II liga polska w piłce siatkowej mężczyzn (2005/2006)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
II liga polska 2005/2006
2004/2005 2006/2007
Szczegóły rozgrywek
Organizator PZPS
Termin 01.10.2005 – 09.04.2006
Sezon 1.
Liczba drużyn 33
Strona internetowa

II liga polska w piłce siatkowej mężczyzn 2005/2006 – 1. sezon rozgrywek siatkarskich organizowanych przez Polski Związek Piłki Siatkowej na trzecim poziomie ligowym.

Grupa I[edytuj | edytuj kod]

Grupę I tworzą kluby z województw: dolnośląskiego (części), lubuskiego, pomorskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.

Klasyfikacja końcowa
Lp. Drużyna
1 Inotel Poznań
2 KS Morze Bałtyk Szczecin
3 AZS Gwardia Gubin Zielona Góra
4 Energa Gedania Gdańsk
5 Ikar Legnica
6 Orion Sulechów
7 SPS Chrobry-Vivo Głogów
8 TKKF Pomet Razem Wołów

     awans do I ligi

     spadek do III ligi

Grupa II[edytuj | edytuj kod]

Grupę II tworzą kluby z województw: dolnośląskiego (części), łódzkiego (części), opolskiego oraz śląskiego (części).

Klasyfikacja końcowa
Lp. Drużyna
1 Juventur Wałbrzych
2 Rosiek Syców
3 AZS Politechnika Śląska Gliwice
4 Czarni Rząśnia
5 Delic-Pol Norwid Częstochowa
6 AZS Politechnika Opolska Cementownia Odra
7 Karo Strzelce Opolskie
8 UKS SMS Łódź

Grupa III[edytuj | edytuj kod]

Grupę III tworzą kluby z województw: łódzkiego (części), mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego.

Klasyfikacja końcowa
Lp. Drużyna
1 SPS Zduńska Wola
2 WTS Warka
3 Wilga Garwolin
4 Net Ostrołęka
5 Jadar II Radom
6 Gwardia Szczytno
7 CWKS Legia Warszawa
8 KPS Wołomin
9 SMS PZPS III Spała

     awans do I ligi

Grupa IV[edytuj | edytuj kod]

Grupę IV tworzą kluby z województw: małopolskiego, podkarpackiego, śląskiego (części) i lubelskiego.

Klasyfikacja końcowa
Lp. Drużyna
1 Błękitni Ropczyce
2 MKS MOS Będzin
3 MKS Andrychów
4 KS AZS Rafako Racibórz
5 Cukrownik Lublin
6 Karpaty Krosno
7 Okocimski Brzesko
8 Orkan Nisko

     spadek do III ligi

Baraże o awans do I ligi[edytuj | edytuj kod]

(do trzech zwycięstw)

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
Inotel Poznań 3:0 Juventur Wałbrzych 25:23, 25:16, 25:18
Inotel Poznań 3:1 Juventur Wałbrzych 25:16, 25:16, 23:25, 25:22
Juventur Wałbrzych 1:3 Inotel Poznań 25:14, 25:27, 24:26, 19:25
SPS Zduńska Wola 3:2 KS Błękitni Ropczyce 19:25, 27:25, 20:25, 25:23, 15:13
SPS Zduńska Wola 3:1 KS Błękitni Ropczyce 25:18, 25:17, 24:26, 25:21
KS Błękitni Ropczyce 3:1 SPS Zduńska Wola 26:24, 25:21, 18:25, 25:13
KS Błękitni Ropczyce 1:3 SPS Zduńska Wola 20:25, 25:23, 22:25, 21:25

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]