11 0 68 16
2 Jeziorak Iława 30 49 24 1 5 80 17
3 Legia II Warszawa 30 36 12 12 6 48 25
4 Okęcie Warszawa 30 33 13 7 10 24 25
5 Marcovia Marki 30 31 10 11 9 40 40
6 Bug Wyszków 30 30 8 14 8 26 34
7 Ursus Warszawa 30 29 10 9 11 46 45
8 Orlęta Reszel 30 29 10 9 11 26 37
9 Gwardia Warszawa 30 29 11 7 12 43 40
10 Mławianka Mława 30 29 10 9 11 32 36
11 KP Wasilków 30 26 5 16 9 27 38
12 Wigry Suwałki 30 25 7 11 12 26 35
13 ŁKS Łomża 30 24 6 12 12 31 40
14 Warmia Olsztyn 30 23 6 11 13 23 40
15 Narew Ostrołęka 30 20 5 10 15 25 56
16 Olimpia Zambrów 30 18 7 4 19 26 67

Grupa II (Środkowa)[edytuj | edytuj kod]

Tabela końcowa:

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 RKS TED Radomsko 34 54 27 0 7 98 23
2 Ceramika Opoczno 34 53 24 5 5 81 30
3 LKS Lignomat Jankowy 34 46 19 8 1 67 42
4 Cosma Wieluń 34 45 20 5 9 75 46
5 Mień Lipno 34 39 14 11 9 44 47
6 Pelikan Łowicz 34 38 16 6 12 76 45
7 Boruta Zgierz 34 35 9 17 8 46 38
8 Ostrovia Ostrów Wielkopolski 34 34 12 10 12 56 56
9 MKS Kutno 34 34 11 12 11 46 46
10 Jagiellonka Nieszawa 34 33 16 11 7 55 55
11 Piotrcovia Piotrków Trybunalski 34 31 10 11 13 42 48
12 Włókniarz Pabianice 34 30 9 12 13 50 51
13 Pogoń Zduńska Wola 34 30 11 8 15 43 65
14 Pilica Tomaszów Mazowiecki 34 28 8 12 14 38 52
15 Orzeł Łódź 34 28 9 10 15 47 69
16 Warta Sieradz 34 20 6 8 20 32 70
17 Orkan Sochaczew 34 17 7 3 24 45 104
18 Mazovia Rawa Mazowiecka 34 17 4 9 21 37 85

Grupa III (Górny Śląsk)[edytuj | edytuj kod]

Tabela końcowa:

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Varta Namysłów 34 46 18 10 6 45 20
2 Concordia Knurów 34 44 16 12 6 45 27
3 CKS Czeladź 34 43 17 9 8 43 30
4 Ruch Radzionków 34 40 15 10 9 46 28
5 Górnik Pszów 34 40 14 12 8 56 34
6 Górnik Lędziny 34 36 13 10 11 37 30
7 GKS Jastrzębie 34 36 13 10 11 40 36
8 AKS Górnik Niwka Sosnowiec 34 35 11 13 10 33 32
9 Unia Krapkowice 34 33 10 13 11 33 27
10 Urania Ruda Śląska 34 32 10 12 12 37 40
11 Górnik Siersza 34 32 10 12 12 17 27
12 Odra Opole 34 32 11 10 13 44 37
13 Górnik MK Katowice 34 32 8 16 10 27 26
14 Rymer Niedobczyce 34 31 11 9 14 38 42
15 Górnik Wojkowice 34 31 12 7 15 26 40
16 GKS Tychy 34 28 8 12 14 21 36
17 BKS Stal Bielsko-Biała 34 25 8 9 17 27 55
18 Metal Kluczbork 34 16 5 6 23 21 69

Grupa IV (Lublin)[edytuj | edytuj kod]

Tabela końcowa:

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 28 47 22 3 3 60 16
2 Górnik Łęczna 28 44 20 4 4 52 16
3 Korona Kielce 28 39 17 5 6 42 23
4 Bucovia Bukowa 28 37 15 7 6 45 24
5 AZS AWF Biała Podlaska 28 31 12 7 9 47 32
6 Stal/Tłoki Górzyce 28 30 11 8 9 47 27
7 Granat Skarżysko-Kamienna 28 28 11 6 11 25 27
8 Orlęta Łuków 28 26 9 8 11 40 36
9 Stal Nowa Dęba 28 26 8 10 10 27 38
10 Pogoń Siedlce 28 25 8 9 11 29 29
11 Granica Chełm 28 25 8 7 13 34 42
12 Podlasie Sokołów Podlaski 28 24 9 6 13 38 45
13 Stal Kraśnik 28 16 6 6 16 24 59
14 Broń Radom 28 13 4 5 19 25 62
15 Zadrzew Zawadówka 28 7 2 3 23 18 83
16 Spółdzielca Morszków Wycofał się z rozgrywek.

Grupa V (Kraków)[edytuj | edytuj kod]

Tabela końcowa:

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Cracovia 34 53 22 9 3 59 15
2 Wawel Kraków 34 47 18 11 5 67 24
3 Stal Rzeszów 34 45 17 11 6 55 28
4 Pogoń Leżajsk 34 44 18 8 8 57 38
5 Izolator Boguchwała 34 36 11 14 9 44 38
6 Polonia Przemyśl 34 36 13 10 11 34 32
7 Tarnovia Tarnów 34 35 13 9 12 37 34
8 Kamax Kańczuga 34 34 12 10 12 25 30
9 Stal Sanok 34 33 11 11 12 38 32
10 Kabel Kraków 34 31 12 7 15 33 43
11 Karpaty Siepraw 34 30 10 10 14 35 43
12 Dalin Myślenice 34 29 10 9 15 42 46
13 Resovia Rzeszów 34 29 11 7 16 32 50
14 Czuwaj Przemyśl 34 29 9 11 14 36 47
15 Garbarnia Kraków 34 28 6 16 12 20 29
16 Igloopol Dębica 34 28 9 10 15 26 45
17 Sandecja Nowy Sącz 34 25 6 13 15 25 57
18 Harnaś Tymbark 34 20 6 8 20 29 63

Grupa VI (Pomorze)[edytuj | edytuj kod]

Tabela końcowa:

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Polonia Gdańsk 34 57 24 9 1 99 25
2 Elana Toruń 34 47 21 5 8 82 31
3 Chemik Bydgoszcz 34 44 18 8 8 61 42
4 Goplania Inowrocław 34 40 15 10 9 57 41
5 Polonia Elbląg 34 39 15 9 10 53 52
6 Gryf Wejherowo 34 38 13 12 9 42 36
7 Legia Chełmża 34 37 12 13 9 45 35
8 Pogoń Lębork 34 37 15 7 12 54 41
9 Wisła Tczew 34 36 15 6 13 58 58
10 Gedania Gdańsk 34 35 12 11 11 41 43
11 Wda Świecie 34 35 14 1 13 56 53
12 Gryf Słupsk 34 35 16 3 15 64 61
13 Wierzyca Starogard Gdański 34 34 13 8 13 68 60
14 Chojniczanka Chojnice 34 24 7 10 17 34 68
15 Sparta Brodnica 34 22 10 2 22 55 74
16 Błękitni Orneta 34 20 7 6 21 40 80
17 Bytovia Bytów 34 16 5 6 23 33 91
18 Lechia II Gdańsk 34 16 5 6 23 37 82

Grupa VII (Poznań)[edytuj | edytuj kod]

Tabela końcowa:

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Chemik Police 34 47 20 7 7 48 21
2 Gwardia Koszalin 34 47 21 5 8 68 36
3 Kotwica Kołobrzeg 34 41 16 9 9 58 27
4 Polonia Chodzież 34 38 16 6 12 57 44
5 Błękitni Stargard 34 38 14 10 10 45 42
6 Luboński KS 34 38 14 10 10 54 42
7 Flota Świnoujście 34 37 14 9 11 38 34
8 Warta Śrem 34 36 14 8 12 41 33
9 Lubuszanin Drezdenko 34 35 15 5 14 38 33
10 Polonia Środa Wielkopolska 34 34 11 12 11 39 31
11 Polonia Nowy Tomyśl 34 34 13 8 13 32 41
12 Ina Goleniów 34 33 11 11 12 30 33
13 Celuloza Kostrzyn nad Odrą 34 33 13 7 14 39 38
14 Pogoń II Szczecin 34 33 9 15 10 30 41
15 Polonia Jastrowie 34 30 9 12 13 26 50
16 Orzeł Biały Wałcz 34 29 9 11 14 40 53
17 Energetyk Gryfino 34 21 5 11 18 36 55
18 Olimpia II Poznań 34 8 2 4 28 17 76

Grupa VIII (Dolny Śląsk)[edytuj | edytuj kod]

Tabela końcowa:

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Lechia Zielona Góra 34 53 22 9 3 74 31
2 Moto Jelcz Oława 34 53 24 5 5 80 28
3 Polonia Świdnica 34 42 16 10 8 48 39
4 Bielawianka Bielawa 34 41 12 17 5 53 29
5 Promień Żary 34 41 13 15 6 49 35
6 Karkonosze Jelenia Góra 34 40 16 8 10 66 37
7 KP Wałbrzych 34 38 15 8 11 41 36
8 Rokita Brzeg Dolny 34 35 15 5 14 47 45
9 Piast Nowa Ruda 34 34 11 12 11 49 42
10 Orzeł Ząbkowice Śląskie 34 32 10 12 12 56 51
11 Górnik Polkowice 34 30 11 8 15 31 54
12 Kryształ Stronie Śląskie 34 30 10 10 14 41 38
13 Rawia Rawicz 34 30 9 12 13 46 55
14 Kuźnia Jawor 34 30 10 10 14 42 49
15 Obra Kościan 34 29 9 11 14 29 40
16 Stal Chocianów 34 25 10 5 19 38 77
17 Piast Iłowa 34 19 5 9 20 33 68
18 Polonia Nowa Sól 34 10 2 6 26 21 90

    = Awans do II ligi
    = Spadek z ligi

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]