II liga argentyńska w piłce nożnej (1998/1999)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Primera B Nacional 1998/1999

Mistrzem drugiej ligi argentyńskiej został klub Instituto Córdoba, natomiast wicemistrzem - klub Chacarita Juniors Buenos Aires.

Drugą ligę argentyńską po sezonie 1998/1999 opuściły następujące kluby

Klub Przyczyna
Instituto Córdoba Awans do I ligi (mistrz II ligi)
Chacarita Juniors Buenos Aires Awans do I ligi (wicemistrz II ligi)
Estudiantes Buenos Aires Spadek do III ligi (ostatni w tabeli spadkowej Metropolitana)
Atlanta Buenos Aires Spadek do III ligi (przedostatni w tabeli spadkowej Metropolitana)
Douglas Haig Pergamino Spadek do III ligi (ostatni w tabeli spadkowej Interior - przegrany baraż)
Huracán Corrientes Spadek do III ligi (przedostatni w tabeli spadkowej Interior - przegrany baraż)

Do drugiej ligi argentyńskiej po sezonie 1998/1999 przybyły następujące kluby

Klub Przyczyna
Platense Buenos Aires Spadek z I ligi (przedostatni w tabeli spadkowej)
Huracán Buenos Aires Spadek z I ligi (ostatni w tabeli spadkowej)
Argentino Rosario Awans z III ligi (mistrz Primera B Metropolitana)
Temperley Buenos Aires Awans z III ligi (wicemistrz Primera B Metropolitana)
Independiente Rivadavia Mendoza Awans z III ligi (mistrz grupy A Torneo Argentino A)
Racing Córdoba Awans z III ligi (mistrz grupy B Torneo Argentino A)
Racing Córdoba Awans z III ligi (wicemistrz grupy A Villa Mitre Bahía Blanca - wygrany baraż)

Druga liga powiększona została z 33 do 34 klubów.


Spis treści

Zona Metropolitana[edytuj | edytuj kod]

Metropolitana 1[edytuj | edytuj kod]

15 - 16 sierpnia 1998
Estudiantes Buenos Aires - El Porvenir Buenos Aires 0:3
Nueva Chicago Buenos Aires - Defensa y Justicia Buenos Aires 0:2
Deportivo Español Buenos Aires - Los Andes Buenos Aires 0:0
San Miguel Buenos Aires - Chacarita Juniors Buenos Aires 0:1
Banfield Buenos Aires - Atlanta Buenos Aires 1:1
Quilmes Buenos Aires - All Boys Buenos Aires 1:3
Arsenal Sarandí Buenos Aires - Almagro Buenos Aires 4:1
Central Córdoba Rosario - Morón Buenos Aires 0:0



Metropolitana 2[edytuj | edytuj kod]

22 - 23 sierpnia 1998
Morón Buenos Aires - Arsenal Sarandí Buenos Aires 0:1
Almagro Buenos Aires - Quilmes Buenos Aires 1:2
All Boys Buenos Aires - Banfield Buenos Aires 0:1
Atlanta Buenos Aires - San Miguel Buenos Aires 1:1
Chacarita Juniors Buenos Aires - Deportivo Español Buenos Aires 4:1
Los Andes Buenos Aires - Nueva Chicago Buenos Aires 1:1
Defensa y Justicia Buenos Aires - Estudiantes Buenos Aires 2:1
Data Mecz
21 października 1998 El Porvenir Buenos Aires - Tigre Buenos Aires 2:2



Metropolitana 3[edytuj | edytuj kod]

29 - 30 sierpnia 1998
Tigre Buenos Aires - Defensa y Justicia Buenos Aires 0:1
Estudiantes Buenos Aires - Los Andes Buenos Aires 0:0
Nueva Chicago Buenos Aires - Chacarita Juniors Buenos Aires 0:1
Deportivo Español Buenos Aires - Atlanta Buenos Aires 1:0
San Miguel Buenos Aires - All Boys Buenos Aires 0:0
Banfield Buenos Aires - Almagro Buenos Aires 4:2
Quilmes Buenos Aires - Morón Buenos Aires 1:1
Arsenal Sarandí Buenos Aires - Central Córdoba Rosario 2:0



Metropolitana 4[edytuj | edytuj kod]

5 - 6 września 1998
Central Córdoba Rosario - Quilmes Buenos Aires 1:2
Morón Buenos Aires - Banfield Buenos Aires 0:1
Almagro Buenos Aires - San Miguel Buenos Aires 0:0
All Boys Buenos Aires - Deportivo Español Buenos Aires 0:1
Atlanta Buenos Aires - Nueva Chicago Buenos Aires 1:0
Chacarita Juniors Buenos Aires - Estudiantes Buenos Aires 1:0
Los Andes Buenos Aires - Tigre Buenos Aires 0:2
Defensa y Justicia Buenos Aires - El Porvenir Buenos Aires 0:3



Metropolitana 5[edytuj | edytuj kod]

12 - 13 września 1998
El Porvenir Buenos Aires - Los Andes Buenos Aires 0:2
Tigre Buenos Aires - Chacarita Juniors Buenos Aires 0:0
Estudiantes Buenos Aires - Atlanta Buenos Aires 0:0
Nueva Chicago Buenos Aires - All Boys Buenos Aires 1:1
Deportivo Español Buenos Aires - Almagro Buenos Aires 3:1
San Miguel Buenos Aires - Morón Buenos Aires 0:1
Banfield Buenos Aires - Central Córdoba Rosario 1:1
Quilmes Buenos Aires - Arsenal Sarandí Buenos Aires 0:3



Metropolitana 6[edytuj | edytuj kod]

19 - 20 września 1998
Arsenal Sarandí Buenos Aires - Banfield Buenos Aires 0:1
Central Córdoba Rosario - San Miguel Buenos Aires 1:0
Morón Buenos Aires - Deportivo Español Buenos Aires 1:1
Almagro Buenos Aires - Nueva Chicago Buenos Aires 1:1
All Boys Buenos Aires - Estudiantes Buenos Aires 2:1
Atlanta Buenos Aires - Tigre Buenos Aires 2:2
Chacarita Juniors Buenos Aires - El Porvenir Buenos Aires 0:2
Los Andes Buenos Aires - Defensa y Justicia Buenos Aires 0:0



Metropolitana 7[edytuj | edytuj kod]

26 - 29 września 1998
Defensa y Justicia Buenos Aires - Chacarita Juniors Buenos Aires 1:3
El Porvenir Buenos Aires - Atlanta Buenos Aires 1:1
Tigre Buenos Aires - All Boys Buenos Aires 2:3
Estudiantes Buenos Aires - Almagro Buenos Aires 0:0
Nueva Chicago Buenos Aires - Morón Buenos Aires 3:1
Deportivo Español Buenos Aires - Central Córdoba Rosario 2:2
San Miguel Buenos Aires - Arsenal Sarandí Buenos Aires 0:1
Banfield Buenos Aires - Quilmes Buenos Aires 1:1



Metropolitana 8[edytuj | edytuj kod]

3 - 4 października 1998
Quilmes Buenos Aires - San Miguel Buenos Aires 0:0
Arsenal Sarandí Buenos Aires - Deportivo Español Buenos Aires 1:1
Central Córdoba Rosario - Nueva Chicago Buenos Aires 0:0
Morón Buenos Aires - Estudiantes Buenos Aires 1:1
Almagro Buenos Aires - Tigre Buenos Aires 2:1
All Boys Buenos Aires - El Porvenir Buenos Aires 2:1
Atlanta Buenos Aires - Defensa y Justicia Buenos Aires 1:1
Chacarita Juniors Buenos Aires - Los Andes Buenos Aires 2:0



Metropolitana 9[edytuj | edytuj kod]

10 - 11 października 1998
Los Andes Buenos Aires - Atlanta Buenos Aires 1:1
Defensa y Justicia Buenos Aires - All Boys Buenos Aires 0:1
El Porvenir Buenos Aires - Almagro Buenos Aires 1:3
Tigre Buenos Aires - Morón Buenos Aires 2:0
Estudiantes Buenos Aires - Central Córdoba Rosario 0:1
Nueva Chicago Buenos Aires - Arsenal Sarandí Buenos Aires 2:2
Deportivo Español Buenos Aires - Quilmes Buenos Aires 2:2
San Miguel Buenos Aires - Banfield Buenos Aires 0:2



Metropolitana 10[edytuj | edytuj kod]

17 - 20 października 1998
Banfield Buenos Aires - Deportivo Español Buenos Aires 4:2
Quilmes Buenos Aires - Nueva Chicago Buenos Aires 2:2
Arsenal Sarandí Buenos Aires - Estudiantes Buenos Aires 3:2
Central Córdoba Rosario - Tigre Buenos Aires 2:1
Morón Buenos Aires - El Porvenir Buenos Aires 2:0
Almagro Buenos Aires - Defensa y Justicia Buenos Aires 2:2
All Boys Buenos Aires - Los Andes Buenos Aires 3:1
Atlanta Buenos Aires - Chacarita Juniors Buenos Aires 0:0



Metropolitana 11[edytuj | edytuj kod]

24 - 25 października 1998
Chacarita Juniors Buenos Aires - All Boys Buenos Aires 3:0
Los Andes Buenos Aires - Almagro Buenos Aires 1:1
Defensa y Justicia Buenos Aires - Morón Buenos Aires 2:0
El Porvenir Buenos Aires - Central Córdoba Rosario 0:0
Tigre Buenos Aires - Arsenal Sarandí Buenos Aires 2:6
Estudiantes Buenos Aires - Quilmes Buenos Aires 0:2
Nueva Chicago Buenos Aires - Banfield Buenos Aires 3:0
Deportivo Español Buenos Aires - San Miguel Buenos Aires 2:0



Metropolitana 12[edytuj | edytuj kod]

31 października - 1 listopada 1998
San Miguel Buenos Aires - Nueva Chicago Buenos Aires 1:0
Banfield Buenos Aires - Estudiantes Buenos Aires 2:3
Quilmes Buenos Aires - Tigre Buenos Aires 4:0
Arsenal Sarandí Buenos Aires - El Porvenir Buenos Aires 1:0
Central Córdoba Rosario - Defensa y Justicia Buenos Aires 1:0
Morón Buenos Aires - Los Andes Buenos Aires 1:2
Almagro Buenos Aires - Chacarita Juniors Buenos Aires 1:2
All Boys Buenos Aires - Atlanta Buenos Aires 3:1



Metropolitana 13[edytuj | edytuj kod]

7 - 8 listopada 1998
Atlanta Buenos Aires - Almagro Buenos Aires 0:1
Los Andes Buenos Aires - Central Córdoba Rosario 2:2
Defensa y Justicia Buenos Aires - Arsenal Sarandí Buenos Aires 2:0
El Porvenir Buenos Aires - Quilmes Buenos Aires 1:1
Tigre Buenos Aires - Banfield Buenos Aires 3:0
Estudiantes Buenos Aires - San Miguel Buenos Aires 0:1
Nueva Chicago Buenos Aires - Deportivo Español Buenos Aires 2:1
Data Mecz
8 grudnia 1998 Chacarita Juniors Buenos Aires - Morón Buenos Aires 0:0
mecz przerwany w 37 minucie z powodu zamieszek - zweryfikowany jako porażka 0:1 obu drużyn



Metropolitana 14[edytuj | edytuj kod]

14 - 15 listopada 1998
Deportivo Español Buenos Aires - Estudiantes Buenos Aires 1:3
San Miguel Buenos Aires - Tigre Buenos Aires 1:1
Banfield Buenos Aires - El Porvenir Buenos Aires 4:0
Quilmes Buenos Aires - Defensa y Justicia Buenos Aires 2:2
Arsenal Sarandí Buenos Aires - Los Andes Buenos Aires 0:1
Central Córdoba Rosario - Chacarita Juniors Buenos Aires 2:0
Morón Buenos Aires - Atlanta Buenos Aires 5:2
Almagro Buenos Aires - All Boys Buenos Aires 0:1



Metropolitana 15[edytuj | edytuj kod]

21 - 22 listopada 1998
All Boys Buenos Aires - Morón Buenos Aires 1:3
Atlanta Buenos Aires - Central Córdoba Rosario 1:0
Chacarita Juniors Buenos Aires - Arsenal Sarandí Buenos Aires 1:1
Los Andes Buenos Aires - Quilmes Buenos Aires 0:0
Defensa y Justicia Buenos Aires - Banfield Buenos Aires 3:1
El Porvenir Buenos Aires - San Miguel Buenos Aires 2:1
Tigre Buenos Aires - Deportivo Español Buenos Aires 0:1
Estudiantes Buenos Aires - Nueva Chicago Buenos Aires 0:1



Metropolitana 16[edytuj | edytuj kod]

28 - 29 listopada 1998
Nueva Chicago Buenos Aires - Tigre Buenos Aires 1:2
Deportivo Español Buenos Aires - El Porvenir Buenos Aires 1:3
San Miguel Buenos Aires - Defensa y Justicia Buenos Aires 0:0
Banfield Buenos Aires - Los Andes Buenos Aires 1:1
Quilmes Buenos Aires - Chacarita Juniors Buenos Aires 2:1
Arsenal Sarandí Buenos Aires - Atlanta Buenos Aires 1:0
Central Córdoba Rosario - All Boys Buenos Aires 2:2
Morón Buenos Aires - Almagro Buenos Aires 2:1



Metropolitana 17[edytuj | edytuj kod]

1 - 2 grudnia 1998
Almagro Buenos Aires - Central Córdoba Rosario 3:1
All Boys Buenos Aires - Arsenal Sarandí Buenos Aires 1:1
Atlanta Buenos Aires - Quilmes Buenos Aires 2:0
Chacarita Juniors Buenos Aires - Banfield Buenos Aires 1:2
Los Andes Buenos Aires - San Miguel Buenos Aires 1:2
Defensa y Justicia Buenos Aires - Deportivo Español Buenos Aires 3:2
El Porvenir Buenos Aires - Nueva Chicago Buenos Aires 1:2
Tigre Buenos Aires - Estudiantes Buenos Aires 3:0



Metropolitana 18[edytuj | edytuj kod]

5 - 7 grudnia 1998
El Porvenir Buenos Aires - Estudiantes Buenos Aires 4:0
Defensa y Justicia Buenos Aires - Nueva Chicago Buenos Aires 1:1
Los Andes Buenos Aires - Deportivo Español Buenos Aires 2:2
Chacarita Juniors Buenos Aires - San Miguel Buenos Aires 2:1
Atlanta Buenos Aires - Banfield Buenos Aires 0:1
All Boys Buenos Aires - Quilmes Buenos Aires 3:1
Almagro Buenos Aires - Arsenal Sarandí Buenos Aires 2:2
Morón Buenos Aires - Central Córdoba Rosario 2:2



Metropolitana 19[edytuj | edytuj kod]

6 - 7 marca 1999
Arsenal Sarandí Buenos Aires - Morón Buenos Aires 2:1
Quilmes Buenos Aires - Almagro Buenos Aires 3:0
Banfield Buenos Aires - All Boys Buenos Aires 0:0
San Miguel Buenos Aires - Atlanta Buenos Aires 2:0
Deportivo Español Buenos Aires - Chacarita Juniors Buenos Aires 2:1
Nueva Chicago Buenos Aires - Los Andes Buenos Aires 5:0
Estudiantes Buenos Aires - Defensa y Justicia Buenos Aires 4:5
Tigre Buenos Aires - El Porvenir Buenos Aires 2:0



Metropolitana 20[edytuj | edytuj kod]

13 - 14 marca 1999
Defensa y Justicia Buenos Aires - Tigre Buenos Aires 0:0
Los Andes Buenos Aires - Estudiantes Buenos Aires 1:1
Chacarita Juniors Buenos Aires - Nueva Chicago Buenos Aires 4:1
Atlanta Buenos Aires - Deportivo Español Buenos Aires 2:1
All Boys Buenos Aires - San Miguel Buenos Aires 1:1
Almagro Buenos Aires - Banfield Buenos Aires 1:1
Morón Buenos Aires - Quilmes Buenos Aires 1:2
Central Córdoba Rosario - Arsenal Sarandí Buenos Aires 4:1



Metropolitana 21[edytuj | edytuj kod]

16 - 17 marca 1999
Quilmes Buenos Aires - Central Córdoba Rosario 0:0
Banfield Buenos Aires - Morón Buenos Aires 2:1
San Miguel Buenos Aires - Almagro Buenos Aires 2:3
Deportivo Español Buenos Aires - All Boys Buenos Aires 1:1
Nueva Chicago Buenos Aires - Atlanta Buenos Aires 2:1
Estudiantes Buenos Aires - Chacarita Juniors Buenos Aires 0:0
Tigre Buenos Aires - Los Andes Buenos Aires 3:2
El Porvenir Buenos Aires - Defensa y Justicia Buenos Aires 2:1



Metropolitana 22[edytuj | edytuj kod]

20 - 21 marca 1999
Los Andes Buenos Aires - El Porvenir Buenos Aires 1:1
Chacarita Juniors Buenos Aires - Tigre Buenos Aires 2:1
Atlanta Buenos Aires - Estudiantes Buenos Aires 3:1
All Boys Buenos Aires - Nueva Chicago Buenos Aires 3:0
mecz przerwany w 87 minucie przy stanie 3:0 - wynik zachowano
Almagro Buenos Aires - Deportivo Español Buenos Aires 0:3
Central Córdoba Rosario - Banfield Buenos Aires 1:1
Arsenal Sarandí Buenos Aires - Quilmes Buenos Aires 3:0
Data Mecz
13 kwietnia 1999 Morón Buenos Aires - San Miguel Buenos Aires 0:2



Metropolitana 23[edytuj | edytuj kod]

27 - 28 marca 1999
Banfield Buenos Aires - Arsenal Sarandí Buenos Aires 0:3
San Miguel Buenos Aires - Central Córdoba Rosario 3:2
Deportivo Español Buenos Aires - Morón Buenos Aires 1:1
Nueva Chicago Buenos Aires - Almagro Buenos Aires 2:1
Estudiantes Buenos Aires - All Boys Buenos Aires 1:1
Tigre Buenos Aires - Atlanta Buenos Aires 2:2
El Porvenir Buenos Aires - Chacarita Juniors Buenos Aires 2:4
Defensa y Justicia Buenos Aires - Los Andes Buenos Aires 1:1



Metropolitana 24[edytuj | edytuj kod]

3 - 4 kwietnia 1999
Chacarita Juniors Buenos Aires - Defensa y Justicia Buenos Aires 2:0
Atlanta Buenos Aires - El Porvenir Buenos Aires 3:3
All Boys Buenos Aires - Tigre Buenos Aires 0:2
Almagro Buenos Aires - Estudiantes Buenos Aires 2:2
Morón Buenos Aires - Nueva Chicago Buenos Aires 1:1
Central Córdoba Rosario - Deportivo Español Buenos Aires 3:1
Arsenal Sarandí Buenos Aires - San Miguel Buenos Aires 1:0
Quilmes Buenos Aires - Banfield Buenos Aires 4:3



Metropolitana 25[edytuj | edytuj kod]

6 - 7 kwietnia 1999
San Miguel Buenos Aires - Quilmes Buenos Aires 3:1
Deportivo Español Buenos Aires - Arsenal Sarandí Buenos Aires 0:1
Nueva Chicago Buenos Aires - Central Córdoba Rosario 4:1
Estudiantes Buenos Aires - Morón Buenos Aires 0:1
Tigre Buenos Aires - Almagro Buenos Aires 1:1
El Porvenir Buenos Aires - All Boys Buenos Aires 3:1
Defensa y Justicia Buenos Aires - Atlanta Buenos Aires 1:1
Los Andes Buenos Aires - Chacarita Juniors Buenos Aires 0:1



Metropolitana 26[edytuj | edytuj kod]

10 - 11 kwietnia 1999
Atlanta Buenos Aires - Los Andes Buenos Aires 2:2
All Boys Buenos Aires - Defensa y Justicia Buenos Aires 1:0
Almagro Buenos Aires - El Porvenir Buenos Aires 1:1
Morón Buenos Aires - Tigre Buenos Aires 2:2
Central Córdoba Rosario - Estudiantes Buenos Aires 4:2
Arsenal Sarandí Buenos Aires - Nueva Chicago Buenos Aires 0:2
Quilmes Buenos Aires - Deportivo Español Buenos Aires 1:0
Banfield Buenos Aires - San Miguel Buenos Aires 0:1



Metropolitana 27[edytuj | edytuj kod]

17 - 18 kwietnia 1999
Deportivo Español Buenos Aires - Banfield Buenos Aires 1:0
Nueva Chicago Buenos Aires - Quilmes Buenos Aires 1:3
Estudiantes Buenos Aires - Arsenal Sarandí Buenos Aires 1:1
Tigre Buenos Aires - Central Córdoba Rosario 1:1
El Porvenir Buenos Aires - Morón Buenos Aires 4:3
Defensa y Justicia Buenos Aires - Almagro Buenos Aires 1:1
Los Andes Buenos Aires - All Boys Buenos Aires 3:0
Chacarita Juniors Buenos Aires - Atlanta Buenos Aires 2:2



Metropolitana 28[edytuj | edytuj kod]

20 - 21 kwietnia 1999
All Boys Buenos Aires - Chacarita Juniors Buenos Aires 1:3
Almagro Buenos Aires - Los Andes Buenos Aires 2:0
Morón Buenos Aires - Defensa y Justicia Buenos Aires 0:0
Central Córdoba Rosario - El Porvenir Buenos Aires 1:1
Arsenal Sarandí Buenos Aires - Tigre Buenos Aires 1:0
Quilmes Buenos Aires - Estudiantes Buenos Aires 1:2
Banfield Buenos Aires - Nueva Chicago Buenos Aires 1:1
San Miguel Buenos Aires - Deportivo Español Buenos Aires 0:1



Metropolitana 29[edytuj | edytuj kod]

24 - 25 kwietnia 1999
Nueva Chicago Buenos Aires - San Miguel Buenos Aires 1:1
Estudiantes Buenos Aires - Banfield Buenos Aires 3:0
Tigre Buenos Aires - Quilmes Buenos Aires 2:2
El Porvenir Buenos Aires - Arsenal Sarandí Buenos Aires 1:1
Defensa y Justicia Buenos Aires - Central Córdoba Rosario 3:3
Los Andes Buenos Aires - Morón Buenos Aires 0:1
Chacarita Juniors Buenos Aires - Almagro Buenos Aires 3:0
Atlanta Buenos Aires - All Boys Buenos Aires 0:1



Metropolitana 30[edytuj | edytuj kod]

2 - 4 maja 1999
Almagro Buenos Aires - Atlanta Buenos Aires 1:0
Morón Buenos Aires - Chacarita Juniors Buenos Aires 0:1
Central Córdoba Rosario - Los Andes Buenos Aires 2:1
Arsenal Sarandí Buenos Aires - Defensa y Justicia Buenos Aires 2:2
Quilmes Buenos Aires - El Porvenir Buenos Aires 4:2
Banfield Buenos Aires - Tigre Buenos Aires 1:1
San Miguel Buenos Aires - Estudiantes Buenos Aires 2:1
Data Mecz
24 maja 1999 Deportivo Español Buenos Aires - Nueva Chicago Buenos Aires 1:1



Metropolitana 31[edytuj | edytuj kod]

8 - 9 maja 1999
Estudiantes Buenos Aires - Deportivo Español Buenos Aires 2:5
Tigre Buenos Aires - San Miguel Buenos Aires 0:0
El Porvenir Buenos Aires - Banfield Buenos Aires 2:0
Defensa y Justicia Buenos Aires - Quilmes Buenos Aires 3:0
Los Andes Buenos Aires - Arsenal Sarandí Buenos Aires 1:3
Chacarita Juniors Buenos Aires - Central Córdoba Rosario 2:1
Atlanta Buenos Aires - Morón Buenos Aires 1:1
All Boys Buenos Aires - Almagro Buenos Aires 4:0



Metropolitana 32[edytuj | edytuj kod]

15 - 16 maja 1999
Morón Buenos Aires - All Boys Buenos Aires 0:0
Central Córdoba Rosario - Atlanta Buenos Aires 0:2
Arsenal Sarandí Buenos Aires - Chacarita Juniors Buenos Aires 2:2
Quilmes Buenos Aires - Los Andes Buenos Aires 2:2
Banfield Buenos Aires - Defensa y Justicia Buenos Aires 1:3
San Miguel Buenos Aires - El Porvenir Buenos Aires 3:0
Deportivo Español Buenos Aires - Tigre Buenos Aires 2:2
Nueva Chicago Buenos Aires - Estudiantes Buenos Aires 3:0



Metropolitana 33[edytuj | edytuj kod]

18 - 19 maja 1999
Tigre Buenos Aires - Nueva Chicago Buenos Aires 2:0
El Porvenir Buenos Aires - Deportivo Español Buenos Aires 2:1
Defensa y Justicia Buenos Aires - San Miguel Buenos Aires 1:1
Los Andes Buenos Aires - Banfield Buenos Aires 0:0
Chacarita Juniors Buenos Aires - Quilmes Buenos Aires 1:0
Atlanta Buenos Aires - Arsenal Sarandí Buenos Aires 1:0
All Boys Buenos Aires - Central Córdoba Rosario 1:3
Almagro Buenos Aires - Morón Buenos Aires 0:0



Metropolitana 34[edytuj | edytuj kod]

22 - 23 maja 1999
Central Córdoba Rosario - Almagro Buenos Aires 0:1
Arsenal Sarandí Buenos Aires - All Boys Buenos Aires 2:5
Quilmes Buenos Aires - Atlanta Buenos Aires 5:0
Banfield Buenos Aires - Chacarita Juniors Buenos Aires 2:0
San Miguel Buenos Aires - Los Andes Buenos Aires 1:0
Deportivo Español Buenos Aires - Defensa y Justicia Buenos Aires 2:1
Nueva Chicago Buenos Aires - El Porvenir Buenos Aires 1:2
Estudiantes Buenos Aires - Tigre Buenos Aires 0:1



Tabela Zona Metropolitana[edytuj | edytuj kod]

Poz Klub Mecze Zw Rem Por Pkt BrZd BrStr
1 Chacarita Juniors Buenos Aires 32 19 6 7 63 50 28
2 Arsenal Sarandí Buenos Aires 32 16 9 7 57 52 36
3 All Boys Buenos Aires 32 14 9 9 51 46 40
4 Quilmes Buenos Aires 32 12 11 9 47 51 46
5 El Porvenir Buenos Aires 32 12 9 11 45 50 49
6 Nueva Chicago Buenos Aires 32 11 11 10 44 45 39
7 Defensa y Justicia Buenos Aires 32 10 14 8 44 44 39
8 Tigre Buenos Aires 32 10 13 9 43 45 41
9 San Miguel Buenos Aires 32 11 10 11 43 30 27
10 Central Córdoba Rosario 32 10 13 9 43 43 41
11 Deportivo Español Buenos Aires 32 11 10 11 43 47 46
12 Banfield Buenos Aires 32 11 10 11 43 39 43
13 Almagro Buenos Aires 32 8 12 12 36 35 50
14 Atlanta Buenos Aires 32 7 14 11 35 34 43
15 Morón Buenos Aires 32 7 12 13 28* 32 38
16 Los Andes Buenos Aires 32 4 16 12 28 29 42
17 Estudiantes Buenos Aires 32 4 9 19 21 31 57
Legenda:
pierwsze baraże
drugie baraże
  • 5 punktów odjętych z powodu zajść w 13 kolejce



Tabela spadkowa Metropolitana[edytuj | edytuj kod]

Poz Klub 1996/97
pkt
1997/98
pkt
1998/99
pkt
Razem
pkt
Razem
mecze
Średnia
1 Chacarita Juniors Buenos Aires 22 49 63 134 78 1.717
2 Banfield Buenos Aires 0 62 43 105 62 1.693
3 All Boys Buenos Aires 24 46 51 121 78 1.551
4 Quilmes Buenos Aires 25 48 47 120 78 1.538
5 Arsenal Sarandí Buenos Aires 16 46 57 119 78 1.525
6 Central Córdoba Rosario 23 48 43 114 78 1.461
7 San Miguel Buenos Aires 0 45 43 88 62 1.419
8 Nueva Chicago Buenos Aires 26 40 44 110 78 1.410
9 El Porvenir Buenos Aires 0 0 45 45 32 1.406
10 Defensa y Justicia Buenos Aires 0 42 44 86 62 1.387
11 Los Andes Buenos Aires 30 48 28 106 78 1.354
12 Deportivo Español Buenos Aires 0 0 43 43 32 1.343
13 Tigre Buenos Aires 0 0 43 43 32 1.343
14 Almagro Buenos Aires 27 22 36 85 78 1.089
15 Morón Buenos Aires 27 30 28 85 78 1.089
16 Atlanta Buenos Aires 22 27 35 84 78 1.076
17 Estudiantes Buenos Aires 10 45 21 76 78 0.974
Legenda:
strefa spadkowa



Zona Interior[edytuj | edytuj kod]

Interior 1[edytuj | edytuj kod]

20 - 23 sierpnia 1998
Atlético Tucumán - Huracán Corrientes 2:0
Juventud Antoniana Salta - Olimpo Bahía Blanca 4:0
Almirante Brown Arrecifes - Instituto Córdoba 0:1
San Martín San Juan - Godoy Cruz Antonio Tomba 1:1
San Martín Mendoza - Cipolletti 1:2
Atlético Rafaela - Douglas Haig Pergamino 0:1
Aldosivi Mar del Plata - Gimnasia y Tiro Salta 0:0
Gimnasia y Esgrima Concepcion del Uruguay - San Martín Tucumán 1:0



Interior 2[edytuj | edytuj kod]

27 - 30 sierpnia 1998
Gimnasia y Esgrima Concepcion del Uruguay - Atlético Tucumán 0:0
San Martín Tucumán - Aldosivi Mar del Plata 0:1
Gimnasia y Tiro Salta - Atlético Rafaela 0:0
Douglas Haig Pergamino - San Martín Mendoza 1:0
Cipolletti - San Martín San Juan 2:1
Godoy Cruz Antonio Tomba - Almirante Brown Arrecifes 0:3
Instituto Córdoba - Juventud Antoniana Salta 2:0
Olimpo Bahía Blanca - Huracán Corrientes 2:2



Interior 3[edytuj | edytuj kod]

3 - 6 września 1998
Atlético Tucumán - Olimpo Bahía Blanca 4:1
Huracán Corrientes - Instituto Córdoba 1:1
Juventud Antoniana Salta - Godoy Cruz Antonio Tomba 0:0
Almirante Brown Arrecifes - Cipolletti 0:0
San Martín San Juan - Douglas Haig Pergamino 2:0
San Martín Mendoza - Gimnasia y Tiro Salta 0:0
Atlético Rafaela - San Martín Tucumán 0:0
Aldosivi Mar del Plata - Gimnasia y Esgrima Concepcion del Uruguay 1:0



Interior 4[edytuj | edytuj kod]

10 - 13 września 1998
Aldosivi Mar del Plata - Atlético Tucumán 3:1
Gimnasia y Esgrima Concepcion del Uruguay - Atlético Rafaela 0:1
San Martín Tucumán - San Martín Mendoza 2:1
Gimnasia y Tiro Salta - San Martín San Juan 1:1
Douglas Haig Pergamino - Almirante Brown Arrecifes 0:1
Cipolletti - Juventud Antoniana Salta 1:1
Godoy Cruz Antonio Tomba - Huracán Corrientes 1:1
Instituto Córdoba - Olimpo Bahía Blanca 2:2



Interior 5[edytuj | edytuj kod]

17 - 20 września 1998
Atlético Tucumán - Instituto Córdoba 3:1
Olimpo Bahía Blanca - Godoy Cruz Antonio Tomba 4:0
Huracán Corrientes - Cipolletti 1:2
Juventud Antoniana Salta - Douglas Haig Pergamino 4:1
Almirante Brown Arrecifes - Gimnasia y Tiro Salta 4:2
San Martín San Juan - San Martín Tucumán 2:2
San Martín Mendoza - Gimnasia y Esgrima Concepcion del Uruguay 0:1
Atlético Rafaela - Aldosivi Mar del Plata 2:0



Interior 6[edytuj | edytuj kod]

24 - 27 września 1998
Atlético Rafaela - Atlético Tucumán 0:1
Aldosivi Mar del Plata - San Martín Mendoza 3:1
Gimnasia y Esgrima Concepcion del Uruguay - San Martín San Juan 0:0
San Martín Tucumán - Almirante Brown Arrecifes 2:0
Gimnasia y Tiro Salta - Juventud Antoniana Salta 2:3
Douglas Haig Pergamino - Huracán Corrientes 3:3
Cipolletti - Olimpo Bahía Blanca 5:0
Godoy Cruz Antonio Tomba - Instituto Córdoba 0:0



Interior 7[edytuj | edytuj kod]

1 - 4 października 1998
Atlético Tucumán - Godoy Cruz Antonio Tomba 3:0
Instituto Córdoba - Cipolletti 3:1
Olimpo Bahía Blanca - Douglas Haig Pergamino 1:0
Huracán Corrientes - Gimnasia y Tiro Salta 3:1
Juventud Antoniana Salta - San Martín Tucumán 1:1
Almirante Brown Arrecifes - Gimnasia y Esgrima Concepcion del Uruguay 3:2
San Martín San Juan - Aldosivi Mar del Plata 1:0
San Martín Mendoza - Atlético Rafaela 2:1



Interior 8[edytuj | edytuj kod]

8 - 11 października 1998
San Martín Mendoza - Atlético Tucumán 2:1
Atlético Rafaela - San Martín San Juan 3:3
Aldosivi Mar del Plata - Almirante Brown Arrecifes 3:0
Gimnasia y Esgrima Concepcion del Uruguay - Juventud Antoniana Salta 1:1
San Martín Tucumán - Huracán Corrientes 2:1
Gimnasia y Tiro Salta - Olimpo Bahía Blanca 2:2
Douglas Haig Pergamino - Instituto Córdoba 0:1
Cipolletti - Godoy Cruz Antonio Tomba 2:1



Interior 9[edytuj | edytuj kod]

15 - 18 października 1998
Atlético Tucumán - Cipolletti 7:0
Godoy Cruz Antonio Tomba - Douglas Haig Pergamino 2:1
Instituto Córdoba - Gimnasia y Tiro Salta 3:0
Olimpo Bahía Blanca - San Martín Tucumán 2:0
Huracán Corrientes - Gimnasia y Esgrima Concepcion del Uruguay 1:1
Juventud Antoniana Salta - Aldosivi Mar del Plata 2:0
Almirante Brown Arrecifes - Atlético Rafaela 3:1
San Martín San Juan - San Martín Mendoza 1:1



Interior 10[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
22 października 1998 San Martín San Juan - Atlético Tucumán 2:0
22 października 1998 San Martín Mendoza - Almirante Brown Arrecifes 2:0
22 października 1998 Atlético Rafaela - Juventud Antoniana Salta 1:0
22 października 1998 Aldosivi Mar del Plata - Huracán Corrientes 1:1
22 października 1998 Gimnasia y Esgrima Concepcion del Uruguay - Olimpo Bahía Blanca 2:2
22 października 1998 San Martín Tucumán - Instituto Córdoba 2:1
22 października 1998 Gimnasia y Tiro Salta - Godoy Cruz Antonio Tomba 1:1
22 października 1998 Douglas Haig Pergamino - Cipolletti 2:2



Interior 11[edytuj | edytuj kod]

30 - 1 listopada 1998
Atlético Tucumán - Douglas Haig Pergamino 3:1
Cipolletti - Gimnasia y Tiro Salta 5:1
Godoy Cruz Antonio Tomba - San Martín Tucumán 5:1
Instituto Córdoba - Gimnasia y Esgrima Concepcion del Uruguay 3:0
Olimpo Bahía Blanca - Aldosivi Mar del Plata 2:1
Huracán Corrientes - Atlético Rafaela 1:1
Juventud Antoniana Salta - San Martín Mendoza 2:0
Almirante Brown Arrecifes - San Martín San Juan 3:1



Interior 12[edytuj | edytuj kod]

5 - 6 listopada 1998
Almirante Brown Arrecifes - Atlético Tucumán 3:0
San Martín San Juan - Juventud Antoniana Salta 1:2
San Martín Mendoza - Huracán Corrientes 1:0
Atlético Rafaela - Olimpo Bahía Blanca 1:0
Aldosivi Mar del Plata - Instituto Córdoba 2:3
Gimnasia y Esgrima Concepcion del Uruguay - Godoy Cruz Antonio Tomba 3:1
San Martín Tucumán - Cipolletti 2:4
Gimnasia y Tiro Salta - Douglas Haig Pergamino 0:1 walkower
mecz przerwany w 67 minucie przy stanie 1:1, zweryfikowany jako walkower 0:1 dla klubu Douglas Haig



Interior 13[edytuj | edytuj kod]

12 - 15 listopada 1998
Atlético Tucumán - Gimnasia y Tiro Salta 0:1
Douglas Haig Pergamino - San Martín Tucumán 1:0
Cipolletti - Gimnasia y Esgrima Concepcion del Uruguay 2:0
Godoy Cruz Antonio Tomba - Aldosivi Mar del Plata 0:0
Instituto Córdoba - Atlético Rafaela 2:1
Olimpo Bahía Blanca - San Martín Mendoza 2:0
Huracán Corrientes - San Martín San Juan 0:0
Juventud Antoniana Salta - Almirante Brown Arrecifes 3:1



Interior 14[edytuj | edytuj kod]

19 - 22 listopada 1998
Juventud Antoniana Salta - Atlético Tucumán 1:0
Almirante Brown Arrecifes - Huracán Corrientes 1:0
San Martín San Juan - Olimpo Bahía Blanca 1:1
San Martín Mendoza - Instituto Córdoba 3:3
Atlético Rafaela - Godoy Cruz Antonio Tomba 3:0
Aldosivi Mar del Plata - Cipolletti 1:1
Gimnasia y Esgrima Concepcion del Uruguay - Douglas Haig Pergamino 2:1
San Martín Tucumán - Gimnasia y Tiro Salta 3:2



Interior 15[edytuj | edytuj kod]

26 - 29 listopada 1998
Atlético Tucumán - San Martín Tucumán 3:1
Gimnasia y Tiro Salta - Gimnasia y Esgrima Concepcion del Uruguay 1:0
Douglas Haig Pergamino - Aldosivi Mar del Plata 2:0 walkower
mecz przerwany w 70 minucie przy stanie 4:2 z powodu zamieszek - zweryfikowany później jako 2:0 walkower dla Douglas Haig i jako porażka 2:4 klubu Aldovisi
Cipolletti - Atlético Rafaela 1:1
Godoy Cruz Antonio Tomba - San Martín Mendoza 0:3
Instituto Córdoba - San Martín San Juan 1:0
Olimpo Bahía Blanca - Almirante Brown Arrecifes 2:1
Huracán Corrientes - Juventud Antoniana Salta 1:0



Interior 16[edytuj | edytuj kod]

3 - 6 grudnia 1998
Huracán Corrientes - Atlético Tucumán 2:1
Olimpo Bahía Blanca - Juventud Antoniana Salta 2:1
Instituto Córdoba - Almirante Brown Arrecifes 3:0
Godoy Cruz Antonio Tomba - San Martín San Juan 0:1
Cipolletti - San Martín Mendoza 2:1
Douglas Haig Pergamino - Atlético Rafaela 1:4
Gimnasia y Tiro Salta - Aldosivi Mar del Plata 2:1
San Martín Tucumán - Gimnasia y Esgrima Concepcion del Uruguay 3:1



Interior 17[edytuj | edytuj kod]

6 - 8 marca 1999
Atlético Tucumán - Gimnasia y Esgrima Concepcion del Uruguay 2:0
Aldosivi Mar del Plata - San Martín Tucumán 0:0
Atlético Rafaela - Gimnasia y Tiro Salta 2:1
San Martín Mendoza - Douglas Haig Pergamino 1:0
San Martín San Juan - Cipolletti 1:0
Almirante Brown Arrecifes - Godoy Cruz Antonio Tomba 4:1
Juventud Antoniana Salta - Instituto Córdoba 2:3
Huracán Corrientes - Olimpo Bahía Blanca 1:1



Interior 18[edytuj | edytuj kod]

11 - 14 marca 1999
Olimpo Bahía Blanca - Atlético Tucumán 1:1
Instituto Córdoba - Huracán Corrientes 4:0
Godoy Cruz Antonio Tomba - Juventud Antoniana Salta 2:0
Cipolletti - Almirante Brown Arrecifes 2:1
Douglas Haig Pergamino - San Martín San Juan 1:2
Gimnasia y Tiro Salta - San Martín Mendoza 2:3
San Martín Tucumán - Atlético Rafaela 3:0
Gimnasia y Esgrima Concepcion del Uruguay - Aldosivi Mar del Plata 3:0



Interior 19[edytuj | edytuj kod]

18 - 21 marca 1999
Atlético Tucumán - Aldosivi Mar del Plata 4:1
Atlético Rafaela - Gimnasia y Esgrima Concepcion del Uruguay 6:3
San Martín Mendoza - San Martín Tucumán 1:1
San Martín San Juan - Gimnasia y Tiro Salta 2:2
Almirante Brown Arrecifes - Douglas Haig Pergamino 3:2
Juventud Antoniana Salta - Cipolletti 2:0
Huracán Corrientes - Godoy Cruz Antonio Tomba 3:1
Olimpo Bahía Blanca - Instituto Córdoba 4:2



Interior 20[edytuj | edytuj kod]

23 - 24 marca 1999
Instituto Córdoba - Atlético Tucumán 2:4
Godoy Cruz Antonio Tomba - Olimpo Bahía Blanca 1:0
Cipolletti - Huracán Corrientes 3:1
Douglas Haig Pergamino - Juventud Antoniana Salta 1:1
Gimnasia y Tiro Salta - Almirante Brown Arrecifes 0:1
San Martín Tucumán - San Martín San Juan 2:1
Gimnasia y Esgrima Concepcion del Uruguay - San Martín Mendoza 3:0
Aldosivi Mar del Plata - Atlético Rafaela 2:1



Interior 21[edytuj | edytuj kod]

27 - 28 marca 1999
Atlético Tucumán - Atlético Rafaela 2:1
San Martín Mendoza - Aldosivi Mar del Plata 3:0
San Martín San Juan - Gimnasia y Esgrima Concepcion del Uruguay 1:0
Almirante Brown Arrecifes - San Martín Tucumán 0:2
Juventud Antoniana Salta - Gimnasia y Tiro Salta 1:2
Huracán Corrientes - Douglas Haig Pergamino 1:0
Olimpo Bahía Blanca - Cipolletti 1:1
Instituto Córdoba - Godoy Cruz Antonio Tomba 0:1



Interior 22[edytuj | edytuj kod]

1 - 4 kwietnia 1999
Godoy Cruz Antonio Tomba - Atlético Tucumán 1:2
Cipolletti - Instituto Córdoba 1:1
Douglas Haig Pergamino - Olimpo Bahía Blanca 1:1
Gimnasia y Tiro Salta - Huracán Corrientes 1:0
San Martín Tucumán - Juventud Antoniana Salta 4:3
Gimnasia y Esgrima Concepcion del Uruguay - Almirante Brown Arrecifes 3:0
Aldosivi Mar del Plata - San Martín San Juan 5:0
Atlético Rafaela - San Martín Mendoza 2:2



Interior 23[edytuj | edytuj kod]

8 - 11 kwietnia 1999
Atlético Tucumán - San Martín Mendoza 1:1
San Martín San Juan - Atlético Rafaela 0:1
Almirante Brown Arrecifes - Aldosivi Mar del Plata 0:0
Juventud Antoniana Salta - Gimnasia y Esgrima Concepcion del Uruguay 2:1
Huracán Corrientes - San Martín Tucumán 2:2
Olimpo Bahía Blanca - Gimnasia y Tiro Salta 0:0
Instituto Córdoba - Douglas Haig Pergamino 3:0
Godoy Cruz Antonio Tomba - Cipolletti 4:2



Interior 24[edytuj | edytuj kod]

15 - 18 kwietnia 1999
Cipolletti - Atlético Tucumán 2:2
Douglas Haig Pergamino - Godoy Cruz Antonio Tomba 3:1
Gimnasia y Tiro Salta - Instituto Córdoba 1:0
San Martín Tucumán - Olimpo Bahía Blanca 3:2
Gimnasia y Esgrima Concepcion del Uruguay - Huracán Corrientes 4:1
Aldosivi Mar del Plata - Juventud Antoniana Salta 2:1
Atlético Rafaela - Almirante Brown Arrecifes 1:1
San Martín Mendoza - San Martín San Juan 1:1



Interior 25[edytuj | edytuj kod]

20 - 21 kwietnia 1999
Atlético Tucumán - San Martín San Juan 2:0
Almirante Brown Arrecifes - San Martín Mendoza 4:1
Juventud Antoniana Salta - Atlético Rafaela 2:0
Huracán Corrientes - Aldosivi Mar del Plata 1:2
Olimpo Bahía Blanca - Gimnasia y Esgrima Concepcion del Uruguay 3:2
Instituto Córdoba - San Martín Tucumán 4:0
Godoy Cruz Antonio Tomba - Gimnasia y Tiro Salta 4:3
Cipolletti - Douglas Haig Pergamino 4:3



Interior 26[edytuj | edytuj kod]

24 - 25 kwietnia 1999
Douglas Haig Pergamino - Atlético Tucumán 1:1
Gimnasia y Tiro Salta - Cipolletti 2:0
San Martín Tucumán - Godoy Cruz Antonio Tomba 2:1
Gimnasia y Esgrima Concepcion del Uruguay - Instituto Córdoba 1:0
Aldosivi Mar del Plata - Olimpo Bahía Blanca 1:0
Atlético Rafaela - Huracán Corrientes 4:1
San Martín Mendoza - Juventud Antoniana Salta 0:0
San Martín San Juan - Almirante Brown Arrecifes 0:0



Interior 27[edytuj | edytuj kod]

29 - 2 maja 1999
Atlético Tucumán - Almirante Brown Arrecifes 2:1
Juventud Antoniana Salta - San Martín San Juan 1:0
Huracán Corrientes - San Martín Mendoza 2:1
Olimpo Bahía Blanca - Atlético Rafaela 0:3
Instituto Córdoba - Aldosivi Mar del Plata 3:0
Godoy Cruz Antonio Tomba - Gimnasia y Esgrima Concepcion del Uruguay 3:2
Cipolletti - San Martín Tucumán 4:1
Douglas Haig Pergamino - Gimnasia y Tiro Salta 3:2



Interior 28[edytuj | edytuj kod]

6 - 8 maja 1999
Gimnasia y Tiro Salta - Atlético Tucumán 0:1
San Martín Tucumán - Douglas Haig Pergamino 2:1
Gimnasia y Esgrima Concepcion del Uruguay - Cipolletti 1:0
Aldosivi Mar del Plata - Godoy Cruz Antonio Tomba 2:1
Atlético Rafaela - Instituto Córdoba 1:1
San Martín Mendoza - Olimpo Bahía Blanca 2:1
San Martín San Juan - Huracán Corrientes 2:0
Almirante Brown Arrecifes - Juventud Antoniana Salta 2:2



Interior 29[edytuj | edytuj kod]

13 - 16 maja 1999
Atlético Tucumán - Juventud Antoniana Salta 2:0
Huracán Corrientes - Almirante Brown Arrecifes 1:0
Olimpo Bahía Blanca - San Martín San Juan 2:0
Instituto Córdoba - San Martín Mendoza 3:0
Godoy Cruz Antonio Tomba - Atlético Rafaela 1:2
Cipolletti - Aldosivi Mar del Plata 3:1
Douglas Haig Pergamino - Gimnasia y Esgrima Concepcion del Uruguay 2:2
Gimnasia y Tiro Salta - San Martín Tucumán 3:0



Interior 30[edytuj | edytuj kod]

20 - 23 maja 1999
San Martín Tucumán - Atlético Tucumán 0:0
Gimnasia y Esgrima Concepcion del Uruguay - Gimnasia y Tiro Salta 1:1
Aldosivi Mar del Plata - Douglas Haig Pergamino 4:1
Atlético Rafaela - Cipolletti 1:2
San Martín Mendoza - Godoy Cruz Antonio Tomba 2:0
San Martín San Juan - Instituto Córdoba 1:1
Almirante Brown Arrecifes - Olimpo Bahía Blanca 2:2
Juventud Antoniana Salta - Huracán Corrientes 2:0



Tabela Zona Interior[edytuj | edytuj kod]

Poz Klub Mecze Zw Rem Por Pkt BrZd BrStr
1 Instituto Córdoba 30 17 6 7 57 57 30
2 Atlético Tucumán 30 17 6 7 57 55 29
3 Cipolletti 30 15 8 7 53 56 45
4 Juventud Antoniana Salta 30 13 7 10 46 44 33
5 San Martín Tucumán 30 13 7 10 46 43 48
6 Atlético Rafaela 30 12 8 10 44 45 36
7 Olimpo Bahía Blanca 30 11 10 9 43 43 44
8 Almirante Brown Arrecifes 30 12 6 12 42 42 41
9 Aldosivi Mar del Plata 30 12 6 12 42 39 41
10 San Martín Mendoza 30 10 8 12 38 36 42
11 Gimnasia y Esgrima Concepcion del Uruguay 30 10 7 13 37 41 41
12 San Martín San Juan 30 8 12 10 36 29 35
13 Gimnasia y Tiro Salta 30 8 10 12 34 37 45
14 Godoy Cruz Antonio Tomba 30 8 6 16 30 34 54
15 Huracán Corrientes 30 7 8 15 29 29 47
16 Douglas Haig Pergamino 30 6 7 17 25 37 56
Legenda:
pierwsze baraże
drugie baraże




Tabela spadkowa Interior[edytuj | edytuj kod]

Poz Klub 1996/97
pkt
1997/98
pkt
1998/99
pkt
Razem
pkt
Razem
mecze
Średnia
1 Instituto Córdoba 22 58 57 137 76 1.802
2 Atlético Tucumán 21 43 57 121 76 1.592
3 Atlético Rafaela 28 45 44 117 76 1.539
4 Juventud Antoniana Salta 0 0 46 46 30 1.533
5 San Martín Tucumán 23 47 46 116 76 1.526
6 San Martín San Juan 28 48 36 112 76 1.473
7 Almirante Brown Arrecifes 0 45 42 87 60 1.450
8 Cipolletti 15 34 53 102 76 1.342
9 Godoy Cruz Antonio Tomba 28 42 30 100 76 1.315
10 Olimpo Bahía Blanca 26 29 43 98 76 1.289
11 Gimnasia y Tiro Salta 26 0 33 59 46 1.282
12 Aldosivi Mar del Plata 17 36 42 95 76 1.250
13 Gimnasia y Esgrima Concepcion del Uruguay 0 0 37 37 30 1.233
14 San Martín Mendoza 0 28 38 66 60 1.100
15 Huracán Corrientes 0 35 29 64 60 1.066
16 Douglas Haig Pergamino 13 25 24 62 76 0.815
Legenda:
strefa barażowa



Pierwsze baraże[edytuj | edytuj kod]

Półfinał[edytuj | edytuj kod]

29 - 30 maja 1999
Atlético Tucumán - Chacarita Juniors Buenos Aires 1:0
Arsenal Sarandí Buenos Aires - Instituto Córdoba 1:1
czerwiec 1999
Chacarita Juniors Buenos Aires - Atlético Tucumán 2:1
klub Chacarita Juniors awansował do finału dzięki lepszemu dorobkowi bramkowo-punktowemu
Instituto Córdoba - Arsenal Sarandí Buenos Aires 1:1
klub Instituto awansował do finału dzięki lepszemu dorobkowi bramkowo-punktowemu



Finał[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
12 czerwca 1999 Instituto Córdoba - Chacarita Juniors Buenos Aires 3:0
19 czerwca 1999 Chacarita Juniors Buenos Aires - Instituto Córdoba 1:0


Klub Instituto Córdoba został mistrzem drugiej ligi argentyńskiej i awansował do I ligi (Primera División). Klub Chacarita Juniors Buenos Aires zachował jeszcze szanse na wicemistrzostwo lub na szansę w barażach.

Drugie baraże[edytuj | edytuj kod]

Pierwsza runda[edytuj | edytuj kod]

Mecze 27 - 30 maja 1999
Godoy Cruz Antonio Tomba - Cipolletti 1:1
Gimnasia y Tiro Salta - Juventud Antoniana Salta 0:1
San Martín San Juan - San Martín Tucumán 2:0
Gimnasia y Esgrima Concepcion del Uruguay - Atlético Rafaela 0:1
San Martín Mendoza - Olimpo Bahía Blanca 0:2
Aldosivi Mar del Plata - Almirante Brown Arrecifes 2:0
Morón Buenos Aires - All Boys Buenos Aires 0:0
Almagro Buenos Aires - Quilmes Buenos Aires 0:1
Banfield Buenos Aires - El Porvenir Buenos Aires 2:2
Deportivo Español Buenos Aires - Nueva Chicago Buenos Aires 1:1
Central Córdoba Rosario - Defensa y Justicia Buenos Aires 1:5
San Miguel Buenos Aires - Tigre Buenos Aires 0:0
Mecze 3 - 6 czerwca 1999
Cipolletti - Godoy Cruz Antonio Tomba 0:0
klub Cipoletti awansował dzięki lepszemu dorobkowi bramkowo-punktowemu
Juventud Antoniana Salta - Gimnasia y Tiro Salta 1:2
klub Juventud Antoniana awansował dzięki lepszemu dorobkowi bramkowo-punktowemu
San Martín Tucumán - San Martín San Juan 4:0
Atlético Rafaela - Gimnasia y Esgrima Concepcion del Uruguay 0:1
klub Atlético Rafaela awansował dzięki lepszemu dorobkowi bramkowo-punktowemu
Olimpo Bahía Blanca - San Martín Mendoza 2:1
Almirante Brown Arrecifes - Aldosivi Mar del Plata 2:0
klub Almirante Brown awansował dzięki lepszemu dorobkowi bramkowo-punktowemu
All Boys Buenos Aires - Morón Buenos Aires 2:1
Quilmes Buenos Aires - Almagro Buenos Aires 1:0
El Porvenir Buenos Aires - Banfield Buenos Aires 1:0
Nueva Chicago Buenos Aires - Deportivo Español Buenos Aires walkower
awans klubu Nueva Chicago z przyczyny bankructwa klubu Deportivo Español
Defensa y Justicia Buenos Aires - Central Córdoba Rosario 1:1
Tigre Buenos Aires - San Miguel Buenos Aires 1:1
klub Tigre awansował dzięki lepszemu dorobkowi bramkowo-punktowemu



Druga runda[edytuj | edytuj kod]

Mecze 10 - 13 czerwca 1999
Tigre Buenos Aires - Atlético Tucumán 3:1
Defensa y Justicia Buenos Aires - Arsenal Sarandí Buenos Aires 1:0
Nueva Chicago Buenos Aires - Cipolletti 0:0
Almirante Brown Arrecifes - All Boys Buenos Aires 2:0
El Porvenir Buenos Aires - Juventud Antoniana Salta 1:1
Atlético Rafaela - Quilmes Buenos Aires 2:1
Olimpo Bahía Blanca - San Martín Tucumán 2:2
Mecze 17 - 20 czerwca 1999
Atlético Tucumán - Tigre Buenos Aires 2:2
Arsenal Sarandí Buenos Aires - Defensa y Justicia Buenos Aires 1:2
Cipolletti - Nueva Chicago Buenos Aires 1:0
All Boys Buenos Aires - Almirante Brown Arrecifes 2:0
klub All Boys awansował dzięki lepszemu dorobkowi bramkowo-punktowemu
Juventud Antoniana Salta - El Porvenir Buenos Aires 0:0
klub Juventud Antoniana awansował dzięki lepszemu dorobkowi bramkowo-punktowemu
Quilmes Buenos Aires - Atlético Rafaela 3:3
San Martín Tucumán - Olimpo Bahía Blanca 2:0



Ćwierćfinał[edytuj | edytuj kod]

Mecze 25 - 27 czerwca 1999
Tigre Buenos Aires - Chacarita Juniors Buenos Aires 1:0
Defensa y Justicia Buenos Aires - Cipolletti 2:0
Atlético Rafaela - All Boys Buenos Aires 2:3
San Martín Tucumán - Juventud Antoniana Salta 0:0
Mecze 29 - 30 czerwca 1999
Chacarita Juniors Buenos Aires - Tigre Buenos Aires 1:0
klub Chacarita Juniors awansował dzięki lepszemu dorobkowi bramkowo-punktowemu
Cipolletti - Defensa y Justicia Buenos Aires 2:1
All Boys Buenos Aires - Atlético Rafaela 2:1
Juventud Antoniana Salta - San Martín Tucumán 1:0



Półfinał[edytuj | edytuj kod]

Mecze 3 - 4 lipca 1999
Defensa y Justicia Buenos Aires - Chacarita Juniors Buenos Aires 1:1
Juventud Antoniana Salta - All Boys Buenos Aires 2:1
Mecze 10 - 11 lipca 1999
Chacarita Juniors Buenos Aires - Defensa y Justicia Buenos Aires 3:1
All Boys Buenos Aires - Juventud Antoniana Salta 3:5



Finał[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
17 lipca 1999 Juventud Antoniana Salta - Chacarita Juniors Buenos Aires 1:1
24 lipca 1999 Chacarita Juniors Buenos Aires - Juventud Antoniana Salta 1:0


Klub Chacarita Juniors Buenos Aires został wicemistrzem drugiej ligi i awansował do pierwszej ligi argentyńskiej.

Baraże o utrzymanie się w II lidze[edytuj | edytuj kod]

Półfinał[edytuj | edytuj kod]

mecze 17 - 18 lipca 1999
Douglas Haig Pergamino - General Paz Juniors Córdoba 0:0 (dog), karne 5:4
Huracán Corrientes - Villa Mitre Bahía Blanca 1:3



Finał[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
25 lipca 1999 Douglas Haig Pergamino - Villa Mitre Bahía Blanca 1:3


Klub Villa Mitre Bahía Blanca awansował do drugiej ligi, natomiast Douglas Haig Pergamino i Huracán Corrientes spadły do III ligi (Torneo Argentino A).

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]