III liga polska w piłce nożnej (2014/2015)/Grupa VII (małopolsko-świętokrzyska)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
III liga polska w piłce nożnej 2014/2015
(grupa małopolsko-świętokrzyska)
Ilustracja
Zasięg geograficzny ligi
Sports current event.svg 2014-2015
Państwo  Polska
Dyscyplina piłka nożna
Organizator rozgrywek Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej
Rozgrywki
Liczba drużyn 18
Zwycięzca Wisła Sandomierz
Niższy poziom ligowy Wolania Wola Rzędzińska,
MKS Trzebinia-Siersza,
Wierna Małogoszcz,
Poprad Muszyna,
Partyzant Radoszyce
Zwycięzcy
Pierwszy zwycięzca Korona II Kielce
Obecny zwycięzca Wisła Sandomierz
2014/2015
2013-2014 2015-2016
Szczegóły rozgrywek
Termin 9 sierpnia 2014 – 7 czerwca 2015
Liczba meczów 306
Bramki 819 (2,68 na mecz)
Mistrz III ligi Wisła Sandomierz
Ostatnia aktualizacja infoboksu: 18 czerwca 2015

III liga, grupa małopolsko-świętokrzyska, sezon 2014/2015 – 7. edycja rozgrywek czwartego poziomu ligowego piłki nożnej mężczyzn w Polsce po reorganizacji lig w 2008 roku. Brało w niej udział 18 drużyn z województwa małopolskiego i województwa świętokrzyskiego. Najlepsza drużyna zagrała o baraże do II ligi. Ostatnich 5 drużyn spadło odpowiednio do grup: małopolskiej (wschód), małopolskiej (zachód) i świętokrzyskiej IV ligi. Opiekunem ligi był Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej.

Sezon ligowy rozpoczął się 9 sierpnia 2014 roku, a ostatnie mecze rozegrane zostaną 7 czerwca 2015 roku[1].

Zasady rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

Zmagania w lidze toczyły się systemem kołowym w dwóch rundach – jesiennej i wiosennej. Drużyny, które po zakończeniu rozgrywek zajęły w tabeli ostatnich 5 miejsc, spadło do właściwej terytorialnie IV ligi i będą w kolejnym sezonie występować w IV lidze[2].

Drużyna, które zrezygnowała z uczestnictwa w rozgrywkach, degradowana została o 2 klasy rozgrywkowe i przenoszona na ostatnie miejsce w tabeli (jeśli rozegrała przynajmniej 50% spotkań sezonu; wtedy mecze nierozegrane weryfikowane są jako walkowery 0:3 na niekorzyść drużyny wycofanej) lub jej wyniki zostały anulowane[2]. Z rozgrywek eliminowana – i również degradowana o 2 klasy rozgrywkowe – była drużyna, która nie rozegrała z własnej winy 3 spotkań sezonu[2].

Kolejność w tabeli ustalało się według liczby zdobytych punktów. W przypadku uzyskania równej ilości punktów przez dwie drużyny, o zajętym miejscu decydowały:

a) liczba zdobytych punktów w spotkaniach bezpośrednich,
b) korzystniejsza różnica między zdobytymi i utraconymi bramkami w spotkaniach bezpośrednich,
c) przy uwzględnieniu reguły UEFA, że bramki strzelone na wyjeździe liczone są podwójnie, korzystniejsza różnica między zdobytymi i utraconymi bramkami w spotkaniach bezpośrednich,
d) korzystniejsza różnica bramek we wszystkich spotkaniach z całego cyklu rozgrywek,
e) większa liczba bramek zdobytych we wszystkich spotkaniach z całego cyklu.

W przypadku, gdy dwoma zespołami o jednakowej liczbie punktów byłyby zespoły, których kolejność decyduje o awansie lub spadku, miały zastosowanie wyłącznie zasady określone w punktach a, b i c, a jeżeli one nie rozstrzygnęłyby kolejności, miało się odbyć dodatkowe spotkanie barażowe na neutralnym boisku, wyznaczonym przez Wydział Gier PZPN.[2]

Uczestnicy sezonu 2013/2014
GSK Granat Skarżysko-Kamienna 1
SOŁ Soła Oświęcim 2
HUT Hutnik Nowa Huta 3
WSA Wisła Sandomierz 4
ŁYS Łysica Bodzentyn 5
WKR Wisła II Kraków 6
UNT Unia Tarnów 7
BES Beskid Andrychów 8
KOR Korona II Kielce 9
WMA Wierna Małogoszcz 10
KSZ KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 11
PMU Poprad Muszyna 13
POP Poroniec Poronin 14
Aiga downarrow inv.svg  Spadek z II ligi wschodniej 2013/2014
GAR Garbarnia Kraków 16
Aiga uparrow inv.svg Awans z IV ligi 2013/2014
grupa małopolska (wschód)
WWR Wolania Wola Rzędzińska 1
grupa małopolska (zachód)
TRS MKS Trzebinia-Siersza 1
grupa świętokrzyska
CPŁ Czarni Połaniec 1
RAS Partyzant Radoszyce 2

Objaśnienia:

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 Wisła Sandomierz (M) 34 22 7 5 69 32 +37 73 Baraże o II ligę
2 Poroniec Poronin 34 21 9 4 67 34 +33 72
3 Soła Oświęcim 34 21 4 9 68 36 +32 67
4 Wisła II Kraków 34 17 8 9 64 42 +22 59
5 KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 34 17 7 10 48 33 +15 58
6 Granat Skarżysko-Kamienna1 (S) 34 17 6 11 55 31 +24 57 Spadek do IV ligi
7 Garbarnia Kraków 34 15 11 8 53 32 +21 56
8 Unia Tarnów 34 14 6 14 36 42 −6 48
9 Czarni Połaniec 34 12 11 11 47 45 +2 47
10 Korona II Kielce 34 13 6 15 53 62 −9 45
11 Hutnik Nowa Huta 34 11 10 13 40 48 −8 43
12 Łysica Bodzentyn 34 10 11 13 37 44 −7 41
13 Beskid Andrychów 34 11 8 15 41 58 −17 41
14 Wolania Wola Rzędzińska 34 9 7 18 35 58 −23 34
15 MKS Trzebinia-Siersza (S) 34 6 9 19 26 40 −14 27 Spadek do IV ligi
16 Wierna Małogoszcz (S) 34 6 8 20 27 62 −35 26
17 Poprad Muszyna (S) 34 4 16 14 24 43 −19 28
18 Partyzant Radoszyce (S) 34 5 6 23 29 77 −48 21

Źródło: 90minut.pl (pol.)
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
1Granat Skarżysko-Kamienna wycofał się po zakończeniu rozgrywek, w związku z czym dodatkowo utrzymała się Wolania Wola Rzędzińska.[3]

Lider kolejka po kolejce[edytuj | edytuj kod]

Wisła SandomierzSoła OświęcimWisła SandomierzSoła OświęcimGranat Skarżysko-KamiennaPoroniec PoroninGranat Skarżysko-KamiennaWisła II Kraków

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Gospodarz \ Gość BES CPŁ GAR GSK HUT KOR KSZ ŁYS TRS RAS PMU POP SOŁ UNT WMA WSA WKR WWR
Beskid Andrychów 2:2 1:2 1:3 3:1 2:2 1:0 4:4 1:0 3:0 0:0 5:2 0:4 0:2 1:0 2:2 1:1 0:0
Czarni Połaniec 2:0 1:1 2:1 1:1 3:2 2:1 1:2 1:0 4:1 1:1 2:4 3:0 3:0 0:0 0:2 3:3 0:0
Garbarnia Kraków 2:0 1:0 2:2 0:1 2:1 2:0 0:0 2:0 6:1 0:1 2:2 2:0 1:1 2:0 0:5 2:1 0:1
Granat Skarżysko-Kamienna 3:1 3:0 2:1 3:1 3:1 2:1 0:1 1:0 6:0 1:1 1:1 1:0 1:0 1:0 1:3 1:0 5:0
Hutnik Nowa Huta 0:2 3:1 1:4 0:0 0:2 1:1 1:0 1:1 4:0 1:1 0:0 1:3 1:0 3:1 0:3 4:2 4:1
Korona II Kielce 2:0 2:2 2:1 1:0 3:1 1:3 1:1 0:0 4:3 0:0 1:3 0:2 1:2 4:1 3:4 1:6 2:0
KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 0:2 1:0 2:1 1:1 2:2 1:1 1:0 1:0 3:0 3:0 1:1 0:2 1:0 4:0 1:3 1:2 3:0
Łysica Bodzentyn 2:0 2:1 1:1 0:0 0:1 2:1 1:0 1:0 0:0 0:0 0:4 1:2 1:1 1:2 1:1 3:1 2:3
MKS Trzebinia-Siersza 0:1 1:2 1:1 1:3 0:0 1:4 0:3 3:0 0:0 2:0 0:1 4:2 0:1 4:0 1:1 0:2 2:0
Partyzant Radoszyce 2:0 0:1 0:3 2:1 0:0 1:2 0:1 0:1 1:1 3:2 1:0 1:4 0:2 0:1 1:2 2:4 3:1
Poprad Muszyna 1:1 0:1 0:0 0:3 1:2 0:1 2:3 3:0wo 1:1 2:2 0:0 2:2 1:0 1:0 0:4 1:1 0:0
Poroniec Poronin 3:1 1:1 3:0 1:0 1:0 2:0 2:0 1:1 2:1 3:0 1:0 4:2 3:0 3:0 5:3 3:2 1:2
Soła Oświęcim 2:0 2:1 0:2 1:0 4:0 2:0 0:1 2:1 1:0 3:1 1:1 1:2 5:1 6:0 3:1 2:1 1:1
Unia Tarnów 2:3 0:2 1:4 1:0 1:0 4:1 0:2 1:1 1:0 2:1 1:0 1:1 0:1 0:0 2:2 1:2 2:1
Wierna Małogoszcz 0:1 2:2 1:1 3:2 1:1 3:1 2:2 0:4 0:1 2:2 2:0 0:2 0:2 1:2 0:1 1:1 2:0
Wisła Sandomierz 3:1 2:1 0:0 1:0 2:0 0:1 1:1 3:0 4:1 4:0 3:0 1:3 2:1 0:2 2:1 2:0 1:0
Wisła II Kraków 4:1 3:0 1:1 2:1 1:0 3:0 1:2 2:1 0:0 3:0 1:1 4:1 1:4 2:0 3:0 0:0 1:0
Wolania Wola Rzędzińska 4:1 1:1 0:3 1:3 2:3 4:5 0:1 3:2 1:0 2:1 2:1 1:1 1:1 0:2 2:1 0:1 1:2

Źródło: 90minut
Objaśnienia:
1Drużyna gospodarzy jest wymieniona po lewej stronie tabeli.
Kolory: zielony – zwycięstwo gospodarzy, żółty – remis, różowy – zwycięstwo gości.

Kwalifikacja do baraży o II ligę: Wisła Sandomierz

Spadek do IV ligi: Granat Skarżysko-Kamienna, MKS Trzebinia-Siersza, Wierna Małogoszcz, Poprad Muszyna, Partyzant Radoszyce

Baraże o II ligę[edytuj | edytuj kod]

13 czerwca 2015
13:00
Radomiak Radom 0:0
(0:0)
Wisła Sandomierz Radom, (Stadion im. Braci Czachorów)  
Raport Widzów: 3000
Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola)
kartki:
Leândro Żółta kartka Żółta kartka Czerwona kartka w 78. minucie 78'
kartki:
Żółta kartka Kamil Oślizło
Żółta kartka Jarosław Piątkowski
Żółta kartka Rafał Mikulec
Żółta kartka Żółta kartka Czerwona kartka w 88. minucie 88' Bartosz Szepeta

17 czerwca 2015
17:00
Wisła Sandomierz 1:2
(0:1)
Radomiak Radom Sandomierz, (Miejski Stadion Sportowy)  
Bartłomiej Gołasa Gol 83' (k) Raport Gol 13' Szymon Stanisławski
Gol Leândro
Widzów: 800
Sędzia: Sebastian Krasny (Kraków)
kartki:
Michał Motyl Żółta kartka


Awans do II ligi: Radomiak Radom[4]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]