III liga polska w piłce nożnej (1995/1996)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
III liga 1995/1996
1994/1995 1996/1997
Szczegóły rozgrywek
Liczba zespołów gr.I-18
gr.II-16
gr.III-18
gr.IV-18
gr.V-14
gr.VI-18
gr.VII-18
gr.VIII-18
(138)
Liczba meczów 2258
Bramki 5771 (2,56 na mecz)

III liga polska w piłce nożnej (1995/1996) – 44. edycja rozgrywek trzeciego poziomu ligowego piłki nożnej mężczyzn w Polsce. Brało w nich udział 138 drużyn, grając w 8 grupach systemem kołowym.

Grupa I (Górny Śląsk)[edytuj | edytuj kod]

Tabela końcowa:

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Ruch Radzionków 34 73 22 1 5 64 19
2 Górnik Lędziny 34 73 21 10 3 55 24
3 Concordia Knurów 34 58 16 10 8 46 25
4 Odra Opole 34 53 15 8 11 42 36
5 Carbo Gliwice 34 50 14 8 12 42 45
6 Górnik MK Katowice 34 49 12 13 9 34 30
7 Unia Krapkowice 34 46 11 13 10 42 36
8 Górnik Pszów 34 46 12 10 12 32 43
9 Górnik Wojkowice 34 43 10 13 11 34 36
10 Rymer Niedobczyce 34 43 12 7 15 42 47
11 Raków II Częstochowa 34 42 12 6 16 47 53
12 AKS Niwka Sosnowiec 34 41 10 11 13 33 38
13 CKS Czeladź 34 40 11 7 16 30 42
14 GKS Jastrzębie 34 40 9 13 12 34 41
15 Olimpia Piekary Śląskie 34 40 10 10 14 36 42
16 Urania Ruda Śląska 34 39 11 6 11 31 44
17 Górnik Siersza 34 36 9 9 16 33 45
18 Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska 34 23 6 5 23 29 66

Grupa II (Mazury)[edytuj | edytuj kod]

Tabela końcowa:

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Dolcan Ząbki 30 63 18 9 3 65 19
2 Legionovia Legionowo 30 55 16 1 13 51 26
3 Warmia Olsztyn 30 49 14 1 15 37 30
4 Gwardia Warszawa 30 48 13 9 8 55 48
5 Ursus Warszawa 30 47 14 5 11 57 20
6 Okęcie Warszawa 30 46 12 10 8 38 21
7 Bug Wyszków 30 46 14 4 12 31 37
8 Legia II Warszawa 30 45 12 9 9 46 27
9 ŁKS Łomża 30 45 12 9 9 34 30
10 Hetman Białystok 30 45 13 6 11 39 42
11 Wigry Suwałki 30 44 13 5 12 45 37
12 Marcovia Marki 30 43 11 10 9 38 31
13 Orlęta Reszel 30 39 12 3 15 34 42
14 KP Wasilków 30 26 7 5 18 31 54
15 Mławianka Mława 30 18 4 6 20 21 59
16 Jagiellonia II Białystok 30 7 1 4 25 21 120

Grupa III (Środkowa)[edytuj | edytuj kod]

Tabela końcowa:

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Ceramika Opoczno 34 82 25 1 8 107 25
2 MKP Zgierz[1] 34 71 21 8 5 64 20
3 Start Łódź 34 69 21 6 7 78 38
4 LKS Lignomat Jankowy 34 59 18 5 11 81 45
5 Cosma Wieluń 34 54 17 3 14 54 50
6 Pelikan Łowicz 34 49 15 4 15 54 51
7 Orzeł Łódź 34 48 14 6 14 37 65
8 Kujawiak Włocławek 34 46 11 13 10 49 40
9 Jagiellonka Nieszawa 34 44 13 5 16 50 52
10 Mień Lipno 34 43 11 10 13 45 51
11 Piotrcovia Piotrków Trybunalski 34 42 11 9 14 42 57
12 MKS Kutno 34 42 10 12 12 39 46
13 Pogoń Zduńska Wola 34 42 12 6 16 45 41
14 Wisła Włocławek 34 42 10 12 12 33 50
15 KKS Kalisz 34 41 11 8 15 40 61
16 Pilica Tomaszów Mazowiecki 34 38 10 8 16 43 54
17 Ostrovia Ostrów Wielkopolski 34 23 6 5 23 30 82
18 Włókniarz Pabianice 34 17 4 5 25 32 95

Grupa IV (Dolny Śląsk)[edytuj | edytuj kod]

Tabela końcowa:

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 KP Wałbrzych 34 84 26 6 2 72 19
2 Moto Anna Oława[2] 34 71 23 2 9 78 43
3 Kryształ Stronie Śląskie 34 62 18 8 8 56 37
4 Bielawianka Bielawa 34 60 16 12 6 50 28
5 Kembud Jelenia Góra 34 52 14 10 10 51 33
6 Pogoń Świebodzin 34 50 13 11 10 46 45
7 Orzeł Ząbkowice Śląskie 34 50 14 8 12 54 45
8 Polonia Świdnica 34 47 13 8 13 41 43
9 Piast Nowa Ruda 34 46 11 13 10 39 36
10 Promień Żary 34 46 12 10 12 45 50
11 Lechia Dzierżoniów 34 45 11 12 11 40 43
12 Pogoń Oleśnica 34 45 13 6 15 43 49
13 Rokita Brzeg Dolny 34 42 11 9 14 46 40
14 Rawia Rawicz 34 40 11 7 16 39 48
15 Górnik Polkowice 34 34 8 10 16 39 48
16 Pogoń Świerzawa 34 30 7 9 18 29 60
17 Kania Gostyń 34 23 5 8 21 43 73
18 Strzelinianka Strzelin 34 14 3 5 26 27 88

Grupa V (Lublin)[edytuj | edytuj kod]

Tabela końcowa:

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Górnik Łęczna 26 57 18 3 5 53 14
2 MZKS Kozienice 26 42 12 6 8 34 20
3 Stal/Tłoki Gorzyce 26 41 13 2 11 29 26
4 Korona Kielce 26 40 11 7 8 37 32
5 AZS AWF Biała Podlaska 26 38 11 5 10 24 25
6 Hetman Włoszczowa 26 35 9 8 9 29 29
7 Pogoń Siedlce 26 35 9 8 9 26 24
8 Błękitni Kielce 26 34 8 10 8 24 26
9 Bucovia Bukowa 26 33 8 9 9 28 29
10 Granica Chełm 26 33 8 9 9 20 22
11 Granat Skarżysko-Kamienna 26 32 9 5 12 24 34
12 Łada Ambra Biłgoraj 26 30 8 6 12 25 30
13 Orlęta Łuków 26 29 7 8 11 23 34
14 Radomiak Radom 26 22 6 4 16 16 47

Grupa VI (Kraków)[edytuj | edytuj kod]

Tabela końcowa:

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Wawel Kraków 34 77 23 8 3 86 27
2 Wisłoka Dębica 34 75 22 9 3 80 31
3 Kamax Kańczuga 34 70 20 10 4 53 29
4 Stal Rzeszów 34 66 20 6 8 70 32
5 Czuwaj Przemyśl 34 59 16 11 7 55 34
6 Izolator Boguchwała 34 55 16 7 11 45 32
7 Stal Sanok 34 53 15 8 11 38 27
8 Polonia Przemyśl 34 46 12 10 12 49 47
9 Pogoń Leżajsk 34 45 13 6 15 44 45
10 Kabel Kraków 34 42 12 6 16 41 49
11 Karpaty Siepraw 34 41 12 5 17 42 48
12 Świt Krzeszowice 34 41 11 8 15 40 61
13 Tarnovia Tarnów 34 39 10 9 15 40 50
14 Dalin Myślenice 34 38 9 11 14 39 44
15 Resovia Rzeszów 34 36 10 6 18 40 56
16 Kolbuszowianka Kolbuszowa 34 28 7 7 20 33 66
17 Karpaty Krosno 34 24 7 3 24 25 73
18 Unia II Tarnów 34 16 4 4 26 33 102

Grupa VII (Pomorze)[edytuj | edytuj kod]

Tabela końcowa:

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Elana Toruń 34 89 28 5 1 105 13
2 Arka Gdynia 34 74 23 5 6 61 26
3 Pogoń Lębork 34 59 17 8 9 75 51
4 Goplania Inowrocław 34 58 18 4 12 73 46
5 Chemik Bydgoszcz 34 57 16 9 9 56 34
6 Legia Chełmża 34 55 15 10 9 53 45
7 Polonia Elbląg 34 50 13 11 10 51 31
8 Brda Bydgoszcz 34 49 14 7 13 46 47
9 Gryf Wejherowo 34 48 14 6 14 41 31
10 Gryf Słupsk 34 46 13 7 14 51 54
11 Kaszubia Kościerzyna 34 45 13 6 15 49 52
12 Lechia Gdańsk 34 45 13 6 15 44 47
13 Wisła Tczew 34 44 13 5 16 48 61
14 Rodło Kwidzyn 34 43 12 7 15 45 44
15 Wda Świecie 34 34 9 7 18 42 53
16 Olimpia Grudziądz 34 34 10 4 20 46 71
17 Gedania Gdańsk 34 25 6 7 21 37 76
18 Stal Jezierzyce 34 6 2 0 32 21 156

Grupa VIII (Poznań)[edytuj | edytuj kod]

Tabela końcowa:

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 34 74 22 8 4 81 19
2 Intrat/Orzeł Wałcz 34 67 20 7 1 73 33
3 Celuloza Kostrzyn nad Odrą 34 60 17 9 8 54 37
4 Lech II Poznań 34 60 17 9 8 55 35
5 Błękitni Stargard 34 58 18 4 12 56 40
6 Luboński KS 34 56 15 11 8 50 38
7 Gwardia Koszalin 34 53 15 8 11 48 47
8 Stal Stocznia Szczecin 34 51 13 12 9 45 31
9 Lubuszanin Drezdenko 34 50 13 11 10 34 26
10 Kotwica Kołobrzeg 34 49 14 7 13 46 52
11 Polonia Środa Wielkopolska 34 48 14 6 14 41 48
12 Flota Świnoujście 34 44 11 11 11 36 40
13 Polonia Chodzież 34 43 11 10 13 44 59
14 Warta Śrem 34 41 11 8 15 50 42
15 Pogoń II Szczecin 34 28 7 7 20 34 66
16 Polonia Nowy Tomyśl 34 27 6 9 19 35 59
17 Ina Goleniów 34 19 5 4 25 22 82
18 Polonia Jastrowie 34 17 4 5 25 16 66

    = Awans do II ligi
    = Spadek z ligi

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Zespół formalnie nazywał się Boruta Zgierz.
  2. Zespół formalnie nazywał się Moto Jelcz Oława.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]