III liga polska w piłce nożnej (2017/2018)/Grupa IV

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
III liga polska/Grupa IV 2017/2018
2016/2017 2018/2019
Szczegóły rozgrywek
Państwo  Polska
Termin sierpnia 2017 -czerwca 2018
Liczba zespołów 18
Liczba meczów 306
Mistrz III ligi Resovia

III liga polska w piłce nożnej (2017/2018)/Grupa IV – 2. edycja rozgrywek czwartego poziomu ligowego piłki nożnej mężczyzn w Polsce po reformie przeprowadzonej w 2016 roku, która zredukowała liczbę grup z 8 do 4[1]. Brało w niej udział 18 drużyn z województw: lubelskiego, małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego. Sezon ligowy rozpoczął się 11 sierpnia 2017 roku, a ostatnie mecze rozegrane zostały 16 czerwca 2018 roku.


Zasady rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

Zasięg terytorialny grup III ligi polskiej w piłce nożnej w sezonie 2017/2018

W III lidze sezonu 2017/2018 brało udział 72 drużyny, które były podzielone na zasadzie terytorialnej na 4 grupy po 18 zespołów:

Mistrzowie każdej z grup uzyskały awans na poziom centralny – do II ligi. Po 3 lub po 4 ostatnie drużyny (zależnie od planowanej liczby drużyn w sezonie 2017/2018) spadły na poziom wojewódzki – do odpowiedniej terytorialnie grupy IV ligi.

Drużyny, które wycofały się z rozgrywek po rozegraniu mniej niż 50% spotkań, były automatycznie relegowane o dwa szczeble ligowe niżej (do klasy okręgowej) i przesunięte na koniec tabeli, a osiągnięte przez nie rezultaty zostały anulowane. Drużyny, które wycofały się z rozgrywek po rozegraniu 50% lub więcej spotkań, również były automatycznie relegowane o dwa szczeble ligowe niżej i przesunięte na koniec tabeli, a za nierozegrane mecze przyznawane były walkowery 3:0 dla zespołów przeciwnych. Wykluczenie z rozgrywek groziło także za nieprzystąpienie z własnej winy do trzech meczów[2][3].

Geographylogo.svg
Lokalizacja klubów grających w III lidze, grupa IV w sezonie 2017/2018
Uczestnicy sezonu 2016/2017
MOT Motor Lublin 2
STR Stal Rzeszów 3
KSZ KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 4
RES Resovia 5
SOŁ Soła Oświęcim 6
KAR Karpaty Krosno 7
PNT Podhale Nowy Targ 8
JKS JKS 1909 Jarosław 9
ORP Orlęta Radzyń Podlaski 10
UNT Unia Tarnów 11
TRZ MKS Trzebinia 121
AVI Avia Świdnik 13
DAL Spartakus Razem Daleszyce 14
PBP Podlasie Biała Podlaska 15
Aiga uparrow inv.svg Awans z IV ligi 2016/2017
grupa lubelska
CHM Chełmianka Chełm 1
grupa małopolska
WJA Wiślanie Jaśkowice 12
grupa podkarpacka
WÓL Wólczanka Wólka Pełkińska 1
grupa świętokrzyska
WSA Wisła Sandomierz 1

Objaśnienia:

  1. MKS Trzebinia/Siersza 1 lipca 2017, przed startem rozgrywek zmienił nazwę na MKS Trzebinia.
  2. Wiślanie Jaśkowice, mistrz IV ligi małopolskiej zachód wygrali swoje mecze barażowe o awans do III ligi z Limanovią Limanowa, mistrzem IV ligi małopolskiej wschód.

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 Resovia (M) (A) 34 23 8 3 61 22 +39 77 Awans do II ligi
2 Motor Lublin 34 22 5 7 70 29 +41 71
3 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 34 18 10 6 50 31 +19 64
4 Chełmianka Chełm 34 18 8 8 56 29 +27 62
5 Podhale Nowy Targ 34 16 8 10 59 43 +16 56
6 Stal Rzeszów 34 16 7 11 56 40 +16 55 STR – WÓL 1:0
WÓL – STR 0:1
7 Wólczanka Wólka Pełkińska 34 16 7 11 56 42 +14 55
8 Wiślanie Jaśkowice 34 13 9 12 52 56 −4 48
9 Orlęta Radzyń Podlaski 34 12 10 12 45 47 −2 46
10 Avia Świdnik 34 10 11 13 55 49 +6 41
11 Soła Oświęcim 34 10 7 17 39 59 −20 37
12 Spartakus Razem Daleszyce 34 10 6 18 39 55 −16 36 DAL: 9 pkt
PBP: 6 pkt
WSA: 3 pkt
13 Podlasie Biała Podlaska 34 7 15 12 40 52 −12 36
14 Wisła Sandomierz 34 10 6 18 30 46 −16 36
15 JKS 1909 Jarosław (S) 34 10 5 19 39 64 −25 35 Spadek do IV ligi JKS – UNT 2:0
UNT – JKS 3:2
16 Unia Tarnów (S) 34 9 8 17 48 70 −22 35
17 MKS Trzebinia (S) 34 6 9 19 35 63 −28 27 TRZ – KAR 0:0
KAR – TRZ 1:3
18 Karpaty Krosno (S) 34 6 9 19 27 60 −33 27
Źródło: 90minut.pl
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.

Lider kolejka po kolejce[edytuj | edytuj kod]

ResoviaChełmianka ChełmWólczanka Wólka PełkińskaMotor LublinSoła OświęcimResoviaOrlęta Radzyń Podlaski

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Gospodarz \ Gość AVI CHM JKS KAR KSZ TRZ MOT ORP PNT PBP RES SOŁ DAL STR UNT WSA WJA WÓL
Avia Świdnik 2:1 3:0 1:1 2:3 5:1 0:4 5:0 1:4 2:1 0:3 1:2 1:1 1:1 1:1 4:4 4:0 3:0
Chełmianka Chełm 1:0 3:0 1:0 0:0 2:0 0:2 1:2 0:2 2:2 2:1 3:0 3:2 1:2 5:1 1:1 1:2 1:1
JKS 1909 Jarosław 3:0 2:1 1:1 0:1 2:0 0:1 1:1 1:1 0:0 1:4 0:1 6:4 2:1 2:0 0:2 2:0 1:4
Karpaty Krosno 1:1 0:0 0:1 0:2 1:3 1:1 0:1 0:5 0:3 0:2 1:2 3:0 0:2 4:1 3:2 3:0 0:3
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:0 0:0 3:1 0:0 2:1 1:1 1:2 1:1 0:0 1:2 3:0 0:0 2:1 4:1 3:0 0:3wo 2:1
MKS Trzebinia 1:1 1:2 3:0 0:0 1:1 1:2 0:4 4:1 1:1 1:1 2:0 0:1 1:2 0:0 2:0 2:1 1:3
Motor Lublin 1:0 1:0 4:1 5:0 0:0 5:0 4:0 2:0 2:1 1:2 3:0 5:0 1:0 4:4 0:1 3:0 2:1
Orlęta Radzyń Podlaski 2:1 1:2 5:0 2:1 1:2 2:1 0:1 2:1 0:0 1:2 1:1 1:2 2:2 4:1 0:1 0:0 1:1
Podhale Nowy Targ 1:1 0:3 2:0 0:0 2:1 3:0 1:0 4:1 3:0 1:3 0:3 3:3 2:1 1:1 1:2 4:0 1:3
Podlasie Biała Podlaska 4:3 1:1 3:1 1:0 1:2 0:0 0:2 1:1 2:1 1:1 1:1 0:1 0:0 1:3 2:0 2:2 2:4
Resovia 1:0 0:0 2:1 1:1 4:1 4:1 2:1 3:0 0:1 4:0 1:2 2:1 2:1 2:1 0:0 1:0 0:0
Soła Oświęcim 0:3 0:4 1:1 1:3 3:1 4:1 6:0 1:1 0:2 2:2 0:1 1:3 1:1 3:0 1:1 1:2 0:4
Spartakus Razem Daleszyce 0:0 0:2 2:0 0:1 1:2 1:0 1:3 0:3 0:0 2:0 0:1 2:0 0:1 3:1 4:0 1:4 0:0
Stal Rzeszów 1:4 1:2 2:1 5:1 0:2 1:1 1:1 2:3 2:5 5:1 0:0 3:0 2:0 1:0 2:1 4:0 1:0
Unia Tarnów 0:0 1:3 3:2 3:0 0:1 2:2 0:4 3:0 1:3 3:2 2:5 4:0 3:2 0:5 0:2 2:0 4:1
Wisła Sandomierz 0:2 0:1 0:1 3:0 0:2 2:0 0:1 1:1 2:2 0:2 0:3 0:1 2:0 2:0 1:0 0:2 0:1
Wiślanie Jaśkowice 1:1 1:5 4:2 5:1 2:2 2:1 4:3 0:0 3:0 1:1 0:0 2:0 3:2 1:2 1:1 2:0 1:1
Wólczanka Wólka Pełkińska 4:2 0:2 2:3 2:0 0:3 5:2 1:0 1:0 0:1 2:2 0:1 2:1 2:0 0:1 1:1 2:0 4:3

Źródło: 90minut
Objaśnienia:
1Drużyna gospodarzy jest wymieniona po lewej stronie tabeli.
Kolory: zielony – zwycięstwo gospodarzy, żółty – remis, różowy – zwycięstwo gości.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]