II liga argentyńska w piłce nożnej (2012/2013)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Primera B Nacional 2012/2013

Mistrzem drugiej ligi argentyńskiej został klub Rosario Central, natomiast wicemistrzem - klub Gimnasia y Esgrima La Plata.

Drugą ligę argentyńską po sezonie 2012/13 opuściły następujące kluby

Klub Przyczyna
Rosario Central Awans do I ligi (mistrz II ligi)
Gimnasia y Esgrima La Plata Awans do I ligi (wicemistrz II ligi)
Olimpo Bahía Blanca Awans do I ligi (3 miejsce w II lidze)
Merlo Buenos Aires Spadek do III ligi (przedostatni w tabeli spadkowej)
Nueva Chicago Buenos Aires Spadek do III ligi (ostatni w tabeli spadkowej)

Do drugiej ligi argentyńskiej po sezonie 2012/13 przybyły następujące kluby

Klub Przyczyna
San Martín San Juan Spadek z I ligi (trzeci od końca w tabeli spadkowej)
Independiente Buenos Aires Spadek z I ligi (przedostatni w tabeli spadkowej)
Unión Santa Fe Spadek z I ligi (ostatni w tabeli spadkowej)
Villa San Carlos Buenos Aires Awans z III ligi (mistrz Primera B Metropolitana)
Talleres Córdoba Awans z III ligi (mistrz Torneo Argentino A)
Brown Buenos Aires Awans z III ligi (wicemistrz Primera B Metropolitana)
Sportivo Belgrano San Francisco Awans z III ligi (wicemistrz Torneo Argentino A)


Druga liga powiększona została o 2 kluby i dlatego w sezonie 2013/14 będzie liczyła 22 kluby.


Primera B Nacional 2012/13[edytuj | edytuj kod]

Kolejka 1[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
11 sierpnia 2012 Instituto CórdobaMerlo Buenos Aires 0:0
11 sierpnia 2012 Defensa y Justicia Buenos AiresNueva Chicago Buenos Aires 4:2
11 sierpnia 2012 Rosario CentralSarmiento Junín 0:1
12 sierpnia 2012 Gimnasia y Esgrima La PlataBoca Unidos Corrientes 2:0
12 sierpnia 2012 Crucero del Norte PosadasAtlético Tucumán 1:0
12 sierpnia 2012 Douglas Haig PergaminoPatronato Paraná 2:1
12 sierpnia 2012 Almirante Brown Buenos AiresIndependiente Rivadavia Mendoza 0:0
12 sierpnia 2012 Aldosivi Mar del PlataHuracán Buenos Aires 3:1
13 sierpnia 2012 Ferro Carril Oeste Buenos AiresOlimpo Bahía Blanca 0:0
25 października 2012 Gimnasia y Esgrima JujuyBanfield Buenos Aires 2:1



Kolejka 2[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
18 sierpnia 2012 Almirante Brown Buenos AiresInstituto Córdoba 2:0
18 sierpnia 2012 Sarmiento JunínMerlo Buenos Aires 0:0
18 sierpnia 2012 Independiente Rivadavia MendozaDouglas Haig Pergamino 1:0
18 sierpnia 2012 Boca Unidos CorrientesRosario Central 1:2
19 sierpnia 2012 Atlético TucumánFerro Carril Oeste Buenos Aires 3:0
19 sierpnia 2012 Olimpo Bahía BlancaDefensa y Justicia Buenos Aires 0:1
19 sierpnia 2012 Huracán Buenos AiresGimnasia y Esgrima La Plata 2:4
20 sierpnia 2012 Banfield Buenos AiresAldosivi Mar del Plata 1:1
20 sierpnia 2012 Nueva Chicago Buenos AiresGimnasia y Esgrima Jujuy 0:0
20 sierpnia 2012 Patronato ParanáCrucero del Norte Posadas 3:5



Kolejka 3[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
25 sierpnia 2012 Rosario CentralHuracán Buenos Aires 0:0
25 sierpnia 2012 Defensa y Justicia Buenos AiresAtlético Tucumán 2:5
25 sierpnia 2012 Aldosivi Mar del PlataNueva Chicago Buenos Aires 2:1
25 sierpnia 2012 Instituto CórdobaSarmiento Junín 1:3
26 sierpnia 2012 Gimnasia y Esgrima La PlataBanfield Buenos Aires 1:0
26 sierpnia 2012 Ferro Carril Oeste Buenos AiresPatronato Paraná 0:1
26 sierpnia 2012 Merlo Buenos AiresBoca Unidos Corrientes 1:0
26 sierpnia 2012 Douglas Haig PergaminoAlmirante Brown Buenos Aires 1:1
26 sierpnia 2012 Crucero del Norte PosadasIndependiente Rivadavia Mendoza 0:2
28 sierpnia 2012 Gimnasia y Esgrima JujuyOlimpo Bahía Blanca 0:0



Kolejka 4[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
31 sierpnia 2012 Almirante Brown Buenos AiresCrucero del Norte Posadas 0:0
1 września 2012 Huracán Buenos AiresMerlo Buenos Aires 1:0
1 września 2012 Banfield Buenos AiresRosario Central 2:1
1 września 2012 Independiente Rivadavia MendozaFerro Carril Oeste Buenos Aires 1:1
2 września 2012 Nueva Chicago Buenos AiresGimnasia y Esgrima La Plata 1:1
2 września 2012 Olimpo Bahía BlancaAldosivi Mar del Plata 4:0
2 września 2012 Douglas Haig PergaminoInstituto Córdoba 2:1
2 września 2012 Boca Unidos CorrientesSarmiento Junín 0:0
2 września 2012 Patronato ParanáDefensa y Justicia Buenos Aires 4:0
2 września 2012 Atlético TucumánGimnasia y Esgrima Jujuy 1:1



Kolejka 5[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
8 września 2012 Sarmiento JunínHuracán Buenos Aires 2:1
8 września 2012 Aldosivi Mar del PlataAtlético Tucumán 1:1
8 września 2012 Defensa y Justicia Buenos AiresIndependiente Rivadavia Mendoza 2:3
8 września 2012 Rosario CentralNueva Chicago Buenos Aires 2:0
9 września 2012 Merlo Buenos AiresBanfield Buenos Aires 0:2
9 września 2012 Gimnasia y Esgrima JujuyPatronato Paraná 2:1
9 września 2012 Crucero del Norte PosadasDouglas Haig Pergamino 2:1
10 września 2012 Gimnasia y Esgrima La PlataOlimpo Bahía Blanca 1:1
11 września 2012 Ferro Carril Oeste Buenos AiresAlmirante Brown Buenos Aires 0:0
11 września 2012 Instituto CórdobaBoca Unidos Corrientes 0:0



Kolejka 6[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
15 września 2012 Independiente Rivadavia MendozaGimnasia y Esgrima Jujuy 0:0
15 września 2012 Almirante Brown Buenos AiresDefensa y Justicia Buenos Aires 1:1
15 września 2012 Olimpo Bahía BlancaRosario Central 2:0
15 września 2012 Nueva Chicago Buenos AiresMerlo Buenos Aires 5:1
16 września 2012 Banfield Buenos AiresSarmiento Junín 2:0
16 września 2012 Atlético TucumánGimnasia y Esgrima La Plata 1:1
16 września 2012 Douglas Haig PergaminoFerro Carril Oeste Buenos Aires 0:1
16 września 2012 Crucero del Norte PosadasInstituto Córdoba 1:1
17 września 2012 Patronato ParanáAldosivi Mar del Plata 0:3
17 września 2012 Huracán Buenos AiresBoca Unidos Corrientes 0:2



Kolejka 7[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
22 września 2012 Merlo Buenos AiresOlimpo Bahía Blanca 1:0
22 września 2012 Sarmiento JunínNueva Chicago Buenos Aires 1:0
22 września 2012 Gimnasia y Esgrima La PlataPatronato Paraná 3:1
22 września 2012 Aldosivi Mar del PlataIndependiente Rivadavia Mendoza 0:2
22 września 2012 Ferro Carril Oeste Buenos AiresCrucero del Norte Posadas 0:2
22 września 2012 Rosario CentralAtlético Tucumán 3:1
23 września 2012 Defensa y Justicia Buenos AiresDouglas Haig Pergamino 2:0
23 września 2012 Gimnasia y Esgrima JujuyAlmirante Brown Buenos Aires 1:0
24 września 2012 Boca Unidos CorrientesBanfield Buenos Aires 2:0
25 września 2012 Instituto CórdobaHuracán Buenos Aires 1:0



Kolejka 8[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
28 września 2012 Patronato ParanáRosario Central 2:1
29 września 2012 Independiente Rivadavia MendozaGimnasia y Esgrima La Plata 1:1
29 września 2012 Crucero del Norte PosadasDefensa y Justicia Buenos Aires 0:0
29 września 2012 Banfield Buenos AiresHuracán Buenos Aires 1:2
29 września 2012 Almirante Brown Buenos AiresAldosivi Mar del Plata 1:1
29 września 2012 Nueva Chicago Buenos AiresBoca Unidos Corrientes 0:0
29 września 2012 Ferro Carril Oeste Buenos AiresInstituto Córdoba 1:1
30 września 2012 Olimpo Bahía BlancaSarmiento Junín 1:0
30 września 2012 Douglas Haig PergaminoGimnasia y Esgrima Jujuy 3:1
30 września 2012 Atlético TucumánMerlo Buenos Aires 2:1



Kolejka 9[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
6 października 2012 Defensa y Justicia Buenos AiresFerro Carril Oeste Buenos Aires 0:2
6 października 2012 Sarmiento JunínAtlético Tucumán 4:0
6 października 2012 Instituto CórdobaBanfield Buenos Aires 1:2
7 października 2012 Aldosivi Mar del PlataDouglas Haig Pergamino 2:3
7 października 2012 Merlo Buenos AiresPatronato Paraná 1:2
7 października 2012 Gimnasia y Esgrima JujuyCrucero del Norte Posadas 3:1
7 października 2012 Boca Unidos CorrientesOlimpo Bahía Blanca 0:1
8 października 2012 Gimnasia y Esgrima La PlataAlmirante Brown Buenos Aires 0:3
8 października 2012 Huracán Buenos AiresNueva Chicago Buenos Aires 1:1
9 października 2012 Rosario CentralIndependiente Rivadavia Mendoza 2:2



Kolejka 10[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
13 października 2012 Ferro Carril Oeste Buenos AiresGimnasia y Esgrima Jujuy 0:0
13 października 2012 Defensa y Justicia Buenos AiresInstituto Córdoba 0:3
13 października 2012 Almirante Brown Buenos AiresRosario Central 0:0
14 października 2012 Olimpo Bahía BlancaHuracán Buenos Aires 3:2
14 października 2012 Nueva Chicago Buenos AiresBanfield Buenos Aires 1:2
14 października 2012 Independiente Rivadavia MendozaMerlo Buenos Aires 0:1
14 października 2012 Crucero del Norte PosadasAldosivi Mar del Plata 2:1
14 października 2012 Atlético TucumánBoca Unidos Corrientes 2:3
15 października 2012 Patronato ParanáSarmiento Junín 1:1
15 października 2012 Douglas Haig PergaminoGimnasia y Esgrima La Plata 0:1



Kolejka 11[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
20 października 2012 Gimnasia y Esgrima JujuyDefensa y Justicia Buenos Aires 1:0
20 października 2012 Instituto CórdobaNueva Chicago Buenos Aires 2:3
20 października 2012 Banfield Buenos AiresOlimpo Bahía Blanca 0:3
20 października 2012 Sarmiento JunínIndependiente Rivadavia Mendoza 0:0
21 października 2012 Aldosivi Mar del PlataFerro Carril Oeste Buenos Aires 1:4
21 października 2012 Merlo Buenos AiresAlmirante Brown Buenos Aires 2:6
21 października 2012 Boca Unidos CorrientesPatronato Paraná 0:1
21 października 2012 Rosario CentralDouglas Haig Pergamino 1:3
22 października 2012 Huracán Buenos AiresAtlético Tucumán 1:1
23 października 2012 Gimnasia y Esgrima La PlataCrucero del Norte Posadas 5:0



Kolejka 12[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
26 października 2012 Ferro Carril Oeste Buenos AiresGimnasia y Esgrima La Plata 0:1
27 października 2012 Independiente Rivadavia MendozaBoca Unidos Corrientes 3:0
27 października 2012 Patronato ParanáHuracán Buenos Aires 3:0
27 października 2012 Almirante Brown Buenos AiresSarmiento Junín 2:2
27 października 2012 Defensa y Justicia Buenos AiresAldosivi Mar del Plata 0:2
28 października 2012 Gimnasia y Esgrima JujuyInstituto Córdoba 2:3
28 października 2012 Olimpo Bahía BlancaNueva Chicago Buenos Aires 2:1
28 października 2012 Douglas Haig PergaminoMerlo Buenos Aires 1:2
28 października 2012 Atlético TucumánBanfield Buenos Aires 1:1
21 listopada 2012 Crucero del Norte PosadasRosario Central 0:1



Kolejka 13[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
3 listopada 2012 Gimnasia y Esgrima La PlataDefensa y Justicia Buenos Aires 1:3
3 listopada 2012 Huracán Buenos AiresIndependiente Rivadavia Mendoza 0:1
3 listopada 2012 Sarmiento JunínDouglas Haig Pergamino 0:0
3 listopada 2012 Banfield Buenos AiresPatronato Paraná 0:0
3 listopada 2012 Merlo Buenos AiresCrucero del Norte Posadas 1:0
3 listopada 2012 Instituto CórdobaOlimpo Bahía Blanca 0:1
4 listopada 2012 Aldosivi Mar del PlataGimnasia y Esgrima Jujuy 1:1
4 listopada 2012 Rosario CentralFerro Carril Oeste Buenos Aires 1:1
4 listopada 2012 Nueva Chicago Buenos AiresAtlético Tucumán 0:1
4 listopada 2012 Boca Unidos CorrientesAlmirante Brown Buenos Aires 0:0



Kolejka 14[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
10 listopada 2012 Almirante Brown Buenos AiresHuracán Buenos Aires 0:4
10 listopada 2012 Aldosivi Mar del PlataInstituto Córdoba 1:0
10 listopada 2012 Defensa y Justicia Buenos AiresRosario Central 0:1
10 listopada 2012 Ferro Carril Oeste Buenos AiresMerlo Buenos Aires 0:0
11 listopada 2012 Gimnasia y Esgrima JujuyGimnasia y Esgrima La Plata 2:0
11 listopada 2012 Douglas Haig PergaminoBoca Unidos Corrientes 2:3
11 listopada 2012 Independiente Rivadavia MendozaBanfield Buenos Aires 0:2
11 listopada 2012 Crucero del Norte PosadasSarmiento Junín 1:0
11 listopada 2012 Patronato ParanáNueva Chicago Buenos Aires 0:2
11 listopada 2012 Atlético TucumánOlimpo Bahía Blanca 2:0



Kolejka 15[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
16 listopada 2012 Merlo Buenos AiresDefensa y Justicia Buenos Aires 2:1
16 listopada 2012 Huracán Buenos AiresDouglas Haig Pergamino 2:1
17 listopada 2012 Rosario CentralGimnasia y Esgrima Jujuy 2:0
17 listopada 2012 Gimnasia y Esgrima La PlataAldosivi Mar del Plata 0:0
17 listopada 2012 Olimpo Bahía BlancaPatronato Paraná 1:1
17 listopada 2012 Nueva Chicago Buenos AiresIndependiente Rivadavia Mendoza 2:0
17 listopada 2012 Banfield Buenos AiresAlmirante Brown Buenos Aires 3:1
17 listopada 2012 Sarmiento JunínFerro Carril Oeste Buenos Aires 1:0
18 listopada 2012 Boca Unidos CorrientesCrucero del Norte Posadas 1:1
18 listopada 2012 Instituto CórdobaAtlético Tucumán 0:0



Kolejka 16[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
23 listopada 2012 Independiente Rivadavia MendozaOlimpo Bahía Blanca 0:1
24 listopada 2012 Gimnasia y Esgrima La PlataInstituto Córdoba 0:0
24 listopada 2012 Defensa y Justicia Buenos AiresSarmiento Junín 1:1
24 listopada 2012 Ferro Carril Oeste Buenos AiresBoca Unidos Corrientes 2:1
24 listopada 2012 Douglas Haig PergaminoBanfield Buenos Aires 0:1
24 listopada 2012 Patronato ParanáAtlético Tucumán 1:1
25 listopada 2012 Gimnasia y Esgrima JujuyMerlo Buenos Aires 2:0
26 listopada 2012 Crucero del Norte PosadasHuracán Buenos Aires 1:2
26 listopada 2012 Almirante Brown Buenos AiresNueva Chicago Buenos Aires 2:0
26 listopada 2012 Aldosivi Mar del PlataRosario Central 0:1



Kolejka 17[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
1 grudnia 2012 Atlético TucumánIndependiente Rivadavia Mendoza 0:0
1 grudnia 2012 Boca Unidos CorrientesDefensa y Justicia Buenos Aires 1:2
1 grudnia 2012 Sarmiento JunínGimnasia y Esgrima Jujuy 0:0
1 grudnia 2012 Instituto CórdobaPatronato Paraná 1:0
1 grudnia 2012 Nueva Chicago Buenos AiresDouglas Haig Pergamino 4:4
1 grudnia 2012 Huracán Buenos AiresFerro Carril Oeste Buenos Aires 1:0
2 grudnia 2012 Olimpo Bahía BlancaAlmirante Brown Buenos Aires 0:0
3 grudnia 2012 Merlo Buenos AiresAldosivi Mar del Plata 1:2
4 grudnia 2012 Banfield Buenos AiresCrucero del Norte Posadas 2:0
4 grudnia 2012 Rosario CentralGimnasia y Esgrima La Plata 2:0



Kolejka 18[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
8 grudnia 2012 Almirante Brown Buenos AiresAtlético Tucumán 0:1
8 grudnia 2012 Gimnasia y Esgrima JujuyBoca Unidos Corrientes 1:0
8 grudnia 2012 Independiente Rivadavia MendozaPatronato Paraná 0:1
8 grudnia 2012 Defensa y Justicia Buenos AiresHuracán Buenos Aires 2:1
9 grudnia 2012 Ferro Carril Oeste Buenos AiresBanfield Buenos Aires 3:0
9 grudnia 2012 Crucero del Norte PosadasNueva Chicago Buenos Aires 1:0
9 grudnia 2012 Douglas Haig PergaminoOlimpo Bahía Blanca 0:2
10 grudnia 2012 Aldosivi Mar del PlataSarmiento Junín 1:1
10 grudnia 2012 Gimnasia y Esgrima La PlataMerlo Buenos Aires 2:0
11 grudnia 2012 Rosario CentralInstituto Córdoba 1:0



Kolejka 19[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
2 lutego 2013 Atlético TucumánDouglas Haig Pergamino 3:2
2 lutego 2013 Nueva Chicago Buenos AiresFerro Carril Oeste Buenos Aires 2:3
2 lutego 2013 Merlo Buenos AiresRosario Central 1:2
2 lutego 2013 Banfield Buenos AiresDefensa y Justicia Buenos Aires 2:2
2 lutego 2013 Huracán Buenos AiresGimnasia y Esgrima Jujuy 1:0
3 lutego 2013 Sarmiento JunínGimnasia y Esgrima La Plata 1:0
3 lutego 2013 Boca Unidos CorrientesAldosivi Mar del Plata 3:1
4 lutego 2013 Patronato ParanáAlmirante Brown Buenos Aires 0:0
4 lutego 2013 Olimpo Bahía BlancaCrucero del Norte Posadas 0:0
5 lutego 2013 Instituto CórdobaIndependiente Rivadavia Mendoza 0:0



Kolejka 20[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
9 lutego 2013 Sarmiento JunínRosario Central 0:1
9 lutego 2013 Nueva Chicago Buenos AiresDefensa y Justicia Buenos Aires 1:2
9 lutego 2013 Banfield Buenos AiresGimnasia y Esgrima Jujuy 2:0
10 lutego 2013 Atlético TucumánCrucero del Norte Posadas 2:0
10 lutego 2013 Olimpo Bahía BlancaFerro Carril Oeste Buenos Aires 2:0
10 lutego 2013 Huracán Buenos AiresAldosivi Mar del Plata 1:1
11 lutego 2013 Independiente Rivadavia MendozaAlmirante Brown Buenos Aires 3:0
11 lutego 2013 Patronato ParanáDouglas Haig Pergamino 1:0
11 lutego 2013 Merlo Buenos AiresInstituto Córdoba 1:1
11 lutego 2013 Boca Unidos CorrientesGimnasia y Esgrima La Plata 0:1



Kolejka 21[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
15 lutego 2013 Aldosivi Mar del PlataBanfield Buenos Aires 1:1
16 lutego 2013 Gimnasia y Esgrima JujuyNueva Chicago Buenos Aires 1:0
16 lutego 2013 Merlo Buenos AiresSarmiento Junín 2:3
16 lutego 2013 Rosario CentralBoca Unidos Corrientes 1:0
16 lutego 2013 Defensa y Justicia Buenos AiresOlimpo Bahía Blanca 1:0
16 lutego 2013 Douglas Haig PergaminoIndependiente Rivadavia Mendoza 3:0
17 lutego 2013 Instituto CórdobaAlmirante Brown Buenos Aires 2:3
17 lutego 2013 Ferro Carril Oeste Buenos AiresAtlético Tucumán 1:1
17 lutego 2013 Crucero del Norte PosadasPatronato Paraná 0:1
19 lutego 2013 Gimnasia y Esgrima La PlataHuracán Buenos Aires 1:0



Kolejka 22[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
22 lutego 2013 Almirante Brown Buenos AiresDouglas Haig Pergamino 1:3
23 lutego 2013 Nueva Chicago Buenos AiresAldosivi Mar del Plata 0:0
23 lutego 2013 Sarmiento JunínInstituto Córdoba 2:3
24 lutego 2013 Boca Unidos CorrientesMerlo Buenos Aires 2:0
25 lutego 2013 Atlético TucumánDefensa y Justicia Buenos Aires 1:2
25 lutego 2013 Patronato ParanáFerro Carril Oeste Buenos Aires 0:0
25 lutego 2013 Huracán Buenos AiresRosario Central 0:1
26 lutego 2013 Banfield Buenos AiresGimnasia y Esgrima La Plata 0:1
26 lutego 2013 Independiente Rivadavia MendozaCrucero del Norte Posadas 2:1
26 lutego 2013 Olimpo Bahía BlancaGimnasia y Esgrima Jujuy 1:0



Kolejka 23[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
1 marca 2013 Instituto CórdobaDouglas Haig Pergamino 0:1
1 marca 2013 Merlo Buenos AiresHuracán Buenos Aires 1:2
1 marca 2013 Sarmiento JunínBoca Unidos Corrientes 2:0
2 marca 2013 Gimnasia y Esgrima La PlataNueva Chicago Buenos Aires 4:0
2 marca 2013 Aldosivi Mar del PlataOlimpo Bahía Blanca 0:3
2 marca 2013 Rosario CentralBanfield Buenos Aires 2:0
3 marca 2013 Gimnasia y Esgrima JujuyAtlético Tucumán 0:0
3 marca 2013 Crucero del Norte PosadasAlmirante Brown Buenos Aires 0:2
4 marca 2013 Ferro Carril Oeste Buenos AiresIndependiente Rivadavia Mendoza 0:0
5 marca 2013 Defensa y Justicia Buenos AiresPatronato Paraná 0:0



Kolejka 24[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
8 marca 2013 Almirante Brown Buenos AiresFerro Carril Oeste Buenos Aires 1:0
9 marca 2013 Banfield Buenos AiresMerlo Buenos Aires 3:1
10 marca 2013 Olimpo Bahía BlancaGimnasia y Esgrima La Plata 0:3
10 marca 2013 Boca Unidos CorrientesInstituto Córdoba 1:1
10 marca 2013 Douglas Haig PergaminoCrucero del Norte Posadas 1:0
11 marca 2013 Atlético TucumánAldosivi Mar del Plata 0:0
11 marca 2013 Patronato ParanáGimnasia y Esgrima Jujuy 0:0
11 marca 2013 Independiente Rivadavia MendozaDefensa y Justicia Buenos Aires 1:1
11 marca 2013 Nueva Chicago Buenos AiresRosario Central 1:2
11 marca 2013 Huracán Buenos AiresSarmiento Junín 1:0



Kolejka 25[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
15 marca 2013 Gimnasia y Esgrima La PlataAtlético Tucumán 0:0
16 marca 2013 Boca Unidos CorrientesHuracán Buenos Aires 0:1
17 marca 2013 Instituto CórdobaCrucero del Norte Posadas 1:1
17 marca 2013 Merlo Buenos AiresNueva Chicago Buenos Aires 0:1
17 marca 2013 Aldosivi Mar del PlataPatronato Paraná 0:0
17 marca 2013 Gimnasia y Esgrima JujuyIndependiente Rivadavia Mendoza 2:1
18 marca 2013 Rosario CentralOlimpo Bahía Blanca 2:2
18 marca 2013 Ferro Carril Oeste Buenos AiresDouglas Haig Pergamino 0:0
19 marca 2013 Defensa y Justicia Buenos AiresAlmirante Brown Buenos Aires 1:1
28 marca 2013 Sarmiento JunínBanfield Buenos Aires 2:0



Kolejka 26[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
23 marca 2013 Independiente Rivadavia MendozaAldosivi Mar del Plata 2:0
23 marca 2013 Nueva Chicago Buenos AiresSarmiento Junín 0:1
23 marca 2013 Olimpo Bahía BlancaMerlo Buenos Aires 0:0
24 marca 2013 Banfield Buenos AiresBoca Unidos Corrientes 0:0
24 marca 2013 Almirante Brown Buenos AiresGimnasia y Esgrima Jujuy 0:1
24 marca 2013 Patronato ParanáGimnasia y Esgrima La Plata 2:3
24 marca 2013 Huracán Buenos AiresInstituto Córdoba 2:2
24 marca 2013 Crucero del Norte PosadasFerro Carril Oeste Buenos Aires 1:1
24 marca 2013 Douglas Haig PergaminoDefensa y Justicia Buenos Aires 0:0
25 marca 2013 Atlético TucumánRosario Central 3:4



Kolejka 27[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
29 marca 2013 Gimnasia y Esgrima La PlataIndependiente Rivadavia Mendoza 3:0
29 marca 2013 Defensa y Justicia Buenos AiresCrucero del Norte Posadas 0:0
30 marca 2013 Merlo Buenos AiresAtlético Tucumán 0:1
30 marca 2013 Aldosivi Mar del PlataAlmirante Brown Buenos Aires 4:2
30 marca 2013 Instituto CórdobaFerro Carril Oeste Buenos Aires 0:1
30 marca 2013 Rosario CentralPatronato Paraná 2:0
31 marca 2013 Gimnasia y Esgrima JujuyDouglas Haig Pergamino 0:2
31 marca 2013 Boca Unidos CorrientesNueva Chicago Buenos Aires 2:0
2 kwietnia 2013 Sarmiento JunínOlimpo Bahía Blanca 0:3
2 kwietnia 2013 Huracán Buenos AiresBanfield Buenos Aires 1:1



Kolejka 28[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
5 kwietnia 2013 Almirante Brown Buenos AiresGimnasia y Esgrima La Plata 0:0
6 kwietnia 2013 Ferro Carril Oeste Buenos AiresDefensa y Justicia Buenos Aires 0:2
7 kwietnia 2013 Douglas Haig PergaminoAldosivi Mar del Plata 1:0
7 kwietnia 2013 Nueva Chicago Buenos AiresHuracán Buenos Aires 0:3
7 kwietnia 2013 Atlético TucumánSarmiento Junín 0:1
7 kwietnia 2013 Crucero del Norte PosadasGimnasia y Esgrima Jujuy 0:0
7 kwietnia 2013 Olimpo Bahía BlancaBoca Unidos Corrientes 0:1
8 kwietnia 2013 Patronato ParanáMerlo Buenos Aires 1:2
8 kwietnia 2013 Independiente Rivadavia MendozaRosario Central 1:3
11 kwietnia 2013 Banfield Buenos AiresInstituto Córdoba 0:0



Kolejka 29[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
12 kwietnia 2013 Huracán Buenos AiresOlimpo Bahía Blanca 1:2
13 kwietnia 2013 Gimnasia y Esgrima La PlataDouglas Haig Pergamino 3:1
13 kwietnia 2013 Rosario CentralAlmirante Brown Buenos Aires 0:1
14 kwietnia 2013 Merlo Buenos AiresIndependiente Rivadavia Mendoza 1:0
14 kwietnia 2013 Gimnasia y Esgrima JujuyFerro Carril Oeste Buenos Aires 0:0
14 kwietnia 2013 Sarmiento JunínPatronato Paraná 4:3
14 kwietnia 2013 Boca Unidos CorrientesAtlético Tucumán 0:0
15 kwietnia 2013 Instituto CórdobaDefensa y Justicia Buenos Aires 1:0
16 kwietnia 2013 Aldosivi Mar del PlataCrucero del Norte Posadas 0:0
16 kwietnia 2013 Banfield Buenos AiresNueva Chicago Buenos Aires 3:1



Kolejka 30[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
20 kwietnia 2013 Almirante Brown Buenos AiresMerlo Buenos Aires 2:0
20 kwietnia 2013 Nueva Chicago Buenos AiresInstituto Córdoba 0:0
20 kwietnia 2013 Independiente Rivadavia MendozaSarmiento Junín 1:0
20 kwietnia 2013 Ferro Carril Oeste Buenos AiresAldosivi Mar del Plata 0:1
20 kwietnia 2013 Douglas Haig PergaminoRosario Central 1:1
21 kwietnia 2013 Defensa y Justicia Buenos AiresGimnasia y Esgrima Jujuy 1:0
21 kwietnia 2013 Crucero del Norte PosadasGimnasia y Esgrima La Plata 1:1
22 kwietnia 2013 Patronato ParanáBoca Unidos Corrientes 1:0
22 kwietnia 2013 Olimpo Bahía BlancaBanfield Buenos Aires 0:0
23 maja 2013 Atlético TucumánHuracán Buenos Aires 1:1



Kolejka 31[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
26 kwietnia 2013 Aldosivi Mar del PlataDefensa y Justicia Buenos Aires 1:1
27 kwietnia 2013 Huracán Buenos AiresPatronato Paraná 0:0
27 kwietnia 2013 Rosario CentralCrucero del Norte Posadas 2:1
28 kwietnia 2013 Instituto CórdobaGimnasia y Esgrima Jujuy 0:1
28 kwietnia 2013 Boca Unidos CorrientesIndependiente Rivadavia Mendoza 1:0
28 kwietnia 2013 Banfield Buenos AiresAtlético Tucumán 0:0
28 kwietnia 2013 Merlo Buenos AiresDouglas Haig Pergamino 1:1
28 kwietnia 2013 Nueva Chicago Buenos AiresOlimpo Bahía Blanca 0:0
29 kwietnia 2013 Sarmiento JunínAlmirante Brown Buenos Aires 1:2
29 kwietnia 2013 Gimnasia y Esgrima La PlataFerro Carril Oeste Buenos Aires 0:1



Kolejka 32[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
4 maja 2013 Patronato ParanáBanfield Buenos Aires 2:0
4 maja 2013 Ferro Carril Oeste Buenos AiresRosario Central 0:0
5 maja 2013 Crucero del Norte PosadasMerlo Buenos Aires 2:0
5 maja 2013 Douglas Haig PergaminoSarmiento Junín 1:1
5 maja 2013 Gimnasia y Esgrima JujuyAldosivi Mar del Plata 0:0
5 maja 2013 Atlético TucumánNueva Chicago Buenos Aires 2:1
5 maja 2013 Defensa y Justicia Buenos AiresGimnasia y Esgrima La Plata 1:0
5 maja 2013 Independiente Rivadavia MendozaHuracán Buenos Aires 0:1
6 maja 2013 Olimpo Bahía BlancaInstituto Córdoba 1:1
8 maja 2013 Almirante Brown Buenos AiresBoca Unidos Corrientes 0:1



Kolejka 33[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
10 maja 2013 Merlo Buenos AiresFerro Carril Oeste Buenos Aires 2:1
11 maja 2013 Sarmiento JunínCrucero del Norte Posadas 1:0
11 maja 2013 Gimnasia y Esgrima La PlataGimnasia y Esgrima Jujuy 1:0
12 maja 2013 Nueva Chicago Buenos AiresPatronato Paraná 2:0
12 maja 2013 Instituto CórdobaAldosivi Mar del Plata 2:0
12 maja 2013 Boca Unidos CorrientesDouglas Haig Pergamino 3:1
12 maja 2013 Rosario CentralDefensa y Justicia Buenos Aires 1:1
13 maja 2013 Olimpo Bahía BlancaAtlético Tucumán 2:1
14 maja 2013 Huracán Buenos AiresAlmirante Brown Buenos Aires 2:1
14 maja 2013 Banfield Buenos AiresIndependiente Rivadavia Mendoza 3:1



Kolejka 34[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
18 maja 2013 Atlético TucumánInstituto Córdoba 2:0
18 maja 2013 Douglas Haig PergaminoHuracán Buenos Aires 1:0
18 maja 2013 Crucero del Norte PosadasBoca Unidos Corrientes 3:0
18 maja 2013 Patronato ParanáOlimpo Bahía Blanca 1:0
18 maja 2013 Aldosivi Mar del PlataGimnasia y Esgrima La Plata 0:1
19 maja 2013 Defensa y Justicia Buenos AiresMerlo Buenos Aires 2:0
19 maja 2013 Independiente Rivadavia MendozaNueva Chicago Buenos Aires 2:0
19 maja 2013 Gimnasia y Esgrima JujuyRosario Central 0:3
20 maja 2013 Almirante Brown Buenos AiresBanfield Buenos Aires 3:1
20 maja 2013 Ferro Carril Oeste Buenos AiresSarmiento Junín 1:1



Kolejka 35[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
25 maja 2013 Merlo Buenos AiresGimnasia y Esgrima Jujuy 2:1
26 maja 2013 Banfield Buenos AiresDouglas Haig Pergamino 2:0
26 maja 2013 Huracán Buenos AiresCrucero del Norte Posadas 3:1
26 maja 2013 Nueva Chicago Buenos AiresAlmirante Brown Buenos Aires 1:0
26 maja 2013 Boca Unidos CorrientesFerro Carril Oeste Buenos Aires 3:1
26 maja 2013 Atlético TucumánPatronato Paraná 0:1
28 maja 2013 Olimpo Bahía BlancaIndependiente Rivadavia Mendoza 2:0
28 maja 2013 Sarmiento JunínDefensa y Justicia Buenos Aires 2:2
28 maja 2013 Instituto CórdobaGimnasia y Esgrima La Plata 0:2
29 maja 2013 Rosario CentralAldosivi Mar del Plata 2:0



Kolejka 36[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
31 maja 2013 Ferro Carril Oeste Buenos AiresHuracán Buenos Aires 1:1
1 czerwca 2013 Aldosivi Mar del PlataMerlo Buenos Aires 4:1
2 czerwca 2013 Gimnasia y Esgrima JujuySarmiento Junín 0:0
2 czerwca 2013 Gimnasia y Esgrima La PlataRosario Central 1:0
2 czerwca 2013 Douglas Haig PergaminoNueva Chicago Buenos Aires 0:0
2 czerwca 2013 Patronato ParanáInstituto Córdoba 3:2
3 czerwca 2013 Crucero del Norte PosadasBanfield Buenos Aires 1:0
3 czerwca 2013 Almirante Brown Buenos AiresOlimpo Bahía Blanca 1:3
4 czerwca 2013 Defensa y Justicia Buenos AiresBoca Unidos Corrientes 2:1
5 czerwca 2013 Independiente Rivadavia MendozaAtlético Tucumán 1:0



Kolejka 37[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
8 czerwca 2013 Sarmiento JunínAldosivi Mar del Plata 1:0
8 czerwca 2013 Nueva Chicago Buenos AiresCrucero del Norte Posadas 0:0
8 czerwca 2013 Merlo Buenos AiresGimnasia y Esgrima La Plata 1:1
8 czerwca 2013 Huracán Buenos AiresDefensa y Justicia Buenos Aires 0:1
9 czerwca 2013 Olimpo Bahía BlancaDouglas Haig Pergamino 0:0
9 czerwca 2013 Atlético TucumánAlmirante Brown Buenos Aires 4:3
9 czerwca 2013 Boca Unidos CorrientesGimnasia y Esgrima Jujuy 0:0
9 czerwca 2013 Instituto CórdobaRosario Central 1:0
11 czerwca 2013 Banfield Buenos AiresFerro Carril Oeste Buenos Aires 1:0
11 czerwca 2013 Patronato ParanáIndependiente Rivadavia Mendoza 1:1



Kolejka 38[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
14 czerwca 2013 Ferro Carril Oeste Buenos AiresNueva Chicago Buenos Aires 3:0
15 czerwca 2013 Aldosivi Mar del PlataBoca Unidos Corrientes 2:0
15 czerwca 2013 Defensa y Justicia Buenos AiresBanfield Buenos Aires 2:4
15 czerwca 2013 Gimnasia y Esgrima JujuyHuracán Buenos Aires 0:2
16 czerwca 2013 Rosario CentralMerlo Buenos Aires 1:0
16 czerwca 2013 Crucero del Norte PosadasOlimpo Bahía Blanca 1:0
16 czerwca 2013 Independiente Rivadavia MendozaInstituto Córdoba 1:1
16 czerwca 2013 Gimnasia y Esgrima La PlataSarmiento Junín 3:0
17 czerwca 2013 Douglas Haig PergaminoAtlético Tucumán 1:0
17 czerwca 2013 Almirante Brown Buenos AiresPatronato Paraná 1:2



Tabela końcowa Primera B Nacional 2012/13[edytuj | edytuj kod]

Poz Klub Mecze Zw Rem Por Pkt BrZd BrStr
1 Rosario Central 38 22 8 8 74 51 29
2 Gimnasia y Esgrima La Plata 38 21 10 7 73 53 25
3 Olimpo Bahía Blanca 38 18 12 8 66 43 22
4 Banfield Buenos Aires 38 16 10 12 58 45 39
5 Sarmiento Junín 38 15 13 10 58 40 34
6 Defensa y Justicia Buenos Aires 38 15 12 11 57 45 46
7 Patronato Paraná 38 15 11 12 56 42 40
8 Huracán Buenos Aires 38 15 9 14 54 44 41
9 Atlético Tucumán 38 12 15 11 51 44 40
10 Gimnasia y Esgrima Jujuy 38 12 14 12 50 25 29
11 Douglas Haig Pergamino 38 13 10 15 49 43 44
12 Independiente Rivadavia Mendoza 38 12 12 14 48 33 36
13 Almirante Brown Buenos Aires 38 11 13 14 46 43 45
14 Boca Unidos Corrientes 38 12 9 17 45 32 37
15 Crucero del Norte Posadas 38 11 12 15 45 31 40
16 Aldosivi Mar del Plata 38 10 14 14 44 37 45
17 Ferro Carril Oeste Buenos Aires 38 9 16 13 43 29 32
18 Instituto Córdoba 38 8 15 15 39 33 41
19 Merlo Buenos Aires 38 10 7 21 37 30 57
20 Nueva Chicago Buenos Aires 38 7 10 21 31 33 54
Legenda:
awans do I ligi



Klasyfikacja strzelców bramek[edytuj | edytuj kod]

Gole Piłkarz Klub
20 Argentyna Luis Miguel Rodríguez Atlético Tucumán
15 Argentyna Andrés Eliseo Chávez Banfield Buenos Aires
15 Argentyna Cristián Humberto Milla Defensa y Justicia Buenos Aires
15 Argentyna Facundo Pereyra Gimnasia y Esgrima La Plata
13 Argentyna Cristián Gabriel Chávez Almirante Brown Buenos Aires
12 Argentyna Pablo Leonel Mazza Douglas Haig Pergamino
11 Argentyna Mauricio Nicolás Carrasco Patronato Paraná
11 Argentyna Jerónimo Barrales Huracán Buenos Aires
10 Argentyna Javier Fabián Toledo Rosario Central



Tabela spadkowa[edytuj | edytuj kod]

O tym, które kluby drugoligowe spadną do III ligi decydował dorobek punktowy w przeliczeniu na jeden rozegrany mecz uzyskany przez kluby w ostatnich trzech sezonach.

Poz Klub 2010/11
pkt/m
2011/12
pkt/m
2012/13
pkt/m
Razem
pkt/mecze
Średnia
1 Olimpo Bahía Blanca 0/0 0/0 66/38 66/38 1.737
2 Rosario Central 50/38 69/38 74/38 193/114 1.693
3 Gimnasia y Esgrima La Plata 0/0 54/38 73/38 127/76 1.671
4 Banfield Buenos Aires 0/0 0/0 58/38 58/38 1.526
5 Sarmiento Junín 0/0 0/0 58/38 58/38 1.526
6 Patronato Paraná 50/38 50/38 56/38 162/114 1.421
7 Instituto Córdoba 51/38 70/38 39/38 160/114 1.404
8 Boca Unidos Corrientes 52/38 57/38 45/38 154/114 1.351
9 Defensa y Justicia Buenos Aires 43/38 54/38 57/38 154/114 1.351
10 Almirante Brown Buenos Aires 52/38 55/38 46/38 153/114 1.342
11 Huracán Buenos Aires 0/0 46/38 54/38 100/76 1.316
12 Aldosivi Mar del Plata 52/38 53/38 44/38 149/114 1.307
13 Douglas Haig Pergamino 0/0 0/0 49/38 49/38 1.289
14 Ferro Carril Oeste Buenos Aires 47/38 56/38 43/38 146/114 1.281
15 Atlético Tucumán 51/38 42/38 51/38 144/114 1.263
16 Gimnasia y Esgrima Jujuy 54/38 34/38 50/38 138/114 1.211
17 Crucero del Norte Posadas 0/0 0/0 45/38 45/38 1.184
18 Independiente Rivadavia Mendoza 40/38 45/38 48/38 133/114 1.167
19 Merlo Buenos Aires 51/38 43/38 37/38 131/114 1.149
20 Nueva Chicago Buenos Aires 0/0 0/0 31/38 31/38 0.816
Legenda:
strefa spadkowa



Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]