III liga polska w piłce nożnej (2014/2015)/Grupa VI (łódzko-mazowiecka)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
III liga polska w piłce nożnej 2014/2015
(grupa łódzko-mazowiecka)
Ilustracja
Zasięg geograficzny ligi
Sports current event.svg 2014-2015
Państwo  Polska
Dyscyplina piłka nożna
Organizator rozgrywek Łódzki Związek Piłki Nożnej
Rozgrywki
Liczba drużyn 18
Zwycięzca Radomiak Radom
Wyższy poziom ligowy Radomiak Radom
Niższy poziom ligowy WKS Wieluń,
Start Otwock,
GKP Targówek
Zwycięzcy
Pierwszy zwycięzca Świt Nowy Dwór Mazowiecki
Obecny zwycięzca Radomiak Radom
2014/2015
2013-2014 2015-2016
Szczegóły rozgrywek
Termin 9 sierpnia 2014 – 6 czerwca 2015
Liczba meczów 306
Bramki 890 (2,91 na mecz)
Mistrz III ligi Radomiak Radom
Ostatnia aktualizacja infoboksu: 11 czerwca 2015

III liga, grupa łódzko-mazowiecka, sezon 2014/2015 – 7. edycja rozgrywek czwartego poziomu ligowego piłki nożnej mężczyzn w Polsce po reorganizacji lig w 2008 roku. Brało w niej udział 18 drużyn z województwa łódzkiego i województwa mazowieckiego. Najlepsza drużyna zagrała o baraże do II ligi. Ostatnie 3 drużyny spadły odpowiednio do grup: łódzkiej, mazowieckiej (południe) i mazowieckiej (północ) IV ligi. Opiekunem ligi był Łódzki Związek Piłki Nożnej.

Sezon ligowy rozpoczął się w 9 sierpnia 2014 roku, a ostatnie mecze rozegrane zostały 6 czerwca 2015 roku[1].

Zasady rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

Zmagania w lidze toczyły się systemem kołowym w dwóch rundach – jesiennej i wiosennej. Drużyny, które po zakończeniu rozgrywek zajęły w tabeli ostatnie 3 miejsca, spadły do właściwej terytorialnie IV ligi. Ilość drużyn spadających z III ligi mogła ulec zwiększeniu o ilość drużyn, które spadły z II ligi zgodnie z przynależnością terytorialną do Łódzkiego lub Mazowieckiego ZPN[2].

Drużyna, które zrezygnowałaby z uczestnictwa w rozgrywkach, degradowana została o 2 klasy rozgrywkowe i przenoszona na ostatnie miejsce w tabeli (jeśli rozegrała przynajmniej 50% spotkań sezonu; wtedy mecze nierozegrane weryfikowane są jako walkowery 0:3 na niekorzyść drużyny wycofanej) lub jej wyniki został anulowane[2]. Z rozgrywek eliminowana – i również degradowana o 2 klasy rozgrywkowe – była drużyna, która nie rozegrała z własnej winy 3 spotkań sezonu[2].

Kolejność w tabeli ustalało się według liczby zdobytych punktów. W przypadku uzyskania równej ilości punktów przez dwie drużyny, o zajętym miejscu decydowały:

a) liczba zdobytych punktów w spotkaniach bezpośrednich,
b) korzystniejsza różnica między zdobytymi i utraconymi bramkami w spotkaniach bezpośrednich,
c) przy uwzględnieniu reguły UEFA, że bramki strzelone na wyjeździe liczone są podwójnie, korzystniejsza różnica między zdobytymi i utraconymi bramkami w spotkaniach bezpośrednich,
d) korzystniejsza różnica bramek we wszystkich spotkaniach z całego cyklu rozgrywek,
e) większa liczba bramek zdobytych we wszystkich spotkaniach z całego cyklu.

W przypadku, gdy dwoma zespołami o jednakowej liczbie punktów byłyby zespoły, których kolejność decyduje o awansie lub spadku, miały zastosowanie wyłącznie zasady określone w punktach a, b i c, a jeżeli one nie rozstrzygnęłyby kolejności, miało się odbyć dodatkowe spotkanie barażowe na neutralnym boisku, wyznaczonym przez Wydział Gier PZPN.[2]

Uczestnicy sezonu 2013/2014
URS Ursus Warszawa 1
BRŃ Broń Radom 2
LEG Legia II Warszawa 3
SDZ Warta Sieradz 4
OMG Omega Kleszczów 6
PIL Pilica Białobrzegi 7
LTM Lechia Tomaszów Mazowiecki 8
SOT Start Otwock 9
WLŃ WKS Wieluń 10
TGK GKP Targówek 11
PGM Pogoń Grodzisk Mazowiecki 121
SOK Sokół Aleksandrów Łódzki 132
Aiga downarrow inv.svg  Spadek z II ligi wschodniej 2013/2014
RAD Radomiak Radom 12
PEL Pelikan Łowicz 13
ŚWI Świt Nowy Dwór Mazowiecki 18
Aiga uparrow inv.svg Awans z IV ligi 2013/2014
grupa łódzka
ŁKS ŁKS Łódź 1
grupa mazowiecka (północ)
PWA Polonia Warszawa 1
grupa mazowiecka (południe)
PSI Pogoń II Siedlce 1

Objaśnienia:

1MKS Kutno wycofał się po zakończeniu rozgrywek, w związku z czym dodatkowo utrzymała się Pogoń Grodzisk Mazowiecki[3].
2Z IV ligi łódzkiej awansował tylko jeden zespół, w związku z czym dodatkowo utrzymał się Sokół Aleksandrów Łódzki[3].

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 Radomiak Radom (M) 34 22 9 3 61 19 +42 75 Baraże o II ligę
2 Ursus Warszawa 34 16 10 8 51 27 +24 58
3 Broń Radom 34 16 9 9 65 47 +18 57
4 Pelikan Łowicz 34 16 9 9 52 32 +20 57
5 ŁKS Łódź 34 13 14 7 50 39 +11 53
6 Warta Sieradz 34 15 6 13 50 52 −2 51
7 Świt Nowy Dwór Mazowiecki 34 13 10 11 45 44 +1 49
8 Lechia Tomaszów Mazowiecki 34 13 10 11 48 37 +11 49
9 Sokół Aleksandrów Łódzki 34 11 14 9 44 44 0 47
10 Legia II Warszawa 34 13 7 14 48 46 +2 46
11 Pogoń Grodzisk Mazowiecki 34 12 10 12 51 48 +3 46
12 Pilica Białobrzegi 34 11 12 11 53 54 −1 45
13 Pogoń II Siedlce2 (S) 34 13 6 15 51 61 −10 45 Spadek do IV ligi
14 Polonia Warszawa 34 11 9 14 57 49 +8 42
15 Omega Kleszczów2 (S) 34 9 8 17 42 54 −12 35 Spadek do IV ligi
16 WKS Wieluń2 (S) 34 8 10 16 42 68 −26 34
17 Start Otwock2 (S) 34 9 5 20 56 70 −14 32
18 GKP Targówek1 (S) 34 2 8 24 21 90 −69 14 Spadek do 


Źródło: 90minut
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
1GKP Targówek wycofał się z rozgrywek po rundzie jesiennej.[4]

2Pogoń II Siedlce i Omega Kleszczów wycofały się po zakończeniu rozgrywek, a WKS Wieluń zrezygnował z dalszej gry w III lidze, w związku z czym dodatkowo utrzymał się Start Otwock, a o drugie wolne miejsce zostały rozegrane baraże uzupełniające.[5]

Lider kolejka po kolejce[edytuj | edytuj kod]

Radomiak RadomUrsus WarszawaRadomiak RadomPogoń II SiedlceStart Otwock

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Gospodarz \ Gość BRŃ TGK LTM LEG ŁKS PWA OMG PEL PIL PGM PSI RAD SOK SOT ŚWI URS SDZ WLŃ
Broń Radom 3:0wo 2:2 1:3 2:2 2:1 3:0 2:1 1:1 3:0 2:1 1:1 0:0 2:1 8:1 0:3 2:0 1:2
GKP Targówek 1:3 2:0 0:3wo 0:3wo 2:2 0:3wo 2:5 0:3wo 0:1 2:0 0:3wo 0:3wo 0:3wo 1:4 0:7 0:3wo 0:3wo
Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:2 3:0wo 5:1 0:1 0:2 4:0 2:0 1:0 0:2 2:1 0:2 1:1 1:0 0:0 0:0 3:1 1:2
Legia II Warszawa 0:3 2:2 0:3 3:2 2:3 0:1 0:1 4:2 1:0 0:2 0:3 1:1 2:3 0:0 0:2 3:0 0:0
ŁKS Łódź 1:2 1:1 4:4 2:2 1:1 2:1 2:2 2:1 1:1 4:1 0:0 1:2 1:0 2:0 2:2 3:0 1:0
Polonia Warszawa 1:2 3:0wo 1:1 1:2 1:2 2:3 1:0 3:4 0:2 3:1 0:1 5:1 4:1 1:3 3:1 0:1 3:1
Omega Kleszczów 1:1 1:1 2:1 2:0 1:1 1:3 1:2 2:0 1:3 2:2 1:2 2:0 1:3 1:1 0:1 1:2 1:2
Pelikan Łowicz 1:1 3:0wo 1:0 4:1 0:0 2:2 2:1 0:0 0:0 1:2 1:2 1:0 1:0 2:1 2:0 2:0 4:1
Pilica Białobrzegi 1:1 3:3 0:0 1:2 2:1 1:0 1:3 2:2 2:2 4:1 2:1 2:2 2:1 0:5 0:1 2:2 3:1
Pogoń Grodzisk Mazowiecki 5:2 3:0wo 1:1 1:4 0:0 2:1 3:3 0:0 2:0 1:2 1:1 0:1 6:4 1:2 0:0 1:2 3:1
Pogoń II Siedlce 1:1 3:0wo 0:3 0:3 0:1 0:0 5:2 1:5 3:3 4:1 0:0 3:1 4:2 1:0 0:0 1:0 5:0
Radomiak Radom 4:0 3:0 0:1 1:1 3:0 2:2 1:0 1:1 2:1 1:0 4:0 1:0 1:0 3:1 2:0 1:1 1:1
Sokół Aleksandrów Łódzki 3:1 0:0 1:1 2:2 0:1 0:5 0:0 1:0 1:1 1:3 3:0 1:0 2:0 1:1 0:0 3:1 3:1
Start Otwock 2:1 1:1 1:4 2:3 0:0 3:0 0:2 1:4 3:4 4:1 4:0 1:3 2:5 0:1 2:1 1:2 4:2
Świt Nowy Dwór Mazowiecki 3:2 3:0wo 2:0 0:1 0:2 1:1 1:1 2:0 0:3 1:1 2:1 1:5 0:0 1:1 1:0 1:0 4:0
Ursus Warszawa 0:2 3:0wo 1:1 2:0 2:0 1:1 3:1 1:0 1:1 1:0 1:3 0:1 4:1 4:2 2:0 1:0 1:1
Warta Sieradz 0:2 4:1 3:0wo 2:1 2:2 2:0 1:0 1:2 1:0 3:2 2:0 0:3 2:2 2:2 3:2 0:4 3:0
WKS Wieluń 1:4 2:2 1:0 1:4 3:2 1:1 1:0 1:0 0:1 1:2 2:3 1:2 2:2 2:2 0:0 1:1 4:4

Źródło: 90minut
Objaśnienia:
1Drużyna gospodarzy jest wymieniona po lewej stronie tabeli.
Kolory: zielony – zwycięstwo gospodarzy, żółty – remis, różowy – zwycięstwo gości.

Kwalifikacja do baraży o II ligę : Radomiak Radom

Spadek do IV ligi: WKS Wieluń, Start Otwock, GKP Targówek.

Baraże o II ligę[edytuj | edytuj kod]

13 czerwca 2015
13:00
Radomiak Radom 0:0
(0:0)
Wisła Sandomierz Radom, (Stadion im. Braci Czachorów)  
Raport Widzów: 3000
Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola)
kartki:
Leândro Żółta kartka Żółta kartka Czerwona kartka w 78. minucie 78'
kartki:
Żółta kartka Kamil Oślizło
Żółta kartka Jarosław Piątkowski
Żółta kartka Rafał Mikulec
Żółta kartka Żółta kartka Czerwona kartka w 88. minucie 88' Bartosz Szepeta

17 czerwca 2015
17:00
Wisła Sandomierz 1:2
(0:1)
Radomiak Radom Sandomierz, (Miejski Stadion Sportowy)  
Bartłomiej Gołasa Gol 83' (k) Raport Gol 13' Szymon Stanisławski
Gol Leândro
Widzów: 800
Sędzia: Sebastian Krasny (Kraków)
kartki:
Michał Motyl Żółta kartka


Awans do II ligi: Radomiak Radom[6]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]