III liga polska w piłce nożnej (2017/2018)/Grupa I

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
III liga polska, Grupa I 2017/2018
2016/2017 2018/2019
Szczegóły rozgrywek
Państwo  Polska
Termin sierpień 2017 - czerwiec 2018
Liczba zespołów 18
Liczba meczów 306
Mistrz III ligi Widzew Łódź

III liga polska w piłce nożnej (2017/2018)/Grupa I – 2. edycja rozgrywek czwartego poziomu ligowego piłki nożnej mężczyzn w Polsce po reformie przeprowadzonej w 2016 roku, która zredukowała liczbę grup z 8 do 4. Brało w niej udział 18 drużyn z województw: łódzkiego, mazowieckiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Sezon ligowy rozpoczął się w sierpnia 2017 roku, a ostatnie mecze rozegrane zostały 16 czerwca 2018 roku.


Zasady rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

Zasięg terytorialny grup III ligi polskiej w piłce nożnej od sezonu 2016/2017

W III lidze sezonu 2017/2018 wzięło udział 72 drużyny, podzielone na zasadzie terytorialnej na 4 grupy po 18 zespołów:

Mistrzowie każdej z grup uzyskały awans na poziom centralny – do II ligi. Po 3 lub po 4 ostatnie drużyny (zależnie od planowanej liczby drużyn w sezonie 2017/2018) spadły na poziom wojewódzki – do odpowiedniej terytorialnie grupy IV ligi. Liczba spadających mogła zwiększyć się zależnie od liczby drużyn spadających z lig wyższych.

Drużyny, które wycofały się z rozgrywek po rozegraniu mniej niż 50% spotkań, były automatycznie relegowane o dwa szczeble ligowe niżej (do klasy okręgowej) i przesunięte na koniec tabeli, a osiągnięte przez nie rezultaty zostały anulowane. Drużyny, które wycofały się z rozgrywek po rozegraniu 50% lub więcej spotkań, również były automatycznie relegowane o dwa szczeble ligowe niżej i przesunięte na koniec tabeli, ale za nierozegrane mecze przyznawane były walkowery 3:0 dla zespołów przeciwnych. Wykluczenie z rozgrywek groziło także za nieprzystąpienie z własnej winy do trzech meczów[1][2].


Geographylogo.svg
Lokalizacja klubów grających w III lidze, grupa I w sezonie 2017/2018
Uczestnicy sezonu 2016/2017
DNM KS Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 11 2
WID Widzew Łódź 3
ŚWI Świt Nowy Dwór Mazowiecki 4
LTM Lechia Tomaszów Mazowiecki 5
SOS Sokół Ostróda 6
PEL Pelikan Łowicz 7
LEG Legia II Warszawa 8
SOK Sokół Aleksandrów Łódzki 9
ŁOM ŁKS 1926 Łomża 10
MEŁ MKS Ełk 11
HMG Huragan Morąg 12
URS Ursus Warszawa 13
Aiga downarrow inv.svg  Spadek z II ligi 2016/2017
PWA Polonia Warszawa 15
ZMB Olimpia Zambrów 17
Aiga uparrow inv.svg Awans z IV ligi 2016/2017
grupa łódzka
SDZ Warta Sieradz 1
grupa mazowiecka
SUL Victoria Sulejówek 13
grupa podlaska
TBP Tur Bielsk Podlaski 1
grupa warmińsko-mazurska
WIK GKS Wikielec 1

Objaśnienia:

  1. Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie nie otrzymał licencji na grę w II lidze oraz zrezygnował z odwoływania się od decyzji Komisji Licencyjnej PZPN, w związku z czym do II ligi awansował ŁKS Łódź.
  2. W lutym 2018 roku Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie zmieniło nazwę na KS Drwęca Nowe Miasto Lubawskie.
  3. Victoria Sulejówek, mistrz IV ligi mazowieckiej południowej wygrał swoje mecze barażowe o awans do III ligi z Pogonią Grodzisk Mazowiecki, mistrzem IV ligi mazowieckiej północnej.

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 Widzew Łódź (M) (A) 34 22 8 4 63 25 +38 74 Awans do II ligi WID – LTM 0:0
LTM – WID 1:2
2 Lechia Tomaszów Mazowiecki 34 23 5 6 74 33 +41 74
3 Sokół Aleksandrów Łódzki 34 19 9 6 64 37 +27 66
4 Polonia Warszawa 34 17 11 6 63 37 +26 62
5 Olimpia Zambrów 34 18 2 14 60 54 +6 56
6 Huragan Morąg 34 16 6 12 50 38 +12 54
7 Ursus Warszawa 34 15 8 11 51 46 +5 53
8 Świt Nowy Dwór Mazowiecki 34 14 7 13 58 52 +6 49
9 Victoria Sulejówek 34 13 9 12 53 57 −4 48
10 ŁKS 1926 Łomża 34 12 9 13 41 46 −5 45
11 Pelikan Łowicz 34 13 4 17 63 63 0 43
12 Drwęca Nowe Miasto Lubawskie1 (S) 34 11 9 14 40 54 −14 42 Spadek do IV ligi
13 MKS Ełk 34 10 9 15 35 42 −7 39 MEŁ – SOS 1:1
SOS – MEŁ 0:2
14 Sokół Ostróda 34 10 9 15 40 48 −8 39
15 Legia II Warszawa 34 11 5 18 52 52 0 38
16 Warta Sieradz (S) 34 6 9 19 35 59 −24 27 Spadek do IV ligi
17 Tur Bielsk Podlaski (S) 34 6 7 21 33 79 −46 25
18 GKS Wikielec (S) 34 4 6 24 29 82 −53 18

Źródło: 90minut.pl
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
1Drwęca Nowe Miasto Lubawskie nie otrzymała licencji na nowy sezon, w związku z czym dodatkowo utrzymała się Legia II Warszawa[3]

Lider kolejka po kolejce[edytuj | edytuj kod]

Widzew ŁódźSokół Aleksandrów ŁódzkiWidzew ŁódźSokół Aleksandrów ŁódzkiWidzew ŁódźSokół Aleksandrów ŁódzkiWidzew ŁódźLechia Tomaszów Mazowiecki

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Gospodarz \ Gość DNM WIK HMG LTM LEG ŁOM MEŁ ZMB PEL PWA SOK SOS ŚWI TBP URS SDZ WID SUL
KS Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 0:0 1:1 2:4 1:0 1:0 0:0 0:2 3:1 1:2 1:4 2:0 3:2 0:2 1:2 0:0 1:3 0:0
GKS Wikielec 1:2 1:5 1:3 3:0 1:2 1:1 0:4 0:2 0:4 0:4 2:3 2:4 2:4 2:9 1:0 2:2 2:3
Huragan Morąg 0:1 4:0 1:0 1:3 0:0 0:2 3:0 0:1 1:3 1:1 2:1 4:1 2:0 1:0 1:1 1:1 0:1
Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:2 2:0 1:0 3:1 1:1 3:0 3:2 5:0 0:0 0:2 1:0 2:2 3:0 4:2 2:1 1:2 5:0
Legia II Warszawa 0:1 1:2 0:2 1:3 2:1 3:1 4:1 2:0 1:2 0:2 5:0 2:0 1:1 2:0 2:1 1:2 4:1
ŁKS 1926 Łomża 4:0 0:0 2:1 0:1 2:1 0:1 0:1 3:2 3:3 0:4 2:3 2:1 1:0 1:2 0:1 0:0 1:1
MKS Ełk 1:1 0:0 0:1 0:3 2:1 2:2 3:4 0:0 0:1 1:3 1:1 2:1 1:0 2:0 1:2 1:2 0:1
Olimpia Zambrów 1:3 1:0 1:2 2:4 2:0 4:3 0:1 3:1 0:2 4:2 1:4 0:0 5:4 1:3 2:1 0:1 3:1
Pelikan Łowicz 1:0 4:2 2:3 4:1 3:1 0:1 1:0 2:4 3:2 2:3 1:1 3:4 6:1 0:1 4:1 1:4 4:1
Polonia Warszawa 1:1 1:0 1:2 2:0 0:0 3:1 2:1 0:1 2:4 0:0 1:1 2:2 4:2 2:1 4:1 1:1 3:2
Sokół Aleksandrów Łódzki 2:2 2:0 2:0 0:6 1:0 5:0 1:0 2:0 0:0 2:2 5:2 0:3 0:0 0:2 2:1 0:2 0:0
Sokół Ostróda 2:1 0:2 0:1 0:1 1:1 1:2 0:2 2:0 2:1 0:3 1:1 1:0 6:1 0:0 1:0 2:3 0:1
Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:1 5:1 3:1 0:1 3:2 1:1 2:1 0:1 4:1 2:1 1:4 2:1 4:0 1:3 2:2 2:1 0:1
Tur Bielsk Podlaski 1:2 2:1 3:1 0:2 2:2 1:0 0:0 0:4 3:3 0:4 0:1 2:1 1:2 0:0 0:4 0:1 0:6
Ursus Warszawa 4:3 2:1 1:3 1:1 3:1 1:1 0:3 0:1 3:2 0:3 1:3 0:0 1:1 2:0 2:1 2:1 2:1
Warta Sieradz 2:3 2:0 0:2 1:3 1:1 0:2 0:3 1:1 1:0 1:1 0:2 0:2 1:0 3:3 0:0 0:2 3:5
Widzew Łódź 3:0 3:0 1:1 0:0 3:2 1:2 4:0 1:0 2:1 2:0 2:1 0:0 2:0 4:0 1:1 3:0 2:0
Victoria Sulejówek 4:0 1:1 3:2 3:2 1:5 0:1 2:2 1:4 0:3 1:1 3:3 1:1 1:2 1:0 2:0 2:2 2:1

Źródło: 90minut
Objaśnienia:
1Drużyna gospodarzy jest wymieniona po lewej stronie tabeli.
Kolory: zielony – zwycięstwo gospodarzy, żółty – remis, różowy – zwycięstwo gości.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]