III liga polska w piłce nożnej (2018/2019)/Grupa IV

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
III liga polska, Grupa IV 2018/2019
2017/2018 2019/2020
Szczegóły rozgrywek
Termin sierpień 2018 - czerwiec 2019
Liczba zespołów 18
Liczba meczów 306
Mistrz III ligi Stal Rzeszów

III liga polska w piłce nożnej (2018/2019)/Grupa IV – 3. edycja rozgrywek czwartego poziomu ligowego piłki nożnej mężczyzn w Polsce po reformie przeprowadzonej w 2016 roku, która zredukowała liczbę grup z 8 do 4. Brało w niej udział 18 drużyn z województw: lubelskie, małopolskie, podkarpackie, świętokrzyskie.

Sezon ligowy rozpoczął się 11 sierpnia 2018 roku, a ostatnie mecze rozegrane zostały 8 czerwca 2019 roku.

Zasady rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

Zasięg terytorialny grup III ligi polskiej w piłce nożnej w sezonie 2018/2019

W III lidze sezonu 2018/2019 bierze udział 72 drużyny, podzielone na zasadzie terytorialnej na 4 grupy po 18 zespołów:

Mistrzowie każdej z grup uzyskali awans na poziom centralny – do II ligi. Po 3 lub po 4 ostatnie drużyny (zależnie od planowanej liczby drużyn w sezonie 2018/2019) spadły na poziom wojewódzki – do odpowiedniej terytorialnie grupy IV ligi. Liczba spadających mogła zwiększyć się zależnie od liczby drużyn spadających z lig wyższych.

Drużyny, które wycofały się z rozgrywek po rozegraniu mniej niż 50% spotkań, były automatycznie relegowane o dwa szczeble ligowe niżej (do klasy okręgowej) i przesunięte na koniec tabeli, a osiągnięte przez nie rezultaty zostały anulowane. Drużyny, które wycofały się z rozgrywek po rozegraniu 50% lub więcej spotkań, również były automatycznie relegowane o dwa szczeble ligowe niżej i przesunięte na koniec tabeli, ale za nierozegrane mecze przyznawane były walkowery 3:0 dla zespołów przeciwnych. Wykluczenie z rozgrywek groziło także za nieprzystąpienie z własnej winy do trzech meczów.[1]

Geographylogo.svg
Lokalizacja klubów grających w III lidze, grupa IV w sezonie 2018/2019
Uczestnicy sezonu 2017/2018
MOT Motor Lublin 2
KSZ KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3
CHM Chełmianka Chełm 4
PNT Podhale Nowy Targ 5
STR Stal Rzeszów 6
WÓL Wólczanka Wólka Pełkińska 7
WJA Wiślanie Jaśkowice 8
ORP Orlęta Radzyń Podlaski 9
AVI Avia Świdnik 10
SOŁ Soła Oświęcim 11
DAL Spartakus Razem Daleszyce 12
PBP Podlasie Biała Podlaska 13
WSA Wisła Sandomierz 14
Aiga downarrow inv.svg  Spadek z II ligi 2017/2018
WPU Wisła Puławy 16
Aiga uparrow inv.svg Awans z IV ligi 2017/2018
grupa lubelska
KRA Stal Kraśnik 1
grupa małopolska
HUT Hutnik Kraków 11
grupa podkarpacka
SSI Sokół Sieniawa 1
grupa świętokrzyska
CPŁ Czarni Połaniec 1

Objaśnienia:

  1. Hutnik Kraków, mistrz IV ligi małopolskiej zachód wygrał swoje mecze barażowe o awans do III ligi z Barciczanką Barcice, mistrzem IV ligi małopolskiej wschód.

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 Stal Rzeszów (M) (A) 34 22 10 2 81 26 +55 76 Awans do II ligi STR – PNT 2:1
PNT – STR 1:1
2 Podhale Nowy Targ 34 23 7 4 81 26 +55 76
3 Motor Lublin 34 20 10 4 57 29 +28 70
4 Wisła Puławy 34 17 9 8 38 30 +8 60
5 Hutnik Kraków 34 15 7 12 51 43 +8 52
6 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 34 14 9 11 49 41 +8 51
7 Sokół Sieniawa 34 13 9 12 43 42 +1 48
8 Avia Świdnik 34 11 11 12 40 41 −1 44
9 Orlęta Radzyń Podlaski 34 10 13 11 39 49 −10 43 ORP – KRA 3:2
KRA – ORP 0:3
10 Stal Kraśnik 34 11 10 13 45 41 +4 43
11 Wisła Sandomierz 34 10 9 15 34 52 −18 39 WSA – CHM 1:0
CHM – WSA 0:1
12 Chełmianka Chełm 34 10 9 15 42 44 −2 39
13 Wólczanka Wólka Pełkińska 34 9 11 14 39 36 +3 38 WÓL – SOŁ 0:1
SOŁ – WÓL 0:1
14 Soła Oświęcim1 (S) 34 10 8 16 34 50 −16 38 Drużyna wycofana
15 Podlasie Biała Podlaska 34 10 5 19 36 65 −29 35 PBP – WJA 3:0
WJA – PBP 1:2
16 Wiślanie Jaśkowice (S) 34 9 8 17 39 58 −19 35 Spadek do IV ligi
17 Czarni Połaniec (S) 34 7 7 20 32 59 −27 28
18 Spartakus Razem Daleszyce (S) 34 5 8 21 31 59 −28 23

Źródło: 90minut.pl
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
1Soła Oświęcim wycofała się po zakończeniu rozgrywek (drużyna została rozwiązana), w związku z czym dodatkowo utrzymało się Podlasie Biała Podlaska.

Miejsca po danych kolejkach[edytuj | edytuj kod]

Drużyna \
Kolejka
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34
Stal Rzeszów 3 1 1 2 2 3 3 2 2 2 2 1 1 4 1 1 2 2 1 1 1 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 1
Podhale 14 13 9 9 9 9 8 9 8 5 5 3 2 1 2 2 3 3 2 2 2 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 2
Motor 5 4 7 6 5 6 7 6 4 4 4 4 4 3 4 4 5 4 4 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
Puławy 6 6 3 1 1 2 1 4 5 8 7 7 9 7 5 5 4 5 5 5 5 5 5 5 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4
Hutnik 2 2 5 4 3 1 2 1 1 1 1 2 3 2 3 3 1 1 3 4 4 4 4 4 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5
KSZO 4 5 10 7 6 4 4 5 6 6 9 10 10 10 10 10 8 8 7 6 7 7 7 7 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6
Sokół 8 9 6 8 8 8 10 7 9 9 11 11 12 13 14 14 14 14 13 11 10 9 8 8 10 8 8 9 9 7 7 8 7 7
Avia 16 17 12 13 13 10 9 11 12 10 8 8 8 9 9 9 9 9 9 10 12 10 11 12 12 12 12 11 11 10 10 11 9 8
Orlęta 12 12 15 10 10 11 12 13 11 11 10 9 6 6 7 7 6 6 8 8 8 8 9 9 8 9 10 8 8 9 9 9 10 9
Stal Kraśnik 11 11 4 3 7 7 6 8 7 7 6 5 5 5 6 6 7 7 6 7 6 6 6 6 7 7 7 7 7 8 8 7 8 10
Sandomierz 15 14 16 16 17 13 11 10 10 13 12 12 13 12 12 12 10 10 10 9 9 11 13 13 13 13 13 13 13 13 13 12 14 11
Chełmianka 1 3 2 5 4 5 5 3 3 3 3 6 7 8 8 8 11 11 12 12 11 12 10 11 11 11 9 10 10 11 11 10 11 12
Wólczanka 18 16 17 17 16 16 18 14 14 14 14 13 11 11 11 11 12 12 11 14 13 13 12 10 9 10 11 12 12 12 12 13 12 13
Oświęcim 5 3 2 5 4 5 5 3 3 3 3 6 7 8 8 8 11 11 12 12 11 12 10 11 11 11 9 10 10 11 11 10 11 14
Podlasie 10 10 13 14 14 17 16 18 18 18 17 17 17 18 17 16 16 15 15 15 15 15 15 15 16 16 16 16 16 16 16 15 15 15
Wiślanie 17 18 18 18 18 16 17 15 13 16 16 15 14 14 13 13 13 13 14 13 14 14 14 14 14 14 15 15 15 15 15 16 16 16
Połaniec 13 15 11 12 12 12 13 12 15 12 13 14 15 15 15 15 15 16 16 16 16 17 16 17 18 18 18 18 18 17 17 17 17 17
Spartakus 7 8 14 15 15 15 14 16 16 15 15 16 18 17 18 18 17 18 18 17 17 16 18 16 17 17 17 17 17 18 18 18 18 18

UWAGA:

  • Grubsza linia pionowa oznacza granicę między rundą jesienną a wiosenną.

Lider kolejka po kolejce[edytuj | edytuj kod]

Stal Rzeszów (piłka nożna)Podhale Nowy TargStal Rzeszów (piłka nożna)Hutnik KrakówStal Rzeszów (piłka nożna)Podhale Nowy TargStal Rzeszów (piłka nożna)Hutnik KrakówWisła PuławyHutnik KrakówWisła PuławyStal Rzeszów (piłka nożna)Chełmianka Chełm

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Gospodarz \ Gość AVI CHM CPŁ HUT KSZ MOT ORP PNT PBP SSI SOŁ DAL KRA STR WÓL WPU WSA WJA
Avia Świdnik 1:0 1:1 1:1 2:2 0:1 2:1 2:2 1:1 2:2 1:0 3:2 0:0 3:1 0:2 2:2 1:1 1:2
Chełmianka Chełm 3:1 4:1 1:2 3:3 1:3 2:0 2:1 3:1 1:1 1:1 1:1 1:3 0:4 2:2 1:0 0:1 2:0
Czarni Połaniec 1:3 2:0 0:1 2:2 0:1 4:4 0:3 0:2 0:0 2:1 4:2 2:1 1:2 0:1 2:3 2:1 3:2
Hutnik Kraków 1:0 2:1 4:0 1:2 5:3 2:2 0:1 0:2 3:1 1:1 2:1 1:1 1:1 1:1 0:1 2:1 8:2
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 0:1 1:2 1:0 0:1 1:2 2:0 2:3 3:2 2:0 2:1 1:0 0:2 0:0 2:0 2:2 3:0 2:1
Motor Lublin 1:0 2:0 4:2 2:0 2:0 3:0 3:2 3:1 2:1 1:1 3:1 3:0 1:1 1:1 3:1 1:1 4:3
Orlęta Radzyń Podlaski 3:0 3:1 0:0 0:0 0:0 1:1 0:1 1:0 0:3 2:4 2:1 3:2 0:5 0:0 2:0 2:0 2:1
Podhale Nowy Targ 2:1 1:0 3:0 3:0 2:0 1:1 0:0 1:0 1:0 7:1 2:1 1:0 1:1 2:1 2:0 4:0 3:2
Podlasie Biała Podlaska 0:2 0:4 3:1 1:4 0:3 1:3 1:5 0:3 0:0 2:3 2:1 0:3 0:7 1:1 0:1 5:2 3:0
Sokół Sieniawa 1:1 2:1 2:0 2:1 3:3 1:0 1:1 2:0 3:1 2:1 2:0 5:1 1:3 0:1 2:0 3:4 2:0
Soła Oświęcim 2:1 1:1 2:0 1:4 0:3 0:1 2:2 0:1 0:2 1:1 1:0 3:0 2:1 0:1 0:1 2:0 2:0
Spartakus Razem Daleszyce 0:2 1:1 2:1 0:1 2:1 1:3 4:0 1:1 1:1 2:1 2:2 0:0 1:1 0:4 1:2 2:2 2:0
Stal Kraśnik 2:0 1:1 0:0 2:0 1:2 0:0 0:3 0:1 3:1 3:1 1:0 5:0 2:2 1:0 2:4 3:0 1:1
Stal Rzeszów 3:1 2:0 3:0 2:0 2:2 2:2 5:0 2:1 2:2 3:0 3:0 5:2 3:1 2:1 3:0 3:0 4:0
Wólczanka Wólka Pełkińska 1:2 1:2 1:3 5:1 2:3 2:1 1:1 0:1 2:3 1:1 0:1 5:0 1:1 0:1 1:2 0:0 1:1
Wisła Puławy 1:0 3:0 0:0 2:0 2:0 0:0 0:0 0:1 1:0 2:0 0:0 1:0 2:2 0:2 3:0 1:0 2:2
Wisła Sandomierz 0:3 1:0 2:1 0:3 1:1 2:0 2:0 3:3 0:1 0:2 3:0 1:0 3:1 1:1 0:0 1:1 2:1
Wiślanie Jaśkowice 1:1 0:0 2:1 2:0 1:0 1:1 2:2 2:2 1:2 2:1 2:1 2:0 3:1 1:5 0:1 0:1 5:2

Źródło: 90minut
Objaśnienia:
1Drużyna gospodarzy jest wymieniona po lewej stronie tabeli.
Kolory: zielony – zwycięstwo gospodarzy, żółty – remis, różowy – zwycięstwo gości.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]