II liga polska w piłce siatkowej mężczyzn (2009/2010)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
II liga polska 2009/2010
2008/2009 2010/2011
Szczegóły rozgrywek
Organizator PZPS
Termin 26.09.2009 - 11.04.2010
Sezon 5.
Liczba drużyn 41
Strona internetowa

II liga polska w piłce siatkowej mężczyzn 2008/2009 – 5. sezon rozgrywek siatkarskich organizowanych przez Polski Związek Piłki Siatkowej na trzecim poziomie ligowym.

Zmagania toczą się potrójnie:

  1. Etap I (dwurundowa faza zasadnicza) – przeprowadzona w formule ligowej, systemem kołowym (tj. "każdy z każdym - mecz i rewanż"), rozpoczęta 10 października 2009 roku meczami 1 kolejki, a zakończona w marcu. Z uwagi na nieparzystą liczbę uczestników w grupie II podczas każdej z kolejek, jeden z zespołów zmuszony był do pauzy. Miała na celu wyłonienie dwóch grup: walczącej o awans do I ligi i walczącej o utrzymanie się w II lidze polskiej.
  2. Etap II (dwurundowa faza play-off) – przeprowadzona w systemem pucharowym, rozpoczęta w marcu 2010 pierwszymi meczami I rundy, a zakończona w maju 2010 ostatnimi spotkaniami finałowym. Przystąpi do niej 8 drużyn.
  3. Etap III (turniej finałowy) - ma za zadanie wyłonić z 4 drużyny ze wszystkich grup: 2, które awansują bezpośrednio do I ligi i 2, które będą walczyć w barażach o I ligę.

Grupa I[edytuj | edytuj kod]

Grupę I tworzy 10 klubów siatkarskich z województw: dolnośląskiego (część), lubuskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego.

Klasyfikacja końcowa
Lp. Drużyna
1 AZS UAM Poznań
2 AZS UZ Zielona Góra
3 Grześki Kalisz
4 Cuprum Lubin
5 Olimpia Sulęcin
6 Krispol Września
7 Chemik Bydgoszcz
8 Trefl II Gdańsk
9 Orion Sulechów
10 Czarni Pruszcz Gdański

     awans do I ligi

     spadek do III ligi

Grupa II[edytuj | edytuj kod]

Grupę II tworzy 11 klubów siatkarskich z województw: łódzkiego, opolskiego, dolnośląskiego (część), śląskiego (część).

Klasyfikacja końcowa
Lp. Drużyna
1 Sudety Kamienna Góra
2 Skra II Bełchatów
3 Czarni Wirex Rząśnia
4 Bzura Ozorków
5 Rosiek Syców
6 Delic-Pol Norwid Częstochowa
7 TS Volley Rybnik
8 AZS Politechnika Opolska Cementownia Odra
9 Victoria Wałbrzych
10 Burza Wrocław
11 SMS PZPS II Spała

     awans do I ligi

     spadek do III ligi

Grupa III[edytuj | edytuj kod]

Grupę III tworzy 10 klubów z województw: kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, podlaskiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.

Klasyfikacja końcowa
Lp. Drużyna
1 Pekpol Ostrołęka
2 Ósemka Siedlce
3 Czarni Radom
4 KS As Białołęka
5 Wilga Garwolin
6 AZS UWM II Olsztyn
7 AZS UW Warszawa
8 SKF Legia Warszawa
9 Lechia Tomaszów Mazowiecki
10 Armat Kozienice

     awans do I ligi

     spadek do III ligi

Grupa IV[edytuj | edytuj kod]

Grupę IV tworzy 10 klubów z województw: lubelskiego, małopolskiego, podkarpackiego, śląskiego (części) i świętokrzyskiego.

Klasyfikacja końcowa
Lp. Drużyna
1 MKS MOS Interpromex Będzin
2 Wanda Kraków
3 AZS Politechnika Krakowska
4 Karpaty Krosno
5 MKS Wisłok Strzyżów
6 Rafako Racibórz
7 Błękitni Ropczyce
8 AKS Resovia Rzeszów
9 STS Skarżysko-Kamienna
10 Górnik Siemianowice Śląskie

     awans do I ligi

     spadek do III ligi

Turniej Mistrzów Grup (Będzin)[edytuj | edytuj kod]

Wyniki spotkań[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
09.04.2010 AZS UAM Poznań 0:3 MKS MOS Interpromex Będzin 18:25, 20:25, 24:26
09.04.2010 Sudety Kamienna Góra 0:3 Pekpol Ostrołęka 20:25, 21:25, 17:25
10.04.2010 MKS MOS Interpromex Będzin 3:1 Pekpol Ostrołęka 25:14, 28:26, 22:25, 25:19
10.04.2010 AZS UAM Poznań 3:0 Sudety Kamienna Góra 25:21, 25:10, 25:11
11.04.2010 Sudety Kamienna Góra 0:3 MKS MOS Interpromex Będzin 26:28, 23:25, 21:25
11.04.2010 Pekpol Ostrołęka 3:0 AZS UAM Poznań 26:24, 25:20, 25:18

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Rodzaj wyniku Sety Małe punkty
M
W
P
3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 S
wyg.
prz.
stos.
zdob.
str.
stos.
1 MKS MOS Interpromex Będzin 6 3 3 0 2 1 0 0 0 0 10 9 1 9 254 216 1.18
2 Pekpol Ostrołęka 5 3 2 1 2 0 0 0 1 0 10 7 3 2.33 235 220 1.07
3 AZS UAM Poznań 4 3 1 2 1 0 0 0 0 2 9 3 6 0.5 199 194 1.03
4 Sudety Kamienna Góra 3 3 0 3 0 0 0 0 0 3 9 0 9 0 170 228 0.75

Źródło: inf. własna
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższy stosunek setów; 3. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: zwycięstwo - 2 pkt; porażka - 1 pkt

     awans do I ligi

     turniej barażowy o I ligę

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]