II liga czeska w piłce nożnej (2010/2011)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
II liga 2010/2011
2009/2010 2011/2012
Szczegóły rozgrywek
Państwo  Czechy
Termin 30 lipca 201011 czerwca 2011
Liczba meczów 306
Mistrz II ligi Dukla Praga
Król strzelców Dani Chigou (19)

II liga czeska w piłce nożnej 2011/2012 – 18. edycja rozgrywek drugiego poziomu ligowego piłki nożnej mężczyzn w Czechach po podziale Czechosłowacji. Wzięło w nich udział 16 drużyn, grając systemem kołowym. Sezon ligowy rozpoczął się 30 lipca 2010, ostatnie mecze rozegrano 11 czerwca 2011. Pierwszą bramkę rozgrywek zdobył w 77. minucie meczu FC Vysočina IgławaSlovan Varnsdorf zawodnik gospodarzy Jan Šimáček (mecz zakończył się wynikiem 1:0).

Drużyny[edytuj | edytuj kod]

Geographylogo.svg
Lokalizacja drużyna grających w II lidze 2010/2011
Uczestnicy poprzedniej edycji
TES Tescoma Zlín 3
VYS FC Vysočina Igława 4
VŽI Viktoria Žižkov 5
DUK Dukla Praga 6
GRV Graffin Vlašim 7
KAR MFK Karwina 8
TRZ Fotbal Trzyniec 9
BSO Baník Sokolov 10
MOS Baník Most 11
SPA Sparta Praga B 12
HLN FC Hulczyn 13
ZEN Zenit Czasław 14
Aiga downarrow inv.svg  Spadek z I ligi 2009/2010
KLA SK Kladno 15
Aiga uparrow inv.svg Awans z ČFL 2009/2010
SEZ Spartak MAS Sezimovo Ústí 1
VAR Slovan Varnsdorf 6
Aiga uparrow inv.svg Awans z MSFL 2009/2010
ZNO 1. SC Znojmo 1

Oznaczenia:

  • kolumna pierwsza – skróty nazw drużyn,
  • kolumna trzecia – miejsce zajęte w poprzednim sezonie.

Uwaga: ponieważ Bohemians Praga został zdegradowany na trzeci poziom ligowy (Česká fotbalová liga), wolne miejsce zajęła 6. drużyna ČFL – Slovan Varnsdorf (zespoły z miejsc 2–5 tej ligi zrezygnowały z ubiegania się o licencję).

Rozgrywki[edytuj | edytuj kod]

W sezonie 2010/2011 drużyny rozegrały 34 kolejki ligowe po 9 meczów (razem 306 spotkań) w dwóch rundach: jesiennej i wiosennej.

Dwa czołowe miejsca w końcowej tabeli premiowane były awansem do I ligi, dwa ostatnie zespoły spadły – zależnie od przynależności terytorialnej – do ČFL (Česká fotbalová liga) lub MSFL (Moravskoslezská fotbalová liga). Pozostali uczestnicy (miejsca 3–14) pozostali w II lidze na sezon 2011/2012.

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
Różn.
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 Dukla Praga (M) 30 18 9 3 53 18 +35 63 Awans do I ligi
2 Viktoria Žižkov (A) 30 16 7 7 44 31 +13 55
3 FC Vysočina Igława 30 15 8 7 49 29 +20 53
4 MFK Karwina 30 13 7 10 42 36 +6 46
5 Fotbal Trzyniec 30 12 8 10 32 34 −2 44
6 Baník Sokolov 30 12 7 11 53 51 +2 43
7 Graffin Vlašim 30 12 6 12 38 32 +6 42
8 Zenit Czasław 30 11 8 11 37 48 −11 41
9 Spartak MAS Sezimovo Ústí 30 11 7 12 42 40 +2 40
10 Sparta Praga B 30 11 6 13 35 47 −12 39
11 Tescoma Zlín 30 11 5 14 46 45 +1 38
12 Baník Most 30 10 7 13 35 46 −11 37 MOS 1–1 VAR
VAR 1–2 MOS
13 Slovan Varnsdorf 30 10 7 13 33 38 −5 37
14 1. SC Znojmo 30 10 6 14 30 38 −8 36
15 SK Kladno (S) 30 8 7 15 42 48 −6 31 Spadek do ČFL
16 FC Hulczyn (S) 30 6 3 21 36 66 −30 21 Spadek do MSFL
Źródło: Českomoravský fotbalový svaz (cz.)
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Gospodarz \ Gość BSO TES ZEN SPA VYS VŽI TRZ KAR MOS HLN GRV VAR ZNO DUK KLA SEZ
Baník Sokolov 2:3 0:2 2:2 2:1 2:1 2:2 1:0 2:0 4:2 3:1 1:3 1:2 3:3 4:2 5:1
Tescoma Zlín 4:0 1:0 5:0 1:4 0:1 1:0 4:1 4:1 2:2 1:1 3:2 1:2 0:0 2:1 2:0
Zenit Czasław 3:0 2:0 1:1 1:1 1:1 4:1 1:1 0:1 3:2 2:1 2:0 0:0 0:2 3:1 1:1
Sparta Praga B 0:1 2:0 4:1 2:0 2:1 1:2 0:1 2:1 1:0 1:0 1:2 1:0 0:3 2:1 1:1
FC Vysočina Igława 2:1 1:1 6:1 5:1 3:3 0:0 2:0 1:1 3:1 1:0 1:0 2:0 0:0 2:1 2:1
Viktoria Žižkov 1:0 1:0 0:1 3:1 0:0 1:2 1:0 1:1 1:1 0:1 2:0 2:1 2:1 0:2 2:0
Fotbal Trzyniec 2:2 2:1 2:0 3:0 1:0 1:4 0:0 1:2 1:0 0:0 2:1 0:3 1:1 2:0 1:0
MFK Karwina 0:0 4:3 5:0 2:1 2:1 1:2 2:1 4:0 3:1 0:0 2:0 3:3 1:1 0:2 2:0
Baník Most 0:2 3:1 1:0 1:1 1:0 0:1 0:0 2:1 3:0 2:3 1:1 0:1 1:1 2:2 2:3
FC Hulczyn 3:2 2:1 1:2 2:3 2:3 3:4 1:3 1:3 1:2 0:5 2:0 0:0 2:1 3:2 1:3
Graffin Vlašim 0:1 3:1 2:3 2:2 0:1 0:1 0:1 4:1 2:0 2:0 1:0 2:1 2:1 2:3 2:1
Slovan Varnsdorf 1:1 0:1 3:1 2:0 0:0 3:3 2:0 2:0 1:2 3:2 0:0 2:0 0:0 1:1 3:1
1. SC Znojmo 2:5 1:1 1:1 2:1 0:4 0:1 2:0 0:1 0:1 1:0 3:0 0:1 0:1 2:0 1:4
Dukla Praga 1:0 2:0 5:0 2:0 3:1 1:1 2:0 3:1 2:0 2:0 1:0 4:0 2:0 3:1 1:1
SK Kladno 3:3 2:0 3:0 0:0 1:2 1:3 1:1 0:1 5:3 3:0 1:1 1:0 0:1 0:2 1:2
Spartak MAS Sezimovo Ústí 4:1 3:2 1:1 1:2 2:0 2:0 1:0 0:0 3:1 0:1 0:1 3:0 1:1 1:2 1:1

Źródło: Českomoravský fotbalový svaz (cz.)
Objaśnienia:
1Drużyna gospodarzy jest wymieniona po lewej stronie tabeli.
Kolory: zielony – zwycięstwo gospodarzy, żółty – remis, różowy – zwycięstwo gości.

Najlepsi strzelcy[edytuj | edytuj kod]

Bramki Strzelcy Drużyna
19 Gol Kamerun Dani Chigou Dukla Praga
17 Gol Serbia Miroslav Marković Viktoria Žižkov
12 Gol Czechy Miroslav Podrazký Baník Sokolov
Czechy Miloslav Strnad Zenit Czasław
11 Gol Czechy Filip Dort FC Vysočina Igława
Czechy Jiří Mlika Baník Sokolov
Czechy Petr Wojnar SK Kladno

Źródło: Českomoravský fotbalový svaz (cz.)

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]