III liga polska w piłce nożnej (2018/2019)/Grupa I

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
III liga polska, Grupa I 2018/2019
2017/2018 2019/2020
Szczegóły rozgrywek
Termin 10 sierpnia 2018 - czerwiec 2019
Liczba zespołów 18
Liczba meczów 306
Mistrz III ligi Legionovia Legionowo

III liga polska w piłce nożnej (2018/2019)/Grupa I – 3. edycja rozgrywek czwartego poziomu ligowego piłki nożnej mężczyzn w Polsce po reformie przeprowadzonej w 2016 roku, która zredukowała liczbę grup z 8 do 4. Brało w niej udział 18 drużyn z województw: łódzkiego, mazowieckiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

Sezon ligowy rozpoczął się 10 sierpnia 2018 roku, a ostatnie mecze rozegrane zostały 22 czerwca 2019 roku.

Zasady rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

Zasięg terytorialny grup III ligi polskiej w piłce nożnej w sezonie 2018/2019

W III lidze sezonu 2018/2019 bierze udział 72 drużyny, podzielone na zasadzie terytorialnej na 4 grupy po 18 zespołów:

Mistrzowie każdej z grup uzyskali awans na poziom centralny – do II ligi. Po 3 lub po 4 ostatnie drużyny (zależnie od planowanej liczby drużyn w sezonie 2018/2019) spadły na poziom wojewódzki – do odpowiedniej terytorialnie grupy IV ligi. Liczba spadających mogła zwiększyć się zależnie od liczby drużyn spadających z lig wyższych.

Drużyny, które wycofały się z rozgrywek po rozegraniu mniej niż 50% spotkań, były automatycznie relegowane o dwa szczeble ligowe niżej (do klasy okręgowej) i przesunięte na koniec tabeli, a osiągnięte przez nie rezultaty zostały anulowane. Drużyny, które wycofały się z rozgrywek po rozegraniu 50% lub więcej spotkań, również były automatycznie relegowane o dwa szczeble ligowe niżej i przesunięte na koniec tabeli, ale za nierozegrane mecze przyznawane były walkowery 3:0 dla zespołów przeciwnych. Wykluczenie z rozgrywek groziło także za nieprzystąpienie z własnej winy do trzech meczów.[1]

Geographylogo.svg
Lokalizacja klubów grających w III lidze, grupa I w sezonie 2018/2019
Uczestnicy sezonu 2017/2018
LTM Lechia Tomaszów Mazowiecki 2
SOK Sokół Aleksandrów Łódzki 3
PWA Polonia Warszawa 4
ZMB Olimpia Zambrów 5
HMG Huragan Morąg 6
URS Ursus Warszawa 7
ŚWI Świt Nowy Dwór Mazowiecki 8
SUL Victoria Sulejówek 9
ŁOM ŁKS 1926 Łomża 10
PEL Pelikan Łowicz 11
MEŁ MKS Ełk 13
SOS Sokół Ostróda 14
LEG Legia II Warszawa 151
Aiga downarrow inv.svg  Spadek z II ligi 2017/2018
LGO Legionovia Legionowo 18
Aiga uparrow inv.svg Awans z IV ligi 2017/2018
grupa łódzka
STR Unia Skierniewice 1
grupa mazowiecka
BRŃ Broń Radom 12
grupa podlaska
RWM Ruch Wysokie Mazowieckie 1
grupa warmińsko-mazurska
ZBP Znicz Biała Piska 1

Objaśnienia:

  1. Drwęca Nowe Miasto Lubawskie nie otrzymała licencji na nowy sezon, w związku z czym dodatkowo utrzymała się Legia II Warszawa.
  2. Broń Radom, mistrz IV ligi mazowieckiej południowej wygrał swoje mecze barażowe o awans do III ligi z Mazovią Mińsk Mazowiecki, mistrzem IV ligi mazowieckiej północnej.

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 Legionovia Legionowo (M) (A) 34 25 4 5 87 35 +52 79 Awans do II ligi
2 Sokół Aleksandrów Łódzki 34 22 8 4 61 26 +35 74
3 Lechia Tomaszów Mazowiecki 34 19 7 8 64 48 +16 64
4 Unia Skierniewice 34 20 3 11 56 29 +27 63
5 Sokół Ostróda 34 16 8 10 54 52 +2 56
6 Polonia Warszawa 34 16 7 11 59 42 +17 55
7 Olimpia Zambrów 34 13 13 8 66 52 +14 52 ZMB – LEG 2:2
LEG – ZMB 0:4
8 Legia II Warszawa 34 14 10 10 51 44 +7 52
9 Pelikan Łowicz 34 12 9 13 46 51 −5 45
10 Znicz Biała Piska 34 12 8 14 51 59 −8 44
11 Broń Radom 34 12 7 15 57 64 −7 43
12 Świt Nowy Dwór Mazowiecki 34 12 6 16 59 52 +7 42
13 Ursus Warszawa 34 10 9 15 51 60 −9 39
14 Huragan Morąg 34 9 9 16 53 68 −15 36 HMG – RWM 2:1
RWM – HMG 2:4
15 Ruch Wysokie Mazowieckie 34 10 6 18 45 70 −25 36
16 Mazur Ełk1 (S) 34 8 8 18 37 59 −22 32 Spadek do IV ligi
17 Victoria Sulejówek (S) 34 6 11 17 43 67 −24 29
18 ŁKS 1926 Łomża (S) 34 2 3 29 25 85 −60 9

Aktualne na 22 czerwca 2019. Źródło: 90minut.pl
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek, (B) – zapewniony udział w barażach.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
1Od 14 grudnia 2018 roku MKS Ełk występuje pod nazwą Mazur Ełk [2][3]

Miejsca po danych kolejkach[edytuj | edytuj kod]

Drużyna \
Kolejka
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34
Legionovia 12 8 4 2 1 1 1 1 1 3 3 3 4 3 5 5 3 5 3 4 2 2 2 2 2 2 2 1 1 1 1 1 1 1
Aleksandrów 2 6 6 3 3 2 2 2 2 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 2 2 2 2 2 2 2
Lechia 2 5 5 4 4 4 3 3 3 2 2 2 2 2 2 2 4 2 5 2 4 3 5 4 3 3 4 5 4 4 4 3 3 3
Skierniewice 4 13 13 9 11 8 10 5 6 6 8 6 3 5 4 4 5 4 2 3 5 4 3 3 4 4 3 3 3 3 3 4 4 4
Ostróda 7 2 2 7 7 7 5 8 8 8 7 8 7 6 6 6 7 6 4 5 3 5 4 5 5 6 5 4 5 5 5 5 5 5
Polonia 4 6 3 1 2 3 6 7 7 7 6 4 5 4 3 3 2 3 6 6 6 8 8 8 7 7 7 8 8 6 6 7 7 6
Zambrów 8 9 8 5 6 6 4 6 5 9 9 10 8 10 11 13 11 11 10 9 9 9 9 9 9 9 8 7 7 8 8 6 6 7
Legia II 10 12 10 13 14 15 17 11 16 5 4 7 10 7 9 7 6 7 7 8 7 6 6 6 6 5 6 6 6 7 7 8 8 8
Pelikan 4 1 1 6 5 5 7 4 4 4 5 6 9 8 9 9 9 9 9 10 11 11 11 12 10 10 10 11 11 10 10 9 9 9
Znicz 1 11 11 14 8 9 13 14 11 14 10 9 9 7 6 8 8 8 8 7 8 7 7 7 8 8 9 9 9 9 9 10 10 10
Broń 10 9 9 12 16 11 11 9 10 13 14 14 12 11 12 10 12 12 11 11 10 10 10 10 11 12 12 13 13 12 13 11 11 11
Świt 15 14 14 16 12 10 8 10 12 10 11 11 11 12 13 11 13 13 13 12 14 12 12 11 13 13 13 12 12 14 12 12 12 12
Ursus 16 18 18 18 18 18 18 16 15 16 16 16 13 16 15 15 15 14 14 14 13 13 13 13 12 11 11 10 10 11 11 13 13 13
Morąg 8 15 15 10 13 14 12 12 9 12 12 13 15 13 10 12 10 10 12 13 12 14 14 14 14 14 14 14 15 15 15 15 15 14
Ruch 16 10 7 8 10 13 9 13 13 15 15 12 14 15 14 14 14 15 16 15 15 15 15 15 15 15 15 15 14 13 14 14 14 15
Ełk 12 16 17 11 15 16 15 18 18 18 18 17 17 17 17 17 17 17 17 17 17 17 17 17 17 17 16 16 16 16 16 16 16 16
Victoria 12 17 16 17 17 17 16 15 14 11 13 15 16 14 16 16 16 16 15 16 16 16 16 16 16 16 17 17 17 17 17 17 17 17
Łomża 18 12 12 15 9 12 14 17 17 17 17 18 18 18 18 18 18 18 18 18 18 18 18 18 18 18 18 18 18 18 18 18 18 18

UWAGA:

  • Grubsza linia pionowa oznacza granicę między rundą jesienną a wiosenną.

Lider kolejka po kolejce[edytuj | edytuj kod]

Legionovia LegionowoSokół Aleksandrów ŁódzkiLegionovia LegionowoPolonia WarszawaPelikan ŁowiczZnicz Biała Piska

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Gospodarz \ Gość BRŃ HMG LTM LEG LGO ŁOM EŁK ZMB PEL PWA RWM SOK SOS ŚWI STR URS SUL ZBP
Broń Radom 2:1 3:1 0:0 1:1 1:2 2:0 4:4 1:4 4:3 1:2 2:3 0:1 2:0 3:1 5:2 4:0 2:4
Huragan Morąg 4:0 1:1 2:1 1:2 3:2 2:1 2:2 5:2 1:1 2:1 0:1 0:1 2:3 1:5 1:1 3:3 1:2
Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:0 3:1 6:1 1:6 1:0 0:1 2:2 2:1 2:0 2:0 0:2 0:0 2:1 2:1 0:0 6:1 4:1
Legia II Warszawa 0:0 1:0 1:2 0:1 3:0 3:2 0:4 0:0 2:1 4:0 1:2 2:0 5:3 0:1 1:0 0:0 0:0
Legionovia Legionowo 3:0 1:0 3:0 2:3 5:1 3:1 3:2 2:1 1:0 4:0 2:2 6:0 1:0 0:1 2:0 0:2 4:2
ŁKS 1926 Łomża 3:4 0:3 0:1 0:4 1:4 3:1 0:5 1:2 1:1 0:3 3:4 1:2 3:0 0:3 0:2 1:3 0:3
Mazur Ełk 0:4 0:0 1:2 1:0 0:4 0:0 0:1 1:2 0:3 2:2 0:4 1:1 0:0 0:3 2:2 3:4 2:0
Olimpia Zambrów 1:1 2:2 2:2 2:2 3:1 4:1 4:2 3:0 0:1 1:1 1:1 1:4 0:4 1:0 2:1 0:0 2:2
Pelikan Łowicz 2:0 0:1 2:2 3:1 3:3 2:1 2:1 1:1 1:4 1:0 0:0 2:1 0:1 0:2 2:1 0:1 1:2
Polonia Warszawa 3:1 6:0 3:0 3:1 0:2 2:0 1:0 1:3 2:1 2:3 0:1 2:1 3:3 1:0 0:2 2:1 2:2
Ruch Wysokie Mazowieckie 1:5 2:4 0:2 1:1 3:5 2:0 1:3 2:3 1:2 0:0 1:2 1:3 2:1 1:0 1:1 3:2 1:0
Sokół Aleksandrów Łódzki 1:1 3:1 2:3 0:2 0:1 0:0 1:1 4:1 1:0 2:0 3:2 4:0 2:0 0:3 2:0 3:0 1:0
Sokół Ostróda 3:0 3:2 2:1 1:1 2:2 5:2 0:0 1:2 2:2 0:2 2:1 0:2 1:0 3:0 3:2 3:1 2:1
Świt Nowy Dwór Mazowiecki 5:1 5:0 0:1 4:5 0:2 1:0 1:3 0:0 3:3 0:3 7:0 1:1 0:1 0:1 1:1 3:0 2:1
Unia Skierniewice 2:0 2:0 3:0 2:2 2:1 3:0 2:0 2:1 2:0 2:1 0:2 0:1 5:1 1:4 4:0 0:0 1:0
Ursus Warszawa 3:1 4:2 4:4 0:2 3:4 2:0 1:4 2:1 1:1 2:3 1:2 1:1 1:0 1:2 2:1 1:2 3:1
Victoria Sulejówek 1:1 2:2 2:4 1:2 0:1 3:1 1:2 0:3 0:0 2:2 2:2 0:1 3:3 2:3 1:1 1:2 1:2
Znicz Biała Piska 2:1 3:3 1:2 0:0 1:5 3:0 0:2 3:2 2:3 1:1 2:1 0:4 2:2 2:1 1:0 2:2 3:1

Źródło: 90minut
Objaśnienia:
1Drużyna gospodarzy jest wymieniona po lewej stronie tabeli.
Kolory: zielony – zwycięstwo gospodarzy, żółty – remis, różowy – zwycięstwo gości.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]