II liga argentyńska w piłce nożnej (2000/2001)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Primera B Nacional 2000/2001

Mistrzem drugiej ligi argentyńskiej został klub Banfield Buenos Aires, natomiast wicemistrzem - klub Nueva Chicago Buenos Aires.

Drugą ligę argentyńską po sezonie 2000/01 opuściły następujące kluby

Klub Przyczyna
Banfield Buenos Aires Awans do I ligi (mistrz II ligi)
Nueva Chicago Buenos Aires Awans do I ligi (wicemistrz II ligi)
Ferro Carril Oeste Buenos Aires Spadek do III ligi (ostatni w tabeli spadkowej Metropolitana)
Estudiantes Buenos Aires Spadek do III ligi (przedostatni w tabeli spadkowej Metropolitana)
Cipolletti Spadek do III ligi (ostatni w tabeli spadkowej Interior)
General Paz Juniors Córdoba Spadek do III ligi (przedostatni w tabeli spadkowej Interior)
San Martín Tucumán Spadek do III ligi (jedno z trzech najgorszych miejsc w tabeli spadkowej ogólnej)
San Miguel Buenos Aires Spadek do III ligi (jedno z trzech najgorszych miejsc w tabeli spadkowej ogólnej)
All Boys Buenos Aires Spadek do III ligi (jedno z trzech najgorszych miejsc w tabeli spadkowej ogólnej)

Do drugiej ligi argentyńskiej po sezonie 2000/01 przybyły następujące kluby

Klub Przyczyna
Almagro Buenos Aires Spadek z I ligi (przedostatni w tabeli spadkowej)
Los Andes Buenos Aires Spadek z I ligi (ostatni w tabeli spadkowej)
Defensores de Belgrano Buenos Aires Awans z III ligi (mistrz Primera B Metropolitana)
Huracán Tres Arroyos Awans z III ligi (mistrz Torneo Argentino A)

Druga liga zredukowana została z 30 do 25 klubów.

Zona Metropolitana[edytuj | edytuj kod]

Metropolitana 1[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
26 sierpnia 2000 Ferro Carril Oeste Buenos Aires - El Porvenir Buenos Aires 1:1
Meijide k - Cardozo
26 sierpnia 2000 Nueva Chicago Buenos Aires - Platense Buenos Aires 1:0
O. Gómez k
26 sierpnia 2000 Arsenal Sarandí Buenos Aires - Central Córdoba Rosario 1:0
Carnero
26 sierpnia 2000 Quilmes Buenos Aires - Banfield Buenos Aires 3:0
Domínguez, Bordi, Schiavi k
27 sierpnia 2000 Tigre Buenos Aires - All Boys Buenos Aires 0:0
5 września 2000 San Miguel Buenos Aires - Defensa y Justicia Buenos Aires 0:4
Cuartas (2), Galleguillo, Grioni



Metropolitana 2[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
2 września 2000 Defensa y Justicia Buenos Aires - Tigre Buenos Aires 1:1
Cuartas - Frangipane
2 września 2000 All Boys Buenos Aires - Arsenal Sarandí Buenos Aires 1:2
D. Yáñez - Soler (2)
2 września 2000 Central Córdoba Rosario - Quilmes Buenos Aires 0:0
2 września 2000 Platense Buenos Aires - Ferro Carril Oeste Buenos Aires 2:2
Leva (2) - Grana, De la Canal
2 września 2000 El Porvenir Buenos Aires - Estudiantes Buenos Aires 0:0
3 września 2000 Banfield Buenos Aires - Nueva Chicago Buenos Aires 6:1
Pavone, San Martín (2), Sánchez k, Leeb, Sanguinetti - Kloker



Metropolitana 3[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
9 września 2000 Ferro Carril Oeste Buenos Aires - Banfield Buenos Aires 0:1
Sánchez k
10 września 2000 Quilmes Buenos Aires - All Boys Buenos Aires 6:0
Bordi, Giampietri, Domínguez (2), Díaz, Corti
12 września 2000 Estudiantes Buenos Aires - Platense Buenos Aires 0:1
Rodríguez
12 września 2000 Nueva Chicago Buenos Aires - Central Córdoba Rosario 0:2
Olmedo, Santos
12 września 2000 Arsenal Sarandí Buenos Aires - Defensa y Justicia Buenos Aires 2:1
Palavecino, Soler - Vallejos
12 września 2000 Tigre Buenos Aires - San Miguel Buenos Aires 1:3
Laspada - Fernández, Giménez, Rodas



Metropolitana 4[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
16 września 2000 San Miguel Buenos Aires - Arsenal Sarandí Buenos Aires 0:0
16 września 2000 Defensa y Justicia Buenos Aires - Quilmes Buenos Aires 2:5
Sánchez, Rondina - Díaz, Clementz, Bordi, Giampietri, Schiavi k
16 września 2000 All Boys Buenos Aires - Nueva Chicago Buenos Aires 0:2
Jesús, O. Gómez
16 września 2000 Central Córdoba Rosario - Ferro Carril Oeste Buenos Aires 2:1
Oliva, Jeandet - Bogado
16 września 2000 Banfield Buenos Aires - Estudiantes Buenos Aires 0:1
Gomis
17 września 2000 Platense Buenos Aires - El Porvenir Buenos Aires 3:0
Krikorián, Insaurralde, Ceballos



Metropolitana 5[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
23 września 2000 El Porvenir Buenos Aires - Banfield Buenos Aires 1:0
Colliard
23 września 2000 Estudiantes Buenos Aires - Central Córdoba Rosario 1:0
Galván
23 września 2000 Ferro Carril Oeste Buenos Aires - All Boys Buenos Aires 1:3
Bogado - Biazotti, Vázquez (2)
23 września 2000 Nueva Chicago Buenos Aires - Defensa y Justicia Buenos Aires 2:1
Martens (2) - Galleguillo
23 września 2000 Arsenal Sarandí Buenos Aires - Tigre Buenos Aires 1:0
Guaymas s
24 września 2000 Quilmes Buenos Aires - San Miguel Buenos Aires 0:0



Metropolitana 6[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
28 września 2000 Banfield Buenos Aires - Platense Buenos Aires 1:0
Leeb
30 września 2000 Tigre Buenos Aires - Quilmes Buenos Aires 0:0
30 września 2000 San Miguel Buenos Aires - Nueva Chicago Buenos Aires 2:1
Delfino, Giménez - O. Gómez
30 września 2000 Defensa y Justicia Buenos Aires - Ferro Carril Oeste Buenos Aires 2:2
Grioni, Cuartas - Bogado, Quiñónez
30 września 2000 All Boys Buenos Aires - Estudiantes Buenos Aires 1:0
Villarreal
30 września 2000 Central Córdoba Rosario - El Porvenir Buenos Aires 0:0



Metropolitana 7[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
7 października 2000 Platense Buenos Aires - Central Córdoba Rosario 0:0
7 października 2000 El Porvenir Buenos Aires - All Boys Buenos Aires 0:2
Dezotti - Yáñez
7 października 2000 Estudiantes Buenos Aires - Defensa y Justicia Buenos Aires 0:1
Benítez
7 października 2000 Ferro Carril Oeste Buenos Aires - San Miguel Buenos Aires 2:2
Tula, Figún - Fernández, Artaza
7 października 2000 Nueva Chicago Buenos Aires - Tigre Buenos Aires 0:2
Barragán, Marinho
7 października 2000 Quilmes Buenos Aires - Arsenal Sarandí Buenos Aires 1:0
C. Díaz



Metropolitana 8[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
14 października 2000 Arsenal Sarandí Buenos Aires - Nueva Chicago Buenos Aires 0:0
14 października 2000 San Miguel Buenos Aires - Estudiantes Buenos Aires 1:1
F. Fernández - J. Gómez
14 października 2000 Defensa y Justicia Buenos Aires - El Porvenir Buenos Aires 1:0
Grioni
14 października 2000 All Boys Buenos Aires - Platense Buenos Aires 0:0
14 października 2000 Central Córdoba Rosario - Banfield Buenos Aires 0:0
15 października 2000 Tigre Buenos Aires - Ferro Carril Oeste Buenos Aires 0:1
Mannara



Metropolitana 9[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
21 października 2000 Platense Buenos Aires - Defensa y Justicia Buenos Aires 1:0
Ceballos
21 października 2000 El Porvenir Buenos Aires - San Miguel Buenos Aires 0:0
21 października 2000 Estudiantes Buenos Aires - Tigre Buenos Aires 2:2
Porcel, Galván - Lucco, Laspada k
21 października 2000 Ferro Carril Oeste Buenos Aires - Arsenal Sarandí Buenos Aires 1:0
Bogado
21 października 2000 Nueva Chicago Buenos Aires - Quilmes Buenos Aires 2:0
O. Gómez, C. Gómez
21 października 2000 Banfield Buenos Aires - All Boys Buenos Aires 2:1
Forestello, Sánchez k - Dezotti



Metropolitana 10[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
26 października 2000 Tigre Buenos Aires - El Porvenir Buenos Aires 0:0
28 października 2000 Quilmes Buenos Aires - Ferro Carril Oeste Buenos Aires 2:0
Bordi, Braña
28 października 2000 Arsenal Sarandí Buenos Aires - Estudiantes Buenos Aires 1:0
Campodónico
28 października 2000 San Miguel Buenos Aires - Platense Buenos Aires 2:1
Fernández, D. Giménez - Krikorián
28 października 2000 Defensa y Justicia Buenos Aires - Banfield Buenos Aires 0:1
Fonseca
28 października 2000 All Boys Buenos Aires - Central Córdoba Rosario 0:2
Medina, Jeandet



Metropolitana 11[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
4 listopada 2000 Central Córdoba Rosario - Defensa y Justicia Buenos Aires 2:1
Santa Cruz, Leone - Frutos
4 listopada 2000 Platense Buenos Aires - Tigre Buenos Aires 2:1
Maisterra, Formidábile - Barclay
4 listopada 2000 El Porvenir Buenos Aires - Arsenal Sarandí Buenos Aires 0:1
O. Espínola
4 listopada 2000 Estudiantes Buenos Aires - Quilmes Buenos Aires 3:2
Garay, Porcel k, Agostena - Giampietri, Bordi
4 listopada 2000 Ferro Carril Oeste Buenos Aires - Nueva Chicago Buenos Aires 1:2
Meijide k - O. Gómez, C. Gómez
5 listopada 2000 Banfield Buenos Aires - San Miguel Buenos Aires 4:1
Leeb, Mazzucco, Sánchez k, Damián Giménez - Daniel Giménez



Metropolitana 12[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
12 listopada 2000 Nueva Chicago Buenos Aires - Estudiantes Buenos Aires 2:1
C. Gómez k, Jesús - Porcel k
12 listopada 2000 Quilmes Buenos Aires - El Porvenir Buenos Aires 2:1
Braña, Bordi - Cardozo
12 listopada 2000 Arsenal Sarandí Buenos Aires - Platense Buenos Aires 3:1
Palavecino, Campodónico, Esmerado k - Molina s
12 listopada 2000 Tigre Buenos Aires - Banfield Buenos Aires 0:0
12 listopada 2000 San Miguel Buenos Aires - Central Córdoba Rosario 3:1
Bernuez, Artaza, Giménez - Jeandet
12 listopada 2000 Defensa y Justicia Buenos Aires - All Boys Buenos Aires 2:0
Cuartas (2, 1k)



Metropolitana 13[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
18 listopada 2000 All Boys Buenos Aires - San Miguel Buenos Aires 0:1
Bernuez
18 listopada 2000 Central Córdoba Rosario - Tigre Buenos Aires 0:1
Frangipane
18 listopada 2000 Banfield Buenos Aires - Arsenal Sarandí Buenos Aires 2:0
Forestello, Mazzucco
18 listopada 2000 Platense Buenos Aires - Quilmes Buenos Aires 0:1
Bordi
18 listopada 2000 El Porvenir Buenos Aires - Nueva Chicago Buenos Aires 4:3
Cinto, Báez (2), Aróstegui k - Farías, Jesús, O. Gómez
19 listopada 2000 Estudiantes Buenos Aires - Ferro Carril Oeste Buenos Aires 1:0
Galván



Metropolitana 14[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
25 listopada 2000 El Porvenir Buenos Aires - Ferro Carril Oeste Buenos Aires 2:2
Delfino, Franceschi - Cracco, Mannara
25 listopada 2000 Platense Buenos Aires - Nueva Chicago Buenos Aires 1:1
Santo - O. Gómez
25 listopada 2000 Banfield Buenos Aires - Quilmes Buenos Aires 0:0
25 listopada 2000 All Boys Buenos Aires - Tigre Buenos Aires 1:2
Blanco - Frangipane, Laspada k
25 listopada 2000 Defensa y Justicia Buenos Aires - San Miguel Buenos Aires 3:0
Agotegaray, Frutos k, Cuartas
26 listopada 2000 Central Córdoba Rosario - Arsenal Sarandí Buenos Aires 0:2
Campodónico, Carnero



Metropolitana 15[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
2 grudnia 2000 Arsenal Sarandí Buenos Aires - All Boys Buenos Aires 0:1
Franco
2 grudnia 2000 Quilmes Buenos Aires - Central Córdoba Rosario 2:1
Bordi (2) - Santa Cruz
2 grudnia 2000 Nueva Chicago Buenos Aires - Banfield Buenos Aires 2:2
Jesús, O. Gómez - Leeb, Forestello
2 grudnia 2000 Ferro Carril Oeste Buenos Aires - Platense Buenos Aires 0:4
F. Rodríguez (3), Santo
2 grudnia 2000 Estudiantes Buenos Aires - El Porvenir Buenos Aires 1:1
L. González - Aróstegui
3 grudnia 2000 Tigre Buenos Aires - Defensa y Justicia Buenos Aires 2:1
Frangipane (2) - Vallejos



Metropolitana 16[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
10 grudnia 2000 Banfield Buenos Aires - Ferro Carril Oeste Buenos Aires 1:1
Sánchez - Benítez
10 grudnia 2000 Central Córdoba Rosario - Nueva Chicago Buenos Aires 1:3
Herrera - Jesús, C. Gómez, Martens
10 grudnia 2000 All Boys Buenos Aires - Quilmes Buenos Aires 0:1
Rodríguez
10 grudnia 2000 Defensa y Justicia Buenos Aires - Arsenal Sarandí Buenos Aires 0:0
10 grudnia 2000 San Miguel Buenos Aires - Tigre Buenos Aires 0:0
11 grudnia 2000 Platense Buenos Aires - Estudiantes Buenos Aires 3:0
Lovos, Rodríguez, Leva



Metropolitana 17[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
16 grudnia 2000 Quilmes Buenos Aires - Defensa y Justicia Buenos Aires 1:0
Domínguez
16 grudnia 2000 Nueva Chicago Buenos Aires - All Boys Buenos Aires 2:2
Martens, O. Gómez - Diz (2)
16 grudnia 2000 Ferro Carril Oeste Buenos Aires - Central Córdoba Rosario 0:0
17 grudnia 2000 El Porvenir Buenos Aires - Platense Buenos Aires 1:2
Amadei - Santo, Krikorián
17 grudnia 2000 Arsenal Sarandí Buenos Aires - San Miguel Buenos Aires 1:1
Palavecino - Zaragoza
17 grudnia 2000 Estudiantes Buenos Aires - Banfield Buenos Aires 2:2
Porcel, Goroso - Leeb, Castro



Metropolitana 18[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
17 lutego 2001 Banfield Buenos Aires - El Porvenir Buenos Aires 1:0
Leeb
17 lutego 2001 Central Córdoba Rosario - Estudiantes Buenos Aires 2:0
Formica, Jeandet
17 lutego 2001 All Boys Buenos Aires - Ferro Carril Oeste Buenos Aires 0:0
17 lutego 2001 Tigre Buenos Aires - Arsenal Sarandí Buenos Aires 1:2
Barclay - Mannara, Campodónico
17 lutego 2001 Defensa y Justicia Buenos Aires - Nueva Chicago Buenos Aires 0:4
Manrique, Jesús (3)
18 lutego 2001 San Miguel Buenos Aires - Quilmes Buenos Aires 0:3
Domínguez (2), Sá



Metropolitana 19[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
22 lutego 2001 Ferro Carril Oeste Buenos Aires - Defensa y Justicia Buenos Aires 2:3
Meijide k, Tula - Grioni, Genero (2)
24 lutego 2001 Quilmes Buenos Aires - Tigre Buenos Aires 3:1
Sá, Bordi (2) - Laspada k
24 lutego 2001 El Porvenir Buenos Aires - Central Córdoba Rosario 0:0
24 lutego 2001 Platense Buenos Aires - Banfield Buenos Aires 1:2
Rodríguez - Krikorián s, Forestello
24 lutego 2001 Nueva Chicago Buenos Aires - San Miguel Buenos Aires 2:1
Jesús, C. Gómez - Correa
24 lutego 2001 Estudiantes Buenos Aires - All Boys Buenos Aires 0:1
Diz



Metropolitana 20[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
3 marca 2001 All Boys Buenos Aires - El Porvenir Buenos Aires 3:3
Virardi, Diz, Pizzela - Amadei (2), Aróstegui
3 marca 2001 Defensa y Justicia Buenos Aires - Estudiantes Buenos Aires 1:1
Sánchez - Rossi
3 marca 2001 San Miguel Buenos Aires - Ferro Carril Oeste Buenos Aires 2:0
Giménez (2)
3 marca 2001 Tigre Buenos Aires - Nueva Chicago Buenos Aires 1:1
Frangipane - C. Gómez
3 marca 2001 Arsenal Sarandí Buenos Aires - Quilmes Buenos Aires 2:1
Mannara, Esmerado - Alayes
4 marca 2001 Central Córdoba Rosario - Platense Buenos Aires 0:2
Rodríguez, Formidábile



Metropolitana 21[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
10 marca 2001 Ferro Carril Oeste Buenos Aires - Tigre Buenos Aires 0:0
10 marca 2001 El Porvenir Buenos Aires - Defensa y Justicia Buenos Aires 0:1
Rodríguez
10 marca 2001 Estudiantes Buenos Aires - San Miguel Buenos Aires 1:1
González - Rodas
10 marca 2001 Banfield Buenos Aires - Central Córdoba Rosario 3:1
Leeb, González, Forestello - Aira k
10 marca 2001 Nueva Chicago Buenos Aires - Arsenal Sarandí Buenos Aires 2:3
Martens, C. Gómez - González, Morales, Campodónico
11 marca 2001 Platense Buenos Aires - All Boys Buenos Aires
z powodu zajść na trybunach nie doszło tego dnia do rozegrania meczu - mecz rozegrano 20 marca
20 marca 2001 Platense Buenos Aires - All Boys Buenos Aires 0:1
Yáñez k



Metropolitana 22[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
17 marca 2001 All Boys Buenos Aires - Banfield Buenos Aires 0:4
Sánchez (2), Leeb (2)
17 marca 2001 Defensa y Justicia Buenos Aires - Platense Buenos Aires 2:1
Cuartas, Sánchez - Hirsig
17 marca 2001 San Miguel Buenos Aires - El Porvenir Buenos Aires 1:1
Correa - Lago Estalote
17 marca 2001 Arsenal Sarandí Buenos Aires - Ferro Carril Oeste Buenos Aires 4:1
Campodónico, P. González, Palavecino, R. Mannara - Velázquez
17 marca 2001 Quilmes Buenos Aires - Nueva Chicago Buenos Aires 3:1
Bordi (2), Rodríguez - O. Gómez k
18 marca 2001 Tigre Buenos Aires - Estudiantes Buenos Aires 1:1
Barclay - Agostena



Metropolitana 23[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
26 marca 2001 Central Córdoba Rosario - All Boys Buenos Aires 1:1
Jeandet - Yáñez
26 marca 2001 Estudiantes Buenos Aires - Arsenal Sarandí Buenos Aires 4:2
Goroso (3), Garay - Marangoni, Campodónico k
26 marca 2001 El Porvenir Buenos Aires - Tigre Buenos Aires 0:1
Ávila
26 marca 2001 Platense Buenos Aires - San Miguel Buenos Aires 3:3
Santo, Leva k, Verón k - Delfino, Rodas, Zaragoza
26 marca 2001 Banfield Buenos Aires - Defensa y Justicia Buenos Aires 1:1
Leeb - Cuartas
26 marca 2001 Ferro Carril Oeste Buenos Aires - Quilmes Buenos Aires 1:2
Costas - Clementz, Sá



Metropolitana 24[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
31 marca 2001 Defensa y Justicia Buenos Aires - Central Córdoba Rosario 1:2
Género - Celebroni, Pochettino
31 marca 2001 San Miguel Buenos Aires - Banfield Buenos Aires 2:5
F. Fernández (2) - Rodas s, Del Río (2), Leeb (2)
31 marca 2001 Tigre Buenos Aires - Platense Buenos Aires 1:1
Frangipane k - F. Rodríguez
31 marca 2001 Arsenal Sarandí Buenos Aires - El Porvenir Buenos Aires 0:0
31 marca 2001 Quilmes Buenos Aires - Estudiantes Buenos Aires 5:0
Pagés (2), A. Rodríguez (2), Giampietri
31 marca 2001 Nueva Chicago Buenos Aires - Ferro Carril Oeste Buenos Aires 3:0
Martens, Jesús, Manrique



Metropolitana 25[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
5 kwietnia 2001 Platense Buenos Aires - Arsenal Sarandí Buenos Aires 1:2
Verón k - Esmerado, Morales
7 kwietnia 2001 Estudiantes Buenos Aires - Nueva Chicago Buenos Aires 2:2
Meske, Nicastro - Herbella, Manrique
7 kwietnia 2001 El Porvenir Buenos Aires - Quilmes Buenos Aires 1:1
Estanciero - Corti
7 kwietnia 2001 Central Córdoba Rosario - San Miguel Buenos Aires 2:1
Santa Cruz, Fórmica - Correa
7 kwietnia 2001 All Boys Buenos Aires - Defensa y Justicia Buenos Aires 1:0
Yáñez k
7 kwietnia 2001 Banfield Buenos Aires - Tigre Buenos Aires 1:0
Leeb



Metropolitana 26[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
14 kwietnia 2001 San Miguel Buenos Aires - All Boys Buenos Aires 0:1
Yáñez k
14 kwietnia 2001 Tigre Buenos Aires - Central Córdoba Rosario 0:1
Jeandet
14 kwietnia 2001 Nueva Chicago Buenos Aires - El Porvenir Buenos Aires 1:1
Sánchez, Cardozo
14 kwietnia 2001 Ferro Carril Oeste Buenos Aires - Estudiantes Buenos Aires 3:0
Costas (3)
14 kwietnia 2001 Arsenal Sarandí Buenos Aires - Banfield Buenos Aires 1:2
Campodónico k - Sánchez (2)
15 kwietnia 2001 Quilmes Buenos Aires - Platense Buenos Aires 2:3
Parra, Bordi - Rodríguez, Leva, Maisterra



Tabela Zona Metropolitana[edytuj | edytuj kod]

Poz Klub Mecze Zw Rem Por Pkt BrZd BrStr
1 Quilmes Buenos Aires 15 5 4 46 24 18 50
2 Banfield Buenos Aires 14 7 3 41 24 19 49
3 Arsenal Sarandí Buenos Aires 13 5 6 30 24 21 44
4 Nueva Chicago Buenos Aires 10 7 7 40 24 36 37
5 Platense Buenos Aires 9 6 9 32 24 25 33
6 Central Córdoba Rosario 8 7 9 20 24 23 31
7 All Boys Buenos Aires 8 6 10 20 24 31 30
8 Defensa y Justicia Buenos Aires 8 5 11 29 24 31 29
9 San Miguel Buenos Aires 6 10 8 27 24 37 28
10 Tigre Buenos Aires 5 11 8 18 24 22 26
11 Estudiantes Buenos Aires 5 9 10 22 24 35 24
12 El Porvenir Buenos Aires 2 13 9 17 24 27 19
13 Ferro Carril Oeste Buenos Aires 3 9 12 22 24 39 18
Legenda:
pierwsze baraże
drugie baraże



Tabela spadkowa Metropolitana[edytuj | edytuj kod]

Poz Klub 1998/99
pkt
1999/00
pkt
2000/01
pkt/m
Razem
pkt/mecze
Średnia
1 Quilmes Buenos Aires 47 63 50/24 160/90 1.778
2 Arsenal Sarandí Buenos Aires 57 55 44/24 156/90 1.733
3 Banfield Buenos Aires 43 59 49/24 151/90 1.678
4 Defensa y Justicia Buenos Aires 44 52 29/24 125/90 1.389
5 Platense Buenos Aires 0 45 33/24 78/58 1.345
6 Tigre Buenos Aires 43 45 26/24 114/90 1.267
7 El Porvenir Buenos Aires 45 50 19/24 114/90 1.267
8 Nueva Chicago Buenos Aires 44 33 37/24 114/90 1.267
9 Central Córdoba Rosario 43 38 31/24 112/90 1.244
10 All Boys Buenos Aires 51 29 30/24 110/90 1.222
11 San Miguel Buenos Aires 43 35 28/24 106/90 1.178
12 Estudiantes Buenos Aires 0 0 24/24 24/24 1.000
13 Ferro Carril Oeste Buenos Aires 0 0 18/24 18/24 0.750
Legenda:
strefa spadkowa



Zona Interior[edytuj | edytuj kod]

Interior 1[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
12 sierpnia 2000 San Martín Tucumán - Juventud Antoniana Salta 0:1
Velarde
12 sierpnia 2000 General Paz Juniors Córdoba - San Martín San Juan 0:1
Caballero
12 sierpnia 2000 Almirante Brown Arrecifes - Gimnasia y Esgrima Concepcion del Uruguay 0:1
Iglesias
13 sierpnia 2000 San Martín Mendoza - Racing Córdoba 0:1
Becerra
13 sierpnia 2000 Cipolletti - Atlético Tucumán 2:0
Homman, Beltrán s
13 sierpnia 2000 Villa Mitre Bahía Blanca - Independiente Rivadavia Mendoza 1:0
Gerk
30 sierpnia 2000 Godoy Cruz Antonio Tomba - Olimpo Bahía Blanca 3:0
Abaurre, Cabrera, Torresi
20 września 2000 Instituto Córdoba - Gimnasia y Esgrima Jujuy 4:0
Ríos, W. Jiménez, Maldonado (2)



Interior 2[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
17 sierpnia 2000 Independiente Rivadavia Mendoza - Cipolletti 3:0
Canedo k, Paratore, Favre
19 sierpnia 2000 Racing Córdoba - Almirante Brown Arrecifes 0:0
19 sierpnia 2000 Gimnasia y Esgrima Jujuy - Villa Mitre Bahía Blanca 3:0
Cartes (2), Czornomaz
20 sierpnia 2000 Atlético Tucumán - San Martín Mendoza 0:2
Videla, Raggio k
20 sierpnia 2000 San Martín San Juan - San Martín Tucumán 2:0
Caballero, Díaz
20 sierpnia 2000 Juventud Antoniana Salta - Godoy Cruz Antonio Tomba 3:1
Alfaro, Hernández (2) - Oste
20 sierpnia 2000 Olimpo Bahía Blanca - Atlético Rafaela 1:1
Del Cero - Cantoro
21 sierpnia 2000 Gimnasia y Esgrima Concepcion del Uruguay - General Paz Juniors Córdoba 2:1
Leguizamón, Quiña - Cuello



Interior 3[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
24 sierpnia 2000 Atlético Rafaela - Juventud Antoniana Salta 2:0
Rosales, García
26 sierpnia 2000 Godoy Cruz Antonio Tomba - San Martín San Juan 1:0
Nicotra
26 sierpnia 2000 San Martín Tucumán - Gimnasia y Esgrima Concepcion del Uruguay 0:0
26 sierpnia 2000 General Paz Juniors Córdoba - Racing Córdoba 1:2
Ríos - Becerra, L. Martínez
26 sierpnia 2000 Almirante Brown Arrecifes - Atlético Tucumán 0:2
Ábalos (2)
26 sierpnia 2000 San Martín Mendoza - Independiente Rivadavia Mendoza 0:0
26 sierpnia 2000 Cipolletti - Gimnasia y Esgrima Jujuy 0:2
Herrera, Cartes
26 sierpnia 2000 Villa Mitre Bahía Blanca - Instituto Córdoba 3:0
Gerk (3)



Interior 4[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
31 sierpnia 2000 Instituto Córdoba - Cipolletti 2:2
Maldonado, Miranda - Godoy, Urbano
2 września 2000 Independiente Rivadavia Mendoza - Almirante Brown Arrecifes 1:2
Paratore - Lescano k, Guerra
2 września 2000 San Martín San Juan - Atlético Rafaela 1:1
Marini - Barrientos
3 września 2000 Gimnasia y Esgrima Jujuy - San Martín Mendoza 2:0
Testa, Mencia
3 września 2000 Atlético Tucumán - Gral. Paz Juniors 2:0
Sosa, Ibáñez
3 września 2000 Racing Córdoba - San Martín Tucumán 0:0
3 września 2000 Gimnasia y Esgrima Concepcion del Uruguay - Godoy Cruz Antonio Tomba 2:0
Colombo, Leguizamón
3 września 2000 Juventud Antoniana Salta - Olimpo Bahía Blanca 2:0
Silva (2)



Interior 5[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
7 września 2000 Almirante Brown Arrecifes - Gimnasia y Esgrima Jujuy 4:2
Testa s, Castano, Porcel, Aranzadi - Czornomaz (2, 1k)
9 września 2000 Atlético Rafaela - Gimnasia y Esgrima Concepcion del Uruguay 0:3
Leguizamón, Iglesias, Grelak k
9 września 2000 Godoy Cruz Antonio Tomba - Racing Córdoba 2:1
Dillon, Oste - Becerra k
10 września 2000 San Martín Tucumán - Atlético Tucumán 0:0
10 września 2000 General Paz Juniors Córdoba - Independiente Rivadavia Mendoza 1:1
Ríos - Ortiz
10 września 2000 San Martín Mendoza - Instituto Córdoba 1:0
Villalba
10 września 2000 Cipolletti - Villa Mitre Bahía Blanca 2:0
Cella Ruggeri, Urbano
11 września 2000 Olimpo Bahía Blanca - San Martín San Juan 3:1
Álvarez (2), Cuenca Saldíval k - Marini



Interior 6[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
14 września 2000 Independiente Rivadavia Mendoza - San Martín Tucumán 3:0
Centeno, Saccone, Del Bosco
15 września 2000 Instituto Córdoba - Almirante Brown Arrecifes 3:1
Antuña (2), Maldonado - Guerra
16 września 2000 Gimnasia y Esgrima Jujuy - Gral. Paz Juniors 3:1
Czornomaz (2), Comelles - Ríos
16 września 2000 Villa Mitre Bahía Blanca - San Martín Mendoza 2:1
Gerk (2) - Novarese
16 września 2000 Atlético Tucumán - Godoy Cruz Antonio Tomba 1:1
Beltrán k - Martínez
16 września 2000 Racing Córdoba - Atlético Rafaela 2:0
Salas, Watson
16 września 2000 Gimnasia y Esgrima Concepcion del Uruguay - Olimpo Bahía Blanca 2:1
Sena, Leguizamón - Álvarez
16 września 2000 San Martín San Juan - Juventud Antoniana Salta 1:0
Lisi



Interior 7[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
21 września 2000 Juventud Antoniana Salta - Gimnasia y Esgrima Concepcion del Uruguay 2:0
Saavedra, Silva
22 września 2000 Almirante Brown Arrecifes - Villa Mitre Bahía Blanca 1:1
Lezcano - Pelanda
22 września 2000 Atlético Rafaela - Atlético Tucumán 1:2
Del Bono - Saavedra, Barreto
23 września 2000 Godoy Cruz Antonio Tomba - Independiente Rivadavia Mendoza 1:0
Abaurre
23 września 2000 San Martín Tucumán - Gimnasia y Esgrima Jujuy 3:0
Corbalán, López Maradona (2)
23 września 2000 General Paz Juniors Córdoba - Instituto Córdoba 0:0
24 września 2000 Olimpo Bahía Blanca - Racing Córdoba 1:0
Galarza
24 września 2000 San Martín Mendoza - Cipolletti 4:1
Batalla, Villalba, Bermegui (2) - Homman



Interior 8[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
27 września 2000 Cipolletti - Almirante Brown Arrecifes 2:2
Parra k, Urbano - Castano, Guerra
27 września 2000 Villa Mitre Bahía Blanca - General Paz Juniors Córdoba 0:2
Módica, Colazo
27 września 2000 Instituto Córdoba - San Martín Tucumán 2:1
Amato, D. Jiménez - Comba
27 września 2000 Gimnasia y Esgrima Jujuy - Godoy Cruz Antonio Tomba 0:1
Oste
27 września 2000 Independiente Rivadavia Mendoza - Atlético Rafaela 2:0
Saccone, Del Bosco
27 września 2000 Atlético Tucumán - Olimpo Bahía Blanca 1:1
Beltrán k - Spontón
27 września 2000 Racing Córdoba - Juventud Antoniana Salta 2:0
Becerra, Watson
27 września 2000 Gimnasia y Esgrima Concepcion del Uruguay - San Martín San Juan 3:1
Colombo, Iglesias (2) - Díaz



Interior 9[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
1 października 2000 San Martín San Juan - Racing Córdoba 1:0
Godoy
1 października 2000 Juventud Antoniana Salta - Atlético Tucumán 0:3
Saavedra, Barreto, Ibáñez
1 października 2000 Olimpo Bahía Blanca - Independiente Rivadavia Mendoza 2:0
M. Álvarez (2)
1 października 2000 Atlético Rafaela - Gimnasia y Esgrima Jujuy 0:0
1 października 2000 Godoy Cruz Antonio Tomba - Instituto Córdoba 0:0
1 października 2000 San Martín Tucumán - Villa Mitre Bahía Blanca 1:0
Comba
1 października 2000 General Paz Juniors Córdoba - Cipolletti 1:1
Dertycia - Godoy
1 października 2000 Almirante Brown Arrecifes - San Martín Mendoza 0:0



Interior 10[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
5 października 2000 Racing Córdoba - Gimnasia y Esgrima Concepcion del Uruguay 1:1
Salas - Leguizamón
6 października 2000 Instituto Córdoba - Atlético Rafaela 2:1
Amato, Maldonado - Castro
6 października 2000 Atlético Tucumán - San Martín San Juan 2:1
Colusso, Saavedra - Cativa s
8 października 2000 San Martín Mendoza - General Paz Juniors Córdoba 2:1
Villalba, Bermegui - Reinoso
8 października 2000 Cipolletti - San Martín Tucumán 1:1
Cela Ruggeri - Katip
8 października 2000 Villa Mitre Bahía Blanca - Godoy Cruz Antonio Tomba 2:0
Zwenger, Ochoa
8 października 2000 Gimnasia y Esgrima Jujuy - Olimpo Bahía Blanca 3:0
Piro, Coronel, Czornomaz
8 października 2000 Independiente Rivadavia Mendoza - Juventud Antoniana Salta 4:0
Saccone (2), Paratore, D. Fernández



Interior 11[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
12 października 2000 Juventud Antoniana Salta - Gimnasia y Esgrima Jujuy 1:0
Contreras
13 października 2000 Olimpo Bahía Blanca - Instituto Córdoba 1:2
M. Álvarez - Antuña, Brusco k
13 października 2000 Atlético Rafaela - Villa Mitre Bahía Blanca 3:1
C. Torres (2), Cantoro - Ruiz Díaz s
13 października 2000 San Martín Tucumán - San Martín Mendoza 1:2
Comba k - Villalba, Martínez
14 października 2000 San Martín San Juan - Independiente Rivadavia Mendoza 1:0
Marini
14 października 2000 Godoy Cruz Antonio Tomba - Cipolletti 2:1
Oste k, Abaurre - Godoy
14 października 2000 General Paz Juniors Córdoba - Almirante Brown Arrecifes 1:2
Calabrese - Osella, Guerra
15 października 2000 Gimnasia y Esgrima Concepcion del Uruguay - Atlético Tucumán 1:0
Iglesias



Interior 12[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
19 października 2000 Atlético Tucumán - Racing Córdoba 1:1
Barreto - Capdevilla
20 października 2000 Instituto Córdoba - Juventud Antoniana Salta 6:1
Jiménez (2, 1k), Antuña, Amato, Felicia, Ríos - Silva
20 października 2000 Independiente Rivadavia Mendoza - Gimnasia y Esgrima Concepcion del Uruguay 1:1
Del Bosco - Noir
20 października 2000 Almirante Brown Arrecifes - San Martín Tucumán 2:0
Guerra, Lezcano k
20 października 2000 Cipolletti - Atlético Rafarela 0:2
Torres, Del Bono
21 października 2000 Gimnasia y Esgrima Jujuy - San Martín San Juan 0:0
22 października 2000 San Martín Mendoza - Godoy Cruz Antonio Tomba 4:1
Panela, Bermegui (2), De María - Martínez
22 października 2000 Villa Mitre Bahía Blanca - Olimpo Bahía Blanca 1:0
del Cero



Interior 13[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
25 października 2000 Racing Córdoba - Independiente Rivadavia Mendoza 2:1
Capdevilla, Álvarez - Favre
25 października 2000 Gimnasia y Esgrima Concepcion del Uruguay - Gimnasia y Esgrima Jujuy 0:1
Biasotto
25 października 2000 San Martín San Juan - Instituto Córdoba 0:1
Amato
25 października 2000 Juventud Antoniana Salta - Villa Mitre Bahía Blanca 1:0
Alfaro
25 października 2000 Olimpo Bahía Blanca - Cipolletti 2:0
Pais, Álvarez
25 października 2000 Atlético Rafaela - San Martín Mendoza 1:1
Cantoro - Novarese
25 października 2000 Godoy Cruz Antonio Tomba - Almirante Brown Arrecifes 3:1
Abaurre, Oldrá, Osela s - Guerra
25 października 2000 San Martín Tucumán - General Paz Juniors Córdoba 3:1
Comba (2, 1k), Ruiz - Calabrese



Interior 14[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
29 października 2000 General Paz Juniors Córdoba - Godoy Cruz Antonio Tomba 1:0
Bozzoletti
29 października 2000 Almirante Brown Arrecifes - Atlético Rafaela 2:0
Guerra (2)
29 października 2000 San Martín Mendoza - Olimpo Bahía Blanca 1:0
Bermegui
29 października 2000 Cipolletti - Juventud Antoniana Salta 0:1
Silva
29 października 2000 Villa Mitre Bahía Blanca - San Martín San Juan 2:0
Ochoa, Severini
29 października 2000 Instituto Córdoba - Gimnasia y Esgrima Concepcion del Uruguay 4:0
Sánchez (2), D. Jiménez (2, 1k)
29 października 2000 Gimnasia y Esgrima Jujuy - Racing Córdoba 1:1
Coronel - Bértola
29 października 2000 Independiente Rivadavia Mendoza - Atlético Tucumán 4:0
Favre, Paratore, Del Bosco, Álvarez



Interior 15[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
2 listopada 2000 Godoy Cruz Antonio Tomba - San Martín Tucumán 0:1
Pereyra
3 listopada 2000 Atlético Tucumán - Gimnasia y Esgrima Jujuy 0:2
Czornomaz, Coronel
3 listopada 2000 San Martín San Juan - Cipolletti 4:1
R. González, Marini, Molina - Godoy
4 listopada 2000 Racing Córdoba - Instituto Córdoba 0:2
Amato, Ríos
4 listopada 2000 Atlético Rafaela - General Paz Juniors Córdoba 0:0
4 listopada 2000 Gimnasia y Esgrima Concepcion del Uruguay - Villa Mitre Bahía Blanca 0:1
Coronel
4 listopada 2000 Juventud Antoniana Salta - San Martín Mendoza 2:2
Contreras, Alfaro, García, Bermegui
4 listopada 2000 Olimpo Bahía Blanca - Almirante Brown Arrecifes 1:2
Cabrera - Guerra, Castano



Interior 16[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
9 listopada 2000 Almirante Brown Arrecifes - Juventud Antoniana Salta 1:1
Orellano - Iturrieta
10 listopada 2000 San Martín Tucumán - Atlético Rafaela 0:1
Torres
10 listopada 2000 General Paz Juniors Córdoba - Olimpo Bahía Blanca 3:1
Ramos s, Ríos, Brandán - Pais
10 listopada 2000 San Martín Mendoza - San Martín San Juan 1:0
Demaría
10 listopada 2000 Cipolletti - Gimnasia y Esgrima Concepcion del Uruguay 1:1
Homann - Quiña
10 listopada 2000 Villa Mitre Bahía Blanca - Racing Córdoba 5:1
Del Cero, Landeiro, Zwenger, Luppino, Larroque k - Becerra k
10 listopada 2000 Instituto Córdoba - Atlético Tucumán 2:0
Amato, Moyano
10 listopada 2000 Gimnasia y Esgrima Jujuy - Independiente Rivadavia Mendoza 1:0
Comelles



Interior 17[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
16 listopada 2000 Gimnasia y Esgrima Concepcion del Uruguay - San Martín Mendoza 1:0
Leguizamón
17 listopada 2000 Atlético Tucumán - Villa Mitre Bahía Blanca 3:1
Ibáñez, Coronel s, Ábalos - Zwenger
17 listopada 2000 Racing Córdoba - Cipolletti 3:1
Becerra (2), Capdevilla - Homann
17 listopada 2000 San Martín San Juan - Almirante Brown Arrecifes 1:1
Marini - Guerra
17 listopada 2000 Juventud Antoniana Salta - General Paz Juniors Córdoba 0:0
19 listopada 2000 Olimpo Bahía Blanca - San Martín Tucumán 2:2
Rodríguez, Álvarez - Katip, Mércuri
19 listopada 2000 Independiente Rivadavia Mendoza - Instituto Córdoba 1:3
Saccone - Amato (2), D. Jiménez
19 listopada 2000 Atlético Rafaela - Godoy Cruz Antonio Tomba 3:2
Del Bono, Rosín, Romero k - Dillon (2)



Interior 18[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
26 listopada 2000 Olimpo Bahía Blanca - Godoy Cruz Antonio Tomba 3:2
Del Orte, Cuenca Zaldívar, Pais - Abaurre, Dillon k
26 listopada 2000 Juventud Antoniana Salta - San Martín Tucumán 2:1
Ramasco, Berardi - Ruiz
26 listopada 2000 San Martín San Juan - General Paz Juniors Córdoba 2:2
Marini, Molina - Galarza, Reinoso
26 listopada 2000 Gimnasia y Esgrima Concepcion del Uruguay - Almirante Brown Arrecifes 4:1
Vendakis, Leguizamón, Montalbetti, Colombo - Guerra
26 listopada 2000 Racing Córdoba - San Martín Mendoza 4:2
Juárez (2), Bértola, Salas - Fernández, Velásquez
26 listopada 2000 Atlético Tucumán - Cipolletti 2:0
Rami, Colusso
26 listopada 2000 Independiente Rivadavia Mendoza - Villa Mitre Bahía Blanca 1:0
Favre
26 listopada 2000 Gimnasia y Esgrima Jujuy - Instituto Córdoba 0:0



Interior 19[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
30 listopada 2000 Atlético Rafaela - Olimpo Bahía Blanca 2:1
Bonnet, Torres - M. Álvarez k
1 grudnia 2000 Godoy Cruz Antonio Tomba - Juventud Antoniana Salta 2:1
Abaurre, Oldrá - Saavedra
2 grudnia 2000 Cipolletti - Independiente Rivadavia Mendoza 1:1
Parra k - Favre k
3 grudnia 2000 Villa Mitre Bahía Blanca - Gimnasia y Esgrima Jujuy 1:0
Larroque k
mecz przerwany w 77 minucie z powodu awantur na trybunach - dokończony 6 marca 2001
3 grudnia 2000 San Martín Mendoza - Atlético Tucumán 0:1
Molina
3 grudnia 2000 Almirante Brown Arrecifes - Racing Córdoba 0:0
3 grudnia 2000 General Paz Juniors Córdoba - Gimnasia y Esgrima Concepcion del Uruguay 0:4vo
Britos, Ríos - Britos s, Leguizamón, Grelak k, Vendakis
mecz przerwany w 85 minucie przy stanie 2:4 z powodu zajść na trybunach - zweryfikowany na walkower 0:4
3 grudnia 2000 San Martín Tucumán - San Martín San Juan 0:1
Laciar
6 marca 2001 Villa Mitre Bahía Blanca - Gimnasia y Esgrima Jujuy 1:0
Larroque k
dokończenie brakujących 13 minut meczu przerwanego 3 grudnia 2000



Interior 20[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
7 grudnia 2000 Instituto Córdoba - Villa Mitre Bahía Blanca 7:0
D. Jiménez (2), Amato (2), Antuña (2), W. Jiménez
8 grudnia 2000 Atlético Tucumán - Almirante Brown Arrecifes 1:3
Cativa - Guerra, Colusso, Lovera
8 grudnia 2000 Independiente Rivadavia Mendoza - San Martín Mendoza 2:2
Favre k, Del Bosco - Batalla, Bermegui
9 grudnia 2000 Gimnasia y Esgrima Concepcion del Uruguay - San Martín Tucumán 2:0
Leguizamón, Bernal
10 grudnia 2000 Juventud Antoniana Salta - Atlético Rafaela 0:0
10 grudnia 2000 San Martín San Juan - Godoy Cruz Antonio Tomba 2:0
Caballero, Laciar
10 grudnia 2000 Racing Córdoba - General Paz Juniors Córdoba 2:0
Capdevilla, Watson
10 grudnia 2000 Gimnasia y Esgrima Jujuy - Cipolletti 4:0
Czornomaz (2), Sartori, A. González



Interior 21[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
14 grudnia 2000 Godoy Cruz Antonio Tomba - Gimnasia y Esgrima Concepcion del Uruguay 2:2
Dillon k, Dobrik - Iglesias, Grelak k
15 grudnia 2000 Olimpo Bahía Blanca - Juventud Antoniana Salta 3:2
Delorte, Gil, Gilardi - Velarde, Albornoz
15 grudnia 2000 San Martín Mendoza - Gimnasia y Esgrima Jujuy 3:2
Valdivieso (2), Raggio - Coronel, Czornomaz
15 grudnia 2000 Gral. Paz Juniors - Atlético Tucumán 1:3
Dertycia - Rami, Ábalos (2)
15 grudnia 2000 San Martín Tucumán - Racing Córdoba 5:0
Pereyra, Chacana (2), Ruiz, J. Pérez
16 grudnia 2000 Cipolletti - Instituto Córdoba 0:4
D. Jiménez (2), Antuña, Maldonado
17 grudnia 2000 Almirante Brown Arrecifes - Independiente Rivadavia Mendoza 3:1
Guerra (3) - Aranzadi s
17 grudnia 2000 Atlético Rafaela - San Martín San Juan 2:4
Romero k, Torres - Artés, Caballero, Gómez, Marini



Interior 22[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
1 lutego 2001 San Martín San Juan - Olimpo Bahía Blanca 3:0
Marini (2), Buena
2 lutego 2001 Villa Mitre Bahía Blanca - Cipolletti 2:2
Gerk, Larroque k - Martínez, Amorone
3 lutego 2001 Instituto Córdoba - San Martín Mendoza 3:1
D. Jiménez (3, 1k) - Bermegui
3 lutego 2001 Racing Córdoba - Godoy Cruz Antonio Tomba 1:0
Gaboardi
4 lutego 2001 Gimnasia y Esgrima Concepcion del Uruguay - Atlético Rafaela 0:1
Rosín
4 lutego 2001 Atlético Tucumán - San Martín Tucumán 2:1
Rami, Beltrán k - Ruiz
4 lutego 2001 Independiente Rivadavia Mendoza - General Paz Juniors Córdoba 1:2
Lemes - Dertycia, Cuello k
4 lutego 2001 Gimnasia y Esgrima Jujuy - Almirante Brown Arrecifes 0:1
Castano



Interior 23[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
8 lutego 2001 Almirante Brown Arrecifes - Instituto Córdoba 3:2
Lezcano, Pizarro, Castano - Felicia, D. Jiménez
9 lutego 2001 Olimpo Bahía Blanca - Gimnasia y Esgrima Concepcion del Uruguay 2:2
Delorte, Pais - Iglesias, Leguizamón
10 lutego 2001 Atlético Rafaela - Racing Córdoba 3:2
Torres (2), Semino - Capdevilla (2)
10 lutego 2001 General Paz Juniors Córdoba - Gimnasia y Esgrima Jujuy 1:0
Díaz
10 lutego 2001 Godoy Cruz Antonio Tomba - Atlético Tucumán 0:0
11 lutego 2001 San Martín Tucumán - Independiente Rivadavia Mendoza 2:0
Ortiz k, Ruiz
11 lutego 2001 Juventud Antoniana Salta - San Martín San Juan 1:2
Silva k - Marini, Buena
11 lutego 2001 San Martín Mendoza - Villa Mitre Bahía Blanca 4:2
Bermegui (2), García, Villalba - Larroque k, Gerk



Interior 24[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
15 lutego 2001 Gimnasia y Esgrima Concepcion del Uruguay - Juventud Antoniana Salta 1:0
Montalbetti
16 lutego 2001 Racing Córdoba - Olimpo Bahía Blanca 1:0
Bértola
16 lutego 2001 Gimnasia y Esgrima Jujuy - San Martín Tucumán 2:1
Testa, Balvorín - Contreras
16 lutego 2001 Villa Mitre Bahía Blanca - Almirante Brown Arrecifes 2:2
Severini, Gerk - Lovera (2)
16 lutego 2001 Instituto Córdoba - General Paz Juniors Córdoba 0:0
16 lutego 2001 Atlético Tucumán - Atlético Rafaela 1:2
Rami - Ruiz Díaz - Bonet
16 lutego 2001 Cipolletti - San Martín Mendoza 0:1
Bermegui
18 lutego 2001 Independiente Rivadavia Mendoza - Godoy Cruz Antonio Tomba 2:2
Del Bosco, Favre - Abaurre (2)



Interior 25[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
21 lutego 2001 Almirante Brown Arrecifes - Cipolletti 4:1
Lovera (2), Lezcano k, Martínez - Dupre
21 lutego 2001 General Paz Juniors Córdoba - Villa Mitre Bahía Blanca 3:4
Colazo, Díaz, Dertycia - Minor, Severini, Boggio k, Hidalgo
21 lutego 2001 Atlético Rafaela - Independiente Rivadavia Mendoza 1:2
Torres - Álvarez, Del Bosco
21 lutego 2001 Olimpo Bahía Blanca - Atlético Tucumán 3:1
Delorte (2), Martínez - Márquez
21 lutego 2001 San Martín Tucumán - Instituto Córdoba 0:1
Amato
21 lutego 2001 Godoy Cruz Antonio Tomba - Gimnasia y Esgrima Jujuy 1:1
Dillon k - Almaraz
21 lutego 2001 Juventud Antoniana Salta - Racing Córdoba 2:3
Silva k, Aguirre - Watson (2), Salas
21 lutego 2001 San Martín San Juan - Gimnasia y Esgrima Concepcion del Uruguay 4:0
Marini (2, 1k), Laciar, Cavallero



Interior 26[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
25 lutego 2001 San Martín Mendoza - Almirante Brown Arrecifes 0:0
25 lutego 2001 Racing Córdoba - San Martín San Juan 2:1
Watson, Becerra k - Berza
25 lutego 2001 Villa Mitre Bahía Blanca - San Martín Tucumán 2:1
Salas, Gerk - Contreras
25 lutego 2001 Gimnasia y Esgrima Jujuy - Atlético Rafaela 1:0
Czornomaz k
25 lutego 2001 Instituto Córdoba - Godoy Cruz Antonio Tomba 2:0
Antuña, Ríos
25 lutego 2001 Atlético Tucumán - Juventud Antoniana Salta 4:1
Márquez, Pavón (2), Rami - Alfaro
25 lutego 2001 Cipolletti - General Paz Juniors Córdoba 2:1
Homann (2) - Dertycia
25 lutego 2001 Independiente Rivadavia Mendoza - Olimpo Bahía Blanca 2:0
Favre, Real



Interior 27[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
1 marca 2001 San Martín San Juan - Atlético Tucumán 1:1
Molina - Ábalos
2 marca 2001 San Martín Tucumán - Cipolletti 2:3
Díaz, Ruiz - Díaz s, Amorone, Urbano
2 marca 2001 Godoy Cruz Antonio Tomba - Villa Mitre Bahía Blanca 3:2
Dillon, Oldrá, Abaurre - Minor, Severini
3 marca 2001 Juventud Antoniana Salta - Independiente Rivadavia Mendoza 1:0
Jara
3 marca 2001 General Paz Juniors Córdoba - San Martín Mendoza 2:2
Módica, Maruán - Villalba, Bermegui
3 marca 2001 Gimnasia y Esgrima Concepcion del Uruguay - Racing Córdoba 2:1
Leguizamón, Casal - Watson
4 marca 2001 Atlético Rafaela - Instituto Córdoba 3:5
Torres, F. Sánchez, Rosín - Barrionuevo, D. Jiménez (2), C. Sánchez, Ríos
4 marca 2001 Olimpo Bahía Blanca - Gimnasia y Esgrima Jujuy 1:2
Pais - Balvorín, Sartori



Interior 28[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
8 marca 2001 Almirante Brown Arrecifes - General Paz Juniors Córdoba 1:0
Osella
9 marca 2001 San Martín Mendoza - San Martín Tucumán 0:1
Acosta
mecz przerwany w 90 minucie z powodu zamieszek na trybunach - wynik meczu zachowano
9 marca 2001 Cipolletti - Godoy Cruz Antonio Tomba 2:4
Urbano (2, 1k) - Dillon, Abaurre, Oste, Martínez
10 marca 2001 Villa Mitre Bahía Blanca - Atlético Rafaela 2:1
Severini, Luppino - Torres
11 marca 2001 Instituto Córdoba - Olimpo Bahía Blanca 2:0
Felicia, Amato
11 marca 2001 Gimnasia y Esgrima Jujuy - Juventud Antoniana Salta 2:1
Sartori, Czornomaz - Pérez
11 marca 2001 Atlético Tucumán - Gimnasia y Esgrima Concepcion del Uruguay 1:1
Ávalos - Grelak
11 marca 2001 Independiente Rivadavia Mendoza - San Martín San Juan 1:1
García - Buena



Interior 29[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
15 marca 2001 Atlético Rafaela - Cipolletti 7:1
Torres (3), Rosín (2), Barrientos, Morales s - San Martín
15 marca 2001 Gimnasia y Esgrima Concepcion del Uruguay - Independiente Rivadavia Mendoza 1:0
Grelak k
16 marca 2001 San Martín Tucumán - Almirante Brown Arrecifes 0:2
Garate, Guerra
16 marca 2001 Juventud Antoniana Salta - Instituto Córdoba 0:0
16 marca 2001 San Martín San Juan - Gimnasia y Esgrima Jujuy 1:1
Buena - Czornomaz
16 marca 2001 Racing Córdoba - Atlético Tucumán 2:1
Gaboardi, Bértola - Kalujerovich
mecz przerwany w 45 minucie, ponieważ klub Atlético Tucumán miał już tylko 6 graczy na murawie
17 marca 2001 Godoy Cruz Antonio Tomba - San Martín Mendoza 1:1
Dillon k - Arrieta
17 marca 2001 Olimpo Bahía Blanca - Villa Mitre Bahía Blanca 1:0
Martínez



Interior 31[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
23 marca 2001 Atlético Rafaela - Almirante Brown Arrecifes 1:0
Torres
25 marca 2001 Atlético Tucumán - Independiente Rivadavia Mendoza 0:0
25 marca 2001 Olimpo Bahía Blanca - San Martín Mendoza 1:1
Delorte - Panella
25 marca 2001 Juventud Antoniana Salta - Cipolletti 3:2
Alfaro, Velarde, Silva - Homann, Urbano
25 marca 2001 San Martín San Juan - Villa Mitre Bahía Blanca 2:1
Laciar, Marini - Severini
25 marca 2001 Racing Córdoba - Gimnasia y Esgrima Jujuy 4:0
Watson (2), Sartori s, Becerra k
25 marca 2001 Godoy Cruz Antonio Tomba - General Paz Juniors Córdoba 4:2
Dillon k, Almeida, Abaurre, Oldrá - Dertycia k, Alarcón
25 marca 2001 Gimnasia y Esgrima Concepcion del Uruguay - Instituto Córdoba 1:1
Barrionuevo s - Cervera



Interior 32[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
29 marca 2001 Almirante Brown Arrecifes - Olimpo Bahía Blanca 0:2
Grecco, Álvarez
30 marca 2001 Gimnasia y Esgrima Jujuy - Atlético Tucumán 1:1
Cravero - Bustamante
30 marca 2001 Cipolletti - San Martín San Juan 1:1
Morales - Gómez
30 marca 2001 San Martín Mendoza - Juventud Antoniana Salta 0:1
Romay
30 marca 2001 General Paz Juniors Córdoba - Atlético Rafaela 1:2
Módica - Barrientos, Rosín
30 marca 2001 San Martín Tucumán - Godoy Cruz Antonio Tomba 2:1
Contreras, Ruiz - Hormaechea
31 marca 2001 Villa Mitre Bahía Blanca - Gimnasia y Esgrima Concepcion del Uruguay 1:3
Larroque k - Monge, Bernal, Casal
31 marca 2001 Instituto Córdoba - Racing Córdoba 4:0
Antuña, Amato (2), Smiegel



Interior 30[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
3 kwietnia 2001 Gimnasia y Esgrima Jujuy - Gimnasia y Esgrima Concepcion del Uruguay 1:1
Herrera - Iglesias
3 kwietnia 2001 Instituto Córdoba - San Martín San Juan 2:1
Jiménez, Amato - Buena
3 kwietnia 2001 Villa Mitre Bahía Blanca - Juventud Antoniana Salta 0:0
3 kwietnia 2001 Cipolletti - Olimpo Bahía Blanca 2:1
Urbano (2) - Delorte
3 kwietnia 2001 San Martín Mendoza - Atlético Rafaela 2:1
Panella, Raggio - Torres
3 kwietnia 2001 Almirante Brown Arrecifes - Godoy Cruz Antonio Tomba 2:2
Guerra, Lezcano k - Dillon (2, 1k)
3 kwietnia 2001 General Paz Juniors Córdoba - San Martín Tucumán 3:2
Migliori, Ríos, Pizarro k - Ruiz (2)
4 kwietnia 2001 Independiente Rivadavia Mendoza - Racing Córdoba 3:0
Paratore (2), Lemes



Interior 33[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
7 kwietnia 2001 Juventud Antoniana Salta - Almirante Brown Arrecifes 0:0
7 kwietnia 2001 Atlético Rafaela - San Martín Tucumán 4:2
Del Bono, Torres (2), Godinovic - César, Argañaraz
7 kwietnia 2001 Olimpo Bahía Blanca - General Paz Juniors Córdoba 2:3
Álvarez, Pais - Elúa, Ríos, Maruán
8 kwietnia 2001 Atlético Tucumán - Instituto Córdoba 1:1
San Román - Felicia
8 kwietnia 2001 San Martín San Juan - San Martín Mendoza 1:2
Buena - Villalba (2)
8 kwietnia 2001 Racing Córdoba - Villa Mitre Bahía Blanca 2:0
Capdevilla, Salas
8 kwietnia 2001 Gimnasia y Esgrima Concepcion del Uruguay - Cipolletti 0:0
8 kwietnia 2001 Independiente Rivadavia Mendoza - Gimnasia y Esgrima Jujuy 0:2
Piro, Saccone



Interior 34[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
12 kwietnia 2001 Instituto Córdoba - Independiente Rivadavia Mendoza 4:1
D. Jiménez (2, 1k), Antuña, W. Jiménez - Lucero
14 kwietnia 2001 Almirante Brown Arrecifes - San Martín San Juan 1:2
Lezcano - Marini, Berza
14 kwietnia 2001 Villa Mitre Bahía Blanca - Atlético Tucumán 2:1
Zwenger, Pelanda - Osores
14 kwietnia 2001 Godoy Cruz Antonio Tomba - Atlético Rafaela 4:2
Martínez, Torresi, Oste, Dillon - Torres, Godinovich
15 kwietnia 2001 San Martín Tucumán - Olimpo Bahía Blanca 3:0
Acosta (2), Pereyra
15 kwietnia 2001 General Paz Juniors Córdoba - Juventud Antoniana Salta 1:2
Ríos - Silva, Contreras
15 kwietnia 2001 Cipolletti - Racing Córdoba 2:2
Martínez, Urbano k - Leiva, Caminos
15 kwietnia 2001 San Martín Mendoza - Gimnasia y Esgrima Concepcion del Uruguay 3:0
Demaría, Raggio k, Córdoba



Tabela Zona Interior[edytuj | edytuj kod]

Poz Klub Mecze Zw Rem Por Pkt BrZd BrStr
1 Instituto Córdoba 32 21 8 3 71 71 23
2 Gimnasia y Esgrima Concepcion del Uruguay 32 15 10 7 55 42 32
3 Racing Córdoba 32 15 7 10 52 43 42
4 San Martín Mendoza 32 14 9 9 51 45 35
5 San Martín San Juan 32 14 8 10 50 44 33
6 Almirante Brown Arrecifes 32 14 11 8 50 44 37
7 Gimnasia y Esgrima Jujuy 32 14 8 10 50 39 32
8 Atlético Rafaela 32 13 6 13 45 48 47
9 Godoy Cruz Antonio Tomba 32 12 8 12 44 46 47
10 Atlético Tucumán 32 11 10 11 43 38 38
11 Villa Mitre Bahía Blanca 32 13 4 15 43 41 51
12 Juventud Antoniana Salta 32 12 7 13 43 32 43
13 Independiente Rivadavia Mendoza 32 9 8 15 35 38 37
14 San Martín Tucumán 32 9 5 18 32 35 42
15 Olimpo Bahía Blanca 32 9 5 18 32 36 52
16 General Paz Juniors Córdoba 32 7 8 17 29 36 53
17 Cipolletti 32 5 10 17 25 34 69
Legenda:
pierwsze baraże
drugie baraże



Tabela spadkowa Interior[edytuj | edytuj kod]

Poz Klub 1998/99
pkt
1999/00
pkt
2000/01
pkt
Razem
pkt/mecze
Średnia
1 Instituto Córdoba 57 0 71 128/62 2.064
2 Gimnasia y Esgrima Jujuy 0 0 50 50/32 1.562
3 Atlético Rafaela 44 51 45 140/92 1.522
4 Gimnasia y Esgrima Concepcion del Uruguay 37 47 55 139/92 1.511
5 San Martín Mendoza 38 50 51 139/92 1.511
6 Racing Córdoba 0 38 52 90/62 1.452
7 Juventud Antoniana Salta 46 46 43 135/92 1.467
8 San Martín San Juan 36 49 50 135/92 1.467
9 Almirante Brown Arrecifes 42 40 50 132/92 1.435
10 Atlético Tucumán 57 29 43 129/92 1.402
11 Villa Mitre Bahía Blanca 0 41 43 84/62 1.355
12 Independiente Rivadavia Mendoza 0 45 35 80/62 1.290
13 Godoy Cruz Antonio Tomba 30 43 44 117/92 1.272
14 Olimpo Bahía Blanca 43 41 32 116/92 1.261
15 San Martín Tucumán 46 28 32 106/92 1.152
16 Cipolletti 53 23 25 101/92 1.098
17 General Paz Juniors Córdoba 0 0 29 29/32 0.906
Legenda:
strefa spadkowa



Tabela spadkowa ogólna[edytuj | edytuj kod]

Ogólna tabela spadkowa miała na celu wyłonienie trzech spadkowiczów poza czterema wyłonionymi przez strefowe tabele spadkowe. Łącznie z drugiej ligi spadło 7 klubów.

Poz Klub 1998/99
pkt
1999/00
pkt
2000/01
pkt
Razem
pkt/mecze
Średnia
1 Instituto Córdoba 57 0 71 128/62 2.064
2 Quilmes Buenos Aires 47 63 50 160/90 1.778
3 Arsenal Sarandí Buenos Aires 57 55 44 156/90 1.733
4 Banfield Buenos Aires 43 59 49 151/90 1.678
5 Gimnasia y Esgrima Jujuy 0 0 50 50/32 1.562
6 Atlético Rafaela 44 51 45 140/92 1.522
7 Gimnasia y Esgrima Concepcion del Uruguay 37 47 55 139/92 1.511
8 San Martín Mendoza 38 50 51 139/92 1.511
9 Racing Córdoba 0 38 52 90/62 1.452
10 Juventud Antoniana Salta 46 46 43 135/92 1.467
11 San Martín San Juan 36 49 50 135/92 1.467
12 Almirante Brown Arrecifes 42 40 50 132/92 1.435
13 Atlético Tucumán 57 29 43 129/92 1.402
14 Defensa y Justicia Buenos Aires 44 52 29 125/90 1.389
15 Villa Mitre Bahía Blanca 0 41 43 84/62 1.355
16 Platense Buenos Aires 0 45 33 78/58 1.345
17 Independiente Rivadavia Mendoza 0 45 35 80/62 1.290
18 Godoy Cruz Antonio Tomba 30 43 44 117/92 1.272
19 Tigre Buenos Aires 43 45 26 114/90 1.267
20 El Porvenir Buenos Aires 45 50 19 114/90 1.267
21 Nueva Chicago Buenos Aires 44 33 37 114/90 1.267
22 Olimpo Bahía Blanca 43 41 32 116/92 1.261
23 Central Córdoba Rosario 43 38 31 112/90 1.244
24 All Boys Buenos Aires 51 29 30 110/90 1.222
25 San Miguel Buenos Aires 43 35 28 106/90 1.178
26 San Martín Tucumán 46 28 32 106/92 1.152
27 Cipolletti 53 23 25 101/92 1.098
28 Estudiantes Buenos Aires 0 0 24 24/24 1.000
29 General Paz Juniors Córdoba 0 0 29 29/32 0.906
30 Ferro Carril Oeste Buenos Aires 0 0 18 18/24 0.750
Legenda:
strefa spadkowa



Pierwsze baraże[edytuj | edytuj kod]

Półfinał[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
22 kwietnia 2001 Gimnasia y Esgrima Concepcion del Uruguay - Quilmes Buenos Aires 0:1
Bordi
22 kwietnia 2001 Banfield Buenos Aires - Instituto Córdoba 2:2
Sanguinetti, Leeb - D. Jiménez, Smigiel
28 kwietnia 2001 Quilmes Buenos Aires - Gimnasia y Esgrima Concepcion del Uruguay 0:1
Grelak k
wobec równego bilansu dwumeczu do finału awansował klub Quilmes Buenos Aires ze względu na lepszy dorobek punktowo-bramkowy uzyskany w sezonie
29 kwietnia 2001 Instituto Córdoba - Banfield Buenos Aires 1:2
D. Jiménez - González, Sánchez k



Finał[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
12 maja 2001 Banfield Buenos Aires - Quilmes Buenos Aires 2:1
Leeb, Forestello - Clementz
20 maja 2001 Quilmes Buenos Aires - Banfield Buenos Aires 2:4
Giampietri (2) - Sánchez k, Leeb, Del Río, Forestello

Klub Banfield Buenos Aires został mistrzem drugiej ligi argentyńskiej i awansował do I ligi (Primera División.

Finalista, czyli klub Quilmes Buenos Aires, zachował szansę na awans w starciu z klubem pierwszoligowym.

Drugie baraże[edytuj | edytuj kod]

Pierwsza runda[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
19 kwietnia 2001 Almirante Brown Arrecifes - Arsenal Sarandí Buenos Aires 1:0
Guerra
21 kwietnia 2001 Central Córdoba Rosario - Racing Córdoba 4:0
Jeandet (2), Medina, Aira k
21 kwietnia 2001 Platense Buenos Aires - San Martín Mendoza 1:0
Formidábile
22 kwietnia 2001 San Martín San Juan - Nueva Chicago Buenos Aires 2:2
Molina, Buena - Jesús, Barbona
26 kwietnia 2001 Racing Córdoba - Central Córdoba Rosario 2:1
Capdevilla, Rezzónico - Zabala
28 kwietnia 2001 Arsenal Sarandí Buenos Aires - Almirante Brown Arrecifes 0:0
28 kwietnia 2001 Nueva Chicago Buenos Aires - San Martín San Juan 1:0
Herbella
29 kwietnia 2001 San Martín Mendoza - Platense Buenos Aires 1:0
Velázquez
mecz przerwany w 45 minucie przy stanie 1:0 - po kontuzji sędziego piłkarze Platense opuścili plac gry
ponieważ wynik dwumeczu był remisowy, dalej awansował klub San Martín dzięki lepszemu dorobkowi punktowo-bramkowemu



Druga runda[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
12 maja 2001 Nueva Chicago Buenos Aires - Gimnasia y Esgrima Concepcion del Uruguay 0:1
Bernal
12 maja 2001 Almirante Brown Arrecifes - San Martín Mendoza 1:1
Martínez - Bermegui
13 maja 2001 Central Córdoba Rosario - Instituto Córdoba 1:3
Santa Cruz k - W. Jiménez, Antuña, Rimoldi
17 maja 2001 Gimnasia y Esgrima Concepcion del Uruguay - Nueva Chicago Buenos Aires 0:2
C. Gómez, Sánchez
18 maja 2001 Instituto Córdoba - Central Córdoba Rosario 3:1
Amato, D. Jiménez (2) - Jeandet
19 maja 2001 San Martín Mendoza - Almirante Brown Arrecifes 2:2
Morán (2) - Lezcano k, Paz
wynik dwumeczu był remisowy (3:3), toteż klub San Martín awansował do dalszych gier dzięki lepszemu dorobkowi punktowo-bramkowemu



Półfinał[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
26 maja 2001 Nueva Chicago Buenos Aires - Quilmes Buenos Aires 1:0
O. Gómez
27 maja 2001 San Martín Mendoza - Instituto Córdoba 1:0
Bermegui
30 maja 2001 Quilmes Buenos Aires - Nueva Chicago Buenos Aires 0:0
30 maja 2001 Instituto Córdoba - San Martín Mendoza 3:1
Amato (2), Rimoldi - García



Finał[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
2 czerwca 2001 Nueva Chicago Buenos Aires - Instituto Córdoba 1:0
Manrique
9 czerwca 2001 Instituto Córdoba - Nueva Chicago Buenos Aires 2:3
Felicia, Brusco k - Sánchez, O. Gómez (2)

Klub Nueva Chicago Buenos Aires został wicemistrzem drugiej ligi i awansował do pierwszej ligi argentyńskiej.

Finalista, czyli klub Instituto Córdoba zachował szansę na awans w starciu z klubem pierwszoligowym.

Baraże o awans do I ligi[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
13 czerwca 2001 Quilmes Buenos AiresBelgrano Córdoba 1:0
Alayes
13 czerwca 2001 Instituto CórdobaArgentinos Juniors Buenos Aires 0:0
16 czerwca 2001 Belgrano CórdobaQuilmes Buenos Aires 1:0
Mugnaini
16 czerwca 2001 Argentinos Juniors Buenos AiresInstituto Córdoba 1:1
Zagharián – Sánchez

Oba zespoły pierwszoligowe, Argentinos Juniors Buenos Aires i Belgrano Córdoba, pomimo równego bilansu utrzymały się w pierwszej lidze, gdyż w barażu o awans do pierwszej ligi zespół aspirujący do pierwszej ligi, by awansować, musiał być lepszy w dumeczu. Równy bilans dwumeczu faworyzował drużyny broniące się przed spadkiem.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]