III liga polska w piłce nożnej (2019/2020)/Grupa IV

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
III liga polska, Grupa IV 2019/2020
2018/2019 2020/2021
Szczegóły rozgrywek
Termin 10 sierpień 2019 - czerwiec 2020
Liczba zespołów 18
Liczba meczów 306

III liga polska w piłce nożnej (2018/2019)/Grupa IV – 4. edycja rozgrywek czwartego poziomu ligowego piłki nożnej mężczyzn w Polsce po reformie przeprowadzonej w 2016 roku, która zredukowała liczbę grup z 8 do 4. Bierze w niej udział 18 drużyn z województw: lubelskie, małopolskie, podkarpackie, świętokrzyskie.

Sezon ligowy rozpoczął się 10 sierpnia 2019 roku, a ostatnie mecze rozegrane zostaną w czerwcu 2020 roku.

Zasady rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

Zasięg terytorialny grup III ligi polskiej w piłce nożnej w sezonie 2019/2020

W III lidze sezonu 2018/2019 bierze udział 72 drużyny, podzielone na zasadzie terytorialnej na 4 grupy po 18 zespołów:

Mistrzowie każdej z grup uzyskają awans na poziom centralny – do II ligi. Po 3 lub po 4 ostatnie drużyny (zależnie od planowanej liczby drużyn w sezonie 2019/2020) spadną na poziom wojewódzki – do odpowiedniej terytorialnie grupy IV ligi. Liczba spadających może zwiększyć się zależnie od liczby drużyn spadających z lig wyższych.

Drużyny, które wycofają się z rozgrywek po rozegraniu mniej niż 50% spotkań, będą automatycznie relegowane o dwa szczeble ligowe niżej (do klasy okręgowej) i przesunięte na koniec tabeli, a osiągnięte przez nie rezultaty zostaną anulowane. Drużyny, które wycofają się z rozgrywek po rozegraniu 50% lub więcej spotkań, również będą automatycznie relegowane o dwa szczeble ligowe niżej i przesunięte na koniec tabeli, ale za nierozegrane mecze przyznawane będą walkowery 3:0 dla zespołów przeciwnych. Wykluczenie z rozgrywek grozi także za nieprzystąpienie z własnej winy do trzech meczów.[1]

Geographylogo.svg
Lokalizacja klubów grających w III lidze, grupa IV w sezonie 2019/2020
Uczestnicy sezonu 2018/2019
PNT Podhale Nowy Targ 2
MOT Motor Lublin 3
WPU Wisła Puławy 4
HUT Hutnik Kraków 5
KSZ KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 6
SSI Sokół Sieniawa 7
AVI Avia Świdnik 8
ORP Orlęta Radzyń Podlaski 9
KRA Stal Kraśnik 10
WSA Wisła Sandomierz 11
CHM Chełmianka Chełm 12
WÓL Wólczanka Wólka Pełkińska 13
PBP Podlasie Biała Podlaska 151
Aiga downarrow inv.svg  Spadek z II ligi 2018/2019
SIA Siarka Tarnobrzeg 15
Aiga uparrow inv.svg Awans z IV ligi 2018/2019
grupa lubelska
HET Hetman Zamość 1
grupa małopolska
GIE Jutrzenka Giebułtów 12
grupa podkarpacka
DĘB Wisłoka Dębica 1
grupa świętokrzyska
KOR Korona II Kielce 1

Objaśnienia:

  1. Soła Oświęcim wycofała się przed startem rozgrywek (drużyna została rozwiązana), w związku z czym dodatkowo utrzymało się Podlasie Biała Podlaska.
  2. Jutrzenka Giebułtów, mistrz IV ligi małopolskiej zachód wygrał swoje mecze barażowe o awans do III ligi z Unią Tarnów, mistrzem IV ligi małopolskiej wschód.

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 Korona II Kielce 18 10 3 5 37 25 +12 33 Awans do II ligi
2 Hutnik Kraków 18 9 6 3 32 26 +6 33
3 Motor Lublin 18 9 6 3 29 16 +13 33
4 Wólczanka Wólka Pełkińska 18 8 8 2 26 16 +10 32
5 Stal Kraśnik 18 7 6 5 26 17 +9 27
6 Wisłoka Dębica 18 7 6 5 22 13 +9 27
7 Avia Świdnik 18 7 6 5 26 27 −1 27
8 Siarka Tarnobrzeg 18 7 6 5 27 22 +5 27
9 Wisła Puławy 18 7 5 6 20 19 +1 26
10 Podhale Nowy Targ 18 7 4 7 27 22 +5 25
11 Sokół Sieniawa 18 6 7 5 17 17 0 25
12 Wisła Sandomierz 18 6 6 6 23 18 +5 24
13 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 18 6 6 6 19 18 +1 24
14 Hetman Zamość 18 5 6 7 22 25 −3 21
15 Jutrzenka Giebułtów 18 4 4 10 13 27 −14 16
16 Orlęta Radzyń Podlaski 18 3 6 9 12 22 −10 15 Spadek do IV ligi
17 Chełmianka Chełm 18 1 8 9 12 28 −16 11
18 Podlasie Biała Podlaska 18 1 5 12 19 51 −32 8
Aktualne na 24 listopada 2019. Źródło: 90minut.pl
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek, (B) – zapewniony udział w barażach.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.

Miejsca po danych kolejkach[edytuj | edytuj kod]

Drużyna \
Kolejka
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34
Avia Świdnik 17 11 13 16 16 16 12 9 6 4 4 6 8 8 8 7 7 7
Chełmianka Chełm 13 14 15 13 13 15 16 16 16 17 17 17 17 17 17 17 17 17
Hetman Zamość 7 15 8 4 3 3 3 4 4 6 10 10 13 14 14 13 14 14
Hutnik Kraków 15 8 11 3 4 5 6 8 5 7 8 5 4 2 1 2 1 2
Jutrzenka Giebułtów 18 18 18 18 18 17 17 17 17 16 16 17 16 16 16 15 15 15
Korona II Kielce 11 9 3 6 8 7 1 1 1 1 1 1 1 1 2 1 3 1
KSZO 1929 Ostrowiec 2 6 12 14 15 6 7 7 11 12 11 13 12 13 12 14 13 13
Motor Lublin 16 13 14 11 11 11 13 12 8 8 5 3 7 7 5 4 4 3
Orlęta Radzyń Podl. 8 3 7 7 7 10 11 13 14 14 15 14 15 15 15 16 16 16
Podhale Nowy Targ 10 55 9 12 14 12 15 14 15 15 13 12 11 9 9 9 11 10
Podlasie Biała Podlaska 12 17 17 17 17 18 18 18 18 18 18 18 18 18 18 18 18 18
Siarka Tarnobrzeg 4 1 1 1 1 1 2 2 3 3 3 4 3 4 7 8 8 8
Sokół Sieniawa 6 2 4 8 9 8 9 5 7 9 7 7 9 10 11 11 9 11
Stal Kraśnik 3 10 2 2 4 2 4 3 2 2 2 2 2 5 4 6 5 5
Wisła Puławy 1 7 10 7 5 4 5 6 10 10 12 11 10 12 13 12 10 9
Wisła Sandomierz 14 16 16 10 12 13 14 15 13 13 14 15 14 11 10 10 12 12
Wisłoka Dębica 9 12 5 9 10 14 10 11 12 11 9 9 6 3 6 5 6 6
Wólczanka Wólka Pełk. 5 4 6 5 6 9 8 10 9 5 6 8 5 6 3 3 2 4

UWAGA:

  • Grubsza linia pionowa oznacza granicę między rundą jesienną a wiosenną.

Lider kolejka po kolejce[edytuj | edytuj kod]

Korona KielceHutnik KrakówKorona KielceHutnik KrakówKorona KielceSiarka TarnobrzegWisła Puławy

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Gospodarz \ Gość AVI CHM HET HUT GIE KOR KSZ MOT ORP PNT PBP SIA SSI KRA WPU WSA DĘB WÓL
Avia Świdnik 1:0 1:1 2:1 1:2 1:1 1:0 4:2 0:1 1:0
Chełmianka Chełm 2:2 2:3 0:1 1:1 2:0 1:1 2:2 0:0 0:1 1:4
Hetman Zamość 0:0 2:0 2:3 1:1 2:1 4:0 1:1 1:1 0:2
Hutnik Kraków 3:3 2:0 1:0 1:1 3:1 3:3 0:0 1:2
Jutrzenka Giebułtów 0:1 1:3 1:0 1:1 0:0 1:0 1:4 0:1 1:1 0:3
Korona II Kielce 2:0 5:1 2:0 1:0 1:2 4:3 6:2 0:2 0:1
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1 3:0 0:0 2:2 0:1 0:0 1:0 0:2 1:1
Motor Lublin 4:1 4:4 0:0 2:1 4:1 2:1 4:1 1:0 0:0
Orlęta Radzyń Podlaski 2:1 1:2 1:2 0:1 1:1 0:2 0:2 2:1 0:1 0:0
Podhale Nowy Targ 1:2 1:0 2:1 5:1 2:1 1:2 1:0 2:1 1:2
Podlasie Biała Podlaska 0:2 0:2 3:1 2:2 0:1 2:2 1:5 0:6
Siarka Tarnobrzeg 2:2 4:1 2:0 1:2 1:2 2:0 2:1 1:1 2:3
Sokół Sieniawa 2:2 1:0 2:1 1:1 0:0 1:0 0:0 1:0 2:2
Stal Kraśnik 5:0 0:0 2:3 1:1 2:1 0:0 1:0 1:1 0:2
Wisła Puławy 0:0 3:2 3:0 1:1 0:0 0:3 2:0 1:1 0:1 0:1
Wisła Sandomierz 0:2 3:3 1:0 1:2 0:2 2:0 0:1 1:1 0:0
Wisłoka Dębica 3:0 0:2 1:1 2:0 2:0 0:0 4:1 1:0 4:2
Wólczanka Wólka Pełkińska 0:1 1:2 0:0 4:3 2:0 2:2 0:0

Aktualne na 24 listopada 2019. Źródło: 90minut
Objaśnienia:
1Drużyna gospodarzy jest wymieniona po lewej stronie tabeli.
Kolory: zielony – zwycięstwo gospodarzy, żółty – remis, różowy – zwycięstwo gości.

Mecz po meczu – zwycięstwa, remisy, porażki[edytuj | edytuj kod]

Uwaga:

  • zastosowano kolejność chronologiczną (np. jeśli dana drużyna rozegrała mecz 2. kolejki jako swój piąty w kolejności, jego rezultat podano w kolumnie oznaczonej numerem „5”).
  • grubsza linia pionowa w rzędzie "Drużyna/Mecz" oznacza granicę między rundą jesienną a wiosenną.
  • zaznaczona pozycja oznacza miejsce w tabeli po konkretnej kolejce.
  • kolorem zielonym zaznaczono pozycję pierwszą w tabeli, natomiast kolorem czerwonym miejsca spadkowe w tabeli w konkretnej kolejce sezonu.
Drużyna \
Mecz
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 Poz.
Avia Świdnik P Z P R P R Z Z Z Z R R P R Z R Z P 7.
Chełmianka Chełm P R R Z P R P R P P P R P P R P R R 17.
Hetman Zamość R P Z Z Z R Z P R P P P P R R R P Z 14.
Hutnik Kraków P R R Z Z P R P Z R R Z Z Z Z R Z R 2.
Jutrzenka Giebułtów P P P P Z P P R Z R R R P Z P Z P P 15.
Korona II Kielce Z Z Z R P Z Z Z R Z Z P R P P Z P Z 1.
KSZO 1929 Ostrowiec Z P R P P Z Z R R P R P Z R R P Z Z 13.
Motor Lublin P R R R Z R Z Z P R Z Z R P Z Z Z Z 3.
Orlęta Radzyń Podlaski R Z R P Z P R R P R P R P Z P P P P 16.
Podhale Nowy Targ R Z P P P Z P R P R Z R Z Z Z P P Z 10.
Podlasie Biała Podlaska P P P Z P P P R P R R R P P R P P P 18.
Siarka Tarnobrzeg Z Z Z R Z P R R R Z R P Z R P P Z P 8.
Sokół Sieniawa Z Z P R P Z P Z P R Z R P R R R Z R 11.
Stal Kraśnik Z P Z Z P Z R R Z Z R Z P P R R R P 5.
Wisła Puławy Z P R R Z Z P R R P P R Z P P Z Z Z 9.
Wisła Sandomierz P P R R Z R R P Z P P R Z Z Z R P Z 12.
Wisłoka Dębica R R Z R P P Z R R R Z Z Z Z P Z P P 6.
Wólczanka Wólka Pełkińska Z R R P Z R R P Z Z R R Z R Z Z Z R 4.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]